Чому рф має успіхи поблизу Часів Яру: пояснення DeepState

Микола Ситник 10:35, 14 Лютого 2024
Захисники України
Бійці ЗСУ ведуть вогонь по окупантам / фото 56-та ОМПБр

На Бахмутському напрямку війська рф проводять активні штурмові дії східніше та північніше Іванівського. Окупанти мають успіхи та прагнуть вийти на хребет до Часів Яру. Ситуація на схід від міста, в операційній зоні між Богданівкою та Іванівським, продовжує погіршуватися.

Про це повідомляють аналітики DeepState.

Чому рф має успіхи поблизу Часів Яру?

Експерти оцінюють, що застосування БПЛА є ключовою зброєю окупаційної армії поблизу Часів Яру. Ворог силами повітряно-десантних військ намагається вийти на хребет. Між цим хребтом і низовиною є перепад висоти у майже 100 метрів.

Одна із причин такого успіху — масове застосування ворогом скидів та fpv-дронів. Вони просто виносять ними позиції Сил Оборони, завдаючи важкі втрати пораненими та, на жаль, загиблими. Після того, як бойовий потенціал оборони зведено до мінімуму, заходять штурмові групи з їх десантниками, які мають відповідну підготовку,

пояснили // в DeepState

Іншою традиційною проблемою ЗСУ ресурс називає якість та відсутність інженерно-фортифікаційних споруд у цьому районі. Аналітики, враховуючи досвід боїв за Бахмут та Авдіївку, припускають, що згодом росіяни застосують допоміжні удари з півночі та півдня Часів Яру.

“Не може вирита перпендикулярно до фронту ямка стати якісним захистом. Тим паче дерево і плівка від всього не врятує. Якщо біля Берхівки та Хромового ще якось можна зрозуміти інженерну проблему, то на підступах до Часів Яру якось вже виглядає дивним. Складається таке враження, що хтось просто не вірив, що під*р туди може дійти”, — резюмували експерти DeepState.

Часів Яр на мапі
Мапа бойових дій на схід від Часів Яру / фото DeepState

Раніше Сухопутні війська ЗСУ повідомляли, що окупаційна російська армія намагається прорвати українську оборону в районі Часів Яру. Так, окупанти вдаються до локальних дій малими штурмовими групами під прикриттям дронів та артилерії. Загарбники широко застосовують дрони-камікадзе та засоби радіоелектронної боротьби.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Парк “Ювілейний” у Краматорську: як виглядала локація у 2024 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 5 Липня 2025
Парк “Ювілейний” у Краматорську / фото Vlada Guzova

Парк “Ювілейний” у Краматорську — яскравий приклад урбаністичного простору, де природа гармонійно поєднується з архітектурними рішеннями міського середовища. До повномасштабного вторгнення це місце було одним із головних центрів дозвілля містян, а зараз — це можливість відпочити навіть у буремний час для країни.

Детальніше про те, як виглядав парк “Ювілейний” у Краматорську у 2024 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Парк “Ювілейний” у Краматорську у 2024 році

Парк “Ювілейний” у Краматорську — це приклад сучасного урбаністичного простору, створеного для відпочинку, прогулянок і спільного дозвілля містян. Зараз ця локація стала справжнім символом нескореності української Донеччини, яка продовжує жити навіть попри виклики війни.

Пропонована добірка складається з п’яти фотографій, які опублікувала користувачка Vlada Guzova у Facebook. Усі світлини датовані серпнем 2024 року.

Флагшток в центрі паркової зони / фото Vlada Guzova
Локація й в час війни залишається популярною серед містян / фото Vlada Guzova
Ставок в парку / фото Vlada Guzova
Урбаністичні пейзажі в Краматорську / фото Vlada Guzova

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Світлодарськ до війни: як виглядало місто у липні 2021 року

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 5 Липня 2025
Один з житлових будинків у місті / фото Олександр Сотников

До початку повномасштабної війни Світлодарськ був невеликим, але значущим промисловим містом Донеччини з розвиненою енергетичною інфраструктурою. Його серцем залишалася Вуглегірська ТЕС, яка не лише забезпечувала робочі місця, а й визначала ритм життя місцевої громади.

Редакція Бахмут IN.UA згадує, як виглядало місто у липні 2021 року. Публікуємо фото бахмутянина Олександра Сотникова.

Світлодарськ у липні 2021 року

Світлодарськ — це невелике місто в Бахмутському районі, яке мало ключове значення для промисловості всього регіону. Саме тут працювала Вуглегірська ТЕС, яка забезпечувала потреби в електроенергії для всієї Донецької області.

Пропонована добірка складається з семи фотографій, які бахмутянин Олександр Сотников опублікував на своїй сторінці у Facebook. Усі світлини датовані липнем 2021 року.

Вуглегірська ТЕС / фото Олександр Сотников
Водойма біля ТЕС / фото Олександр Сотников
Архітектурна пам’ятка в місті / фото Олександр Сотников
Алея поблизу житлового будинку / фото Олександр Сотников
Паркова зона / фото Олександр Сотников
Житловий масив у Світлодарську, де до війни проживали місцеві мешканці / фото Олександр Сотников

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Парк “Ювілейний” у Краматорську: як виглядала локація у 2024 році

Парк “Ювілейний” у Краматорську — яскравий приклад урбаністичного простору, де природа гармонійно поєднується з архітектурними рішеннями міського середовища. До повномасштабного вторгнення це місце було одним […]

13:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Фоторепортаж

Світлодарськ до війни: як виглядало місто у липні 2021 року

До початку повномасштабної війни Світлодарськ був невеликим, але значущим промисловим містом Донеччини з розвиненою енергетичною інфраструктурою. Його серцем залишалася Вуглегірська ТЕС, яка не лише забезпечувала […]

12:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро

Правила перевезення домашніх тварин за кордон: про що варто пам’ятати українцям

Вивезення домашніх тварин за кордон — це не просто поїздка з улюбленцем, а чітко регламентована процедура, яку обов’язково слід пройти. Без належних документів, щеплень і […]

11:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Фоторепортаж

Васюківка до війни: як виглядало селище у серпні 2019 року

Васюківка — затишне й мальовниче село Бахмутського району, яке до війни було справжнім куточком спокою та гармонії. Воно розташоване поблизу ботанічного заказника Палімбія, що створювало […]

10:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Історії

“Бахмут — це не тільки шампанське і троянди”: бахмутянка розповіла про унікальне алебастрове ремесло

Бахмутянка Олена Голубцова — носійка рідкісного ремесла, яке сьогодні майже забуте. Алебастрову ліпнину, декоративний елемент інтер’єрів, її родина почала виготовляти ще в 1930-х роках. Тоді […]