
Брюссель готується до важливого рішення, яке здатне докорінно змінити становище України. На саміті 14-15 грудня у Брюсселі країни-члени ЄС вирішуватимуть подальшу долю євроінтеграційного процесу. А це означає, що саме в ці дні з’ясується майбутнє України.
Вступ в ЄС допоможе нам значно покращити оборонну та економічну складову. Крім того, такий крок відкрито демонструє солідарність Євросоюзу до України. Журналістка Бахмут IN.UA на запрошення представництва ЄС наразі перебуває в Брюсселі і стежить за подіями.
“Високі ставки” у Брюсселі

Без перебільшення історична подія відбудеться у Брюсселі 14-15 грудня. На саміті країн ради ЄС цьогоріч ми розраховуємо почути про початок офіційних переговорів щодо вступу у ЄС. Заявку на членство Київ спрямував до Брюсселю 28 лютого 2022 року — на 4-й день повномасштабного російського вторгнення.
Брюссель навіть без слів висловлює свою підтримку Україні: на будівлях майорять українські прапори разом зі стягами країн Євросоюзу. Втім на саміті вирішуватимуть не тільки долю України, але й Молдови, яка також може отримати “зелене світло” на вступ у ЄС.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба днями раніше зазначав, що серед країн ЄС є “сильна підтримка” на користь відкриття з Україною переговорів про вступ, а також додав, що на кону високі ставки як для України, так і для ЄС.
Не дають ствердних позитивних прогнозів і політологи. Сам Кулеба вважає, що дискусія за відкриття з Україною переговорів про вступ буде тривати і безпосередньо на саміті лідерів “до останньої хвилини”. Нагадаємо, що це рішення будуть обговорювати на саміті вже 14 грудня.
Які вимоги має виконати Україна, щоб стати членом Євросоюзу:
- реформа Конституційного суду;
- продовження судової реформи;
- боротьба з корупцією, включно з призначенням керівника САП;
- боротьба з відмиванням коштів;
- втілення антиолігархічного закону;
- узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
- зміна законодавства про нацменшини.
Аби Україна стала повноправним членом ЄС, їй поставили 7 вище перечислених вимог. Серед них особливе місце посіла боротьба з корупцією. Втім, як показали останні зміни, більшість реформ Україна змогла провести.
“Ми бачимо прогрес, який зробила Україна”, — сказав один із посадовців ЄС на пресконференції з журналістами 13 грудня.

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук в етері телемарафону прокоментував, що, на його думку, Україна виконала всі вимоги.

Нагадаємо, що основним “блокатаром” до початку переговорів стала Угорщина. Йдеться про премʼєр-міністра Віктора Орбана, який нещодавно надіслав листа президенту Євроради Шарлю Мішелю. У ньому Орбан закликав відкласти питання переговорів щодо членства України в блоці. Втім відомо, що у ЄС не виключають можливості, що рішення щодо допомоги Україні можуть бути ухвалені в обхід Угорщини.

Читайте також:
- Українці за кордоном: які виплати отримують біженці в країнах Європи
- Міжнародні партнери нададуть Україні понад 100 мільярдів доларів фінансової допомоги
- Які європейські країни підтримували бахмутян останній рік
- Новий європейський Баухаус: як Європейський Союз допоможе відбудувати Україну
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!