Ексочільник Донецької ОВА Кириленко збагатився на 70 млн грн

Семаковська Тетяна 15:00, 22 Березня 2024
Начальник Донецької ОВА
Павло Кириленко / фото ілюстративне

Родина колишнього голови Донецької обласної військової адміністрації Павла Кириленка, який зараз очолює Антимонопольний комітет України, у період 2020-2023 років придбала нерухомість й автомобілі загальною вартістю понад 70 мільйонів гривень.

Про це повідомляють журналісти “Схем”.

Хто такий Павло Кириленко

У вересні 2023 року стало відомо, що тогочасний начальник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко очолить Антимонопольний комітет України (АМКУ). 6 вересня, за його кандидатуру проголосували 250 нардепів.

Днями журналісти “Схем” опублікували розслідування, де виявили, що родина Кириленка у період 2020-2023 років придбала нерухомість й автомобілі загальною вартістю понад 70 мільйонів гривень.

Будинок тестя Кириленка
Будинок тестя Кириленка / фото “Схеми”

Елітне майно оформлено на родичів дружини Кириленка, втім ніхто з родичів не має бізнесу, а офіційних доходів родини не вистачило би, щоб придбати все це коштовне майно. Серед власності родини Кириленка є будинок під Києвом, ним володіє тесть голови АМКУ Олександр Матієнко. Така покупка обійшлася у 4 мільйони гривень. У квітні 2021-го тесть Кириленка купив в цьому ж котеджному містечку нову нерухомість, це земельна ділянка на 25 соток.

ділянка тестя Кириленка
Ділянка тестя Кириленка / фото “Схеми”

Крім того, у власності Кириленка є апартаменти в Ужгороді, цю нерухомість також купляє тесть. Елітна багатоповерхівка розташована у житловому комплексі бізнес-класу Residents Park, на набережній. У цьому ЖК журналісти “Схем” знайшли майно тещі Кириленка Наталії Матієнко.

Елітна багатоповерхівка
Елітна багатоповерхівка

Крім Ужгорода “Схеми” знайшли майно самого Кириленка вже у Києві. Цю нерухомість Кириленко жодного разу не вказував у своїх деклараціях.

Загалом же родина Кириленків володіє:

 • будинком та двома земельними ділянками в мальовничому селищі на півночі Києва;
 • чотирма квартирами та паркомісцями в ЖК преміум-класу в Ужгороді;
 • двома апартаментами, комерційною нерухомістю та паркомісцями в ЖК бізнес-класу у Києві;
 • ще однією квартирою у столиці, де по факту мешкає родина;
 • двома автомобілями.

Вартість усього цього майна складає понад 70 мільйонів гривень.

Коли журналісти звернулися за коментарем до Павла Кириленка, щоб він пояснив звідки ж гроші на автівки та люксове житло, то він відповів, що це стартовий капітал родини, який начебто був сформований у 90-ті роки, коли бабуся його майбутньої дружини вигідно продала акції заводу “Стирол” у Горлівці, отримані нею як працівницею заводу.

Однак, знайти офіційне підтвердження цим операціям не вдалося. Родичі Кириленка також не змогли надати документальні підтвердження цій версії походження статків сім’ї, заявляючи, що «все залишилось в окупованій Горлівці.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Безплатне лікування закордоном для військових: як працює програма “Medevac”

Семаковська Тетяна 14:00, 15 Липня 2024
Військовий 0de4a
Військовий на кріслі колісному / фото Сухопутні війська

В Україні працює програма “Medevac”, яка дозволяє військовослужбовцям та їхнім родинам отримати безплатне лікування закордоном. Програму реалізовує Міністерство охорони здоров’я від початку широкомасштабного вторгнення.

Детальніше про те, як працює програма та як отримати послуги в її межах, розповіли представники Сухопутних військ ЗСУ в Telegram.

Лікування військових за кордоном

Програма “Medevac” від МОЗ діє від початку широкомасштабного вторгнення рф. В її межах щотижня вирушають декілька груп пацієнтів на закордонне лікування різноманітних травм, отриманих при захисті країни.

Як взяти участь в програмі

Щоб отримати безплатне лікування за кордоном, військовослужбовцю або члену його родини потрібно звернутися до свого лікаря. Він підготує чотири документи, а саме:

 • направлення на лікування за кордон
 • форму №27/о;
 • дві згоди.

Лікар надсилає цю документацію до державного органу зі складу сектору безпеки й оборони, в якому військовий проходить службу. Там документи обробляють і далі направляють в МОЗ, де знаходять оптимальну країну для лікування та дають зворотний зв’язок.

Контакти

Якщо на будь-якому етапі виникають питання чи труднощі — варто звернутися на гарячу лінію МОЗ за номером 0 800 505 201.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як ВПО отримати пенсію: покрокова інструкція від ПФУ

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 15 Липня 2024
Пенсія в Україні / фото ілюстративне

Внутрішньо переміщені особи, які змушені були покинути свої домівки через бойові дії на території України, можуть оформити пенсію у будь-якому сервісному центрі Пенсійного фонду України, незалежно від місця реєстрації. 

Редакція Бахмут IN.UA дізнавалась у ПФУ як ВПО правильно оформити пенсію.

Пенсія для ВПО

Згідно з чинним законодавством, внутрішньо переміщені особи (ВПО) мають право на отримання пенсійних виплат на рівні з іншими громадянами України. Для оформлення пенсії їм необхідно звернутися до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України (ПФУ) на підконтрольній території, незважаючи на місце реєстрації.

Які документи потрібні для оформлення пенсії

ВПО для оформлення пенсії потрібно надати наступні документи:

 • паспорт громадянина України;
 • ідентифікаційний код;
 • трудову книжку;
 • диплом про освіту (для тих, хто навчався на стаціонарі);
 • свідоцтво про одруження (якщо дівоча фамілія відрізняється від нинішньої);
 • свідоцтва про народження дітей (для жінок, які народжували під час періодів, коли вони не перебували у трудових відносинах);
 • кольорову фотокартку розміром 4×6 см.

Як можна отримувати пенсії

Пенсійне посвідчення / фото ілюстративне

Після подачі документів, ВПО має визначитися зі способом отримання пенсії. Для отримання пенсійних грошей через банківську установу необхідно відкрити відповідний рахунок у банку та надати його реквізити до ПФУ.

До прикладу, оформити пенсійний рахунок в ПриватБанку можливо як онлайн, так і офлайн.

Покрокова інструкція відкриття пенсійного рахунку в ПриватБанку онлайн:

 • авторизуйтеся в Приват 24;
 • відкрийте меню “Гаманець”;
 • натисніть “Додати” й виберіть “Digital картку”;
 • виберіть тип картки “Дебетова”, платіжну систему (Visa або Mastercard) та валюту “гривні”.
 • нова картка з’явиться у вашому електронному гаманці протягом 10 хвилин.

Оформити саме фізичну пенсійну картку також за посиланням.

Щоб отримувати пенсію саме на цю картку, потрібно також підготувати відповідну заяву про перерахування коштів і передати її співробітникам Пенсійного фонду України.

Чи можливо оформити пенсію дистанційно

За допомогою застосунку Дія можна оформити пенсію дистанційно. В такому випадку, для подання заяви ви можете скористатися особистим кабінетом на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Для цього вам потрібно мати зареєстрований обліковий запис у мобільному застосунку “Дія”, активувати функцію “Дія.Підпис”, а також підготувати скан-копії необхідних документів для подання заяви. З детальною інструкцією можна ознайомитися на сайті ПФУ.

Коли приходить пенсія та який її розмір

Пенсія надаватиметься й деяким ВПО / фото ілюстративне

Пенсія виплачується щомісяця, у строк не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія. 

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, з 1 березня в Україні проводиться процес переіндексації пенсій. Підвищення пенсій заплановане майже на 8% і стосуватиметься понад 10 мільйонів українців.

Середня сума підвищення становитиме 322 гривні, що підніме середню пенсію до 5 717 гривень. Варто відзначити, що максимальна сума підвищення пенсій не може перевищувати 1 500 гривень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Військовий 0de4a

Безплатне лікування закордоном для військових: як працює програма “Medevac”

В Україні працює програма “Medevac”, яка дозволяє військовослужбовцям та їхнім родинам отримати безплатне лікування закордоном. Програму реалізовує Міністерство охорони здоров’я від початку широкомасштабного вторгнення. Детальніше […]

Як ВПО отримати пенсію: покрокова інструкція від ПФУ

Внутрішньо переміщені особи, які змушені були покинути свої домівки через бойові дії на території України, можуть оформити пенсію у будь-якому сервісному центрі Пенсійного фонду України, […]

13:00, 15.07.2024 Скопіч Дмитро
Бахмутське бюро технічної інвентаризації

Як бахмутянам безкоштовно отримати довідку про майно від БТІ?

У столиці працює Бахмутське БТІ “Бахмутське бюро технічної інвентаризації“. Тут мешканцям видають довідки про власність на нерухоме майно, однак отримати документ можна й безплатно.

Допомога ВПО у Вінниці

Куди переселенцям звертатися за допомогою у Вінниці

Вимушено переміщені особи у Вінниці можуть отримати юридичну чи психологічну консультацію, а також гуманітарну допомогу, або ж знайти безплатний центр для творчості дитини. Куди звертатися […]

student ga7a57a5d6 1920 76dbf

8 небанальних платформ, де можна знайти роботу

Через війну чимало українців втратили роботу. Якщо на початку вторгнення ще були великі проблеми з пошуком робочих місць, то наразі ситуація стабілізувалася. Сьогодні знайти роботу […]