Чи є робота для бахмутян в Гощі. Дізнавалась редакція

Семаковська Тетяна 14:00, 22 Листопада 2024
Гоща / фото Inclusive Travels in Ukraine

У Гощі цими днями презентують проєкт будівництва кварталу для ВПО “Бахмут-Гоща”. Своєю чергою, бахмутяни цікавились, чи є у Гощі робота для них. Як з’ясувалося, вакансій тут багато на різні посади. Крім того, можна опанувати новий фах, наприклад ковальство, а ще є можливості для ветеранів.

Редакція розпитала про це в Олега Нерода, начальника Гощанського управління Рівненської філії Рівненського обласного центру зайнятості.

Робота в Гощі

В Гощанській громаді презентують проєкт “Бахмут-Гоща”, який можуть реалізувати на території Рівненщини. Бахмутяни цікавляться, яка ситуація в громаді з роботою та чи зможуть вони знайти там вакансії.

За словами очільника Гощанського центру зайнятості, вакансій є багато, а середня зарплата в громаді складає близько 20 тисяч гривень.

У Гощі працює кондитерська фабрика “Пригощайся”, де також шукають працівників / фото Facebook

“Вакансій вистачає. Наприклад, зараз триває реконструкція в Гощанському цегельному заводі, будують новий цех — лише там маємо 20 вакансій різних видів. Також у нас є робота на сільськогосподарських підприємствах, на молокопереробних. Є вакансії й на заводі “Пригощайся” (ред. завод, де виготовляють цукерки, пастилу тощо). Є два ковбасні заводи, де також треба працівників. Можливості працевлаштуватися є”, — каже Олег Нерода.

Робота в Гощі знайдеться й для ветеранів та людей з інвалідністю, пояснює співрозмовник. Він додає, що в місцевому центрі зайнятості допомагають підібрати вакансії для людей, опираючись на їх можливості та досвід. Якщо ж досвіду немає, але бажання працювати є, то для таких людей існує можливість безоплатного навчання, наприклад ковальській справі. Воно триває 5 місяців.

Жінки, які прагнуть опанувати водійську професію, можуть отримати підтримку через центр зайнятості. У громаді вже є приклад жінки, яку направили на навчання для роботи трактористкою.

Примітка. Щоб пройти навчання безоплатно, ви маєте стояти на обліку в центрі зайнятості.

У Гощі є можливість опанувати ковальську справу / фото Рівненський ЦПТО

“У нас є база для навчання в Центрі професійно-технічної освіти, а безпосередньо біля центру зайнятості навчають ковалів. Тобто, хто хоче навчитися робити чудові речі за допомогою одної болгарки — то є майстер, який допоможе в цьому питанні”, — пояснює Олег Нерода.

В громаді вже майже рік діє експериментальний проєкт для ветеранів — це також безплатне навчання ковальській справі, курси водіїв тощо. Ветеран може навчатись тут, навіть якщо він не перебуває на обліку в центрі зайнятості, а, наприклад, на реабілітації.

Також для ветеранів в Гощі працює “Центр інтеграції ветеранів”, його програму роботи можна переглянути за посиланням.

За словами Олега Нерода, Гощанська громада пропонує багато можливостей для працевлаштування та навчання. За потреби тут допоможуть відкрити ФОП для тих, хто після курсів ковальства вирішить розпочати власну справу.

“Бахмут-Гоща”

Проєкт “Бахмут-Гоща” передбачає будівництво на території Гощанської громади кварталу для ВПО, тут планують звести:

  • чотириповерхові будинки площею від 2 210 метрів квадратних за 5 місяців;
  • двоповерхові будівлі зведуть за 4 місяці, їх площа сягатиме від 630 метрів квадратних;
  • освітній комплекс, де зможуть здобувати освіту 400 дітей. Школу планують звести за 12 місяців;
  •  амбулаторія площею від 235 метрів квадратних, яку можуть звести терміном від 2 місяців.

Примітка. На території Гощанської громади планують дати житло для 3 тисяч бахмутян. Це стане можливим лише за варіанту, що знайдуться донори, які забезпечать фінансування проєкту.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Купити квартиру в Києві для ВПО: мрія чи реальність. Розпитали експертів

Семаковська Тетяна 17:34, 21 Травня 2025

У сучасних реаліях власна квартира або будинок стали розкішшю, однак попит на нерухомість в Україні не зникає. Особливо це актуально для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які втратили житло через війну та досі не отримали компенсації. Попри складнощі, переселенці активно шукають недороге житло в Києві. Ми дослідили ринок столичної нерухомості: скільки коштує купити квартиру в Києві, яке житло найчастіше обирають ВПО — новобудову чи «вторинку» — та які тенденції інвестування переважають у 2024–2025 роках.

Редакція дізнавалася тенденції у експерта з нерухомості Івана Папазова, а також у аналітиків платформи ЛУН.

Купівля житла в Києві для ВПО: які тенденції

Іван Папазов, агент з нерухомості, який у 2014 році переїхав із Донецька до Києва, сьогодні чоловік очолює агенство нерухомості в столиці. У розмові він поділився спостереженнями щодо ринку житла в Києві та тенденцій серед переселенців.

За словами експерта, ринок нерухомості наразі перебуває у нестабільному стані. Водночас ціни, хоч і повільно, але зростають. Іван Папазов додає, якщо, що квартири з відносно недорогою ціною, то з ринку вони зникають швидко.

Раніше ВПО — це були здебільшого мешканці Донбасу та Криму. Зараз це і Харків, і Запоріжжя, й інші регіони. Люди приїжджають, пожили, поорендували і вже мають намір купувати. Але багато хто не має змоги: втратили житло, бояться кредитів,

пояснює Папазов // експерт з нерухомості

Та попри це, переселенці шукають для себе можливості. За словами керівника агенства нерухомості, наразі найбільший попит — на готове житло з ремонтом.

“Люди хочуть просто заїхати і жити. Ніхто не хоче чекати чи робити ремонт”, — каже він.

Приклад ціни на однокімнатну квартиру з бюджетом орієнтовно $50 тисяч / скриншот ЛУН

Аналітики ЛУН у коментарі Бахмут IN.UA говорячи про загальні тенденції кажуть, що традиційно найпопулярнішим варіантом серед ВПО є однокімнатна квартира невеликої площі.

“Основним фактором при виборі житла є ціна і однокімнатні з року в рік перемагають в цій конкуренції. Проте ми розуміємо, що найчастіше люди переїжджають сім’ями, і за фінансової можливості вони можуть розглядати і квартири побільше або будинки”, — кажуть в ЛУН.

За словами експертів, найбільшим попит має або вторинка або майже готові квартири. Переважно в людей немає часу очікувати поки квартиру добудують, більше того вони шукають квартиру з ремонтом, або з базово зробленими стінами, ванною, кухнею, шоб якомога менше вкладати додаткових коштів. 

Де шукати бюджетне житло в Києві?

На лівому березі Києва житло доступніше, ніж на правому, пояснює експерт. В середньому розглядати варіанти купівлі житла наразі можна з бюджетом орієнтовно від $50 тисяч, це однокімнатна квартира на вторинному ринку житла без свіжого ремонту.

“Якщо говоримо про старий житловий фонд — від $1000 за кв.м. Новобудови з ремонтом — від $1300–1500. У передмісті, наприклад, у Софіївській Борщагівці (ред. село неподалік столиці) житло з ремонтом можна знайти за $50–60 тисяч. У центрі чи преміальних комплексах ціна може сягати $3000–4000 за кв.м”, — каже Іван Папазов.

На питання, чи варто очікувати падіння цін на житло в Києві, експерт каже, що передумов для цього не бачить, але й різкого зростання цін не очікує.

Київ — велике місто, інвестори вірять у нього. Як тільки з’явиться хоч трохи ясності щодо майбутнього, ринок оживе,

Іван Папазов // екперт з нерухомості

Держпрограми: що реально?

Для ВПО від 18 до 65 років діє програма від Держмолодьжитла, за якою люди можуть отримати оселю внісши 6% першого внеску під 3% річних, кредит може бути на 30 років. Також є програми “єОселя”, “єВідновлення”, окремі умови для військових.

Водночас каже Іван Папазов, не всі продавці готові працювати з держпрограмами.

“Є нюанси по готівці, не всі хочуть чекати. Але все вирішується індивідуально, — ділиться досвідом Іван Папазов.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмут не відбудовуватимуть: росія може перетворити зруйноване місто на “туристичний об’єкт”

Семаковська Тетяна 10:31, 19 Травня 2025
бахмут
Зруйновані будинки в Бахмуті / фото росджерела

Окупаційна адміністрація так званої “днр” заявила, що розглядає можливість не відновлювати зруйновані російською армією українські міста, зокрема Бахмут, а “законсервувати” їх як “місця пам’яті про наслідки бойових дій”.

Про це повідомив глава псеврепубліки “днр” денис пушилін на форумі “росія – ісламський мир” в Казані”.

Бахмут, росіяни повідомили, що можуть не відбудовувати місто

За словами пушиліна, деякі квартали Авдіївки, Вугледара та Бахмута можуть бути перетворені на туристичні локації, щоб показувати, “з чим стикалися люди на різних етапах”.

Пушилін наголосив, що “можна консервувати цілі квартали”, однак не пояснив, де житимуть мешканці зруйнованих районів, і що буде з тими, хто втратив домівки.

Повідомлення пушиліна про зруйновані росією міста / скриншот

“У багатьох на слуху все, що пов’язано, зокрема і з героїчними населеними пунктами, звісно, це буде викликати й надалі увагу у туристів, щоб подивитися, що таке Авдіївка, що таке Вугледар, що таке Артемівськ, раніше Бахмут, та інші населені пункти. Можна … цілий квартал, просто консервувати, щоб було зрозуміло, з чим стикалися люди на різних етапах”, — цитує пушиліна російське пропагандистське медіа тасс.

Зазначимо, що раніше риторика окупаційної влади відрізнялася. Зокрема, йшлося про повне відновлення Бахмута.

Водночас зараз російська федерація перекладає відповідальність за руйнування на ЗСУ, хоча саме російська армія системно нищила міста артилерією та авіаударами.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Важливо

Купити квартиру в Києві для ВПО: мрія чи реальність. Розпитали експертів

У сучасних реаліях власна квартира або будинок стали розкішшю, однак попит на нерухомість в Україні не зникає. Особливо це актуально для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), […]

бахмут

Бахмут не відбудовуватимуть: росія може перетворити зруйноване місто на “туристичний об’єкт”

Окупаційна адміністрація так званої “днр” заявила, що розглядає можливість не відновлювати зруйновані російською армією українські міста, зокрема Бахмут, а “законсервувати” їх як “місця пам’яті про […]

“Придатні для життя”: рф визнає розвалені будинки житлом — приклади з Авдіївки та Маріуполя

На тимчасово окупованих територіях працюють комісії від “днр”, які обстежують пошкоджене обстрілами житло. Та роботу цих комісій не можна назвати справедливою. Будинки, які зазнали значних […]

центр

Відновлювальна енергетика та лабораторія 3D-моделювання: що цікавого в центрі від Бахмутського ЦПТО у Гощі

Бахмутський центр професійно-технічної освіти 1 травня відкрив сучасний навчально-практичний центр. Тут опановуватимуть нові навички та відточуватимуть знання студенти, які навчаються на електромонтерів та електрослюсарів. Центр […]

фонд

Відбудова під гарантії США: що відомо про Інвестиційний фонд, який змінить економіку України

Уряд подав до Верховної ради угоду про надра, яку вчора ухвалили Україна і США. Цей документ передбачає створення Інвестиційного фонду відбудови України. Щоб механізм запрацював, […]