Коли краще робити УЗД органів малого тазу

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 09:17, 30 Грудня 2024
Діагностика органів малого тазу / фото ілюстративне, “Добробут”

Ультразвукове дослідження органів малого тазу — це неінвазивний метод діагностики, який дозволяє отримати точну інформацію про стан репродуктивних органів жінки або чоловіка, а також прилеглих структур. Метод ґрунтується на використанні високочастотних звукових хвиль, які відбиваються від тканин і створюють зображення внутрішніх органів. Завдяки своїй безпечності та інформативності, УЗД стало одним із найпоширеніших методів обстеження в сучасній медицині.

Таке обстеження може проводитися як у профілактичних цілях, так і для уточнення діагнозу при певних захворюваннях. Воно дозволяє виявити структурні зміни, новоутворення, запальні процеси або інші патології. Для отримання максимально точних результатів важливо проводити УЗД органів малого тазу у відповідний час, враховуючи фізіологічні особливості організму та рекомендації лікаря.

Коли краще робити УЗД у клініці “Добробут”

Для проведення цього дослідження є кілька показань:

  1. Під час вагітності. УЗД на ранніх термінах (до 12 тижнів) допомагає підтвердити наявність вагітності, визначити її локалізацію та оцінити розвиток ембріона. На пізніших термінах обстеження дозволяє контролювати стан плоду, плаценти та об’єм амніотичної рідини.
  2. При плануванні вагітності. Перед плануванням вагітності рекомендується зробити УЗД для оцінки стану репродуктивних органів і виключення можливих патологій — кіст, міом або запальних процесів.
  3. У разі порушення циклу. Якщо менструальний цикл стає нерегулярним, з’являються аномальні кровотечі або відсутні місячні, УЗД допоможе визначити причину цих змін.
  4. При хронічних захворюваннях. Людям із хронічними патологіями репродуктивної системи рекомендується регулярно проходити УЗД для контролю стану органів і своєчасного виявлення змін.

УЗД малого тазу у чоловіків слід робити у разі скарг на біль у нижній частині живота, порушення сечовипускання або для діагностики стану простати та сечового міхура. Для жінок УЗД малого тазу краще проводити в кінці першого тижня менструального циклу. Це дозволяє точно оцінити стан матки, яєчників і фалопієвих труб.

При яких захворюваннях рекомендується проводити УЗД

УЗД / фото ілюстративне

УЗД дозволяє діагностувати різні патології:

  • ознаки ендометриту, аднекситу, простатиту;
  • визначення полікістозу або ознак гормональних дисбалансів;
  • виявлення кіст, міом, пухлин або гіперплазії;
  • діагностика завмерлої вагітності, позаматкової вагітності чи ризику викидня;
  • порушення сечовипускання;
  • пошук причин болю.

УЗД органів малого тазу є важливим інструментом діагностики, який дозволяє виявити захворювання на ранній стадії та вчасно розпочати терапію.

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що приготувати на Новий рік 2025: добірка цікавих рецептів

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 29 Грудня 2024
Новорічний стол / фото ілюстративне, iStock

Новий рік — це сімейне свято, підготуватися до якого можна без зайвої метушні. Але навіть, якщо вам не хочеться святкувати, можна гарно провести час з родиною, друзями, близькими приготувавши новорічний стіл з улюбленими стравами.

Редакція Бахмут IN.UA ділиться незвичайними рецептами до новорічного столу.

Що приготувати на Новий рік 2025

Новорічний стіл — це особливий атрибут свята, на який варто подавати лише цікаві страви. Зазвичай, це салат Олів’є чи бутерброди з червоною ікрою. Утім, це не єдині варіанти, які варто спробувати. Редакція розповідає по три рецепти, які здатні здивувати. Крім того, такі рецепти більш економні, ніж традиційні бутерброди з ікрою.

Сирний рулет із морквою та курячим фаршем

Сирний рулет з морковю / фото ілюстративне, Смакуйте вдома

Сирний рулет із морквою та курячим фаршем — це досить незвичайна основна страва новорічного столу, яка стане візитівкою.

Для його приготування потрібні:

  • фарш курячий — 300 грамів;
  • морква — 280 грамів;
  • сир твердий — 70 грамів;
  • яйця — 4 штуки;
  • зелень петрушки — 3-4 гілочки;
  • зелень кропу — гілочки;
  • паприка мелена — 1 чайна ложка;
  • часник сушений — 1,5 чайної ложки;
  • коріандр мелений — 1 чайна ложка;
  • перець свіжомелений (суміш перців) — за смаком;
  • сіль — за смаком.

Приготування розпочинаємо з моркви. Її потрібно почистити, натерти на тертці. Те ж саме проробити з сиром. Далі беремо об’єднуємо моркву, сир, паприку, коріандр, сушений часник, сіль, перець і яйця.

Застеляємо деко папером для випічки, рівномірно розподіляючи приготовлену масу. Кладемо в попередньо розігріту духовку до 180 градусів та запікаємо протягом 15 хвилин. 

Поки основа рулету готується, потрібно дрібно нарізати кріп і петрушку, викласти курячий фарш в миску, додати часник, сіль і зелень. Влити приблизно 60 мілілітрів води, щоб маса була рідкою і добре розподілялася по коржу. Далі дістаємо морквяний корж, остуджуємо його та викладаємо зверху фарш. Загортаємо рулет, закріпивши ниткою кінці, та відправляємо знову в духовку. Готуємо наступні 30 хвилин, після чого можна подавати до столу.

Канапки з бринзою та огірком

Канапки / фото ілюстративне, Depositphotos

Легка закуска на Новий рік, яка стане прикрасою будь-якого новорічного столу. 

Для приготування потрібні:

  • свіжий хліб — 1 штука;
  • бринза — 1,5 столової ложки;
  • часник — 0,5 зубчика;
  • огірок — 0,5 штуки;
  • майонез — до смаку.

Приготування розпочинаємо з нарізки свіжого хліба на невеликі квадратики, після чого підсушуємо їх на сковорідці. Далі об’єднуємо бринзу та майонез, додаємо до суміші подрібнений часник і все ретельно перемішуємо. Готову суміш намащуємо на канапки. Далі нарізаємо огірок кільцями та кладемо на канапе. Подаємо до столу.

Запечена з картоплею з айвою та часником

Запечена картопля з айвою / фото ілюстративне, Євген Клопотенко

Рецепт запеченої картоплі — це справжня класика Нового року, яка могла вже приїстися. Проте, відомий український шеф-кухар Євген Клопотенко модернізував класичний гарнір, додавши до нього сезонну айву. Як результат, можна отримати неймовірну страву, котра чудово пасуватиме до будь-якого м’яса.

Для приготування потрібні:

  • картопля — 800 грамів;
  • айва — 400 грамів;
  • оливкова олія — 3 столових ложки;
  • розмарин — 2-3 гілочки;
  • часник — 1 головка;
  • сіль — 1/2 чайної ложки.

Спершу розігріваємо духовку до 180 градусів у режимі верхнього та нижнього нагріву. Далі очищуємо картоплю, промиваємо її та нарізаємо великими часточками. Наступним кроком робимо те саме з айвою, ріжучи її на скибки за такими ж за розміром.

Змішуємо все у великій місткості для запікання всі інгредієнти, солимо і перчимо за смаком. В кінці додаємо 2-3 гілочки розмарину, головку часнику, розрізану навпіл впоперек, і 3 столових ложки оливкової олії. Все перемішуємо та запікаємо в духовці протягом 30-35 хвилин.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Скільки становитиме прожитковий мінімум на дітей у 2025 році

Валентина Твердохліб 12:00, 28 Грудня 2024
прожитковий
Виплати дітям / ілюстративне фото Pexels

Прожитковий мінімум на дітей у 2025 році залишиться на тому ж рівні, що й у 2024 році. Окремо прожитковий мінімум розраховується на дітей віком до 6 років і на дітей віком від 6 до 18 років.

Скільки становитиме прожитковий мінімум на дітей у 2025 році розповідає “Бахмут IN.UA”.

Прожитковий мінімум на дітей у 2025 році

В Україні прожитковий мінімум на дітей і дорослих встановлює Закон про державний бюджет України. Згідно зі статтею 7 Закону України про державний бюджет на 2025 рік №4059-ІХ, прожитковий мінімум на дітей буде незмінним, порівняно з 2024 роком. Він залишиться на тому ж рівні, що й раніше.

Отже, впродовж 2025 року прожитковий мінімум на дітей становитиме:

  • на дітей до 6 років — 2 563 гривень;
  • на дітей від 6 до 18 років — 3 196 гривень.

На що впливає прожитковий мінімум на дітей

Прожитковий мінімум не дітей першочергово беруть за основу для розрахунку мінімального і максимального розміру аліментів. Мінімальний гарантований розмір аліментів на дитину має становити не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Отже, згідно з прожитковим мінімумом на дітей, встановленим законодавством на 2025 рік, мінімальний розмір аліментів складатиме:

  • на дітей до 6 років — 1 281 гривень 50 копійок;
  • на дітей від 6 до 18 років — 1 598 гривень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чому оренда сервера вигідніша, ніж купівля власного обладнання

Сервер — це майданчик, який є основою будь-якого цифрового бізнесу. Він обробляє дані, зберігає інформацію, підтримує вебсайти та забезпечує безперебійну роботу програм. Купити чи орендувати сервер варто […]

15:47, 31.12.2024 Скопіч Дмитро

Які види променевої терапії використовуються при лікуванні раку

Променева терапія – це один із ключових методів лікування онкологічних захворювань, який ефективно руйнує ракові клітини за допомогою високоенергетичного випромінювання. Лікування впливає на ДНК ракових клітин, […]

09:12, 24.12.2024 Скопіч Дмитро

Морозиво в блендері: рекомендації та рецепти

Морозиво полюбляють як і діти, так і дорослі. Цей смачний десерт можна готувати самостійно, головне — дотримуватися рецептури та користуватися якісним блендером. Наприклад, таким як блендер […]

09:15, 18.12.2024 Скопіч Дмитро

Як обрати акрилову ванну для власної домівки: корисні поради та пояснення

Загальний комфорт в домівці формується за допомогою різних дрібних рішень в оформленні. Ванна в цьому випадку, займає далеко не останню роль відіграє сантехніка, головним представником […]

15:31, 17.12.2024 Скопіч Дмитро

Як зрозуміти, що прикус правильний

Стоматологія Львів затребувана медична галузь міста, яка завжди має своїх пацієнтів. Хоча медичні технології розвиваються, запити пацієнтів з року в рік залишаються ті ж самі. Варто […]

10:35, 12.12.2024 Скопіч Дмитро