Благодійники фонду “Шлях України” розпочали евакуацію з Покровська. Людям, які вирішили виїхати з міста, пропонують доїзд до більш безпечних регіонів, набір базових продуктів і тимчасове житло.
Благодійний фонд “Шлях України” спільно з благодійною організацією CNG проводять евакуацію з Покровська. Послуги з виїзду в безпечні регіони повністю безоплатна.
Окрім цього, людям, які вирішили евакуюватися, надають різні види допомоги. Зокрема, на місці евакуації в Покровську кожному евакуйованому надають базовий продуктовий набір.
Також у Дніпрі є хаб для евакуйованих, де люди можуть відновитися після евакуації і прийняти рішення щодо подальшіх дії. Хаб надає гарячі обіди, транзитне разміщення та допомогу в перенаправленні до інших прихистків.
Заявки на евакуацію від БФ “Шлях України” та CNG приймають цілодобово. Звертатися можуть мешканці і самого Покровська, й інших населених пунктів Покровського району. Звернення про евакуацію приймають за телефоном: +380 (68) 980 0709.
Покровськ: актуальна ситуація
Станом на кінець жовтня в Покровську залишалися 12 тисяч людей. З них 57 — це діти. Покинули місто вже понад 30 тисяч людей.
Наразі в Покровську є суттєві проблеми з водо- і електропостачанням, адже ворог постійно обстрілює інфраструктуру. Відновити комунальні послуги дуже важко через постійні удари окупантів.
23 жовтня 2024 року редакція опублікувала новину “Для ВПО з Бахмута планують будувати нове житло: проєкт на стадії пошуку донорів”. Тоді ми повідомили бахмутянам, що для них збираються звести житло, проєкт якого презентуватимуть у Варшаві. 13-14 листопада у столиці Польщі заплановий захід Rebuild Ukraine. У коментарі на питання редакції, у яких саме громадах буде реалізовано проєкт нам повідомили, що це ще невизначено.
Однак, 25 жовтня на сторінці Rebuild Ukraine опублікували допис із вказанням громади. Стало відомо, що проєкт “Сталева Мрія Бахмут Баришівка” буде зведений у Баришівській громаді Київської області. На сторінці Баришівської селищної ради 29 липня 2024 року опублікували новину про налагодження співпраці між Баришівкою та Бахмутом, там також представили концепцію “Сталева Мрія Баришівка” спільно Метінвест-СМЦ для ВПО з Бахмутської громади.
Згодом на сайті громади опублікували опитування для жителів Баришівки, зараз воно закрите, а також надали презентацію того самого проєкту житлового кварталу для бахмутян.
Водночас для жителів Бахмута жодного опитування не проводили, їх думки щодо місця побудови житла не питали. Тим часом на сайті організації “Partnership for Sustainability Award” вказано, що “Сталева Мрія” вже безкоштовно розроблена для Маріуполя (35 га для 10 000 мешканців), Бахмута (85 га для 18 000 мешканців) та селища Баришівка (12 га для 3 000 ВПО).
Також пишуть, що концепції вже пройшли громадські обговорення, наразі ведуться роботи із залучення партнерів для майбутньої реалізації. Які це були обговорення з бахмутянами — не відомо. Ми знайшли проєкт “Сталева Мрія Бахмут Баришівка” у вільному доступі на сайті Баришівської ради та публікуємо його нижче.
Бахмут. Проєкт у Баришівці
Проєкт “Сталева Мрія Бахмут-Баришівка” передбачає створення першого в Україні кварталу для ВПО зі збереженням культурних цінностей. Його планують реалізувати в селищі Баришівка. Воно знаходиться за 25 кілометрів від Борисполя і за 60 кілометрів від Києва.
Житло для бахмутян, згідно з проєктом, збудують на околиці селища, загальна площа ділянки — 12 гектарів. До неї прилягатиме магістральна дорога, яка веде до центру селища.
Пішохідна зона-променад буде умовно розподіляти квартал на райони, що дозволить їх будувати і вводити в експлуатацію чергами. Головну дорогу променаду виконають в образі річки Бахмутка. Для цього її обладнають люмінофорами — спеціальними синтетичними речовинами, які “заряджаються” денним світлом, а потім випромінюють накопичену енергію вночі. Синє світло символізуватиме воду річки, пишуть у презентації проєкту.
Також у кварталі облаштують алею троянд, подібну до тої, яка була в Бахмуті.
Будинки у кварталі ВПО будуть різної поверховості. Тут зведуть одно-, дво- та чотириповерхові будинки. Також проєктом передбачена зелена зона та зона школи/дитячого садочку.
Окрім цього, у кварталі передбачене обладнання всіх необхідних комунікацій. Зокрема, тут планується централізований водопровід, централізовані системи водовідведення та опалення.
Детальніше ознайомитися з проєктом можна за посиланням.
Що купували для Бахмутського району в евакуації за серпень, вересень та жовтень. Розбираємо найбільші закупівлі керівництва міст району на порталі Прозорро.
Соледар
Управління соцзахисту Соледарської міськради у серпні замовляли послуги з пересилання поштових відправлень Укрпоштою, вартість склала 201 тисяча гривень.
У тому ж місяці Управління соцзахисту Соледарської міської ради оплатили перевезення гуманітарної допомоги, що вартувало 34,5 тисячі гривень.
На зиму для Управління ЖКГ Соледарської міськради придбали 410 кубічних метрів деревини придбали за 2,7 мільйона гривень, закупівлю зробили у вересні
У жовтні для Соледарського соцзахисту придбали ноутбук вартістю 26,7 тисячі гривень.
Торецьк
У 53,5 тисячі гривень обійшлися у серпні Торецькій міській військовій адміністрації кубки, медалі та грамоти. Придбали 2 кубки, 156 медалей, 179 медалей та 15 плакеток. Більше за останній час нічого на Прозорро не купляли.
Бахмут
У вересні Бахмутська міська військова адміністрація придбала талони на 2 400 літрів бензину А-95, що вартувало 145 тисяч гривень.
Державна символіка — прапорці обійшлися Бахмутській міській раді у 15 тисяч гривень у жовтні.
Металеві стелажі для Архівного відділу Бахмутської районної адміністрації коштували майже 49 тисяч гривень.
5 зарядних станцій придбала Бахмутська міська рада у жовтні, вони вартували 223 тисячі гривень.
Управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міськради придбали 3 235 упаковок новорічних подарунків, що обійшлися у 650 тисяч гривень.
Новорічні подарунки також придбав Бахмутський міський центр соціальних служб. Йдеться про 80 упаковок новорічних подарунків за 29,7 тисячі гривень.
23 жовтня 2024 року редакція опублікувала новину “Для ВПО з Бахмута планують будувати нове житло: проєкт на стадії пошуку донорів”. Тоді ми повідомили бахмутянам, що […]
Що купували для Бахмутського району в евакуації за серпень, вересень та жовтень. Розбираємо найбільші закупівлі керівництва міст району на порталі Прозорро. Соледар Управління соцзахисту Соледарської […]
У Дніпрі працює Міжрегіональний спеціалізований центр поліції з розшуку осіб. Звернувшись туди, люди можуть отримати допомогу в пошуку безвісти зниклих. Про це повідомляє відділ комунікації […]
У Покровську і Родинському більше неможливо зняти готівку в банкоматах “Ощадбанку”. Банкомати більше не обслуговуватимуть, зважаючи на безпекову ситуацію. Про це повідомляє Покровська МВА. Банкомати […]
Благодійна організація “Карітас” у місті Полтава продовжує реєстрацію на надання фінансової допомоги на оренду житла терміном на 6 місяців. Виплати надаватимуться в межах проєкту “Багатосекторна […]