Часів Яр у 15 фото: як містяни відпочивали біля кар’єрів

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:00, 13 Квітня 2025
Кар’єри біля Часів Яру / фото Олександр Сотников

Часів Яр — місто з багатою промисловою історією, яке розташоване на Донеччині. Поруч із його виробництвами розташовувалися мальовничі кар’єри, які стали улюбленим місцем відпочинку для місцевих мешканців і приваблювали туристів з усієї країни. Поєднання індустріальної сили та природної краси створювало унікальну атмосферу, якою захоплювалися до війни.

Редакція Бахмут IN.UA пропонує згадати, якими були кар’єри біля Часів Яру.

Довоєнний Часів Яр: фотографії з кар’єрів

Кар’єри поблизу Часів Яру були не лише частиною промислового ландшафту, а й улюбленим місцем відпочинку для містян.

У цій добірці — п’ятнадцять фотографій, які зберігають атмосферу спокою і затишку до початку повномасштабної війни. Їх опублікував бахмутянин Олександр Сотников на сторінці у Facebook. Всі світлини датовані квітнем 2020 року.

Уся територія кар’єрів була наповнена ставками різних розмірів / фото Олександр Сотников
Кар’єри були однією з найулюбленіших точок відпочинку для містян / фото Олександр Сотников
Унікальний ландшафт зони відпочинку виник внаслідок видобутку корисних копалин / фото Олександр Сотников
Природні пейзажі кар’єрів / фото Олександр Сотников
Одне з улюблених місць для активного відпочинку біля Часів Яру / фото Олександр Сотников
Люди полюбляли їздити по території кар’єрів на власних велосипедах, насолоджуючись краєвидами / фото Олександр Сотников
Горбиста місцевість створювала унікальний ланшафт для місцевості біля міста / фото Олександр Сотников
Ландшафт кар’єрів / фото Олександр Сотников
На територію кар’єрів часто можна було зустріти туристів з усієї країни / фото Олександр Сотников
Кар’єри були популярними серед велосипедистів / фото Олександр Сотников
Кар’єри приваблювали не тільки любителів активного відпочинку, але й рибаків / фото Олександр Сотников
Любителів незвичайних рукотворих краєвидів можна було побачити протягом усього року / фото Олександр Сотников
Невеликі терикони біля Часів Яру / фото Олександр Сотников

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Швейна фабрика: як в Бахмуті з’явився район 8 березня

Семаковська Тетяна 10:00, 13 Квітня 2025
Швейна фабрика в Бахмуті / фото з Facebook

В Бахмуті є місцевість, яку мешканці називають районом 8 березня. Та чи знають містяни звідки походження такої назви й будівлі, в якій була швейна фабрика.

Цікавою історією поділився з редакцією Григорій Соколовський — історик, дослідник історії розвитку промисловості Бахмутського району.

Історія Бахмута: швейна фабрика

За словами пана Григорія в цій місцевості було підприємство, а саме швейна фабрика. Назвали її так на честь свята 8 березня, а от раніше на місці фабрики було духовне училище.

У цьому училищі викладав Микола Федорович Чернявський — це наш поет. Під час Другої світової війни ця будівля була повністю зруйнована, а вже потім на її місці збудували швейну фабрику. Там ще неподалік був магазин “Експрес” й баня, але про ці будинки забули, а от за 8 березня ще пам’ятають”, — розповідає історик.

Пан Григорій зауважує, що на фабриці працювало багато жінок, там виготовляли одяг, але він був дуже поганої якості, носити його було неможливо, з посмішкою пригадує бахмутянин.

Згодом, каже Григорій Соколовський, ходили чутки, що цю будівлю викупили індуси й збиралися там зробити боулінг-центр, але цього не сталося.

Сама фабрика вже на початку 2000-х вже не існувала. Її почали розпродувати, це була дуже велика будівля, у неї були потужності майже на весь СРСР. Зараз такого виробництва вже не треба. Фабрика не витримала конкуренції з часом”, — розповідає історик

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

День матері в Україні: коли святкуватимуть у 2025 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 5 Квітня 2025
День матері / фото ілюстративне, istock

Вже в травні в Україні святкуватимуть одне з найзворушливіших сімейних свят — День матері. У цей день заведено вшановувати жінок, які дарують життя, підтримують у найважчі моменти та є справжньою опорою для своїх дітей. Це не лише можливість подякувати матерям за їхню безмежну відданість, а й нагадування про важливість сімейних цінностей.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, коли святкують День матері у 2025 році та як взагалі з’явилося це свято.

Коли святкуватимуть День матері у 2025 році

В Україні, як і в багатьох інших країнах світу, День матері відзначають у другу неділю травня. Цьогоріч воно припадає на 11 травня.

Цей день відзначається головним чином широкими вітаннями матерів. Люди масово виражають свою повагу і любов, дарують квіти чи подарунки, відправляють листівки та складають вірші.

Історія свята

Історія цього свята розпочалася 1908 року, коли молода американка Анна Джервіс із Філадельфії запропонувала відзначати день на згадку про свою матір, яка передчасно пішла з життя. Досягти такої амбітної цілі вона намагалася за допомогою листів до органів влади, а також до видатних особистостей. Завдяки її зусиллям 1910 року штат Вірджинія першим визнав День Матері офіційним святом, а згодом до ініціативи долучилися й інші штати та цілі країни.

В Україні День матері вперше відзначили 1929 року у Львові та Тернополі. Утім, в 1939 році радянська влада заборонила це свято.

Офіційно його повернули вже за часів незалежної України. Він святкується у другу неділю травня. Регламентує його спеціальний указ Президента України, виданий 10 травня 1999 року.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

91 big dd3b2

Швейна фабрика: як в Бахмуті з’явився район 8 березня

В Бахмуті є місцевість, яку мешканці називають районом 8 березня. Та чи знають містяни звідки походження такої назви й будівлі, в якій була швейна фабрика. […]

День матері в Україні: коли святкуватимуть у 2025 році

Вже в травні в Україні святкуватимуть одне з найзворушливіших сімейних свят — День матері. У цей день заведено вшановувати жінок, які дарують життя, підтримують у […]

12:00, 05.04.2025 Скопіч Дмитро

Часів Яр про який ви не знали. Розпитали у краєзнавця найцікавіше з історії міста

Часів Яр — це місто, яке сьогодні у більшості знають як точку на карті DeepState. Це місто, за яке активно йдуть бої. Однак сьогодні ми […]

В’ячеслав Чорновіл та Донеччина: як пройшло знайомство українського державотворця з регіоном

В’ячеслав Чорновіл — це видатний політик, публіцист та ініціатор Акту проголошення Незалежності, один з етапів життя якого тісно пов’язаний з Донеччиною. Редакція Бахмут IN.UA розповідає […]

15:30, 25.03.2025 Скопіч Дмитро

Легендарний вікінг чи один з перших князів в історії України: ким був Аскольд

Аскольд – одна з найзагадковіших постатей ранньої історії Київської Русі. Саме він, за літописами, зробив Київ центром держави та першим серед правителів Русі прийняв християнство. […]

11:00, 23.03.2025 Скопіч Дмитро