Освіта для всіх: як школярам долучитися до безкоштовних уроків від “Навчай для України”

Валентина Твердохліб 12:55, 26 Листопада 2024
Школярі проходять додаткове навчання / фото ГО “Навчай для України”

Громадська організація “Навчай для України” проводить безоплатне онлайн-навчання для школярів 5-11 класів. Мета цих занять — допомогти дітям покращити знання зі шкільних предметів. Пройти навчання можуть і учні з Донеччини, їх у межах проєкту налічується 697.

Про це редакції “Бахмут IN.UA” розповіла комунікаційниця ГО “Навчай для України” Юлія Гордійченко.

Безоплатні додаткові заняття для школярів

Громадська організація “Навчай для України” запустила безоплатну освітню програму для школярів “Освітній суп”. Її мета — допомогти дітям “підтягнути” знання з математики та української мови.

До навчання можуть долучатися учні зі статусом ВПО або жителі:

  • Дніпропетровської;
  • Запорізької;
  • Житомирської;
  • Київської;
  • Миколаївської;
  • Одеської;
  • Сумської;
  • Харківської;
  • Херсонської;
  • Чернігівської;
  • Луганської;
  • Донецької областей.

Навчання проходить за менторської підтримки. Кожен учень та учениця можуть розраховувати на підтримку фахівця. Це можуть бути або педагоги з профільною освітою, студенти чи випускники, які хочуть поділитися своїми знаннями.

“Менторами є люди від 18 до 35 років. Це не завжди педагоги, які мають профільну освіту, а найчастіше це студенти чи випускники, які хочуть поділитися знаннями та проявити свою соціальну активність. Перед початком викладання усі ментори проходять відбір на теоретичні знання предмету, психологічні тести, а також навчання від нашої організації — методологія викладання, психологія дітей, інтерактивні прикольні інструменти, теорія ігор, штучний інтелект. Навіть якщо це люди з профільною педагогічною освітою, то вони також проходить наше внутрішнє навчання. Це для того, щоб ми розуміли й були впевнені в наших менторах, що вони класно й по-сучасному будуть давати знання дітям”, — розповідає Юлія Гордійченко.

Щоб долучитися до навчання, учню не потрібно мати спеціальну техніку. Достатньо мати простий ноутбук, планшет чи телефон.

“На жаль, ми не можемо забезпечувати дітей технікою. Але до уроків можна підключатися і з телефонів. Не потрібно встановлювати складні програми чи мати ноутбук або планшет. До кожного уроку також є презентації й інтерактивні вправи, які діти можуть робити в зошитах, якщо немає змоги відкрити щось на телефоні”, — пояснює Юлія Гордійченко.

Станом на сьогодні навчання за програмою “Освітній суп” проходять 697 дітей з Донецької області.

Програма “Освітній суп”: як долучитися

Навчання у межах проєкту відбувається хвилями, які стартують кожного місяця. Одна хвиля передбачає 8 тижнів навчання.

Онлайн-заняття тривалістю в 45 хвилин проходять двічі на тиждень. Часовий проміжок занять: 15:00-19:00. Перед стартом хвилі можна обрати пріоритетні розклади, які вам підходять.

До навчання можуть долучитися діти, які навчаються в 5-11 класах. Для учнів 11 класів не передбачається підготовка до НМТ.

Зареєструватися на найближчу хвилю програми “Освітній суп” можна за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Нова грошова допомога для ВПО: люди з інвалідністю та діти отримають 6500 гривень

Валентина Твердохліб 15:42, 26 Листопада 2024
загиблих впо
Грошові виплати / ілюстративне фото Unsplash

Уряд виділив додаткову грошову допомогу на зимовий період для ВПО. По 6 500 гривень можуть отримати люди з інвалідністю та діти з малозабезпечених родин.

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Нові зимові виплати для ВПО

Кабінет Міністрів України сьогодні підтримав проєкт постанови “Деякі питання підтримки окремих категорій осіб для проходження зимового періоду 2024–2025 року “Тепла зима”. Згідно з нею, переселенці, які належать до вразливих категорій, отримають одноразову грошову допомогу. Вона складає 6 500 гривень на кожну людину.

Виплати будуть призначені:

  • дітям із малозабезпечених сімей, які станом на 1 листопада 2024 року не досягли 18 років;
  • дітям та людям з інвалідністю І групи.

Грошову допомогу будуть виплачувати переселенцям, які станом на листопад 2024 року є одержувачами допомоги на проживання, а також отримують державну соціальну допомогу для малозабезпечених сімей.

Коли виплатять зимову підтримку ВПО

Грошова допомога на зимовий період призначена для підтримки малозабезпечених родин. Ці кошти люди можуть витратити на теплий дитячий одяг, взуття та інші речі, які потрібні взимку.

Виплати відбуватимуться протягом грудня.

Механізм призначення коштів поки не оприлюднили. Чи потрібно переселенцям повторно звертатися в органи соцзахисту або виплати призначать автоматично, стане відомо згодом.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Авдіївка сьогодні: як виглядає окуповане росіянами місто

Семаковська Тетяна 14:10, 26 Листопада 2024
Авдіївка, осінь, 2024 рік / фото росджерела

Російська армія окупувала Авдіївку в лютому 2024 року. З того часу місто перебуває під контролем росіян. Попри обіцянки відновити зруйновану військами рф інфраструктуру — місто все ще зруйноване. Ремонтувати вцілілі будинки окупаційна влада не поспішає.

Як виглядає Авдіївка сьогодні — дивіться в матеріалі.

Авдіївка сьогодні в окупації

Активні бої за Авдіївку розпочалися наприкінці 2023 року та на початку 2024-го. У цей період російські війська посилили атаки, зокрема штурми на місто. Артилерійські обстріли окупантів зруйнували значну частину житлових будинків, тож на момент окупації більша частина Авдіївки вже лежала в руїнах.

Авдіївка, розтрощені приміщення / фото росджерела

Попри те, окупанти робили заяви, що відбудують Авдіївку.

“Мин нет”, надпис на вортах приватного будинку / фото росджерела

Про інтенсивність обстрілів Авдіївки росіянами свідчила й 3-ОШБр, яка тримала оборону Авдіївського коксохімічного заводу (АКХЗ). Росіяни вдень та вночі обстрілювали завод з артилерії та РСЗВ, а за добу скидали по 60 авіаційних бомб. Армія рф застосовувала фосфорні снаряди. Артилерією росіяни також обстрілювали саме місто.

Будинок в Авдіївці / фото росджерела

У листопаді 2024 року росіяни заявили про те, що нібито готуються до відбудови Авдіївки. За словами віцепрем’єра рф марата хуснулліна, спочатку в Авдіївці відновлять один житловий квартал. Далі за його прикладом, нібито, буде відновлено все місто. Однак, ні чітких планів, ні термінів окупанти не назвали.

“Авдіївка – росія”, пишуть окупанти на зруйнованом ними ж будинку / фото росджерела
Багатоповерхівка в Авдіївці / фото росджерела
Житловий квартал міста / фото росджерела

Авдіївка перебуває в окупації вже понад 9 місяців, за цей час окупанти не змогли ні забезпечити “обіцяне відновлення”, ні допомогти людям, які на момент окупації залишилися в місті.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Нова грошова допомога для ВПО: люди з інвалідністю та діти отримають 6500 гривень

Уряд виділив додаткову грошову допомогу на зимовий період для ВПО. По 6 500 гривень можуть отримати люди з інвалідністю та діти з малозабезпечених родин. Про […]

Авдіївка сьогодні: як виглядає окуповане росіянами місто

Російська армія окупувала Авдіївку в лютому 2024 року. З того часу місто перебуває під контролем росіян. Попри обіцянки відновити зруйновану військами рф інфраструктуру — місто […]

Грошова допомога на оренду житла для ВПО у Полтаві: деталі програми від “Карітас”

Благодійна організація “Карітас Україна” у Полтаві розпочала нову реєстрацію для ВПО для надання їм фінансової допомоги на оренду житла терміном на 6 місяців. Скористатися можливістю […]

13:45, 26.11.2024 Скопіч Дмитро

Як переселенцям в Ірпені отримати кошти від ООН: гід

Переселенці/ки зі статусом внутрішньо переміщеної особи (ВПО), які проживають в Ірпені, зможуть зареєструватися на отримання грошової допомоги від УВКБ ООН. Загальна сума на кожного члена […]

11:50, 26.11.2024 Скопіч Дмитро
маріуполі

У Маріуполі окупанти відключають комунальні послуги в будинках, де живуть люди

У Маріуполі під час опалювального сезону окупаційна влада почала відключати комунальні послуги в багатоповерхівках, де живуть люди. Це робиться для того, щоб визнати будинки аварійними […]