Коли в Чернігові запрацює центр підтримки для постраждалих від війни

Микола Ситник 13:56, 12 Січня 2024
Жіночий Хаб
Простір для підтримки / ілюстративне фото, Жіночий Хаб

Наступного тижня в Чернігові відкриється Денний центр “Жіночого Хабу Святої Ольги”. Цей осередок підтримки безкоштовно опікуватиметься жінками та дітьми, що постраждали внаслідок російського повномасштабного вторгнення в Україну.

Керівниця проєкту, представниця ГО “Елеос-Україна” Тетяна Іванова розповіла виданню ШоТам, як вдалося створити місце, що має об’єднати місцевих і переселенців.

Денний центр “Жіночого Хабу Святої Ольги”

У 2023 році команда ГО “Елеос-Україна” вирішила створювати нові локації та послуги для постраждалих від російського вторгнення. За кілька місяців спільнота розробила ідею Денного центру “Жіночого Хабу Святої Ольги”. 

“Хотіли, аби цей центр виріс до ком’юніті серед місцевих мешканців і вимушено переміщених осіб. Ідея полягала в тому, щоб в одному місці зібрати якомога більше людей, які підтримували б одне одного, мали змогу звернутися по допомогу до фахівців-психологів та спеціалістів з фізичної реабілітації. А ще почувались би б безпеці настільки, наскільки це взагалі можливо в країні, де триває війна”, — пояснила Тетяна Іванова.

Керівниця проєкту зазначила, що в осередку на тих, хто потребує підтримки, чекатимуть психологи та консультанти з працевлаштування. Також для відвідувачів будуть доступні спортивний зал, йога та фізична реабілітація.

Окрім того, до центру зможуть приходити мами, які не мають із ким залишити дитину. Тут працюватиме педагог-вихователь, що звільнятиме їхній час. Жінки матимуть можливість отримати послуги: позайматися з психологом індивідуально або в групі, проконсультуватися з працевлаштування чи завітати до спортзалу.

Підтримати тих, хто постраждав від російсько-української війни, — одна з основних задач, які ми поставили перед собою. Для цього необхідно було створити місце, де постраждалі могли б почуватися в безпеці та не залишатися наодинці з наслідками війни,

розповіла // Тетяна Іванова

Чернігів обрали, тому що тут мешкають люди, яким довелося відчути на собі наслідки війни. Регіон пережив окупацію, місто бомбардували, а жителі й досі оговтуються від пережитого.

“Ми остаточно зупинилися на Чернігові й почали шукати приміщення. Денний центр — це соціальний проєкт. Ми шукали одноповерхове приміщення, яке можна було б зробити інклюзивним, аби люди з інвалідністю також мали змогу без проблем нас відвідувати. Наш вибір скорочувався, аж поки не знайшли те, що нам було необхідно. Приміщення потребувало ремонту, але це вже був початок. На щастя, міська влада Чернігова підтримала нашу ідею створити Денний центр. Ми орендуємо приміщення за символічні кошти”, — повідомила Тетяна Іванова.

Відкриття центру

Офіційне відкриття заплановане на 15 січня. Наразі в Денному центрі облаштовують кімнати для психоемоційної підтримки тих, хто цього потребує, а також спортзал. У ньому займатимуться українці, яким необхідна фізична реабілітація.

Після відкриття відвідати центр у Чернігові можна буде безкоштовно з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 18:00. Адресу, де розміщується центр, наразі не повідомляють.

До слова, у майбутньому схожі центри планують відкрити і в інших регіонах країни.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Безплатне лікування закордоном для військових: як працює програма “Medevac”

Семаковська Тетяна 14:00, 15 Липня 2024
Військовий 0de4a
Військовий на кріслі колісному / фото Сухопутні війська

В Україні працює програма “Medevac”, яка дозволяє військовослужбовцям та їхнім родинам отримати безплатне лікування закордоном. Програму реалізовує Міністерство охорони здоров’я від початку широкомасштабного вторгнення.

Детальніше про те, як працює програма та як отримати послуги в її межах, розповіли представники Сухопутних військ ЗСУ в Telegram.

Лікування військових за кордоном

Програма “Medevac” від МОЗ діє від початку широкомасштабного вторгнення рф. В її межах щотижня вирушають декілька груп пацієнтів на закордонне лікування різноманітних травм, отриманих при захисті країни.

Як взяти участь в програмі

Щоб отримати безплатне лікування за кордоном, військовослужбовцю або члену його родини потрібно звернутися до свого лікаря. Він підготує чотири документи, а саме:

 • направлення на лікування за кордон
 • форму №27/о;
 • дві згоди.

Лікар надсилає цю документацію до державного органу зі складу сектору безпеки й оборони, в якому військовий проходить службу. Там документи обробляють і далі направляють в МОЗ, де знаходять оптимальну країну для лікування та дають зворотний зв’язок.

Контакти

Якщо на будь-якому етапі виникають питання чи труднощі — варто звернутися на гарячу лінію МОЗ за номером 0 800 505 201.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як ВПО отримати пенсію: покрокова інструкція від ПФУ

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 15 Липня 2024
Пенсія в Україні / фото ілюстративне

Внутрішньо переміщені особи, які змушені були покинути свої домівки через бойові дії на території України, можуть оформити пенсію у будь-якому сервісному центрі Пенсійного фонду України, незалежно від місця реєстрації. 

Редакція Бахмут IN.UA дізнавалась у ПФУ як ВПО правильно оформити пенсію.

Пенсія для ВПО

Згідно з чинним законодавством, внутрішньо переміщені особи (ВПО) мають право на отримання пенсійних виплат на рівні з іншими громадянами України. Для оформлення пенсії їм необхідно звернутися до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України (ПФУ) на підконтрольній території, незважаючи на місце реєстрації.

Які документи потрібні для оформлення пенсії

ВПО для оформлення пенсії потрібно надати наступні документи:

 • паспорт громадянина України;
 • ідентифікаційний код;
 • трудову книжку;
 • диплом про освіту (для тих, хто навчався на стаціонарі);
 • свідоцтво про одруження (якщо дівоча фамілія відрізняється від нинішньої);
 • свідоцтва про народження дітей (для жінок, які народжували під час періодів, коли вони не перебували у трудових відносинах);
 • кольорову фотокартку розміром 4×6 см.

Як можна отримувати пенсії

Пенсійне посвідчення / фото ілюстративне

Після подачі документів, ВПО має визначитися зі способом отримання пенсії. Для отримання пенсійних грошей через банківську установу необхідно відкрити відповідний рахунок у банку та надати його реквізити до ПФУ.

До прикладу, оформити пенсійний рахунок в ПриватБанку можливо як онлайн, так і офлайн.

Покрокова інструкція відкриття пенсійного рахунку в ПриватБанку онлайн:

 • авторизуйтеся в Приват 24;
 • відкрийте меню “Гаманець”;
 • натисніть “Додати” й виберіть “Digital картку”;
 • виберіть тип картки “Дебетова”, платіжну систему (Visa або Mastercard) та валюту “гривні”.
 • нова картка з’явиться у вашому електронному гаманці протягом 10 хвилин.

Оформити саме фізичну пенсійну картку також за посиланням.

Щоб отримувати пенсію саме на цю картку, потрібно також підготувати відповідну заяву про перерахування коштів і передати її співробітникам Пенсійного фонду України.

Чи можливо оформити пенсію дистанційно

За допомогою застосунку Дія можна оформити пенсію дистанційно. В такому випадку, для подання заяви ви можете скористатися особистим кабінетом на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Для цього вам потрібно мати зареєстрований обліковий запис у мобільному застосунку “Дія”, активувати функцію “Дія.Підпис”, а також підготувати скан-копії необхідних документів для подання заяви. З детальною інструкцією можна ознайомитися на сайті ПФУ.

Коли приходить пенсія та який її розмір

Пенсія надаватиметься й деяким ВПО / фото ілюстративне

Пенсія виплачується щомісяця, у строк не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія. 

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, з 1 березня в Україні проводиться процес переіндексації пенсій. Підвищення пенсій заплановане майже на 8% і стосуватиметься понад 10 мільйонів українців.

Середня сума підвищення становитиме 322 гривні, що підніме середню пенсію до 5 717 гривень. Варто відзначити, що максимальна сума підвищення пенсій не може перевищувати 1 500 гривень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Військовий 0de4a

Безплатне лікування закордоном для військових: як працює програма “Medevac”

В Україні працює програма “Medevac”, яка дозволяє військовослужбовцям та їхнім родинам отримати безплатне лікування закордоном. Програму реалізовує Міністерство охорони здоров’я від початку широкомасштабного вторгнення. Детальніше […]

Як ВПО отримати пенсію: покрокова інструкція від ПФУ

Внутрішньо переміщені особи, які змушені були покинути свої домівки через бойові дії на території України, можуть оформити пенсію у будь-якому сервісному центрі Пенсійного фонду України, […]

13:00, 15.07.2024 Скопіч Дмитро
Бахмутське бюро технічної інвентаризації

Як бахмутянам безкоштовно отримати довідку про майно від БТІ?

У столиці працює Бахмутське БТІ “Бахмутське бюро технічної інвентаризації“. Тут мешканцям видають довідки про власність на нерухоме майно, однак отримати документ можна й безплатно.

Допомога ВПО у Вінниці

Куди переселенцям звертатися за допомогою у Вінниці

Вимушено переміщені особи у Вінниці можуть отримати юридичну чи психологічну консультацію, а також гуманітарну допомогу, або ж знайти безплатний центр для творчості дитини. Куди звертатися […]

student ga7a57a5d6 1920 76dbf

8 небанальних платформ, де можна знайти роботу

Через війну чимало українців втратили роботу. Якщо на початку вторгнення ще були великі проблеми з пошуком робочих місць, то наразі ситуація стабілізувалася. Сьогодні знайти роботу […]