До 4 тисяч злотих: українці з інвалідністю в Польщі отримають допомогу

Семаковська Тетяна 11:25, 26 Лютого 2024
Польський прапор / фото з відкритих джерел

Українці, які проживають в Польщі та мають інвалідність можуть претендувати на грошову допомогу в розмірі від 600 (понад 5 тисяч гривень) до 4 тисяч злотих (понад 38 тисяч гривень).

Про це повідомляє Управління соціального страхування Польщі.

Нова допомога українцям

Українці в Польщі можуть отримати фінансову допомогу від Управління соціального страхування. Його надають людям з інвалідністю, які легально зареєстровані та проживають на території Польщі. Розмір допомоги визначається індивідуально, а сума може становити від 600 до 4 000 злотих, що в гривневому еквіваленті від 5 до 38 тисяч гривень.

Допомога українцям в Польщі 2024 надається зокрема:

  • особам, які офіційно проживають на території Польщі;
  • особам, які мають громадянство країн Європейського Союзу або легально зареєстровані в Польщі і мають дозвіл на офіційне працевлаштування в цій країні;
  • особам, які мають висновки WZON (комісія з оцінки інвалідності) щодо рівня потреби у підтримці, який визначається отриманим спеціальними балами.

Зверніть увагу, що для отримання допомоги необхідно мати щонайменше 70 балів. Відповідно до рівня потреби в підтримці, передбачена наступна допомога:

  • 87-100 балів — допомога призначається у 2024 році;
  • 78-86 балів — допомога призначається у 2025 році;
  • 70-77 балів — допомога призначається у 2026 році.

Допомога людям з інвалідністю в Польщі

Люди з інвалідністю, які мають хоча б 70 балів, також можуть отримати виплати з 2024 року за умови можливості їхнім опікунам мати право на допомогу за здійснення догляду після 31.12.2023 року.

Набрані бали впливають на розмір виплат, який може мати від 40 до 220%. Фінансова допомога не залежить від доходу особи з інвалідністю.

Як отримати допомогу в Польщі

Люди з інвалідністю в Польщі мають звернутися до WZON (комісії оцінки з інвалідності). Для цього їм необхідно подати наступні документи:

  • медичний документ про інвалідність;
  • листок непрацездатності особи з обмеженими можливостями;
  • висновок WZON видається на період не більше семи років.

Потім потрібно подати заявку до ZUS в електронній формі, можна:

  • використати електронний банкінг;
  • скористатися платформою електронних послуг ZUS;
  • звернутися за допомогою до адвоката, який подасть заявку.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Перереєстрація авто онлайн: нові можливості через Дію

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:30, 26 Липня 2024
Українці можуть повернути кошти
Застосунок Дія / фото Мінцифра

В Україні запроваджено можливість онлайн перереєстрації автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб через застосунок “Дія”. Нова послуга спрощує процес купівлі-продажу транспортних засобів, але має певні умови та обмеження.

Про це повідомляє Маріупольський ЦНАП.

Перереєстрація через Дію

Міністерство цифрової трансформації України запровадило послугу онлайн перереєстрації транспортних засобів через застосунок “Дія”. Ця ініціатива значно спрощує процес купівлі-продажу автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб.

Категорії транспортних засобів, доступні для онлайн перереєстрації:

  • легкові автомобілі;
  • мотоцикли;
  • мопеди.

Послуга онлайн перереєстрації доступна виключно для власників транспортних засобів, при цьому переоформлення авто за довіреністю через онлайн-сервіс неможливе. 

Важливо зазначити, що ця послуга не поширюється на першу державну реєстрацію транспортних засобів в Україні. 

Щодо річних лімітів, встановлено обмеження на продаж – дозволяється реалізувати лише один транспортний засіб протягом календарного року. Натомість, кількість придбаних транспортних засобів не обмежується, що дає можливість купувати стільки авто, скільки потрібно.

Які документи потрібні

Необхідні документи та дані для продавця:

  • верифікований податковий номер;
  • паспорт, посвідка на проживання або закордонний біометричний паспорт;
  • зареєстроване місце проживання;
  • технічний паспорт на транспортний засіб.

Для уникнення проблем з перереєстрацією рекомендується перевірити та актуалізувати відомості про зареєстроване місце проживання. Це можна зробити в адміністраторів ЦНАП в центрах “Я Маріуполь”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Україна запускає проєкт для обміну колаборантів на полонених українців

Валентина Славінська Славінська Валентина 13:30, 26 Липня 2024
Засідання Координаційного штабу / фото ГУР

В Україні стартував державний проєкт “Хочу до своїх”, спрямований на обмін засуджених за колабораціонізм на українських полонених. Ініціатива об’єднує зусилля Головного управління розвідки Міноборони, СБУ та Секретаріату уповноваженого з прав людини.

Про це повідомили у пресслужбі Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

Обмін полоненими: колаборанти

Проєкт “Хочу до своїх” створений для оприлюднення інформації про засуджених російських агентів та колаборантів та надання можливості обміну колабораціоністів на українських полонених. Також це дозволить інформувати громадян про шляхи припинення вимушеної співпраці з ворогом

На сайті ініціативи публікується інформація про засуджених колабораціоністів, яким надається можливість дати згоду на обмін через спеціальну опцію.

Водночас, проєкт надає можливості для активної участі громадян. Вони можуть повідомляти про відомих їм ворожих агентів у своєму оточенні, заповнюючи спеціальну форму на сайті.

Для забезпечення прозорості процесу на сайті також публікується інформація про тих засуджених, які вже погодились на обмін і відправлення до рф. Це дозволяє громадськості слідкувати за ходом обмінів та їх результатами.

Як пояснив Андрій Юсов, представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України, інформація про засуджених колабораціоністів буде розміщена на веб-сайті проєкту. На сайті передбачена спеціальна опція “згода на обмін”, завдяки якій засуджені зможуть висловити своє бажання бути обміненими на українських громадян, які утримуються в російському полоні. 

Для того, щоб дати таку згоду, засудженим необхідно знайти та заповнити відповідну форму на сайті проєкту.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Українці можуть повернути кошти

Перереєстрація авто онлайн: нові можливості через Дію

В Україні запроваджено можливість онлайн перереєстрації автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб через застосунок “Дія”. Нова послуга спрощує процес купівлі-продажу транспортних засобів, але має […]

Україна запускає проєкт для обміну колаборантів на полонених українців

В Україні стартував державний проєкт “Хочу до своїх”, спрямований на обмін засуджених за колабораціонізм на українських полонених. Ініціатива об’єднує зусилля Головного управління розвідки Міноборони, СБУ […]

“Росіяни знищують міста, аби захопити, бо по-іншому не вміють”: як боронять Часів Яр. Історія бійця 225 ОШБ

Олександр — харків’янин, батько 3 дітей. До повномасштабної війни він не був задіяний в армії. Вранці 24 лютого 2022 року чоловік зібрав родину та вивіз […]

Боти на роботі. Як фейкові акаунти у соцмережах підіграють росії

Засилля ботів, які заполонили соціальні мережі — одна з головних проблем в інтернеті. Не кожен користувач мережі може зрозуміти, що бере участь у перепалці в […]

БФ “Право на захист” пропонує безплатну консультацію психолога: як долучитися

Благодійний фонд “Право на захист” пропонує українцям безплатну консультацію психолога. Таку допомогу надаватимуть в межах нової просвітницької кампанії “Бути в горі — це нормально”. Про […]

11:05, 26.07.2024 Скопіч Дмитро