Наступ рф на Донеччину: що відбувається на лінії фронту у вересні

Семаковська Тетяна 09:43, 9 Вересня 2024
Український військовий / фото ілюстративне, Генштаб

Наступ на Донецьку область триває, росіяни не відмовились від бажання окупувати весь регіон. По всій лінії фронту тривають бої, є просування росіян у бік Часів Яру, Покровська. Російське командування також готується залучити нові резерви для захоплення Покровська.

Більше про це розповідає Інститут вивчення війни.

Російський наступ 2024. Часів Яр та Сіверськ

Російські війська продовжили наступати на північний схід від Сіверська в районі Григорівки, Спірне і Виїмки, тут є просування за 7 і 8 вересня.

Нещодавно російські війська незначно просунулися на північ від Часів Яру і продовжили штурми в цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 8 вересня, вказують на те, що російські війська нещодавно досягли незначних успіхів у полях на північ від Калинівки.

7 і 8 вересня російські війська продовжували наступальні операції поблизу Часів Яру в напрямку Майського та на південний схід від Часів Яру поблизу Андріївки та Кліщіївки.

Торецьк, війна

Російські війська нещодавно просунулися у східному Торецьку і продовжили наступальні операції в цьому районі 8 вересня. Тривають штурми в районі Неліпівки та на південний захід від Торецька в районі Сухої Балки.

Російські воєнкори почали стверджувати, ЗСУ продовжували контратаки на південь від Торецька 8 вересня, та просунулися на цьому напрямку.

Покровськ, просування

За повідомленнями, російські війська продовжували просуватися в напрямку Покровська, але 8 вересня не здобули жодних підтверджених успіхів. Російський воєнкор стверджував, що їх війська просунулися ближче до Гірника, це на південний схід від Покровська, підтверджень цьому немає.

Російські силовики повідомили кремлівській стрічці новин тасс, що вони намагаються оточити українські сили в Селидовому. У ЗСУ заявили, що російські війська оточили невизначену кількість поранених українських солдатів біля села Желанне Перше, що на південний схід від Покровська.

7 та 8 вересня російські війська продовжували наступальні операції на схід від Покровська в районі:

  • Зеленого Поля;
  • Воздвиженки;
  • Гродівки;
  • Новотроїцького;
  • Новогродівки;
  • Селидового;
  • Михайлівки;
  • Долинівки;
  • Українська;
  • Галицинівки.

Російські блогери стверджували 7 та 8 вересня, що ЗСУ продовжують контратакувати в районі Селидового. Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що Центральне угруповання військ росії завершує відновлення 1437-го мотострілецького полку після того, як наступальні операції на Покровському напрямку в серпні 2024 року зробили полк боєздатним, і що російське військове командування незабаром знову залучить підрозділи 1437-го мотострілецького полку до бойових дій у цьому районі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Безоплатні курси швачок для жінок у Тернопільській області: як записатися

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 2 Липня 2025
Анонс навчання від Червоного Хреста / фото ТХЧУ

Товариство Червоного Хреста оголосило набір слухачок на курс “Швачка” у Тернополі та області. Навчання повністю безплатне.

Про це повідомили представники Центру Турботи в місті Тернопіль.

Безплатне навчання для жінок у Тернополі від Червоного Хреста

“Перезавантаження: розширення можливостей для працевлаштування” — це ініціатива Товариства Червоного Хреста України, яка допомагає людям навчитися новій професії.

Наразі в межах проєкту триває набір на безплатне навчання за професією “Швачка” у Тернополі та області. Навчання триватиме 3 місяці та розпочнеться одразу після формування груп.

Заняття проходитимуть щодня на базі Тернопільського вищого професійного училища сфери послуг і туризму, що знаходиться за адресою: місто Тернопіль, вулиця Замонастирська, 26.

Як долучитися

Усі деталі, що стосуються навчального процесу, можна буде дізнатися під час інформаційної сесії. Щоб взяти в ній участь, необхідно заповнити спеціальну форму за посиланням. Сесія проходитиме за адресою: місто Тернопіль, вулиця Мостова Бічна, 6.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Алебастрове лиття можуть визнати першим елементом нематеріальної спадщини з Бахмута

Семаковська Тетяна 16:11, 2 Липня 2025
Алебстрове лиття на будівлі бахмутського музею / фото Управління культури Бахмутської міської ради

Алебастровий декор, який бахмутяни могли бачити на будівлях міста може стати першим з Бахмута об’єктом нематеріальної культурної спадщини Донеччини. Управління культури Бахмутської міської ради ініціювало включення цього елементу до обласного переліку. Зазначимо, що офіційно в Бахмуті не має жодного елементу, який був б включений до нематеріальної культурної спадщини.

Про деталі ініціативи редакції Бахмут IN.UA розповіла Ірина Булгакова, начальниця управління культури.

Алебастрове лиття

Йдеться про унікальне місцеве ремесло, це виготовлення прикрас для інтер’єру з алебастру, що побутувало серед мешканців Бахмута в минулому столітті. Колись подібні вироби прикрашали стелі, дзеркала, дверні арки, зокрема й у громадських будівлях.

Ірина Булгакова пояснює, що ідея внести алебастрове лиття до нематеріальної культурної спадщини області з’явилося під час обговорень з іншими громадами, які активно збирають та зберігають історію своїх громад таким чином.

Вирішили, що нам так само треба цим зацікавиться і зайнятися цим питанням, бо в нас жодного елементу не було внесено. Але наша культура дуже багата. Ми знайшли носійку цієї культури, в якої ще прабабуся займалася ліпленням. Ми хочемо зберегти  ідентичність бахмутської культури, й передати цю традицію далі. Це може стати першим елементом нематеріальної культурної спадщини з Бахмута, якщо громада підтримає цю ініціативу”, — додає Ірина Булгакова.

Наразі фахівці збирають спогади, свідчення та думки громади через онлайн-анкету.

“Зараз працюємо з нашим краєзнавчим музеєм, щодо історичної довідки всього напрямку, працюємо по заповненню документів. Це робота така дуже кропітка, бо багато документів треба заповнити. Це й інвентарна картка, і облікова картка”, — пояснює Ірина Булгакова.

В серпні планується обласна нарада, на якій й представлятимуть алебастрове лиття та ухвалюватимуть рішення, чи включати його до нематеріальної спадщини регіону. У планах є відродження алебастрового ремесла, бахмутян хочуть залучати до майстер-класів та уроків при Центрах або осередках підтримки бахмутян, аби зберегти історію.

Крім того, у планах є й виставки елементів алебастрового лиття. Очільниця управління культури пояснює, що експозиція може включати як нові роботи бахмутян, які будуть створені під час майстер-класів, так й зацифровані елементи з Бахмута.

Заповнити анкету можна за посиланням: https://forms.gle/xowqBgCQcrTrcX8C6. Форма буде відкрита до 31 липня 2025 року. За словами пані Ірини, у анкеті вже є понад 20 відповідей, і в багатьох з них люди згадують, що алебастрові вироби вони часто зустрічали в Бахмуті.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Безоплатні курси швачок для жінок у Тернопільській області: як записатися

Товариство Червоного Хреста оголосило набір слухачок на курс “Швачка” у Тернополі та області. Навчання повністю безплатне. Про це повідомили представники Центру Турботи в місті Тернопіль. […]

18:00, 02.07.2025 Скопіч Дмитро
Важливо

Алебастрове лиття можуть визнати першим елементом нематеріальної спадщини з Бахмута

Алебастровий декор, який бахмутяни могли бачити на будівлях міста може стати першим з Бахмута об’єктом нематеріальної культурної спадщини Донеччини. Управління культури Бахмутської міської ради ініціювало […]

Грошова підтримка для ВПО від “Карітас Полтава”: хто і як може отримати

Благодійна організація “Карітас Полтава” продовжує реалізацію програми фінансової допомоги для постраждалих внаслідок війни, зокрема для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які потребують підтримки з оплатою житла. […]

14:50, 02.07.2025 Скопіч Дмитро

Бахмутська житлова управляюча компанія провела першу закупівлю на роботи в Гощі

Бахмутська житлова компанія проводить першу закупівлю на роботи в Гощі. Розповідаємо, що саме планують зробити. Житло для бахмутян в Гощі За даними платформи Прозорро комунальне […]

Закупівлі

Що придбала Торецька МВА у червні: аналіз закупівель на Прозорро

Близько 150 тисяч гривень у червні витратила Торецька міська військова адміністрація на закупівлі. Що саме придбали за ці кошти, читайте на Бахмут IN.UA. Торецьк, закупівлі […]