Гуманітарна допомога від Червоного Хреста: хто в Україні може її отримати

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:00, 2 Лютого 2025
Товариство Червоного Хреста / фото ілюстративне, МКЧХ

Міжнародне товариство Червоного Хреста в Україні — це одна з великих гуманітарних організацій, котра продовжує надавати різноманітну допомогу громадянам та громадянкам України. Її представники регулярно надають як харчові продукти та різні побутові товари, так і грошову допомогу вразливим категоріям населення.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає про допомогу від Червоного Хреста та те, хто може її отримати.

Гуманітарна допомога від Червоного Хреста

Червоний Хрест — це одна з найбільших гуманітарних організацій у світі, яка вже понад сто років надає комплексну гуманітарну допомогу та підтримку вразливих категорій населення. Вона реалізовує власні проєкти в Україні, зокрема вони:

  • забезпечують гуманітарною допомогою людей, які мають потреби у продуктах харчування, гігієнічних наборах та інших речей для покриття базових потреб людей;
  • допомагають державі у реагуванні на всі надзвичайні ситуації в країні;
  • надають психосоціальну підтримку тим, хто цього найбільше потребує;
  • впроваджують проєкти з фізичної та психологічної реабілітації;
  • здійснюють догляд вдома за одинокими людьми.

Як отримати допомогу від Червоного Хреста

Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) регулярно надає різноманітну допомогу, про яку її представники повідомляють на власних інтернет-ресурсах, у тому числі й через сайт redcross.org.ua. Аналогічна ситуація з регіональними представництвами організації.

Умови надання зазвичай різні та направлені на певні групи населення. Зазвичай, локальні видачі гуманітарних наборів здійснюються для:

  • ВПО;
  • пенсіонерів, які старше 60 років;
  • сімей з неповнолітніми дітьми;
  • людей з інвалідністю I та II групи;
  • багатодітних родин;
  • вагітних жінок.

Додаткову консультацію можна отримати на гарячій лінії Червоного Хреста за номером 0 800 300 155.

Як взяти участь у проєктах Червоного Хреста

Проєкт “Перезавантаження” / фото ілюстративне, МКЧХ

Наразі в Україні реалізовується два проєкти, які підпорядковуються Червоному Хресту — REDpreneurUA та “Перезавантаження”.

Перша — це міжнародна франшиза для підтримки підприємництва в Україні, яка є частиною глобальної ініціативи з підтримки соціально відповідального підприємництва та економічної стійкості вразливих груп населення.  В межах цього проєкту регулярно проходять навчальні заходи та майстер-класи для людей, котрі прагнуть створити та реалізувати підприємницькі плани. По закінченню навчання з’являється можливість отримати гранти від 5 000 (220 000 гривень) до 15 000 (660 000 гривень) євро для того, щоб допомогти бенефіціарам втілити бізнес-ідеї. Наразі проєкт вже реалізовує навчання, по завершенню якого буде анонсована нова реєстрація.

“Перезавантаження”

Головна мета другого проєкту — допомогти громадянам, які мають складнощі з працевлаштуванням, здобути нові навички та знання для загального професійного вдосконалення. Його реалізовують в п’яти областях України, а саме у:

  • Черкаській;
  • Миколаївській;
  • Кіровоградській;
  • Тернопільській;
  • Вінницькій.

У межах проєкту обіцяють надавати людям доступ до інформаційних сесій та консультацій, які дозволять створити індивідуальний план подальшого навчання людини. Зазначається, що ініціатива передбачає повну оплату навчання на курсах та набуття цифрової грамотності.

Для участі в проєкті та отримання інформації щодо подачі заявки потрібно звернутися до регіональних представництв організації:

  • у Черкаській області потрібно зателефонувати за номером +380 (96) 309 8873 або на гарячу лінію 0 800 332 656. Також можна звернутися за адресою: місто Черкаси, вулиця Чорновола, 157;
  • у Миколаївській області потрібно зателефонувати за номером +380 (67) 337 3536 або на гарячу лінію 0 800 332 656. Також можна звернутися за адресою: місто Миколаїв, вулиця Водопровідна 34/113-4а;
  • у Кіровоградській області потрібно зателефонувати за номером +380 (99) 172 1882 або на гарячу лінію 0 800 332 656;
  • у Тернопільській області потрібно зателефонувати за номером +380 (50) 045 0712 або на гарячу лінію 0 800 332 656. Також можна звернутися за адресою: місто Тернопіль, вулиця Мостова бічна, 6;
  • у Вінницькій області потрібно зателефонувати за номером +380 (43) 261 1093 або на гарячу лінію 0 800 332 656. Також можна звернутися за адресою: місто Вінниця, вулиця Грушевського, 12.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Круасани та піца: де смачно й дешево поїсти у Дніпрі

Семаковська Тетяна 12:00, 6 Липня 2025
Заклади в Дніпрі / ілюстрація Бахмут IN.UA

У Дніпрі проживає чимало переселенців з різних областей України. Люди знайшли тут тимчасовий дім та роботу. Немало у Дніпрі й бахмутян, які вже адаптувалися до нового міста та відвідують місцеві театри, артпростори, музеї та кафе.

Редакція Бахмут IN.UA зібрала перелік бюджетних закладів у місті Дніпро, де кожен знайде щось на свій гаманець та смак.

Куди піти у Дніпрі поїсти: добірка закладів

Дніпро — місто з насиченою гастрономічною культурою, яке здатне здивувати як місцевих мешканців, так і туристів. Від затишних кав’ярень до сучасних ресторанів зі стравами світової кухні — у місті можна знайти все, що забажає душа гурмана

Plov Bar

Plov Bar / фото The Village

Для любителів смачного плову у центрі Дніпра працює автентичний заклад Plov Bar. Після того, як ви хоч раз тут побуваєте, вам не доведеться ставити собі питання: де поїсти у Дніпрі? Заклад готує різні плови, супи та десерти. Найдешевший плов з куркою обійдеться у близько 250 гривень.

Втім сюди краще йти компанією, адже майже за 400 гривень пропонують дегустаційний сет вагою майже пів кілограма, де представлені усі види плову. Це плов з яловичиною, куркою, мідіями та червоною ікрою. Також у цю суму входить салат та піта. Заклад працює на вулиці Челюскіна, 10.

Стридфуд Пако

Один з видів вуличної їжі / фото Стридфуд Пако

Поїсти дешево у Дніпрі точно вдасться, якщо ви любите вуличну їжу. Великий вибір пропонує заклад Пако — це сучасна українська вулична їжа. В асортименті багато салатів, середня ціна 150 гривень, також є тарілки з картоплею-фрі та м’ясом від 160 гривень чи лаваші з начинкою, як на фото вище за 249 гривень. Заклад працює на вулиці Харківській, 3.

Miao Ramen

Рамен / скриншот

Miao Ramen — бюджетне кафе у Дніпрі, де подають наваристий суп японської кухні з локшиною, свининою, яйцями та фрикаделькою. Велика тарілка рамену коштує близько 150 гривень. Заклад працює на вулиці Барикадна, 7.

Каструлька

Страва в закдаді / фото Каструлька

Кафе у Дніпрі з азійською кухнею, розташоване на вулиці Магдебурзького права. У закладі є різні страви: від ролів до карі.

Варто зазначити, що Каструлька активно допомагає армії, має затишну атмосферу та бюджетні ціни на страви.

Alfama

Ресторан португальської кухні / Інстаграм

Португальська їжа у Дніпрі доступна за адресою проспект Дмитра Яворницького, 25. Саме тут можна знайти ресторан Alfama. У закладі подають сирники, вівсянку, салати та сендвічі. Це дещо дорожчий заклад, але тут є свої особливості, адже можна окремо придбати курячий паштет за 285 гривень. На десерт можна взяти еспресо за 60 гривень разом з паштейтом за 70 гривень.

Asvik Streetfood

Круасан із закладу / фото Bolt

Переселенець з Краматорська відкрив кафе з вуличною їжею у Дніпрі. Тут можна купити піцу, гірос, млинці та круасани. Все бюджетно, наприклад, отримати порцію круасана можна від 125 гривень. Кафе працює на вулиці Академіка Образцова, 1,

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

Семаковська Тетяна 15:02, 30 Червня 2025
Послуги в ЦНАП
Адміністративні послуги для населення / фото ombudsman.gov.ua

2 липня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі можуть записатись на консультацію.

Про це повідомляє осередок підтримки “З Бахмутом у серці. Дніпро”.

Бахмутський ЦНАП: послуги в Дніпрі

Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАПу надаватиме допомогу щодо довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 1 січня 2013 року.

Як потрапити на прийом

Прийом громадян відбудеться 2 липня в Центрі підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці. Дніпро”. Осередок розташований за адресою: вулиця Макарова, 1-Б. Бахмутян чекатимуть з 09:00 до 15:00.

Консультації за зазначеними послугами можливо отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 за номерами:

  • +38 (099) 667 9206;
  • +38 (098) 850 0561;
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Запис на отримання адміністративних послуг та довідок БТІ єдиний. Також можна звернутися на електронні скриньки:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Кафе в Дніпрі

Круасани та піца: де смачно й дешево поїсти у Дніпрі

У Дніпрі проживає чимало переселенців з різних областей України. Люди знайшли тут тимчасовий дім та роботу. Немало у Дніпрі й бахмутян, які вже адаптувалися до […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

2 липня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

“Укрзалізниця” запускає регіональний експрес Київ-Житомир: що відомо

Вже 27 червня 2025 року “Укрзалізниця” запустить регіональний експрес №856/855, який курсуватиме за маршрутом Житомир-Київ-Житомир. Про це повідомляє пресслужба перевізника. Регіональний експрес Київ-Житомир: деталі та […]

10:00, 22.06.2025 Скопіч Дмитро

Чи припинять виплати ВПО після продажу житла або авто: роз’яснення для переселенців

У медіапросторі часто з’являються твердження, що продаж нерухомості чи автомобіля автоматично позбавляє ВПО державної допомоги. Насправді українське законодавство передбачає низку винятків, коли такі доходи не […]

13:00, 21.06.2025 Скопіч Дмитро

Як перевірити готовність закордонного паспорта: гід по процедурі

В Україні є можливість перевірити готовність закордонного паспорта — документа, який дає право перетинати державний кордон, а також який слугує підтвердженням громадянства України в будь-якій […]

18:00, 17.06.2025 Скопіч Дмитро