Освіта для всіх: як школярам долучитися до безкоштовних уроків від “Навчай для України”

Валентина Твердохліб 12:55, 26 Листопада 2024
Школярі проходять додаткове навчання / фото ГО “Навчай для України”

Громадська організація “Навчай для України” проводить безоплатне онлайн-навчання для школярів 5-11 класів. Мета цих занять — допомогти дітям покращити знання зі шкільних предметів. Пройти навчання можуть і учні з Донеччини, їх у межах проєкту налічується 697.

Про це редакції “Бахмут IN.UA” розповіла комунікаційниця ГО “Навчай для України” Юлія Гордійченко.

Безоплатні додаткові заняття для школярів

Громадська організація “Навчай для України” запустила безоплатну освітню програму для школярів “Освітній суп”. Її мета — допомогти дітям “підтягнути” знання з математики та української мови.

До навчання можуть долучатися учні зі статусом ВПО або жителі:

  • Дніпропетровської;
  • Запорізької;
  • Житомирської;
  • Київської;
  • Миколаївської;
  • Одеської;
  • Сумської;
  • Харківської;
  • Херсонської;
  • Чернігівської;
  • Луганської;
  • Донецької областей.

Навчання проходить за менторської підтримки. Кожен учень та учениця можуть розраховувати на підтримку фахівця. Це можуть бути або педагоги з профільною освітою, студенти чи випускники, які хочуть поділитися своїми знаннями.

“Менторами є люди від 18 до 35 років. Це не завжди педагоги, які мають профільну освіту, а найчастіше це студенти чи випускники, які хочуть поділитися знаннями та проявити свою соціальну активність. Перед початком викладання усі ментори проходять відбір на теоретичні знання предмету, психологічні тести, а також навчання від нашої організації — методологія викладання, психологія дітей, інтерактивні прикольні інструменти, теорія ігор, штучний інтелект. Навіть якщо це люди з профільною педагогічною освітою, то вони також проходить наше внутрішнє навчання. Це для того, щоб ми розуміли й були впевнені в наших менторах, що вони класно й по-сучасному будуть давати знання дітям”, — розповідає Юлія Гордійченко.

Щоб долучитися до навчання, учню не потрібно мати спеціальну техніку. Достатньо мати простий ноутбук, планшет чи телефон.

“На жаль, ми не можемо забезпечувати дітей технікою. Але до уроків можна підключатися і з телефонів. Не потрібно встановлювати складні програми чи мати ноутбук або планшет. До кожного уроку також є презентації й інтерактивні вправи, які діти можуть робити в зошитах, якщо немає змоги відкрити щось на телефоні”, — пояснює Юлія Гордійченко.

Станом на сьогодні навчання за програмою “Освітній суп” проходять 697 дітей з Донецької області.

Програма “Освітній суп”: як долучитися

Навчання у межах проєкту відбувається хвилями, які стартують кожного місяця. Одна хвиля передбачає 8 тижнів навчання.

Онлайн-заняття тривалістю в 45 хвилин проходять двічі на тиждень. Часовий проміжок занять: 15:00-19:00. Перед стартом хвилі можна обрати пріоритетні розклади, які вам підходять.

До навчання можуть долучитися діти, які навчаються в 5-11 класах. Для учнів 11 класів не передбачається підготовка до НМТ.

Зареєструватися на найближчу хвилю програми “Освітній суп” можна за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

15 років ув’язнення: ексмера Святогірська заочно визнано винним у держзраді

Семаковська Тетяна 23:12, 22 Травня 2025
Володимир Бандура / фото Facebook

Слов’янський міськрайонний суд Донецької області заочно визнав винним колишнього міського голову Святогірська у державній зраді та колабораційній діяльності. Вироком суду йому призначено 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна та забороною обіймати державні посади протягом такого ж терміну.

Про це повідомили у пресслужбі суду.

Володимир Бандура, ексмер Святогірська отримав вирок

Згідно з матеріалами справи, Володимир Бандура, обраний мером Святогірська у 2020 році, навесні 2022 року співпрацював з представниками окупаційної адміністрації рф. Перебуваючи в місті під час бойових дій, він надавав підтримку силам держави-агресора, публічно виправдовував їхні дії, звинувачував ЗСУ у підпалі Всіхсвятського скита Святогірської лаври та інших злочинах, а згодом погодився на пропозицію дениса пушиліна, ватажка так званої “днр” очолити окупаційну адміністрацію міста.

Кримінальне провадження розглядалося у спеціальному порядку, за відсутності обвинуваченого, якого оголошено у міжнародний розшук ще влітку 2022 року. Його вину підтверджено свідченнями, публікаціями у ЗМІ, Telegram-каналах та відеозаписами з прямими висловлюваннями проти ЗСУ й на користь російських військових.

Вирок суду поки не набрав законної сили.

З повним текстом рішення у справі №243/7565/23 можна ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Україна передала список на обмін полоненими у форматі “1000 на 1000”, дата поки невідома

Семаковська Тетяна 18:59, 22 Травня 2025
Андрій Юсов, заступник голови Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими / фото Facebook

Українська сторона завершила свою частину підготовки до масштабного обміну полоненими у форматі “1000 на 1000”.

Про це повідомив Андрій Юсов, заступник голови Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, в коментарі Суспільному.

Обмін 1000 на 1000: що відомо

Андрій Юсов повідомив, що Україна вже передала список російській стороні, і тепер очікує на відповідні дії з боку РФ. Це також підтвердив Андрій Єрмак, керівник Офісу Президента.

“Щодо обміну 1000 на 1000, Україна зробила свою частину підготовчої роботи, росія мала б прискоритись з цим”, – зазначив він.

Що відомо про обмін 1000 на 1000

Нагадаємо, що про обмін 1000 на 1000 українська та російська сторона домовилась під час перемовин у Стамбулі 16 травня.

Сьогодні Володимир Зеленський також провів координаційну нараду щодо реалізації домовленості. Організацію процесу контролює міністр оборони Рустем Умєров. До роботи залучені Головне управління розвідки, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, МВС, Уповноважений Верховної Ради з прав людини та команда Офісу Президента.

Нагадаємо, що 17 травня СБУ анонсувала підготовку обміну 1000 на 1000. Об’єднаний центр з координації пошуку та звільнення полонених формував список російських військовослужбовців, які перебувають у полоні в Україні та можуть бути передані російській стороні в межах майбутнього обміну.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Важливо

15 років ув’язнення: ексмера Святогірська заочно визнано винним у держзраді

Слов’янський міськрайонний суд Донецької області заочно визнав винним колишнього міського голову Святогірська у державній зраді та колабораційній діяльності. Вироком суду йому призначено 15 років позбавлення […]

Україна передала список на обмін полоненими у форматі “1000 на 1000”, дата поки невідома

Українська сторона завершила свою частину підготовки до масштабного обміну полоненими у форматі “1000 на 1000”. Про це повідомив Андрій Юсов, заступник голови Координаційного штабу з […]

Службові відрядження Бахмутської МВА та управлінь: хто їздив та у скільки обійшлися

За перший квартал 2025 року Бахмутська міська військова адміністрація та управління витратили на службові відрядження 81 230 гривень. Які ще витрати на відрядження були у […]

91-річну жінку евакуювали з Покровська під обстрілами

91-річну жительку Покровська евакуювали під обстрілами, у цьому допомогли поліцейські “Білого янгола”. Покровськ, евакуація У прифронтовому Покровську, що на Донеччині, екіпаж поліції “Білий янгол” під […]

Обмін полоненими 1000 на 1000: Зеленський провів нараду

Президент України Володимир Зеленський провів нараду до підготовки до масштабного обміну полоненими з росією. Домовленість про звільнення 1000 українських військовополонених стала одним із головних результатів […]