Класичні та незвичайні: три рецепти смачних млинців до Масниці-2025

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 26 Січня 2025
Млинці зі сметаною / фото ілюстративне, iStock

Головним атрибутом світлого свята Масниця — це млинці. Наші пращури вважали їх уособленням сонця, адже вони були такими ж теплими, що навіть додавали затишку в будинку.

Редакція Бахмут IN.UA підготувала до Масниці три цікавих рецепти млинців, які варто спробувати приготувати вдома та подати до святкового столу.

Рецепти млинців на Масницю

Млинці є символом і невід’ємною частиною святкування Масниці в українській та інших слов’янських культурах. Навіть у наш час, коли традиції Масниці зазнали змін, млинці залишаються центральним атрибутом святкувань, який об’єднує родини за столом, а їх приготування та споживання наповнюють свято особливим теплом і затишним. Особливо в цьому допоможе підбір правильних рецептів, серед яких можна знайти як класичні варіації страви, так і незвичайні.

Класичні млинці на молоці

Класичні млинці / фото ілюстративне, iStock

Рецепт млинців на молоці дуже простий, але в результаті можна отримати ніжну випічку, яку можна споживати майже з будь-яким елементом, зокрема, вареннями чи навіть м’ясом.

Для приготування класичних млинців потрібні:

  • 340 мілілітрів молока;
  • 130 грамів борошна;
  • 50 грамів вершкового масла для змащування млинців;
  • 2 яйця;
  • 2 столових ложки цукру;
  • 2 столових ложки соняшникової олії;
  • 1/3 чайні ложки солі.

Додайте 130 грамів борошна та продовжуйте замішувати тісто. Вбийте 2 яйця, додайте ложки цукру, сіль та влийте туди соняшникову олію. Суміш потрібно перемішати до об’єднання компонентів. Далі додаємо туди молока та знову перемішуємо віничком. Цукор і сіль мають повністю розчинитися.

Наступним кроком стане порційне додавання 130 грамів борошна та вимішування маси віничком. Результатом має стати рідке тісто, яке варто залишити відпочивати на 10 хвилин.

Далі в приготуванні стане випікання млинців на пательні, яку потрібно спершу змастити соняшниковою олією за допомогою кулінарного пензлика. Ополоником виливайте тісто на середину сковорідку та розподіляйте її по всьому дну, нахиляючи пательню з боку в бік.

Після того, як краї млинця млинця стануть коричневими, перевертайте його на інший бік. Так само смажте всі млинці та викладайте їх на тарілку.

Зелені млинці на шпинаті з вершковим сиром і лососем 

Шпинатні млинці / фото ілюстративне, Cookpad

Шпинатні млинці — це та сама різновидність звичної страви, яка здатна створити вау-ефект. До того ж, вона поєднує в собі неймовірний вітамінний склад від шпинату.

Для приготування млинців за цим рецептом потрібні:

  • 500 мілілітрів молока;
  • 200 грамів борошна;
  • 100 мілілітрів води;
  • 100 грамів свіжого шпинату;
  • 2 столових ложки цукру;
  • 2-3 яйця;
  • дрібка солі та розпушувача.

Для начинки треба вершковий сир та слабосолоний лосось.

Приготування розпочинаємо з підготовки тіста. Для цього змішуємо шпинат, яйця, цукор, сіль, рослинну олію, 1/2 молока. Перебиваємо суміш блендером до однорідної консистенції та додаємо до неї борошно з розпушувачем. Кладемо в кінці залишок молока, теплу воду.

Далі випікаємо млинці на пательні з обох боків, після чого дати їм охолонути. На вже підготовлені млинці додаємо тонкий шар вершкового сиру та викладаємо рибу. В кінці скручуємо у своєрідний рулет та подаємо до столу.

Креп сюзетт від Євгена Клопотенка

Креп сюзетт / фото Евгена Клопотенко

Креп сюзетт — це традиційні французькі  тонкі млинці, які зазвичай згортають учетверо та ароматизують солодким апельсиновим сиропом із коньяком.

Для їх приготування потрібні:

  • 340 мілілітрів молока;
  • 130 грамів борошна;
  • 2 яйця;
  • 2 столових ложки соняшникової олії;
  • 2 столових ложки цукру;
  • дрібка солі.

Для соусу:

  • 1 апельсин з соком та цедрою;
  • 2 столових ложки цукру;
  • 3 столових ложки коньяку.

Для приготування потрібно змішати яйця, цукор, ванільний цукор, сіль, цедру апельсина, рослинну олію, половину молока та борошно. Пробити блендером до однорідної консистенції. Додати залишок молока і теплу воду. Перемішати та після випікати млинці на пательні з обох боків. 

Особливості починаються під час приготування соусу. Для початку потрібно висипати цукор на суху пательню та тримати його до утворення карамелі. Далі вливаємо коньяк до карамелі та гарячий апельсиновий фреш, м’якуш апельсина та цедру. Всю суміш варимо 3-4 хвилини, після чого заливаємо млинці соусом.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Монастирський острів, парк Шевченка та музей: що подивитись в Дніпрі на вихідних

Семаковська Тетяна 11:00, 20 Квітня 2025
Бахмутяни в Дніпрі / ілюстрація Бахмут IN.UA

Цікаві місця в Дніпрі варті уваги, як туристів, так й місцевих. Дніпро від початку повномасштабного вторгнення прийняло до себе тисячі бахмутян, тут працює Центр підтримки мешканців Бахмута, а також активно розвивається громада на Дніпропетровщині, зокрема у Вільногірську працює психологічний осередок. Саме Дніпро полюбилося бахмутянам. Вони знайшли свої секретні місця та вже точно знають куди сходити в Дніпрі.

Редакція Бахмут IN.UA поспілкувалася з бахмутянами та дізналась у них, що можна подивитись туристу в Дніпрі.

Що подивитись в Дніпрі 2025

Цікаві місця в Дніпрі для наших бахмутян виявилися дуже різними, однак всі зауважують, що місто гарне та привітне.

Катерина Чернова родом з Бахмута. У Дніпро вона евакуювалася разом з сином. Тут же вона продовжує працювати й волонтерить. В Дніпрі, каже Катерина, їй подобається місцева філармонія імені Леоніда Когана та вечірній парк Перемоги. Також бахмутянка любить погуляти у місцевому парку Шевченка. До вподоби дівчині яхт-клуб “Січ”, де можна проводити незвичайні фотосесії.

photo 2021 05 08 09 18 58 c8694
Яхт-клуб “Січ” / фото Наше місто 

Що відвідати у Дніпрі 

8999 800x600 Monastyrskii ostrov 1 df4de
Монастирський острів у Дніпрі / фото з відкритих джерел

Бахмутянин Андрій Парахін — фотомитець. В Дніпро він евакуювався минулого року. Тут чоловік проводить заняття з дітями й популяризує фотографію серед молодого покоління. Він також поділився своїми улюбленими місцями.

Урочище Тунельна балка

Вид на Тунельну балку / фото з відкритих джерел

Балка у південно-східній частині Соборного району міста Дніпро — це одне з найбільш незвичайних місць. Вона являє собою незвичайну паркову майже в самому центрі мегаполіса, яка відтворює степову та лісисту місцевість Придніпров’я.

Сама назва виникла у 1930-ті роки, коли був відкритий залізничний тунель у вищій, західній частині балки.

Мистецький провулок

Мистецький провулок / фото Відкритий

Він розташований на площі Троїцькій. Тут є  артоб’єкти, які присвячені українським митцям різних епох та напрямків творчості.

Наразі мистецький куточок не має велику популярність, адже більшість містян та гостей проходять повз, не помічаючи всієї краси незвичайної локації

Монастирський острів

Монастирський острів / фото з відкритих джерел

Його називають романтичною візитівкою Дніпра, а ще звідси відкривається неймовірний краєвид на місто

У цих локаціях пану Андрію подобається візуальна складова, але місць куди сходити в Дніпрі вистачає, каже бахмутянин. На думку героя, тут дуже схожа на бахмутську архітектура, що тішить око й душу.

Куди сходити в Дніпрі з дітьми

Бахмутянка Галина Лук’янова разом з донькою зараз живуть в Дніпрі. Тут вони відвідують заходи, які організовує Центр Підтримки бахмутян, але крім цього ходять й у туристичні місця Дніпра.

Пані Галина радить, сходити на циркову виставу на льоду під назвою “Незламні”. Також цікаві  вистави для дітей та дорослих показують в театрах Дніпра, каже бахмутянка. Героїня також радить сходити з дітьми  до наступних місць:

Парк Шевченка

Він має оглядовий майданчик, атракціони та просто затишний

Парк імені Глоби

Тут є атракціони для малечі, й контактний зоопарк, нещодавно тут відкрили Дитячу залізницю

Парк Гагаріна

Він розташований при біофаці універу, там же є Ботанічний сад

Набережна

Красиве місце, яке варто відвідати, щоб насолодитися величним Дніпром.

Парк “Зелений гай”

Популярна локація для прогулянок з дітьми. Тут є “Dino-парк” — це парк динозаврів, й розваг для дітей

Парк “Сагайдак”

Парк, що розташований  на лівому березі міста

Бахмутянка також радить проїхатися ретро-трамваєм, який курсує вихідними днями від Центру до Вокзалу.

Кращі місця де варто погуляти в Дніпрі

1 600 ca515
Дніпровський планетарій / фото з відкритих джерел

Якщо в Дніпро ви приїхали тільки на вихідні й вперше — варто детально спланувати маршрут, щоб пізнати Дніпро за 2 дні. До основних туристичних пам’яток, які потрібно побачити в Дніпрі належать:

Центр “Менора”

Центр “Менора” / фото з відкритих джерел

Культурно-діловий центр у Дніпрі вважається найбільшим єврейським комплексом у світі. Тут панує атмосфера багатокультурності. Також в центрі проводять багато різних подій такі, як, наприклад, кінопокази.

Будинок органної музики

Будинок органної музики / фото з відкритих джерел

Тут проводять концерти метри музики та молоді виконавці, особливої краси надає те, що заклад розташований в приміщенні Свято-Миколаївського собору.

Художній музей

Експонати музею / фото з відкритих джерел

В колекції музею майже 9 тисяч творів. Триповерхова будівля зібрала найкращі колекції митців, серед них обов’язково варто побачити роботи майстрів петриківського декоративного розпису.

Театр “Крик”

Виступ Михайла Мельника / фото Театра “Крик”

Особливий театр, який варто відвідати у Дніпрі, хоча б тому, що це єдиний в Україні та в Європі заклад, у якому ролі режисера, сценариста, сценографа, художника, музредактора і гримера та костюмера виконує всього одна людина — це народний артист України Михайло Мельник.

Дніпровський планетарій

Дніпровський планетарій / фото Дніпропетровська обласна військова адміністрація

Ідеальне місце прогулянки для любителів космічних саг. У 2021 році це місце оновили й зараз планетарій в Дніпрі виглядає сучасно та стильно.

Дніпро — особливе місто, воно поєднало в собі безліч контрастів, й під час війни стало прихистком для бахмутян. Щоб провести вихідні в Дніпрі з користю дотримуйтеся нашого маршруту, не забувайте заглядати до місцевих парків й просто насолоджуватися подорожжю.

Читайте також: 

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як прикрасити великодній кошик у 2025 році: 15 ілюстрацій

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 15 Квітня 2025
Великодній кошик / фото ілюстративне, iStock

Святкове освячення великоднього кошика — одна з найважливіших традицій, яка символізує вдячність за отримані дари та благословення на майбутній рік. Щороку тисячі українців ідуть до храму з кошиками, наповненими символічними продуктами. Цей обряд об’єднує родини та зберігає духовний зв’язок поколінь.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, як прикрасити великодній кошик вдома у 2025 році.

Як прикрасити великодній кошик

Вже цієї неділі, 20 квітня, в Україні відзначатимуть Великдень — одне з найбільших церковних свят року. Однією з найважливіших традицій цього дня є освячення кошика з їжею в храмі.

У 2025 році прикраса великоднього кошика поєднує традиції з сучасними тенденціями, створюючи гармонійний та символічний вигляд. Наприклад, гарною ідеєю може стати використання мінімалізму та монохромності, особливо з використанням білих елементів і золотих яєць із невеличким розписом.

Біле оформлення великоднього кошика / фото ілюстративне, wow__magic

Також українці все частіше віддають перевагу оформленню в патріотичному стилі — з використанням синього та жовтого кольорів. Одним із варіантів патріотичної стилізації великоднього кошика може стати прикраса глазурі самої паски в кольори українського прапора. Також можна прикрасити великодній кошик, додавши до нього живі чи штучні квіти синіх і жовтих тонів. Добре підійдуть хризантеми, які бувають у різних відтінках.

Патріотичне оформлення кошика / фото ілюстративне, iStock

Редакція Бахмут IN.UA пропонує ознайомитися з іншими варіантами оформлення великоднього кошика.

Кошик з вишиванкою / фото ілюстративне, iStock
Великодній кошик в яскравих кольорах / фото ілюстративне, iStock
Класичне оформлення великоднього кошика / фото ілюстративне,
Великодній кошик з рушником у синьо-жовтих кольорах / фото ілюстративне, misyats.na.nebi
Великодній кошик з мясними продутками / скриншот
Кошик з хлібом та кроликом / фото Нова доба
Прикраси кошика за допомогою стрічок / фото з відкритих джерел
Прикраси із зеленню / фото з відкритих джерел
Мінімалістичний кошик / фото ілюстративне, s.h.e.d.e.v.r_home_decor
Для прикрашання можна використовувати й звичайну випічку / фото ілюстративне, iStock
Кошик з традиційним рушником у червоних кольорах / фото ілюстративне, tu__vdoma
Солома — цікавий елемнт в дизайні великоднього кошика / фото ілюстративне, Клопотенко

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

IMG 4359 1 47aad

Монастирський острів, парк Шевченка та музей: що подивитись в Дніпрі на вихідних

Цікаві місця в Дніпрі варті уваги, як туристів, так й місцевих. Дніпро від початку повномасштабного вторгнення прийняло до себе тисячі бахмутян, тут працює Центр підтримки […]

Як прикрасити великодній кошик у 2025 році: 15 ілюстрацій

Святкове освячення великоднього кошика — одна з найважливіших традицій, яка символізує вдячність за отримані дари та благословення на майбутній рік. Щороку тисячі українців ідуть до […]

18:00, 15.04.2025 Скопіч Дмитро

Весна в піснях: добірка з п’яти україномовних треків для гарного настрою

Весна — пора натхнення, оновлення та нових емоцій. А найкраще підкреслити атмосферу тепла та нового сезону допоможе музика, а особливо сучасні україномовні треки, які ідеально […]

12:00, 12.04.2025 Скопіч Дмитро

Граємо по-українськи: добірка з п’яти ігор від вітчизняних розробників

Українська спільнота розробників ігор дедалі частіше виходить на міжнародний рівень, надаючи гравцям унікальні історії, атмосферні світи і якісний ігровий досвід. Ми презентуємо добірку з п’яти  […]

16:00, 11.04.2025 Скопіч Дмитро

Панетоне та крафіни: які є альтернативи пасці та найкращі рецепти їх приготування

Паска — один із головних символів Великодня, що несе в собі глибокі духовні й культурні традиції. Цей ароматний хліб із родзинками, глазур’ю та особливою формою […]

15:15, 10.04.2025 Скопіч Дмитро