Коли в Чернігові запрацює центр підтримки для постраждалих від війни

Микола Ситник 13:56, 12 Січня 2024
Жіночий Хаб
Простір для підтримки / ілюстративне фото, Жіночий Хаб

Наступного тижня в Чернігові відкриється Денний центр “Жіночого Хабу Святої Ольги”. Цей осередок підтримки безкоштовно опікуватиметься жінками та дітьми, що постраждали внаслідок російського повномасштабного вторгнення в Україну.

Керівниця проєкту, представниця ГО “Елеос-Україна” Тетяна Іванова розповіла виданню ШоТам, як вдалося створити місце, що має об’єднати місцевих і переселенців.

Денний центр “Жіночого Хабу Святої Ольги”

У 2023 році команда ГО “Елеос-Україна” вирішила створювати нові локації та послуги для постраждалих від російського вторгнення. За кілька місяців спільнота розробила ідею Денного центру “Жіночого Хабу Святої Ольги”. 

“Хотіли, аби цей центр виріс до ком’юніті серед місцевих мешканців і вимушено переміщених осіб. Ідея полягала в тому, щоб в одному місці зібрати якомога більше людей, які підтримували б одне одного, мали змогу звернутися по допомогу до фахівців-психологів та спеціалістів з фізичної реабілітації. А ще почувались би б безпеці настільки, наскільки це взагалі можливо в країні, де триває війна”, — пояснила Тетяна Іванова.

Керівниця проєкту зазначила, що в осередку на тих, хто потребує підтримки, чекатимуть психологи та консультанти з працевлаштування. Також для відвідувачів будуть доступні спортивний зал, йога та фізична реабілітація.

Окрім того, до центру зможуть приходити мами, які не мають із ким залишити дитину. Тут працюватиме педагог-вихователь, що звільнятиме їхній час. Жінки матимуть можливість отримати послуги: позайматися з психологом індивідуально або в групі, проконсультуватися з працевлаштування чи завітати до спортзалу.

Підтримати тих, хто постраждав від російсько-української війни, — одна з основних задач, які ми поставили перед собою. Для цього необхідно було створити місце, де постраждалі могли б почуватися в безпеці та не залишатися наодинці з наслідками війни,

розповіла // Тетяна Іванова

Чернігів обрали, тому що тут мешкають люди, яким довелося відчути на собі наслідки війни. Регіон пережив окупацію, місто бомбардували, а жителі й досі оговтуються від пережитого.

“Ми остаточно зупинилися на Чернігові й почали шукати приміщення. Денний центр — це соціальний проєкт. Ми шукали одноповерхове приміщення, яке можна було б зробити інклюзивним, аби люди з інвалідністю також мали змогу без проблем нас відвідувати. Наш вибір скорочувався, аж поки не знайшли те, що нам було необхідно. Приміщення потребувало ремонту, але це вже був початок. На щастя, міська влада Чернігова підтримала нашу ідею створити Денний центр. Ми орендуємо приміщення за символічні кошти”, — повідомила Тетяна Іванова.

Відкриття центру

Офіційне відкриття заплановане на 15 січня. Наразі в Денному центрі облаштовують кімнати для психоемоційної підтримки тих, хто цього потребує, а також спортзал. У ньому займатимуться українці, яким необхідна фізична реабілітація.

Після відкриття відвідати центр у Чернігові можна буде безкоштовно з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 18:00. Адресу, де розміщується центр, наразі не повідомляють.

До слова, у майбутньому схожі центри планують відкрити і в інших регіонах країни.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни стверджують, що вивезли до москви фотографії з квартири бахмутянки

Валентина Твердохліб 15:30, 21 Січня 2025
Пропагандист ігор лапик вивозить альбоми з Бахмута / фото росджерела

Російські пропагандисти продовжують знімати сюжети в окупованому Бахмуті. Медійники з рф опублікували сюжет, де розповідають про те, як вивезли фотографії з однієї бахмутської квартири. Їх, нібито, попросила вивезти бахмутянка Наталія, яка переїхала до москви.

Редакція публікує вибрані кадри.

Росіяни оглядають квартири в Бахмуті

Воєнкор ігор лапик, який неодноразово відвідував Бахмут, вивіз до москви фотографії з однієї бахмутської квартири. До нього, нібито, звернулася бахмутянка Наталія, яка зараз мешкає у москві. Жінка просила вивезти з квартири її документи і фотографії.

Бахмутянка нібито надіслала росіянам фото свого будинку і план квартири. У помешкання зайшли військові 98-ї повітряно-десантної дивізії рф. Сам будинок знищений, під’їзди пошкоджені пожежами, а вцілілих квартир немає.

Окупанти шукають будинок по фотографії / фото росджерела
Знищений будинок у Бахмуті / фото росджерела
Окупант у пошкодженому під’їзді

У напівзруйнованій оселі окупанти знайшли альбоми з фотографіями. Їх нібито перевезли до москви, де віддали бахмутянці.

Знайдені фотографії / фото росджерела
Знайдений фотоальбом / фото росджерела
Бахмутянка Наталія, яка зараз, нібито, проживає у москві / фото росджерела

Зазначимо, що вціліле житло бахмутян росіяни використовують у військових цілях. Зокрема, квартири вони перетворюють на позиції, звідки запускають безпілотники. В оселях бахмутян до дронів прикріплюють вибухівку, а потім полюють ними на українських військових у Часовому Яру.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Лікарням Донеччини необхідна кров: куди звертатися донорам та як підготуватися до донації (Оновлено)

Валентина Твердохліб 14:50, 21 Січня 2025
Донор
Здача крові / фото з відкритих джерел

Краматорська станція переливання крові потребує донорів. На цій станції медики заготовляють компоненти крові, які рятують життя краматорців, евакуйованих людей із прифронтових громад, переселенців та пацієнтів лікарень усієї Донеччини.

Про це повідомляє Краматорська міськрада.

Примітка. Редакція оновлює матеріал 21 січня 2025 року о 14:45. У попередній версії матеріалу була вказана потреба у донорах певної групи крові. Редакція оновлює матеріал згідно з Редакційною Політикою.

Куди звертатися донорам

Щодня Краматорська станція переливання крові потребує донорів усіх груп.

Якщо ви бажаєте стати донором, звертайтеся на станцію переливання крові з понеділка по п’ятницю. Забір крові здійснюється з 08:00 до 12:00.

Телефон для довідок — +380 (99) 297 1991.

Як донорам підготуватися до здачі крові

Донором може бути будь-який дієздатний громадянин України віком від 18 років. Перед здачею крові людина проходить медичне обстеження і в разі відсутності протипоказань може стати донором.

Перед здачею крові необхідно:

  • за три дні до здавання крові відмовитися від прийому анальгетиків і аспірину, а також ліків, що їх містять. Ці речовини погіршують зсідання крові;
  • відмовитися від вживання алкоголю за 48 годин до здачі крові;
  • виключіть із раціону жирну, смажену, копчену, молочну їжу, соління;
  • виспатися і з’їсти легкий сніданок (солодкий чай, дієтичне печиво, каша на воді);
  • не палити за годину до здачі крові.

Не приходьте здавати кров, якщо відчуваєте нездужання: озноб, запаморочення, головний біль, слабкість.

Під час огляду в лікаря перед донацією відверто відповідайте на запитання і не приховуйте інформацію про вживання ліків, алкоголю, наркотичних речовин і перенесені захворювання.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

квартир

Росіяни стверджують, що вивезли до москви фотографії з квартири бахмутянки

Російські пропагандисти продовжують знімати сюжети в окупованому Бахмуті. Медійники з рф опублікували сюжет, де розповідають про те, як вивезли фотографії з однієї бахмутської квартири. Їх, […]

Донор, донорам

Лікарням Донеччини необхідна кров: куди звертатися донорам та як підготуватися до донації (Оновлено)

Краматорська станція переливання крові потребує донорів. На цій станції медики заготовляють компоненти крові, які рятують життя краматорців, евакуйованих людей із прифронтових громад, переселенців та пацієнтів […]

“2 000 метрів до Андріївки”: у США презентували фільм про звільнення села під Бахмутом

Фестиваль незалежного кіно в США “Сандерс” випустив у публічний доступ відеопрезентацію нового документального фільму оскароносного режисера Мстислава Чернова, яка розповідає про звільнення одного з сіл […]

матраци

ВПО з Донецької області, які проживають на Хмельниччині, можуть отримати ліжка і матраци

Переселенці й переселенки з Донеччини, які проживають у Хмельницькій області можуть отримати непродовольчу гуманітарну допомогу. Людям надаватимуть ліжка і матраци. Про це повідомляє консультаційно-гуманітарний центр […]

конкурс

Діти з Бахмутської громади можуть взяти участь у Нью-Йоркському літературному фестивалі: які призи

Нью-Йоркський літературний фестиваль оголосив третій конкурс есеїв для підлітків. Взяти участь у ньому можуть учні з Бахмутської громади. Про це повідомляє організатори фестивалю. Конкурс есеїв […]