Яка допомога є для ВПО у Дніпрі: житло і можливості працевлаштування

Валентина Твердохліб 13:00, 18 Грудня 2024
Місця для проживання ВПО / фото Департамент соціальної політики Дніпровської міськради

Нещодавно редакція “Бахмут IN.UA” провела опитування бахмутян. Ми запитували куди вони переїхали, щоб розповісти про допомогу, яку надають у цих громадах. Серед відповідей були запитання про допомогу, яку можна отримати в місті Дніпро.

Редакція звернулася за інформацією до Департаменту соціальної політики Дніпровської міськради і дізналася, яку підтримку надають переселенцям у місті.

Дніпро, житло для ВПО

У місті Дніпро створені місця для тимчасового проживання ВПО. Їх облаштували у приміщенях приватної та комунальної власності, координаторами яких є громадські або благодійні організації, а також на базі гуртожитків. 

Для тимчасового проживання ВПО пропонують гуртожитки за адресами:

  • місто Дніпро, провулок Архітектурний, 2;
  • місто Дніпро, провулок Ялицевий, 5.

Наразі вони є заселеними.

Також для проживання ВПО доступний Центр тимчасового розміщення маломобільних людей похилого віку та людей з інвалідністю, евакуйованих з гарячих точок. Ним опікується громадська організація “Центр соціальної адаптації людей з інвалідністю “Океан Добра”.

У цьому прихистку можуть проживати близько 150 людей. Мешканцями можуть бути люди з інвалідністю разом із супроводжуючими. Центр тимчасового розміщення маломобільних людей похилого віку та людей з інвалідністю, евакуйованих з гарячих точок працює за адресою: проспект Сергія Нігояна, 53 Ж.

Прихисток для людей з інвалідністю / фото Департамент соціальної політики Дніпровської міськради

Ще один шелтер для ВПО працює на проспекті Сергія Нігояна, 32. Кількість вільних місць тут постійно змінюється. Для уточнення інформації щодо можливого розміщення звертайтесь за телефоном: +380 (68) 176 0302. Дзвінки приймають з понеділка по четвер о 09:00-18:00 та у п’ятницю о 09:00-16:45.

Працевлаштування ВПО у Дніпрі

Допомогу з працевлаштуванням у Дніпрі надає Інспекція з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міськради.

Для пошуку роботи та розміщення роботодавцями інформації про актуальні вакансії у Дніпрі працює спеціальний Viber-чат Work_DniproUA.

Якщо роботу за профілем знайти не вдалося, у Дніпрі працюють програми з перенавчання. Одна з таких реалізується за підтримки ООН. У межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Уряду Німеччини у Дніпрі працює програма перенавчання, в тому числі й людей з інвалідністю: як цивільних, так і військових, інвалідність яких настала внаслідок бойових дій. 

У межах проєкту спеціалісти Інспекції з питань праці та зайнятості населення регулярно збирають інформацію щодо вільних посад, на які можуть бути влаштуватися люди, які пройшли навчання. Також проводиться робота з інформування охочих перенавчитись та формування майбутніх груп за різними напрямками.

Перенавчання в межах програми безоплатне. Всі курси фінансуються ООН. 

Навчання для жінок-ВПО / фото Інспекція з питань праці та зайнятості населення

За час роботи проєкту:

  • пройшло навчання на перукарів, швачок, електрозварювальників;
  • кондитери, піцайоло, касири, кравці, які пройшли курси перенавчання та стажування, отримали сертифікати та працевлаштовуються до роботодавців міста;
  • завершилось навчання людей, інвалідність яких настала внаслідок ведення бойових дій. Вони опанували професію системного адміністратора.

Наразі очікується узгодження міжнародних партнерів на фінансування проєктів з перекваліфікації водіїв категорій D, Е та перенавчання на майстрів б’юті-індустрії, швачок і кондитерів.

Окремо у Дніпрі проводиться робота щодо працевлаштування педагогічних працівників у місцеві заклади освіти. Інформацію про наявні вакансії щомісячно публікують на сайті та Facebook-сторінці Департаменту гуманітарної політики. З метою підвищення престижності педагогічної професії молодим педагогам, у тому числі й ВПО, протягом перших трьох років роботи щомісячно виплачують матеріальну допомогу в розмірі 5 тисяч гривень. 

За допомогою у працевлаштуванні переселенці можуть звернутися до Інспекції з питань праці та зайнятості населення за телефоном: +380 (56) 720 9058. Спеціалісти також проводять прийом громадян кожного четверга з 10:00 до 13:00 і з 14:00 до 17:00.

Для працевлаштування людей, які тимчасово перемістилися у Дніпро і втратили роботу, розроблена спеціальна анкета. Ваші відповіді будуть проаналізовані та надані роботодавцям для розгляду.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Безоплатні курси швачок для жінок у Тернопільській області: як записатися

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 2 Липня 2025
Анонс навчання від Червоного Хреста / фото ТХЧУ

Товариство Червоного Хреста оголосило набір слухачок на курс “Швачка” у Тернополі та області. Навчання повністю безплатне.

Про це повідомили представники Центру Турботи в місті Тернопіль.

Безплатне навчання для жінок у Тернополі від Червоного Хреста

“Перезавантаження: розширення можливостей для працевлаштування” — це ініціатива Товариства Червоного Хреста України, яка допомагає людям навчитися новій професії.

Наразі в межах проєкту триває набір на безплатне навчання за професією “Швачка” у Тернополі та області. Навчання триватиме 3 місяці та розпочнеться одразу після формування груп.

Заняття проходитимуть щодня на базі Тернопільського вищого професійного училища сфери послуг і туризму, що знаходиться за адресою: місто Тернопіль, вулиця Замонастирська, 26.

Як долучитися

Усі деталі, що стосуються навчального процесу, можна буде дізнатися під час інформаційної сесії. Щоб взяти в ній участь, необхідно заповнити спеціальну форму за посиланням. Сесія проходитиме за адресою: місто Тернопіль, вулиця Мостова Бічна, 6.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Алебастрове лиття можуть визнати першим елементом нематеріальної спадщини з Бахмута

Семаковська Тетяна 16:11, 2 Липня 2025
Алебстрове лиття на будівлі бахмутського музею / фото Управління культури Бахмутської міської ради

Алебастровий декор, який бахмутяни могли бачити на будівлях міста може стати першим з Бахмута об’єктом нематеріальної культурної спадщини Донеччини. Управління культури Бахмутської міської ради ініціювало включення цього елементу до обласного переліку. Зазначимо, що офіційно в Бахмуті не має жодного елементу, який був б включений до нематеріальної культурної спадщини.

Про деталі ініціативи редакції Бахмут IN.UA розповіла Ірина Булгакова, начальниця управління культури.

Алебастрове лиття

Йдеться про унікальне місцеве ремесло, це виготовлення прикрас для інтер’єру з алебастру, що побутувало серед мешканців Бахмута в минулому столітті. Колись подібні вироби прикрашали стелі, дзеркала, дверні арки, зокрема й у громадських будівлях.

Ірина Булгакова пояснює, що ідея внести алебастрове лиття до нематеріальної культурної спадщини області з’явилося під час обговорень з іншими громадами, які активно збирають та зберігають історію своїх громад таким чином.

Вирішили, що нам так само треба цим зацікавиться і зайнятися цим питанням, бо в нас жодного елементу не було внесено. Але наша культура дуже багата. Ми знайшли носійку цієї культури, в якої ще прабабуся займалася ліпленням. Ми хочемо зберегти  ідентичність бахмутської культури, й передати цю традицію далі. Це може стати першим елементом нематеріальної культурної спадщини з Бахмута, якщо громада підтримає цю ініціативу”, — додає Ірина Булгакова.

Наразі фахівці збирають спогади, свідчення та думки громади через онлайн-анкету.

“Зараз працюємо з нашим краєзнавчим музеєм, щодо історичної довідки всього напрямку, працюємо по заповненню документів. Це робота така дуже кропітка, бо багато документів треба заповнити. Це й інвентарна картка, і облікова картка”, — пояснює Ірина Булгакова.

В серпні планується обласна нарада, на якій й представлятимуть алебастрове лиття та ухвалюватимуть рішення, чи включати його до нематеріальної спадщини регіону. У планах є відродження алебастрового ремесла, бахмутян хочуть залучати до майстер-класів та уроків при Центрах або осередках підтримки бахмутян, аби зберегти історію.

Крім того, у планах є й виставки елементів алебастрового лиття. Очільниця управління культури пояснює, що експозиція може включати як нові роботи бахмутян, які будуть створені під час майстер-класів, так й зацифровані елементи з Бахмута.

Заповнити анкету можна за посиланням: https://forms.gle/xowqBgCQcrTrcX8C6. Форма буде відкрита до 31 липня 2025 року. За словами пані Ірини, у анкеті вже є понад 20 відповідей, і в багатьох з них люди згадують, що алебастрові вироби вони часто зустрічали в Бахмуті.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Безоплатні курси швачок для жінок у Тернопільській області: як записатися

Товариство Червоного Хреста оголосило набір слухачок на курс “Швачка” у Тернополі та області. Навчання повністю безплатне. Про це повідомили представники Центру Турботи в місті Тернопіль. […]

18:00, 02.07.2025 Скопіч Дмитро
Важливо

Алебастрове лиття можуть визнати першим елементом нематеріальної спадщини з Бахмута

Алебастровий декор, який бахмутяни могли бачити на будівлях міста може стати першим з Бахмута об’єктом нематеріальної культурної спадщини Донеччини. Управління культури Бахмутської міської ради ініціювало […]

Грошова підтримка для ВПО від “Карітас Полтава”: хто і як може отримати

Благодійна організація “Карітас Полтава” продовжує реалізацію програми фінансової допомоги для постраждалих внаслідок війни, зокрема для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які потребують підтримки з оплатою житла. […]

14:50, 02.07.2025 Скопіч Дмитро

Бахмутська житлова управляюча компанія провела першу закупівлю на роботи в Гощі

Бахмутська житлова компанія проводить першу закупівлю на роботи в Гощі. Розповідаємо, що саме планують зробити. Житло для бахмутян в Гощі За даними платформи Прозорро комунальне […]

Закупівлі

Що придбала Торецька МВА у червні: аналіз закупівель на Прозорро

Близько 150 тисяч гривень у червні витратила Торецька міська військова адміністрація на закупівлі. Що саме придбали за ці кошти, читайте на Бахмут IN.UA. Торецьк, закупівлі […]