На російських пропагандистських пабліках публікують кадри з Бахмута. Росіяни показали, який вигляд зараз має міська дитяча лікарня.
Редакція публікує вибрані кадри.
Бахмут, дитяча лікарня, фото
Росіяни показали кадри з подвір’я дитячої лікарні. На фото видно, що територія поросла бур’яном та закидана уламками будівель і боєприпасів.
Сама лікарня зруйнована. Від неї лишився тільки побитий фасад. Частина будівлі біля верхніх кутів подекуди обвалилася. Також значних руйнувань зазнали будівлі, які стоять за лікарнею.
А ось такий вигляд дитяча лікарня Бахмута мала до війни.
Нагадаємо, що будівля дитячої лікарні Бахмута вперше була пошкоджена російськими обстрілами в січні 2023 року. З тих пір медзаклад неодноразово ставав ціллю окупантів. Внаслідок ударів з’явилися суттєві руйнування.
В Україні започаткували Стипендійну програму імені Вікторії Амеліної. Вона передбачена для письменниць і письменників з України та з-за кордону. Мета програми — вшанувати пам’ять і продовжити місію письменниці Вікторії Амеліної, яка загинула внаслідок ракетного удару по Краматорську.
Стипендійну програму імені Вікторії Амеліної започаткували INDEX у партнерстві з Українським ПЕН. Програма відбуватиметься в рідному місті Вікторії Амеліної — Львові.
У межах програми INDEX запросить на тримісячний термін до Львова двох письменників, які працюють в напрямку креативного письма — одного українського автора і одного закордонного. У квітні-червні прийматимуть українського письменника чи письменницю, а в липні-вересні — закордонного.
Учасникам Стипендійної програми імені Вікторії Амеліної пропонують:
проживання у квартирі в центрі Львова;
офісний простір;
стипендію в розмірі 1 200 доларів упродовж трьох місяців;
покриття витрат на подорожі Україною для культурної діяльності та навчальних поїздок у рамках Стипендійної програми;
організацію щонайменше двох публічних заходів: читання, дискусії, виступи;
медійну підтримку: інтерв’ю, подкасти з медіапартнерами INDEX і Українського ПЕН;
участь у програмі культурних та академічних подій у Львові та інших містах України;
навчальні поїздки до місцевих культурних інституцій та зустрічі з провідними діячами культури;
волонтерську поїздку на деокуповані або близькі до фронту території в партнерстві з Українським ПЕН (за згодою стипендіатів);
спільний захід у Львові наприкінці вересня 2025 року за участі двох стипендіатів.
Стипендійна програма імені Вікторії Амеліної: хто може подати заявку
Заявку на участь у програмі можуть подати письменниці та письменники, які зацікавлені у темі прав людини та прагнуть досліджувати причини й наслідки війни росії проти України. Письменники повинні мати хоча б одну опубліковану книгу на момент подання заявки.
Для подачі заявки кандидатам необхідно надати:
коротке резюме;
одну сторінку з описом проєкту, над яким вони працюватимуть під час стипендії;
один опублікований текст (розділ книги, есе, добірку поезій).
Форма заявки для українських письменників доступна за посиланням. Форма заявки для закордонних письменників доступна за посиланням.
Кінцевий термін подачі заявок — 1 січня 2025 року о 18:00 за київським часом. Результати відбору оголосять 11-13 лютого.
У разі виникнення додаткових питань пишіть на електронну пошту: [email protected]
Хто така Вікторія Амеліна
Вікторія Амеліна — українська письменниця та засновниця Нью-Йоркського літературного фестивалю, який проводився у місті Нью-Йорк Бахмутської громади. Після початку повномасштабної війни Вікторія Амеліна стала розслідувачкою воєнних злочинів і почала документувати наслідки російського вторгнення у складі команди Truth Hounds.
27 червня 2023 року Вікторія Амеліна зазнала важких поранень внаслідок ракетного обстрілу Краматорська російськими військами. У цей день письменниця перебувала у центрі міста із делегацією колумбійських журналістів і письменників.
1 липня 2023 року Вікторія Амеліна померла у лікарні у Дніпрі. Їй було 37 років.
Читайте також:
В Італії створять видавництво на честь загиблої в Краматорську письменниці Вікторії Амеліної
Зимова підтримка вже доступна для мешканців прифронтових територій, її надає, як держава так й благодійні організації.
Пояснюємо, які види допомоги доступні для українців в 2024 році.
Зимова підтримка для мешканців прифронтових територій
Вразливим групам населення допомагатимуть підготуватися до зими. Таку роль на себе взяла держава, великі донори та різноманітні благодійники з гуманітарних організацій.
Зокрема, держава планує допомагати українцям з вразливих категорій житловими субсидіями та пільгами, на що вже, за словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля передбачено 42 мільярди гривень. Своєю чергою, благодійники планують допомагати домогосподарствам харчовими продуктами, твердим паливом та навіть грошима. Текстовий варіант шукайте за посиланням, а відео дивіться за наступним посиланням.
В Україні започаткували Стипендійну програму імені Вікторії Амеліної. Вона передбачена для письменниць і письменників з України та з-за кордону. Мета програми — вшанувати пам’ять і продовжити місію […]
Зимова підтримка вже доступна для мешканців прифронтових територій, її надає, як держава так й благодійні організації. Пояснюємо, які види допомоги доступні для українців в 2024 […]
На Донеччині зафіксували черговий воєнний злочин окупантів. Військові російської армії розстріляли беззбройну жінку з села Терни Лиманської громади. Про це повідомляє Донецька обласна прокуратура. Розстріляли […]
За ініціативи міської влади Бахмута в Україні працюють понад десяток Центрів підтримки бахмутян. Вони надають допомогу в містах, куди евакуювалися найбільше людей з Бахмута. Незабаром […]
Благодійний фонд “Вільні люди — вільна країна” відкрив реєстрацію на отримання гуманітарної допомоги у вигляді продуктових наборів для ВПО з Донецької та Харківської областей, що […]