На півдні Бахмута Сили оборони мають успіхи поблизу Кліщіївки та Андріївки. Росіяни поступово відходять із цих населених пунктів. Через нестачу важкого озброєння на Бахмутському напрямку окупанти застосовують танки не для танкових дуелей, а як артилерію.
Про це пресофіцер 26-ї артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича, старший лейтенант Олег Калашніков розповів у інтерв’ю «24 Каналу».
За його словами, після успішних дій ЗСУ росіяни намагаються одразу контратакувати наші підрозділи.
Ворог постійно здійснює контратаки. Основна задача росіян зупинити наше просування. Завжди, коли маємо успіх, спостерігаємо ворожі атаки. Також ворог перевіряє нашу оборону, чи вдасться десь її посунути. З травня місяця йому це не вдається, все безрезультатно.
Олег Калашніков // пресофіцер 26-ї артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича
Пресофіцер 26-ї артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича Олег Калашніков. Фото: АрміяInform
Проблеми росіян з озброєнням
Старший лейтенант зазначив, що через нестачу важкого озброєння на Бахмутському напрямку окупанти використовують танки у якості артилерії. Він додав, що тут воюють 80-й та 68-й російські танкові полки.
Під Бахмутом воює 80-й та 68-й російський танковий полк, які, за словами росіян, мають новітнє озброєння. У противника просто вже не вистачає технічного резерву як у важкому озброєнні, так і безпосередньо у легкоброньованій техніці. Танки росіяни використовують як артилерію, яка працює на незначну відстань — 5-8 кілометрів, але може діставати до 12 кілометрів. Наразі ворог збирає усе наявне озброєння і кидає на фронт, аби стримати просування ЗСУ. Це стосується не лише нашого Бахмутського напрямку.
Олег Калашніков // пресофіцер 26-ї артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича
Військовий додав, що поступово українська армія здобуває перевагу в артилерійському озброєнні.
На початку року на Бахмутському напрямку ворог мав перевагу в артилерії: на один артилерійський ствол ЗСУ було 5-6 артилерійських установок росіян, на деяких ділянках — до 8. Наразі сили стають паритетними. Щомісяця з травня по серпень окупанти в середньому втрачали 640-650 одиниць ствольної артилерії. Окупанти не встигають компенсувати ці втрати, адже щомісяця вони можуть поставляти 200-300 одиниць. Це ті артилерійські установки, які ворог знімає зі зберігання, відновлює і направляє на фронт.
Сили оборони дуже якісно відпрацьовують. При чому, це не лише контрбатарейна боротьба. Це зусилля дронів та наших спецпризначенців, які їх також знищують.
Олег Калашніков // пресофіцер 26-ї артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича
Ситуація на фронті в районі Бахмута. Фото: DeepStateMapLive
Парк “Ювілейний” у Краматорську / фото Vlada Guzova
Парк “Ювілейний” у Краматорську — яскравий приклад урбаністичного простору, де природа гармонійно поєднується з архітектурними рішеннями міського середовища. До повномасштабного вторгнення це місце було одним із головних центрів дозвілля містян, а зараз — це можливість відпочити навіть у буремний час для країни.
Детальніше про те, як виглядав парк “Ювілейний” у Краматорську у 2024 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.
Парк “Ювілейний” у Краматорську у 2024 році
Парк “Ювілейний” у Краматорську — це приклад сучасного урбаністичного простору, створеного для відпочинку, прогулянок і спільного дозвілля містян. Зараз ця локація стала справжнім символом нескореності української Донеччини, яка продовжує жити навіть попри виклики війни.
Пропонована добірка складається з п’яти фотографій, які опублікувала користувачка Vlada Guzova у Facebook. Усі світлини датовані серпнем 2024 року.
Флагшток в центрі паркової зони / фото Vlada Guzova
Локація й в час війни залишається популярною серед містян / фото Vlada Guzova
Ставок в парку / фото Vlada Guzova
Урбаністичні пейзажі в Краматорську / фото Vlada Guzova
Один з житлових будинків у місті / фото Олександр Сотников
До початку повномасштабної війни Світлодарськ був невеликим, але значущим промисловим містом Донеччини з розвиненою енергетичною інфраструктурою. Його серцем залишалася Вуглегірська ТЕС, яка не лише забезпечувала робочі місця, а й визначала ритм життя місцевої громади.
Редакція Бахмут IN.UA згадує, як виглядало місто у липні 2021 року. Публікуємо фото бахмутянина Олександра Сотникова.
Світлодарськ у липні 2021 року
Світлодарськ — це невелике місто в Бахмутському районі, яке мало ключове значення для промисловості всього регіону. Саме тут працювала Вуглегірська ТЕС, яка забезпечувала потреби в електроенергії для всієї Донецької області.
Пропонована добірка складається з семи фотографій, які бахмутянин Олександр Сотников опублікував на своїй сторінці у Facebook. Усі світлини датовані липнем 2021 року.
Вуглегірська ТЕС / фото Олександр Сотников
Водойма біля ТЕС / фото Олександр Сотников
Архітектурна пам’ятка в місті / фото Олександр Сотников
Алея поблизу житлового будинку / фото Олександр Сотников
Паркова зона / фото Олександр Сотников
Житловий масив у Світлодарську, де до війни проживали місцеві мешканці / фото Олександр Сотников
Парк “Ювілейний” у Краматорську — яскравий приклад урбаністичного простору, де природа гармонійно поєднується з архітектурними рішеннями міського середовища. До повномасштабного вторгнення це місце було одним […]
До початку повномасштабної війни Світлодарськ був невеликим, але значущим промисловим містом Донеччини з розвиненою енергетичною інфраструктурою. Його серцем залишалася Вуглегірська ТЕС, яка не лише забезпечувала […]
Вивезення домашніх тварин за кордон — це не просто поїздка з улюбленцем, а чітко регламентована процедура, яку обов’язково слід пройти. Без належних документів, щеплень і […]
Васюківка — затишне й мальовниче село Бахмутського району, яке до війни було справжнім куточком спокою та гармонії. Воно розташоване поблизу ботанічного заказника Палімбія, що створювало […]
Бахмутянка Олена Голубцова — носійка рідкісного ремесла, яке сьогодні майже забуте. Алебастрову ліпнину, декоративний елемент інтер’єрів, її родина почала виготовляти ще в 1930-х роках. Тоді […]