
Школярі з Бахмута взяли участь у змаганнях “Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги” з шахів. На змаганнях були дві команди — зі школи №12 та зі школи №7. Учні з Бахмутської школи №12 вибороли перемогу на змаганнях, обігравши команди з великих міст Донеччини.
Про підготовку до змагань та виступ школярів редакції Бахмут IN.UA розповіла тренерка команди Олена Гаврющенко — методистка відділу методичної психологічної роботи Управління освіти Бахмутської міськради, за сумісництвом вчителька фізичної культури у школі №12.
Школярі з Бахмута перемогли на обласних змаганнях із шахів
У Дніпрі відбулись змагання “Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги” з шахів. Участь у них взяли дві команди з Бахмута, які представляли школу №12 та школу №7. Команда зі школи №12 виграла змагання, обігравши суперників з Бахмутської громади та ще чотирьох населених пунктів.
“Ми активно готувалися до змагань, аналізуючи наших суперників. Але які саме громади будуть з нами грати, ми не знали. Втім, все одно налаштовувалися на те, що займемо якесь призове місце, але не очікували, що будемо на першому. Загалом ми обіграли шість команд. Дві були з нашої громади, і чотири інші — зі Слов’янська, Костянтинівки, Очеретиного і Курахового. Це гордість для нашої громади, адже ми стали першими серед команд з великих міст”, — зазначає Олена Гаврющенко.

У складі команди з 12-ї школи було четверо учасників: Аліна Халус, Поліна Крісан, Ілля Клименко та Станіслав Дергоусов. Хлопці навчаються у дев’ятому класі, і дівчата — у восьмому класі.
Вчителька розповідає, що заняття з шахів ініціювали самі учні. А в лютому вони розпочали підготовку до самих змагань.
“Позашкільних уроків з шахів у нас немає. Заняття проходили на уроках фізкультури. В першому семестрі діти запропонували проводити заняття з шахів, адже там можна реально попрактикуватися у грі. Бо, наприклад, у футбол чи волейбол дистанційно не зіграєш. Тому на другий семестр ми запланували шахи, уроки почали проводити з лютого. Починали ми з самих основ, адже діти лише знали як називаються фігури, але не вміли грати. Тому ми почали вивчати, як ходять фігури, вивчали комбінації і рокіровки. Діти цим дуже захопилися.
А після того, як ми дізналися, що будуть проходити змагання, то вирішили взяти в них участь. Для глибшої підготовки почали зустрічатися вже в позаурочний час. Самі діти були ініціаторами цього”, — розповідає Олена Гаврющенко.
Тренерка команди розповідає, що переважно заняття проходили дистанційно, діти грали в онлайн-шахи. Одного разу вдалось попрактикуватись і особисто на освітній локації у Жовтих Водах.
“Ми грали в онлайн-шахи, тому що не у всіх дітей були звичайні класичні шахові дошки. Граючи онлайн, ми аналізували партії, виявляли помилки і перегравали партії, щоб цих помилок не було надалі. Також одного разу, в кінці квітня, ми робили шаховий турнір на освітній локації. Туди було запрошено представника, який грав за першою дошкою — це Станіслав Дергоусов. Він тоді здобув перемогу у своїй віковій категорії.
Коли ми з командою приїхали до Дніпра, їм ще був потрібний деякий час, щоб звикнути до звичайних “великих” шахів. Але вони швидко звикли до них, згадали, як розташовуються фігури і показали гарний результат”, — розповідає Олена Гаврющенко.

Перемігши на обласних змаганнях, команду бахмутян мав чекати всеукраїнський етап змагань. Але цього року їх не буде. Наразі учні сподіваються, що можуть показати себе наступного року.
“Наша команда мала б їхати до Києва представляти Донеччину на всеукраїнському рівні. Але вчора ми дізналися, що саме по шахах всеукраїнських змагань не буде. Звісно, діти засмутились через це. Але кажуть, що будуть на наступний рік готуватися, можливо їх одразу включать на всеукраїнський рівень”, — каже тренерка команди.
Читайте також:
- Бахмутський школяр виборов грант на навчання, представляючи Донеччину на всеукраїнському рівні
- Андріївські вечорниці та спільні тренування: історія вчительки з Донеччини, яка мотивує учнів
- Спортсмен з Бахмута виборов бронзу на чемпіонаті Європи: розпитали у тренерки, як готувався
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!