Безплатне лікування закордоном для військових: як працює програма “Medevac”

Семаковська Тетяна 14:00, 15 Липня 2024
Військовий 0de4a
Військовий на кріслі колісному / фото Сухопутні війська

В Україні працює програма “Medevac”, яка дозволяє військовослужбовцям та їхнім родинам отримати безплатне лікування закордоном. Програму реалізовує Міністерство охорони здоров’я від початку широкомасштабного вторгнення.

Детальніше про те, як працює програма та як отримати послуги в її межах, розповіли представники Сухопутних військ ЗСУ в Telegram.

Лікування військових за кордоном

Програма “Medevac” від МОЗ діє від початку широкомасштабного вторгнення рф. В її межах щотижня вирушають декілька груп пацієнтів на закордонне лікування різноманітних травм, отриманих при захисті країни.

Як взяти участь в програмі

Щоб отримати безплатне лікування за кордоном, військовослужбовцю або члену його родини потрібно звернутися до свого лікаря. Він підготує чотири документи, а саме:

  • направлення на лікування за кордон
  • форму №27/о;
  • дві згоди.

Лікар надсилає цю документацію до державного органу зі складу сектору безпеки й оборони, в якому військовий проходить службу. Там документи обробляють і далі направляють в МОЗ, де знаходять оптимальну країну для лікування та дають зворотний зв’язок.

Контакти

Якщо на будь-якому етапі виникають питання чи труднощі — варто звернутися на гарячу лінію МОЗ за номером 0 800 505 201.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Скільки коштує присвоєння кадастрового номера на землю в Україні у 2025: детальне пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 25 Травня 2025
Кадастровий номер — це важлива частина будь-якої земельної ділянки / фото prometei.ua

Кадастровий номер — це унікальний ідентифікатор земельної ділянки, без якого неможливо оформити право власності, продати, подарувати чи передати землю у спадок. У 2025 році присвоєння номера залишається обов’язковою процедурою для реєстрації ділянки в Державному земельному кадастрі.

Детальніше про те, скільки коштує кадастровий номер і як його отримати — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Що таке кадастровий номер

Кадастровий номер — це унікальний 19-значний цифровий код, який присвоюється кожній земельній ділянці під час її державної реєстрації.

Цей номер є обов’язковим для оформлення права власності на землю: без нього неможливо здійснити купівлю, продаж, дарування чи інші юридичні дії з ділянкою. Він є постійним ідентифікатором, що супроводжує земельну ділянку протягом усього періоду її існування. Номер не змінюється навіть у разі зміни власника чи цільового призначення ділянки.

У процесі присвоєння кадастрового номера інформація про земельну ділянку вноситься до бази Державного земельного кадастру (ДЗК). Це включає всі ключові відомості про ділянку та її власника. Після внесення даних система автоматично формує та закріплює номер за об’єктом.

Скільки коштує присвоєння кадастрового номера та як його отримати

Присвоєння кадастрового номера є безкоштовним для громадян. Однак для цього необхідно підготувати технічну документацію щодо земельної ділянки, зокрема — результати геодезичних вишукувань, які виконуються на платній основі.

Повний перелік необхідної документації передбачено Законом України “Про землеустрій“. Вартість підготовки документів, разом із геодезичними роботами, може становити від кількох тисяч до десятків або навіть сотень тисяч гривень — залежно від регіону, складності ділянки та обсягу робіт.

Читайте також:

Базова соціальна допомога в Україні у 2025: хто і скільки отримуватиме від держави

Військовий збір у 2025 році: що потрібно знати українцям

Довідка про виплачені суми пільг або житлової субсидії: як отримати документ

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У чотирьох областях України з’явиться соціальне таксі від Червоного Хреста: деталі

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:00, 25 Травня 2025
Транспортування маломобільного громадянина / фото Товариство Червоного Хреста України

Товариство Червоного Хреста України запускає нову ініціативу, що дозволить українцям скористатися послугами соціального таксі. Програма діятиме у Львівській, Закарпатській, Чернівецькій та Чернігівській областях і безоплатно допомагатиме людям, які не можуть самостійно дістатися до лікарні.

Про це повідомили представники благодійної організації.

Соціальне таксі від Червоного Хреста

Товариство Червоного Хреста України продовжує реалізовувати гуманітарні проєкти на території країни. Наразі стартує пілотна ініціатива, що охоплює чотири області — Львівську, Закарпатську, Чернівецьку та Чернігівську. Її мета — допомога людям із тимчасовими чи постійними порушеннями мобільності в транспортуванні до медичних закладів.

Послуга передбачає супровід волонтерами: від дому до автомобіля (швидкої допомоги) з використанням інвалідного візка або нош, під час обстеження, а також у дорозі до медичного закладу й назад.

Це насамперед для людей, яким необхідно пройти медичне обстеження поза межами дому, які мають тимчасові обмеження рухливості — наприклад, через переломи — або не можуть фізично пересуватися містом самостійно“, — пояснює виконувач обов’язків керівника Департаменту охорони здоров’я Українського Червоного Хреста Олександр Бабенко.

На першому етапі реалізації програми послугами соціального таксі зможуть скористатися підопічні проєкту “Догляд вдома” — самотні літні люди та особи з інвалідністю. У майбутньому сервіс стане доступним і для інших маломобільних категорій громадян.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Скільки коштує присвоєння кадастрового номера на землю в Україні у 2025: детальне пояснення

Кадастровий номер — це унікальний ідентифікатор земельної ділянки, без якого неможливо оформити право власності, продати, подарувати чи передати землю у спадок. У 2025 році присвоєння […]

12:00, 25.05.2025 Скопіч Дмитро

У чотирьох областях України з’явиться соціальне таксі від Червоного Хреста: деталі

Товариство Червоного Хреста України запускає нову ініціативу, що дозволить українцям скористатися послугами соціального таксі. Програма діятиме у Львівській, Закарпатській, Чернівецькій та Чернігівській областях і безоплатно […]

11:00, 25.05.2025 Скопіч Дмитро
IMG 0100 ebab6

Бахмут у День міста: згадуємо архівні кадри з 2016 року

20 вересня 2016 року біля Бахмутського Народного Дому відбувалося чергове святкування Дня міста. Для мешканців підготували цілу низку подій — концерт, майстер-класи та виставковий ярмарок […]

Фоторепортаж

307 українських героїв повернулися додому: перші фото після полону

24 травня відбувся другий етап масштабного обміну полоненими між Україною та росією. Додому повернулися ще 307 українських захисників, це військовослужбовці ЗСУ, Нацгвардії та ДПСУ. Редакція […]

Важливо

Обмін 307 на 307: Україна повернула додому ще три сотні людей. Хто серед звільнених

Обмін полоненими 24 травня відбувся у другій половині дня. Додому повернулися 307 українців. Це другий обмін полоненими між Україною та росією у межах формату “1000 […]