Навіщо в напівзруйнованому Бахмуті за 78 000 грн охороняли пошкоджену адміністрацію

Марія Носуля Носуля Марина 17:40, 19 Березня 2024
Охорона міськради Бахмута
Фото для ілюстрації Бахмут IN.UA Alex Babenko для Reuters

У лютому 2023 року за Бахмут вже точилися активні бої. Тоді росіяни захопили околиці міста та просувалися до його центральної частини. Більшість будинків були пошкоджені внаслідок ворожих обстрілів, містян активно закликали до евакуації через загострену ситуацію, а в’їхати до Бахмута можна було за спецперепустками. Саме тоді влада замовляє послуги з охорони будівлі адміністрації за адресою: вулиця Миру, 44 вартістю понад 78 тисяч гривень.

Що охороняли у вже пошкодженій від прильотів будівлі та навіщо витратили на це бюджетні кошти? Що на це говорять у міськраді та поліції, а також, як саме здійснювали фізичну охорону в умовах бойових дій? Детальніше про це розповідаємо в матеріалі Бахмут IN.UA. 

Договори та форс-мажори

Про охорону будівлі міської ради Бахмута йдеться  на порталі електронних закупівель Прозорро. В документації до тендера зазначається про укладення договору щодо фізичної охорони будівлі Бахмутської міськради на суму у 138 тисяч гривень з бюджету міста. Замовник — Бахмутська міська рада. Виконувати послуги охорони мало Маріупольське міжрайонне управління поліції охорони в Донецькій області. Договір про охорону сторони уклали 9 лютого 2023 року, а термін виконання послуг зазначався з 01 січня 2023 року по кінець грудня цього ж року.

Договір
Договір № 3575/Бм від 09 лютого 2023 про фізичну охорону будівлі / скриншот

Пізніше суму договору зменшили до 59 470 тисяч гривень згідно з додатковою угодою, що уклали  20 лютого 2023 року через припинення дії договору.

Договір
Додаткова угода від 20 лютого 2023 року / скриншот

Проте в основному договорі, ще від 9 лютого, у пункті про форс-мажорні обставини (такі, що унеможливлюють виконання зобов’язань, передбачених умовами договору) йдеться, що сторони договору звільняються від відповідальності через обставини непереборної сили, наприклад, надзвичайні ситуації воєнного характеру, що виникли після укладання договору. 

Договір
Договір від 9 лютого 2023 року: форс-мажор / скриншот

Однак договір укладали вже в умовах ситуації воєнного характеру, та наступу росіян на місто, а через 11 днів після того припинили дію договору, через неможливість виконання послуг. 

У скільки обійшлася охорона адмінбудівлі в Бахмуті

Попри припинення дії договору, частину послуг з охорони оплатили. Згідно з платіжним дорученням, сума оплати становить 46 000 гривень за січень.

Договір
Платіжне доручення: оплата послуг охорони за січень 2023 / скриншот

Ще 32 529 тисяч гривень заплатили за лютий.

Договір
Платіжна інструкція: оплата послуг охорони за лютий 2023 / скриншот

У договорі від 9 лютого йшлося про загальну суму у 138 тисяч гривень на річний термін, як і дія договору. Проте, після припинення його дії, за 2 місяці договору: у січні-лютому 2023 року з бюджету міста керівництво виділило — 78 529, 42 тисячі гривень. 

Що передбачає фізична охорона будівлі

Фізична охорона будівель передбачає ряд заходів, наприклад:

  • охорона стаціонарних об’єктів; 
  • забезпечення дотримання громадського порядку; 
  • забезпечення контрольно-пропускного режиму на об’єктах; 
  • охорона разових заходів; 
  • охорона сільськогосподарських угідь; 
  • контроль за несенням служби відомчою охороною та інше. 

Поліція охорони також убезпечує об’єкти від розкрадання, запобігає вчиненню протиправних дій, забезпечує постійний контроль по всьому периметру охоронюваної території. Про це йдеться на офіційному сайті поліції охорони.

Що стосується адмінбудівлі у Бахмуті, тут представники охорони та міськради встигли обстежити об’єкт та встановити, що всі вікна і двері пошкоджені через обстріли, відсутнє: електропостачання, інтернет, а також мобільний та радіозв’язок, як у самій адміністрації, так і у будівлях поруч

Рекомендували представники поліції охорони закрити пошкоджені вікна та двері та за можливості забезпечити пост охорони електроживленням. Про це зазначено в додатку до основного договору від 9 лютого 2023 року.

Договір
Акт обстеження будівлі / скриншот

А безпосередньо послуги з охорони будівлі передбачали пост з 1 охоронником Бахмутського районного відділення Маріупольського міжрайонного управління поліції охорони.

Доцільність охорони: коментарі поліції та міськради

Що мав охороняти 1 поліціянт у напівзруйнованому Бахмуті та пошкодженій від обстрілів  будівлі без зв’язку та електропостачання? Як був забезпечений? Та у чому була доцільність замовлення охорони в небезпечних умовах бойових дій у Бахмуті. З цими питаннями ми звернулися і до Бахмутської міської ради, і до Маріупольського міжрайонного відділу поліції охорони. 

У відповідь на наш запит до Бахмутської міської ради щодо доцільності замовлення послуг охорони в тодішніх умовах нам відповіли, що у місті на той час перебувало керівництво Бахмутської військової адміністрації, а саме — 4 посадові особи, вони й використовували приміщення під час виконання посадових обов’язків. А послуги замовили для охорони будівлі та матеріальних цінностей, що в ній були.

Відповідь влади
Відповідь Бахмутської ВЦА на запит редакції Бахмут IN.UA / скриншот

Передумовою до укладання договору про охорону, яка обійшлася у 78 тисяч, за словами представників міськради, став лист начальника Бахмутського райвідділку Маріупольського міжрайонного управління. 

Цей лист, ми й попросили надати в обох структур: у Маріупольського міжрайонного управління та Бахмутської міської ради, аби краще зрозуміти необхідність надання та оплати послуг з фізичної охорони, враховуючи тодішню складну обстановку в місті.

У міськраді листа не надали, а запит натомість перенаправили до поліції охорони. Там нам повідомили, що листа не мають, адже архіви підрозділу були знищені під час бойових дій у Бахмуті. 

Проте припустили, що лист міг бути пропозицією Маріупольської поліції охорони укласти договір.

На наш запит поліціянти також надали інформацію щодо того, чи були їхні працівники забезпечені необхідними засобами захисту, враховуючи обстановку в місті: запевнили, що ті були “озброєні та забезпечені”. 

На запит до міської ради з проханням надати інформацію хто з посадових осіб, виконуючи свої посадові обов’язки перебували у період дії договору в приміщенні адміністративної будівлі. У Бахмутській ВЦА надали список посадовців, які перебували у місті Бахмут.

Відповідь влади і поліції
Листи-відповіді Бахмутської ВЦА та Маріупольської поліції охорони / скриншот

Надали й список матеріальних цінностей, які досі перебували у будівлі, що потребувала охорони: це понад 2,5 тисячі одиниць побутової та офісної техніки,  комп’ютерів, моніторів, принтерів, камер, а також канцелярського приладдя, меблів тощо. 

Нагадаємо, в додатку до договору йдеться про те, що в адміністрації будівлі, де знаходилися ці матеріальні цінності на той час вже не було електроживлення, світла, телефонного та радіо зв’язку, а також були пошкоджені вікна та двері внаслідок обстрілів. 

У період, коли керівництво області не виключало сценарій захоплення міста росіянами, а містян закликали до евакуації через небезпеку знаходитися у Бахмуті, міська рада вирішує замовити послуги фізичної охорони будівлі, а виконувати послуги, згідно з договором,  мав один охоронець Маріупольського міжрайонного відділу поліції охорони. 

Доцільність укладання договору охорони, що обійшлася міському бюджету у понад 78 тисяч гривень керівництво Бахмута пояснює тим, що охороняли в адміністрації велику кількість матеріальних цінностей, які попри пошкодження та обстріли центральної частини міста, як стверджують, на той момент досі не вивезли з будівлі. 

Та й посадові особи, за словами міськради, знаходилися у місті. Чи використовували вони під час роботи пошкоджену будівлю, так і не вказали.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що придбала Торецька МВА у червні: аналіз закупівель на Прозорро

Семаковська Тетяна 13:11, 2 Липня 2025
Торецьк / фото Вікіпедія

Близько 150 тисяч гривень у червні витратила Торецька міська військова адміністрація на закупівлі.

Що саме придбали за ці кошти, читайте на Бахмут IN.UA.

Торецьк, закупівлі МВА

Найдорожчою закупівлею стали чоловічі водостійкі тактичні годинники, їх було 70 штук, придбали за 77 821 гривню. Друге місце за витратами зайняли послуги поштового зв’язку та перевезення великогабаритних відправлень, на це витратили 23 400 гривень.

Далі йшло обслуговування програми “Фахівець”, коштувало бюджету 20 000 гривень. 4 шини для транспортних засобів великої та малої тоннажності Торецька МВА придбала за 13 880 гривень.

Послуга з реєстрації й підтримки програми, через яку органи влади ведуть облік місцевих фінансів обійшлася у 3 760 гривень. Страхові послуги обійшлися бюджету у 8 938 гривень.

Найдешевша закупівля це послуга з встановлення антивірусу ESET на 4 комп’ютери на один рік, вона коштувала 2 645 гривень.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

На що витрачає гроші Бахмутська міськрада: огляд червневих закупівель

Семаковська Тетяна 13:50, 30 Червня 2025
Гроші / фото ілюстративне

У червні міська рада Бахмута купляла бензин, лобове скло для машини, ремонтувала автомобіль, й запасалась брошурами. Бензин міська рада закупила у ТОВ, яка раніше вже мала проблеми з виконанням договору.

Скільки витратили на закупівлі у червні, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

Бахмутська міська рада, закупівлі у червні

У червні міська рада придбала бензин на 158 тисяч 580 гривень. Переможцем стала одеська ТОВ “Е-ВЕНДОР”.

Примітка. Зазначимо, що у судовому реєстрі ця ТОВ має назначене засідання від державної установи “Інститут судової психіатрії”, яка подала позов проти ТОВ, бо та не виконала взяті на себе зобов`язання по Договору — не пролонгували 553 талони на дизпаливо. Справу спочатку розглядав суд у Дніпрі, потім її передали до Господарського суду Одеської області. Сторони в суд не з’явились, засідання відклали. Наступне засідання відбудеться 10 липня 2025 року.

Послуги з ремонту й обслуговування автомобіля обійшлися у 3 060 гривень. Лобове скло для автомобіля обійшлося у 19 тисяч 549 гривень.

Запасні частини до легкових автомобілів обійшлися бюджету в 3 245 гривень. 150 брошур закупили за 4 тисячі 110 гривень.

Загальна сума закупівель Бахмутської міської ради склала 188 544 гривні. Нагадаємо, що у травні міська рада провела закупівлі на 175 тисяч гривень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Закупівлі

Що придбала Торецька МВА у червні: аналіз закупівель на Прозорро

Близько 150 тисяч гривень у червні витратила Торецька міська військова адміністрація на закупівлі. Що саме придбали за ці кошти, читайте на Бахмут IN.UA. Торецьк, закупівлі […]

На що витрачає гроші Бахмутська міськрада: огляд червневих закупівель

У червні міська рада Бахмута купляла бензин, лобове скло для машини, ремонтувала автомобіль, й запасалась брошурами. Бензин міська рада закупила у ТОВ, яка раніше вже […]

закупівлі

Закупівлі Соледарської громади у травні 2025 року: на що витратили понад 308 тисяч гривень

Соледарська міська рада продовжує працювати в евакуації. У травні 2025 року громада придбала товарів та послуг на суму понад 308 тисяч гривень. Що саме купували […]

Понад 700 тисяч. Закупівлі Часовоярської громади у травні: деталі і цифри

У травні 2025 року Часів Яр витрачав гроші на ремонт комп’ютерної техніки, страховку авто та оздоровлення дітей. Найдорожче бюджету обійшлася послуга оздоровлення для дітей у […]

Важливо

Де мій депутат: редакція дослідила, де зараз бахмутські обранці й хто не склав мандат

Росія вже нищила Бахмут, а бахмутський депутат Анатолій Бахурець — захоплено підтанцьовував виконавцю, під якого ті самі росіяни заходили в Україну. Красива іронія, правда? Але […]