Освіта для всіх: як школярам долучитися до безкоштовних уроків від “Навчай для України”

Валентина Твердохліб 12:55, 26 Листопада 2024
Школярі проходять додаткове навчання / фото ГО “Навчай для України”

Громадська організація “Навчай для України” проводить безоплатне онлайн-навчання для школярів 5-11 класів. Мета цих занять — допомогти дітям покращити знання зі шкільних предметів. Пройти навчання можуть і учні з Донеччини, їх у межах проєкту налічується 697.

Про це редакції “Бахмут IN.UA” розповіла комунікаційниця ГО “Навчай для України” Юлія Гордійченко.

Безоплатні додаткові заняття для школярів

Громадська організація “Навчай для України” запустила безоплатну освітню програму для школярів “Освітній суп”. Її мета — допомогти дітям “підтягнути” знання з математики та української мови.

До навчання можуть долучатися учні зі статусом ВПО або жителі:

  • Дніпропетровської;
  • Запорізької;
  • Житомирської;
  • Київської;
  • Миколаївської;
  • Одеської;
  • Сумської;
  • Харківської;
  • Херсонської;
  • Чернігівської;
  • Луганської;
  • Донецької областей.

Навчання проходить за менторської підтримки. Кожен учень та учениця можуть розраховувати на підтримку фахівця. Це можуть бути або педагоги з профільною освітою, студенти чи випускники, які хочуть поділитися своїми знаннями.

“Менторами є люди від 18 до 35 років. Це не завжди педагоги, які мають профільну освіту, а найчастіше це студенти чи випускники, які хочуть поділитися знаннями та проявити свою соціальну активність. Перед початком викладання усі ментори проходять відбір на теоретичні знання предмету, психологічні тести, а також навчання від нашої організації — методологія викладання, психологія дітей, інтерактивні прикольні інструменти, теорія ігор, штучний інтелект. Навіть якщо це люди з профільною педагогічною освітою, то вони також проходить наше внутрішнє навчання. Це для того, щоб ми розуміли й були впевнені в наших менторах, що вони класно й по-сучасному будуть давати знання дітям”, — розповідає Юлія Гордійченко.

Щоб долучитися до навчання, учню не потрібно мати спеціальну техніку. Достатньо мати простий ноутбук, планшет чи телефон.

“На жаль, ми не можемо забезпечувати дітей технікою. Але до уроків можна підключатися і з телефонів. Не потрібно встановлювати складні програми чи мати ноутбук або планшет. До кожного уроку також є презентації й інтерактивні вправи, які діти можуть робити в зошитах, якщо немає змоги відкрити щось на телефоні”, — пояснює Юлія Гордійченко.

Станом на сьогодні навчання за програмою “Освітній суп” проходять 697 дітей з Донецької області.

Програма “Освітній суп”: як долучитися

Навчання у межах проєкту відбувається хвилями, які стартують кожного місяця. Одна хвиля передбачає 8 тижнів навчання.

Онлайн-заняття тривалістю в 45 хвилин проходять двічі на тиждень. Часовий проміжок занять: 15:00-19:00. Перед стартом хвилі можна обрати пріоритетні розклади, які вам підходять.

До навчання можуть долучитися діти, які навчаються в 5-11 класах. Для учнів 11 класів не передбачається підготовка до НМТ.

Зареєструватися на найближчу хвилю програми “Освітній суп” можна за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Штурм півночі Донеччини: ворог просунувся поблизу Лимана та Костянтинівки

Семаковська Тетяна 14:00, 9 Липня 2025
Просування ворога / скриншот

Росіяни продовжують штурмувати Донеччину, просунувшись одразу в декількох селах на півночі області — неподалік міста Лиман. Йдеться про села Колодязі, Зелена Долина та Середнє.

Про це повідомили аналітики DeepState.

Донеччина: ситуація на фронті

За даними аналітиків DeepState, ворог посилив штурмові дії на півночі Донецької області, просунувшись поблизу Лимана. Їм вдалося пройти в районах сіл Колодязі, Зелена Долина та Середнє. Крім того, вони просунулися поблизу Яблунівки, що неподалік Костянтинівки.

Просування поблизу Яблунівки / скриншот

Одночасно з цим Генштаб ЗСУ повідомляє, що протягом минулої доби зафіксовано 183 бойові зіткнення на Донеччині.

На Лиманському напрямку ворог атакував 19 разів. Росіяни намагалися просунутися вперед у районах населених пунктів Новий Мир, Карпівка, Зелена Долина, Торське, Рідкодуб, Григорівка та в напрямку Шандриголового й Середнього.

На Торецькому напрямку росіяни здійснили десять атак у районах Диліївки, Торецька, Яблунівки, Русиного Яру та в напрямках Катеринівки, Олександро-Калинового.

На Покровському напрямку — найгарячіша ситуація. Українські військові змогли зупинити 67 атак у районах населених пунктів Попів Яр, Полтавка, Мирне, Малинівка, Миролюбівка, Разіне, Лисівка, Шевченко, Звірове, Удачне, Промінь, Новосергіївка, Муравка, Олексіївка, Зелений Кут, Горіхове та в напрямках Покровська, Володимирівки, Молодецького й Новопавлівки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Безоплатні путівки для дітей з Бахмута: хто має право та як подати заявку

Валентина Твердохліб 13:05, 9 Липня 2025
путівки
Табір для дітей у горах / фото Бахмутська міськрада

Управління соцзахисту населення Бахмутської міськради розпочало видачу путівок для оздоровлення і відпочинку дітей. Їхню вартість покриває міський бюджет. Претендувати на путівки можуть всі діти з Бахмутської громади, які не мають медичних протипоказань.

Хто має право на оздоровлення і які умови отримання путівок, редакції Бахмут IN.UA розповіла Катерина Коновалова — начальниця відділу соціальної і ветеранської політики Управління соціального захисту населення Бахмутської міськради.

Путівки в табір для дітей з Бахмута

Бахмутська міська рада оголосила набір заяв на оздоровлення та відпочинок дітей за рахунок міського бюджету. Претендувати на путівки можуть всі діти з Бахмутської громади, втім перевагу надаватимуть тим, хто має додаткову категорію вразливості.

“Всі діти з Бахмутської громади мають, як мінімум, один статус — внутрішньо переміщені особи. Це дозволяє всім їм претендувати на оздоровлення за рахунок міського бюджету. Але пріоритет надаватиметься дітям, які мають ще додатковий статус. Це, наприклад, діти загиблих захисників і захисниць, діти учасників і учасниць бойових дій, діти-сироти тощо”, — розповідає Катерина Коновалова.

Медичні рекомендації для оздоровлення не потрібні. Однак в дитини не має бути протипоказань для перебування в колективі. Тому перед отриманням путівки потрібно пройти медичне обстеження і отримати довідку за формою №070/о.

Обрати санаторій для оздоровлення чи табір для відпочинку батьки дітей можуть самостійно. Це має бути заклад на території України. У майбутньому, можливо, пропозиції надаватиме і Управління соцзахисту.

“Зі свого боку ми шукаємо пропозиції таборів, які згодні працювати по тристороннім договорам. Такі договори укладаються між Управлінням соцзахисту, батьками дітей і закладом оздоровлення. Це обов’язкова умова”, — каже Катерина Коновалова.

Тривалість відпочинку може варіюватися:

  • до 21 дня оздоровлення;
  • до 14 днів відпочинку.

Гранична вартість путівки не має перевищувати 1500 гривень за один день.

Загалом надати безоплатні путівки планують для понад 40 дітей.

“Планується охопити 45 дітей, якщо це буде відпочинок тривалістю 14 днів. Програма триватиме допоки не закінчаться бюджетні кошти, виділені на ці потреби”, — запевнила Катерина Коновалова.

Для отримання путівки звертайтесь в Управління соцзахисту населення Бахмутської міськради. Фахівцям потрібно повідомити про намір оздоровити дитину за рахунок бюджетних коштів та надати контактну інформацію обраного дитячого закладу. Збір даних проходить за телефонами: +380 (99) 713 4250, +380 (95) 498 7615.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Штурм півночі Донеччини: ворог просунувся поблизу Лимана та Костянтинівки

Росіяни продовжують штурмувати Донеччину, просунувшись одразу в декількох селах на півночі області — неподалік міста Лиман. Йдеться про села Колодязі, Зелена Долина та Середнє. Про […]

путівки

Безоплатні путівки для дітей з Бахмута: хто має право та як подати заявку

Управління соцзахисту населення Бахмутської міськради розпочало видачу путівок для оздоровлення і відпочинку дітей. Їхню вартість покриває міський бюджет. Претендувати на путівки можуть всі діти з […]

Партизанська операція на Донеччині: біля Волновахи знищили російську ППО

Члени партизанського руху “Атеш” завербували російського військового. Цей агент допоміг ЗСУ знищити ворожу систему ППО. Про це повідомляє партизанський рух “Атеш”. Біля Волновахи знищили російську ППО Російський […]

Російські удари по Донеччині: загинули мешканці Білицького й Нового Донбасу

Рф продовжує завдавати ударів по населених пунктах Донеччини. Протягом минулої доби, 8 липня, обстріли фіксували у 16 населених пунктах. Внаслідок атак є жертви серед мирного населення — троє загиблих […]

наступ

Наступ на Донеччині: у Торецьку йдуть бої, під Покровськом численні штурми

Російські війська збільшують кількість атак, щоб розвинути наступ на Донеччині. Спроби прорвати українську оборону фіксують на Покровському і Новопавлівському напрямках. Активні окупанти і в Торецьку, в […]