Естонська рада анонсувала нову реєстрацію на грошову допомогу в декількох областях: деталі

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:40, 26 Серпня 2024
Грошова допомога / фото ілюстративне

Естонській раді у справах біженців за фінансової підтримки EU Civil Protection & Humanitarian Aid відкрила реєстрацію на отримання грантової фінансової допомоги у розмірі 26 000 — 36 000 гривень постраждалим внаслідок військових дій. Вони можуть бути спрямовані як на придбання харчових продуктів та предметів найпершої потреби, так і на створення або відновлення господарської діяльності.

Про це йдеться на офіційному сайті Естонській раді у справах біженців.

Грошова допомога від Естонської ради

Грошова допомога у розмірі 26 000 — 36 000 гривень постраждалим внаслідок військових дій надаватиметься грантом. Виплата може бути спрямована на придбання продуктів та предметів найпершої потреби, а також для створення або відновлення господарської діяльності у таких галузях, як:

  • бджільництво;
  • приготування продуктів харчування;
  • городництво;
  • тваринництво;
  • ремонт/пошив одягу.

Хто може отримати грошову допомогу

Отримати грошову допомогу від Естонської ради можуть родини, які належать до наступних категорій вразливостей:

  • сім’ї, які мають статус ВПО;
  • сім’ї, які мають у своєму складі вагітну жінку;
  • сім’ї, які очолюються жінкою, котра є єдиним годувальником;
  • сім’ї, які складаються виключно з людей похилого віком від 60 років;
  • сім’ї, які мають зруйноване житло (частково чи повністю) в яких внаслідок війни та бойових дій;
  • сім’ї, члени яких мають інвалідність першої або другої групи;
  • сім’ї з особами, які мають тяжкі захворювання та потребують лікування, що дорого коштує;
  • багатодітні сім’ї;
  • сім’ї з дітьми віком до двох років;
  • сім’ї з дітьми, очолювані одинокою матір’ю чи батьком;
  • сім’ї, члени яких загинули або отримали поранення внаслідок повномасштабної війни.

Отримати грошову допомогу можуть мешканці наступних територіальних громад:

  • Вільнянська та Біленьківська (Запорізька область, Запорізький район);
  • Добропільська (Донецька область, Покровський район);
  • Шевченківська та Ольшанська (Миколаївська область, Миколаївський район);
  • Покровська і Васильківська (Дніпропетровська область, Синельниківський район);
  • Зміївська і Новопокровська (Чугуївський район) та Барвінківська і Слобожанська (Ізюмський район) у Харківській області;
  • Смілянська і Кам’янська (Черкаська область, Черкаський район);
  • Новгородківська і Соколівська (Кіровоградська область, Кропивницький район);
  • Полтавська область, Кременчуцький район, Кременчуцька громада та Миргородський район, Миргородська громада.

Зазначається, що пріоритет при наданні допомоги надаватимуть тим, хто відповідає вказаним категоріям та не має постійного доходу. Заявник також повинен мати всі необхідні документи, що підтверджують його статус.

Як отримати допомогу

Для отримання допомоги необхідно заповнити спеціальну форму за посиланням. Після надсилання заявки, фахівці перевірять надану інформацію та повідомлять про схвалення або відмову у гранті у строк до трьох тижнів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейк: «Дівчата, пора». Жінка, схожа на Олену Зеленську, закликає вступити до лав ЗСУ

Чорнойван Аліна 10:06, 25 Серпня 2024
Колаж Бахмут IN.UA

Проросійський Телеграм-канал «Новости и Сводки ДНР» розмістив фото, на якому зображено рекламу із заохоченням жінок до вступу до ЗСУ. Автори наголосили на схожості зображеної жінки з Оленою Зеленською.

Чи існує це оголошення насправді — читайте у матеріалі редакції Бахмут.IN.UA.

Зеленська закликає вступити до лав ЗСУ

Судячи з фотографії, реклама розміщена в громадському транспорті. Задля виявлення більшої кількості подробиць недостатньо деталей на зображенні. 

Скриншот допису / Новости и Сводки ДНР

Автор опублікував пост, залишивши тільки свою суб’єктивну думку стосовно реклами, однак не зазначив важливу інформацію: у якому місті, у якому транспорті помітили це оголошення. Через відсутність цих фактів публікація є сумнівною. Можна припустити, що пропагандисти могли самостійно повісити рекламу та зробити знімок, щоб розповсюдити дезінформацію про нібито заклик вступити до армії від жінки, що схожа на дружину президента.

Що не так з оформленням оголошення

По-перше, ні на сайті ЗСУ, ані загалом у пошуку в Гугл подібної реклами немає. По-друге, попри відсутність помилок у написанні тексту в рекламі, є сумніви щодо правильності її оформлення. Загалом усі фрази, використані в оголошенні, збігаються з оригінальними в ZSU.team. Але якщо звернути увагу на розташування слів-закликів, контактних даних, то на фото воно відрізняється від справжніх реклам ЗСУ.

В усіх рекламах назва «Збройні Сили України» розташована знизу, як і назва сайту. Текст виконаний у помаранчевому та білому кольорах жирним шрифтом, на відміну від, імовірно, підробленого пропагандистами.

Silvano Trotta dans les réseaux sociaux 

Попри те, що у дописі “Новости і Сводки ДНР” є лише натяк на те, що жінка на фото схожа на Олену Зеленську, у мережі можна знайти дописи, що прямо це стверджують.

До прикладу, у соцмережі Х (колишній Twitter) акаунт Silvano Trotta, що налічує майже 200 тисяч підписників, французською мовою пише: “Олена Зеленська дружина Зеленського закликає дівчат на передову. Олена “подумки” з тими, кого посилає в бій. Тільки “подумки”. Вона, з іншого боку, продовжує накопичувати статки подружжя на рахунках їхніх податкових гаваней”.

Скриншот допису / автоматичний переклад

В описі акаунту автора цього посту, Сільвано Тротта, немає інформації про його діяльність. Французські ЗМІ називають його конспірологом та прихильником теорії змови. Він веде публічний Telegram канал, який має 151 тисячу підписників. Туди він публікує повторну інформацію з Х:, критика України, української влади, публікація російських наративів, підтримка американських республіканців, антивакцинаторство тощо. 

Вбивши це ім’я у Google, бачимо, що чоловік має акаунт у RuTube — це російський аналог YouTube. Там він публікує авторські антинаукові відео та ролики, присвячені критиці коронавірусної пандемії. 

У Вконтакте акаунт публічної сторінки “Самооборона Горловки” зробила допис на основі публікації француза Сільвано. Його називають “французським підприємцем”, а сама публікація знову просуває російський наратив та критикує “западних лидеров”.

Таким чином публікація неперевіреного знімка з “Оленою Зеленською, що закликає жінок на фронт” дав зайвий привід іноземцю з широкою аудиторією в соцмережах опублікувати антиукраїнський допис. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейк: запоріжці створили петицію на сайті президента з вимогою відкрити протирадіаційні укриття

Лідія Гук Гук Лідія 10:00, 24 Серпня 2024
Колаж Бахмут.IN.UA

Проросійські Telegram-канали поширюють скриншот буцімто зареєстрованої петиції на сайті Президента України з вимогою відкрити протирадіаційні укриття для всіх жителів Запоріжжя.

Утім, це фейк. На сайті президента України не існує такої петиції.

Фотофейк від рф

Опублікована пропагандистами петиція №22/215б442-еп нібито зареєстрована Гузь Інною Григорівною 20 серпня 2024 року. Однак, на сайті Президента Україна не існує петиції з таким номером. Ймовірно через те, що в процесі фотошопу автори підробки доспустили помилку: номери справжніх петицій на сайті президента не містять букв (крім закінчення “-еп”) в той час, як у фейковій версії вжито літеру «б» посередині. За умови пропуску букви, ми отримаємо номер петиції, яка справді існує, однак не належить до теми укриттів Запоріжжя та доступу до них. Всі заяви за 20 серпня стосуються виключно теми нагородження та присвоєння почесних звань полеглих воїнів під час повномасштабного вторгнення.

Фейкова петиція / скриншот

Важливим також є те, що відповідальність за забезпечення доступу до укриттів міста належить місцевим адміністраціям, а не главі держави. За умови існування такої петиції, президент не мав би юридичних підстав для видання відповідного указу навіть якби заява набрала 25 тисяч підписів на сайті. 

У публічному доступі немає публікацій від авторитетних осіб чи медіа про нібито «зростаючу загрозу теракту з боку росії на ЗАЕС». Ще одним аспектом петиції є згадка про корупцію, яка, мовляв, унеможливлює доступ до укриттів. Проте наразі немає жодних підтверджених фактів або новин, які б свідчили, що в Запоріжжі вимагали хабар за доступ до укриття. Включення болючої для українського суспільства теми корупції виглядає як спроба використати тригерну тему для підсилення обурення та недовіри до влади.

Укриття в Запоріжжі

На сайті Запорізької міської ради оприлюднений список адрес всіх укриттів у місті, включаючи сховища, протирадіаційні укриття та мапа, що допоможе швидко знайти найближче місце для захисту. Також доступна окрема мапа з адресами укриттів, створена Запорізькою обласною військовою адміністрацією. Вона містить перелік адрес, включаючи протирадіаційні укриття. Однак, з 17 наявних протирадіаційних укриттів на цій мапі зазначені лише 7. Саме вони промарковані як придатні для населення та мають безперешкодний доступ.


Активісти громадської організації “Хочу вчитись” разом із Запорізьким центром розслідувань запустили нові інструменти для зручного повідомлення про проблеми з укриттями. Містяни можуть використовувати спеціальні Telegram та Viber чат-боти, створені для того, щоб оперативно повідомляти про закриті сховища. Для тих, хто не має доступу до месенджерів, існує можливість відправити скаргу поштою або особисто, надіславши лист на адресу: 69105, м. Запоріжжя, проспект Соборний, 206. Також їх можна подати особисто до міськвиконкому за тією ж адресою, у кабінет 107.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

селидового

Центри підтримки ВПО з Селидового: де працюють і яку допомогу надають

В Україні працюють центри підтримки переселенців з Селидового. Їх розгорнули за ініціативи керівництва Селидівської громади. У цих осередках переселенці можуть отримати різні види допомоги. Редакція […]

Страшно захопливі: сім фільмів та мультфільмів для сімейного перегляду на Хелловін

Хелловін — це не тільки свято жахів, але й гарна можливість провести час із власною сім’єю. А що може бути краще за сімейний перегляд фільмів […]

16:00, 31.10.2024 Скопіч Дмитро

Підвищена стипендія 2024: що це та як отримати

Деякі категорії студентів, які навчаються коштом державного бюджету, мають право на отримання підвищених стипендій. Це стосується і майбутніх  бакалаврів, і майбутніх магістрів, і навіть тих, […]

15:00, 31.10.2024 Скопіч Дмитро

Як ВПО отримати 14 300 за місяць: умови програми для переселенців

У Львівській, Івано-Франківській, Хмельницькій, Одеській та Дніпропетровській областях стартував новий проєкт від “Карітас”, який отримав назву REMARKET “Відновлення та розширення можливостей через доступ до ринку […]

14:10, 31.10.2024 Скопіч Дмитро

Кривий Ріг запрошує підприємців Донеччини релокувати бізнес: які пропонують умови

Підприємцям Донеччини пропонують релокувати свій бізнес до Кривого Рогу за вигідними умовами. Переселенцям доступні орендні площі зі знижкою, а також можливість створення нового бізнесу за […]