Хотіла додому: 80-річна жінка з ТОТ проїхала 5 країн, щоб опинитися в Україні

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:30, 13 Лютого 2024
80-річна героїня / фото Офіс омбудсмена України

80-річна пенсіонерка на ім’я Антоніна з тимчасово окупованої частини Донецької області потрапила в Україну. Для цього їй довелося подолати шлях через 5 країн

Про незвичайну історію повідомляє Офіс омбудсмена України.

Як вибратися з окупації

За словами представників урядової організації, до омбудсмена звернулася жінка, яка розповіла про власну матір. Пенсіонерка Антоніна перебувала на тимчасово окупованій території в тяжкому стані та не могла самостійно евакуюватися. Допомогти їй хоч якось з доглядом також не могли, адже ні родичів, ні знайомих в окупації не залишилося. Складність ситуації також доповнювало те, що 80-річна жінка відмовилась від російського паспорта, через що отримання хоч якихось засобів існування було неможливим.

Працівники Офісу омбудсмена одразу взялися за справу: вони спільно з громадською організацією, що займається евакуацією, організували супровід жінки. 24 січня 2024 року Антоніна залишила свій дім і подолала на візку з волонтерами територію тимчасово окупованої частини Донецької області, території росії, Естонії, Латвії, Литви та Польщі.

Попри усі складнощі, 4 лютого пані Антоніна нарешті зустрілась зі своєю донькою у місті Львів. Після довгих місяців розлуки тепер вони разом у Києві,

представник Офіс омбудсмена України // у висновку

Гаряча лінія для жителів ТОТ

Для жителів тимчасово окупованої території нещодавно створили гарячу лінію “HelpPrint”. Вона створена для безпечного обміну інформацією та отримання підтримки.

Звернутися до них можна через телефонну лінію за номером +380 (91) 481 8150 або за допомогою Telegram або чат-бот.

Відповіді можна буде отримати з 9:00 до 18:00. Також є можливість залишити свій запит. У такому випадку команда проєкту зв’яжеться та надасть відповідь протягом наступного робочого дня.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В російській в’язниці помер українець, якого звинувачували у “шпигунстві”

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:45, 12 Лютого 2024
Колючий дріт у в’язниці / фото ілюстративне

На території російської федерації помер 71-річний Віктор Демченко з Донеччини, якого утримували в СІЗО. Чоловіка звинувачували у тому, що він, нібито, “займався шпигунством” та “брав участь в терористичній спільноті”.

Про це повідомила російська правозахисна організація “Меморіал”.

Українці в російських тюрмах

Як зазначають представники організації, про українця Віктора Демченко відомо дуже мало. Він народився в 1952 у місті Моспіно, яке з 2014 року тимчасово окуповане. Про сім’ю арештанта немає інформації.

Кримінальна справа за статтями про “шпигунство”, “участь у терористичній спільноті” і “незаконне зберігання зброї або боєприпасів” з’явилася наприкінці серпня 2023 року. Її обставини також невідомі. Відтоді відбулося 7 засідань по суті. Ймовірно, що саме ув’язнення проходило в СІЗО Ростовської області.

Повідомлення правозахисної організації / скріншот

Обставини смерті невідомі. Однак, пропагандисти повідомили, що Демченко помер нібито в тюремній лікарні від інсульту 31 грудня.

Повідомлення пропагандистів / скріншот

Скільки українців у полоні

За інформацією Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України на листопад 2023 року, у в’язницях на території росії перебувають 4 337 українців, серед яких 3 574 особи — це військові, а ще 763 — цивільні.

В той же час, як передає Суспільне, уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявляв про те, що за час повномасштабної війни зникло 25 тисяч цивільних українців.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Евакуація в Німеччину: де чекають біженців з України

Семаковська Тетяна 12:00, 12 Лютого 2024
Німеччина / фото з відкритих джерел

Німеччина прийняла близько 1 мільйона українців, які через російську агресію вимушено стали біженцями. Через великий наплив людей тривали час країна більше не могла приймати нових переселенців. Втім зараз ситуація змінилася, 6 федеральних земель готові до приїзду українців.

Про це повідомляє міграційна служба Німеччини.

Українці в Німеччині: де є місця

Станом на 10 лютого 2024 рок українських біженців в Німеччині можуть прихистити у таких містах:

  • Баден-Вюртемберг (міста Карлсруе, Месштеттен та Фрайбурґ;
  • Берлін (старий аеропорт у Тунелі);
  • Саар (місто Лебах);
  • Баварія (місто Мюнхен);
  • Тюрингія (місто Гермсдорф);
  • Північний Рейн-Вестфалія (місто Бохум).

Якщо вам потрібен прихисток в Німеччині, то отримати консультацію можна вказавши адресу потрібного округу в навігаторі.

Виплати українцям в Німеччині

Деяким українським біженцям у Німеччині підвищать соцвиплати:

  • батьки-одинаки або самотні дорослі – 563 євро (близько 22 тис. грн), замість 502 євро;
  • діти до 6 років – 357 євро (близько 14 тис. грн), замість 318 євро;
  • діти віком 7-14 років – 390 євро, (близько 15 тис. грн) замість 348 євро;
  • діти 15-18 років – 471 євро (близько 15 тис. грн), замість 420 євро.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмут

“Звільнення Бахмута”: як виглядає свобода очима росіян

20 травня 2024 року російські пропагандисти почали поширювати у своїх каналах повідомлення про “річницю звільнення Бахмута”. Загарбники згадують й за вагнерівців, які повністю знищили місто. […]

Виплати

Понад мільйон гривень для бахмутян: хто отримав кошти з бюджету

16 травня 2024 року Усзн Бахмутської Міської Ради профінансувала виплату матеріальної допомоги 163 бахмутянам на загальну суму 1 024 600 гривень відповідно до рішення міської […]

Від 8 до 12 років ув’язнення: на Донеччині затримали чоловіка, який шпигував за ЗСУ

На Донеччині затримали жителя Покровського району за підозрою в інформуванні російських військових про розміщення військових ЗСУ. Йому загрожує від 8 до 12 років ув’язнення. Про […]

Як обрати натуральний камінь для будівництва та ландшафтного дизайну

Декоративний камінь — це досить незвичний матеріал, який широко використовується не тільки в будівництві, але й у ландшафтному дизайні та навіть в створенні інтер’єру приміщення. […]

12:15, 20.05.2024 Скопіч Дмитро

Як виглядає Бахмут напередодні 20 травня

Бахмут вже 12 місяців у статусі окупованого міста. Росіяни використовують його як плацдарм для подальшого просування углиб України. Ворог цинічно хизується кадрами з розбомбленого та […]