Допомога ВПО на Харківщині: яке житло і послуги пропонують у Лозівській громаді

Валентина Твердохліб 12:00, 1 Грудня 2024
Переселенцям із Лозівської громади надали допомогу / фото Лозівська міська рада

Нещодавно редакція “Бахмут IN.UA” провела опитування бахмутян. Ми запитували куди вони переїхали, щоб розповісти про допомогу, яку надають у цих громадах. Серед відповідей були запитання про допомогу, яку можна отримати в Лозівській громаді Харківської області.

Редакція звернулася за коментарем до Лозівської міської ради і дізналася, яку підтримку надають переселенцям у цій громаді.

Лозова, житло для ВПО

Станом на 25 листопада 2024 року в Лозівській громаді зареєстровано 13 593 переселенців. Для тих, хто не має можливості винаймати житло, пропонують прихисток у місцях тимчасового проживання. Наразі у громаді працюють три прихистки для ВПО.

З 2019 року в громаді працює соціальний готель для ВПО, розрахований на 56 місць. Кімнати облаштовано сучасними меблями, побутовою технікою та речами першої необхідності. За цей час у соціальному готелі безоплатно прийняли майже 1 500 переселенців.

Місця компактного проживання ВПО створені на базі студентських гуртожитків: Лозівського фахового вищого коледжу мистецтв та Лозівської філії Харківського автомобільно-дорожнього фахового коледжу. Також є місця для ВПО в гуртожитку Панютинського вагоно-ремонтного заводу. В перші місяці повномасштабного вторгнення в цих гуртожитках мешкали до 200 евакуйованих.

Також у Лозівській громаді створено Фонд житла для тимчасового проживання внутрішньо
переміщених осіб. Він складається з 67 квартир. На сьогодні вже 20 родин-ВПО отримали житло загальною площею 470,4 квадратних метрів.

Адреси та наявність вільних місць для ВПО можна дізнатися особисто в Управління праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради. Або звернутися за телефоном: +380 (57) 455 1655.

Програма підтримки ВПО в Лозівській громаді: що передбачає

Для надання допомоги переселенцям у Лозівській громаді діє Програма підтримки внутрішньо переміщених осіб. Вона передбачає заходи щодо iнтеграцiї переселенців у громаду.

Програма містить такі заходи:

  • періодична оцінка потреб ВПО;
  • надання соціальних послуг ВПО;
  • психологічна допомога і реабілітація ВПО;
  • створення умов для задоволення базових потреб у проживанні ВПО, моніторинг умов проживання в місцях компактного поселення;
  • надання актуальної інформації про наявні послуги та місця для тимчасового розміщення ВПО;
  • залучення фінансової або технічної допомоги благодійних і міжнародних організацій для забезпечення тимчасового проживання ВПО;
  • своєчасне призначення та виплата всіх видів державної соціальної підтримки;
  • забезпечення доступу ВПО до місцевих програм соціального, освітнього, медичного і культурного спрямування;
  • надання безоплатної правової допомоги малозабезпеченим сім’ям ВПО;
  • залучення незайнятих працездатних ВПО до участі у суспільно корисних роботах (“Армія відновлення”) та громадських робіт;
  • надання медичних послуг;
  • забезпечення доступу дітей із сімей ВПО до освітніх послуг;
  • захист прав дітей-ВПО та надання їм статусу дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів;
  • залучення ВПО до занять руховою активністю та спортом;
  • проведення інформаційних заходів для сприяння зайнятості та інтеграції ВПО;
  • забезпечення гуманітарною допомогою, яка надходить до громади;
  • залучення ВПО до культурного життя громади.

Лозова, допомога від благодійних організацій

Окрім підтримки від громади, переселенці можуть отримати й допомогу від благодійних організацій. Вони надають гуманітарну, інформаційну та правову допомоги.

Серед організацій, які надають допомогу в Лозівській громаді:

  • благодійний фонд “Від серця до серця-2022”;
  • благодійний фонд “Наш край Лозівщина”;
  • волонтерський центр “Разом до перемоги”;
  • волонтерський штаб “Один за всіх та всі за одного”;
  • благодійний фонд “Небайдужі серця Лозівщини”;
  • волонтерський центр “Добра Дія”;
  • волонтерський центр Joyland;
  • волонтерський центр “Разом нас багато”;
  • громадська організація “Жіночій легіон Лозівщини”;
  • благодійний фонд “Єдине джерело”;
  • центр громадських ініціатив “Народна дія”;
  • благодійний фонд “Карітас”;
  • благодійна організація “Імені Сергія Семенова”;
  • благодійний фонд “Добрадія — Зброя Сильних”;
  • громадська організація “Кластер стійкості”;
  • благодійний фонд “Незламна берегиня”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Зареєструвати місце проживання в Бахмутській громаді можна онлайн: як скористатися новою послугою

Валентина Твердохліб 12:50, 8 Квітня 2026
інвалідністю, реєстрація
Консультація бахмутян в київському осередку підтримки / фото Бахмутська міськрада

Переселенці й переселенки з Бахмута можуть офіційно зареєструватися у громаді попри її окупацію. Раніше це можна було зробити через ЦНАП, а тепер запрацював механізм дистанційного декларування місця проживання. Скористатися цією можливістю можуть жінки, діти та чоловіки непризовного віку.

Про це повідомляє Бахмутська міськрада.

Як зареєструвати місце проживання в Бахмутській громаді онлайн

На порталі “Дія” з’явився сервіс онлайн-декларування місця проживання. Сервіс доступний для жінок, дітей та чоловіків непризовного віку. Вони можуть дистанційно оформити нову реєстрацію місця проживання або змінити її.

Послуга доступна для власників ID-картки або закордонного паспорта та за умови наявності інформації про житло в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Задекларувати місце проживання в “Дії” в розділі “Послуги”, далі — “Зміна місця проживання“. Після цього власник житла отримає повідомлення про необхідність надати згоду на ваше декларування в його майні. Воно з’явиться в кабінеті громадянина на порталі “Дія” та на електронній пошті. Згода надається електронним підписом усіма власниками та співвласниками майна, які обов’язково повинні бути зареєстровані на порталі “Дія”.

Згода власника та співвласників житла не вимагається в разі декларування місця проживання дітей за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання їх батьків чи одного з них.

Покрокова інструкція:

  • авторизуйтеся на порталі “Дія”;
  • перейдіть у меню “Послуги” та виберіть “Зміна місця проживання”;
  • перевірте коректність особистих даних, за необхідності оновіть їх в особистому кабінеті;
  • вкажіть, чи маєте дітей. Зверніть увагу: дитину можна задекларувати лише за адресою проживання батьків;
  • перевірте своє поточне місце проживання та вкажіть, чи є ви власником або співвласником майна, де плануєте задекларувати місце проживання. Якщо ви хочете змінити місце проживання дитини, зазначте дані її свідоцтва про народження та унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі, якщо є. Уточніть інформацію щодо місця проживання дитини та вкажіть дані другого з батьків;
  • вкажіть дані власника майна, якщо декларуєте місце проживання в житлі іншого власника;
  • оберіть адресу нового місця проживання. Житло не має бути в іпотеці, а право власності на нього має бути внесено до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
  • власник майна має надати згоду, підписавши вашу заяву електронним підписом;
  • оплатіть адміністративний збір;
  • підпишіть заяву електронним підписом та очікуйте результат її розгляду.

Послуга опрацьовується протягом доби. Після успішної обробки дані автоматично оновляться, а новий витяг про місце проживання буде доступний у застосунку або на порталі “Дія”.

Чи можна зареєструватися в Бахмутській громаді через ЦНАП

Нагадаємо, що раніше послуга реєстрації місця проживання в Бахмутській громаді була доступна лише через ЦНАП. Така можливість запрацювала у вересні 2025 року. Першочергово ця процедура була направлена на реєстрацію дітей, які народились в евакуації, та студентів.

Попри появу дистанційного механізму реєстрації, є деякі категорії, які можуть зареєструвати місце проживання виключно у ЦНАПі. Це стосується дітей, які народились за кордоном та свідоцтво про народження яких видане іноземною установою. Крім основного пакету документів, працівникам ЦНАПу потрібно надати перекладене українською мовою та завірене нотаріусом іноземне свідоцтво про народження або видане Консульством України в країні перебування.

При цьому питання реєстрації місця проживання на ТОТ призовників, військовозобов’язаних та резервістів на законодавчому рівні неврегульоване. Ця процедура для них недоступна.

Де працює Бахмутський ЦНАП

Щоб зареєструвати місце проживання в Бахмутській громаді офлайн, звертайтесь до фахівців, які працюють у Києві за адресою: провулок Машинобудівний, 28, кабінет 204.

Прийом здійснюється за записом та після попередньої консультації. Для цього звертайтесь за телефонами: +380 (99) 667 9206 (представник ЦНАПу), +380 (68) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Великдень для бахмутян: які події запланували в різних містах (Оновлено)

Валентина Твердохліб 11:50, 8 Квітня 2026
великдень
Бахмутяни прикрасили Великоднє дерево у Кропивницькому / фото Бахмутська міськрада

12 квітня в Україні відзначатимуть Великдень. Третій рік бахмутяни не можуть зустріти свято в рідному місті, адже воно знаходиться в російській окупації. Тому святкові заходи до Великодня влаштовують у різних містах України.

Що заплановано до Великодня цьогоріч, розповідає редакція Бахмут IN.UA.

Примітка. Матеріал було оновлено 8 квітня 2026 року об 11:50. Додано нову інформацію про заходи в Одесі. Редакція оновлює матеріал згідно з Редакційною Політикою.

Великдень для бахмутян: як відзначатимуть у Києві

У суботу, 4 квітня, бахмутяни можуть зустрітися в Національному музеї архітектури та побуту України.

Цього дня запланована весняна толока та спільне оформлення Бахмутського Великоднього дерева.

Для участі у заході потрібна попередня реєстрація за телефоном: +380 (66) 537 0173.

Для учасників передбачений централізований збір і доїзд до місця проведення. Збір організовують на станції метро “Берестейська” о 10:00.

Великдень для бахмутян: як відзначатимуть у Дніпрі

У суботу, 4 квітня, Великдень відзначать у Дніпрі. Святкування відбудеться в осередку підтримки “З Бахмутом у серці. Дніпро” за адресою: вулиця Макарова, 1-Б. Початок о 12:00.

В осередку відбудеться культурно-інтерактивний захід “Світло Великодня. Бахмутське великоднє дерево”. У програмі заплановано:

  • створення авторських писанок у різних техніках;
  • веселі великодні інтерактиви;
  • виконання весняних пісень педагогогами школи мистецтв;
  • спільне прикрашання Великоднього дерева.

Обмежень щодо віку немає. Передбачений попередній запис на подію в особисті повідомлення осередка.

Роздача до Великодня у Жовтих Водах

Сьогодні, 6 квітня, в місті Жовті Води запланована роздача великодніх пасок. Їх можуть отримати сімʼї з дітьми.

Роздача запланована з 15:00 до 17:00 за адресою: місто Жовті Води, вулиця Богдана Хмельницького, 23. Працівники осередку просять обов’язково приходити разом з дітьми (вік до 16 років).

Роздача до Великодня в Одесі

8 і 9 квітня в Одесі запланована роздача гуманітарної допомоги до Великодня. Бахмутяни можуть отримати кекс “Святковий”.

Роздача триватиме з 09:00 до 15:00 в осередку підтримки за адресою: місто Одеса, вулиця Водопровідна, 13.

Додаткову інформацію можна дізнатись за телефоном: +380 (93) 971 8167. Дзвінки приймають у будні з 09:00 до 15:00.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

інвалідністю

Зареєструвати місце проживання в Бахмутській громаді можна онлайн: як скористатися новою послугою

Переселенці й переселенки з Бахмута можуть офіційно зареєструватися у громаді попри її окупацію. Раніше це можна було зробити через ЦНАП, а тепер запрацював механізм дистанційного […]

великдень

Великдень для бахмутян: які події запланували в різних містах (Оновлено)

12 квітня в Україні відзначатимуть Великдень. Третій рік бахмутяни не можуть зустріти свято в рідному місті, адже воно знаходиться в російській окупації. Тому святкові заходи […]

убд

Поштові послуги на майже 900 тисяч, паливо і зберігання підручників: що купував Соледар у березні 2026 року

У березні 2026 року Соледарська міськрада та її структурні підрозділи провели шість державних закупівель. Загалом у березні для потреб Соледарської громади придбали товарів та послуг на […]

просування

Росіяни мають просування на Покровському напрямку: оновлена мапа

Російська армія має нові просування на Донеччині. Ворог пройшов вперед на Покровському напрямку фронту. Про ситуацію на фронті повідомляє Бахмут IN.UA. Просування рф на Донеччині, […]

Оформлення закордонного паспорта у 2026 році: актуальні ціни, терміни та повний перелік документів

Оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон залишається однією з найзатребуваніших адміністративних послуг. Державна міграційна служба України надала вичерпну інформацію щодо актуальних правил, вартості […]