Чи зберігають учнів бахмутські школи: яка ситуація у восьми працюючих закладах

Валентина Твердохліб 16:40, 29 Жовтня 2024
Бахмутська школа №11 до війни / фото Вікіпедія

У школах Бахмута триває дистанційне навчання. Діти продовжують навчатися онлайн у своїх класах з колишніми вчителями. Наразі продовжують працювати вісім бахмутських шкіл.

Як організоване навчання в бахмутських школах, редакції “Бахмут IN.UA” розповіла начальниця Управління освіти Бахмутської міської ради Оксана Карпець.

Навчання у школах Бахмута

Цьогоріч навчання у школах Бахмута продовжилося в онлайн-форматі. Навчання йде за планом. Зараз бахмутські школярі перебувають на осінніх канікулах, які тривають з 28 жовтня до 3 листопада.

Цього навчального року з 12 бахмутських шкіл працюють 8. Це школи № 2, 5, 7, 10, 11, 12, 18 і 24. Ці навчальні заклади змогли набрати класи і зберегти учнів.

“У цьому навчальному році ми нормально укомплектували заклади освіти, в нас залишилося працювати вісім шкіл. Ті, які втратили контингент, призупинили освітню діяльність. Школи, що продовжують працювати, нормально укомплектовані, в них гарна середня наповнюваність, класи повноцінні. Відтоку учнів наразі немає. Всі, хто планував перехід до інших закладів освіти, зробили це ще до 1 вересня”, — розповідає Оксана Карпець.

Частково вдалося зберегти і персонал шкіл. Діти продовжують навчатися під керівництвом своїх колишніх викладачів.

Навчання для бахмутян у 2025 році

З 1 вересня 2025 року діти-ВПО будуть навчатися очно у школах за місцем свого фактичного перебування. Таке рішення ухвалило Міністерство освіти і науки України. Якщо місць у школах за місцем проживання немає, то дитина може продовжити дистанційне навчання у своїй колишній школі. Однак, дистанційні класи працюватимуть лише за наявності певної кількості дітей.

За словами Оксани Карпець, бахмутські школи ще не готуються до цих нововведень. Причиною цього є те, що від Міносвіти ще немає нормативних документів.

“Коли будуть всі нормативні документи, то ми знатимемо, що і як треба робити далі, як працювати. Зараз Міносвіти створило й організувало безліч комісій, рад для вивчення громадської думки, планування всієї цієї роботи. Тобто, все це ще у процесі. Тому ми вважаємо, що піднімати це питання в колективах шкіл ще завчасно. Вже з початку 2025 року будемо розуміти на що нас націлить міністерство і будемо планувати роботу відповідно до цього”, — зазначила начальниця Управління освіти Бахмутської міської ради.

Нагадаємо, що наразі в Донецькій області тільки розпочали опрацьовувати питання дистанційної роботи шкіл з 1 вересня 2025 року. Поки що сказати точно, яка школа продовжить роботу, а яка призупинить, неможливо. У Департаменті освіти і науки Донецької ОВА припускають, що у другій половині цього навчального року вже стане зрозуміло які школи залишаться на дистанційному форматі, а які призупинять свою роботу. Це питання опрацьовуватимуть спільно з територіальними громадами і колективами шкіл.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Скільки коштували нагородження для випускників Донеччини: аналіз закупівель

Семаковська Тетяна 18:57, 1 Липня 2025
Гроші / фото ілюстративне, Pexel

Цьогоріч 286 випускників та випускниць з Донеччини отримають або вже отримали у якості нагородження монети у футлярі. 12 таких закупівель провели у системі Прозорро.

Скільки коштів на них витратили органи місцевого самоврядування, читайте у матеріалі.

Нагородження для випускників Донеччини

Цьогорічним випускникам Донеччини вручали нагородження у вигляді грамот та медалей. Кожна громада витратила різну суму. Але у більшості всі закупівлі для нагородження, це саме монети у футлярі, таких закупівель ми нарахували 12. Наприклад, управління освіти Бахмутської міської ради закупило 45 монет з футляром, обійшлися вони у 29 700 гривень. Тобто, орієнтовно на один комплект витратили 660 гривень.

Ті ж самі монети, але в різній кількості закупили й інші громади Донеччини, зокрема:

  • для випускників селища Велика Новосілка придбали 17 монет за 11 220 гривень;
  • для випускників міста Новогродівка купили 11 монет за 7 260 гривень;
  • для випускників міста Слов’янськ купили 89 монет за 58 740 гривень;
  • для маріупольських випускників “М.ЄХАБ” закупив 15 монет за 9 990 гривень;
  • для випускників міста Лиман купили 17 монет за 11 220 гривень;
  • для випускників з Костянтинівки купили 42 монети за 27 720 гривень;
  • для випускників з Торецька купили 23 монети за 15 180 гривень;
  • для випускників Дружківської школи придбали 6 монет за 3 960 гривень;
  • для випускників селища Новодонецьке придбали 7 монет за 4 620 гривень;
  • для випускників Авдіївки придбали 12 монет за 7 920 гривень.

Для випускників з Часів Яра, ймовірно, купили ті ж монети. У закупівлі вказано, що придбали 2 “подарунки й нагороди” за 1 320 гривень.

Загалом на порталі Прозорро придбали 286 монет у футлярі для випускників, а загальна сума за ці закупівлі склала 188 тисяч 850 гривень.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Одноразова допомога для ВПО від Червоного Хреста у Кам’янці-Подільському

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:30, 1 Липня 2025
Гуманітарна допомога від Червоного Хреста / фото ТЧХУ

Переселенці, які зареєстровані у Камянець-Подільській міській громаді, можуть отримати гуманітарну допомогу від Червоного Хреста. Але лише за умови, що раніше її не отримували.

Про це повідомляє Товариство Червоного Хреста в Кам’янець-Подільську.

Допомога від Червоного Хреста

Гуманітарна допомога у Кам’янець-Подільській громаді доступна для ВПО, які раніше не отримували таку підтримку раніше.

Для отримання допомоги, переселенці та переселенки повинні мати довідку ВПО й бути зареєстрованими у Кам’янець-Подільській міській територіальній громаді, а саме в:

  • місті Кам’янець-Подільській;
  • селі Вільховець;
  • селі Довжок;
  • селі Зіньківці;
  • селі Княгинин;
  • селі Колибаївка;
  • селі Лісківці;
  • селі Нагоряни;
  • селі Острівчани;
  • селі Рихта;
  • селі Смотрич;
  • селі Ходоровці;
  • селі Червона Чагарівка.

Форма для заповнення на отримання допомоги за посиланням.

Ті, хто підходить по критеріях відбору на допомогу, зможуть знайти своє прізвище у списках.

Якщо заявку подано, але в списках на отримання допомоги ви себе не знаходите, то звертайтеся за контактом @Red_Cross_2022 в Telegram, вказавши таке повідомлення: “Стан заявки. ПІБ, контактний номер телефону заявника, дата подачі заявки”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Скільки коштували нагородження для випускників Донеччини: аналіз закупівель

Цьогоріч 286 випускників та випускниць з Донеччини отримають або вже отримали у якості нагородження монети у футлярі. 12 таких закупівель провели у системі Прозорро. Скільки […]

Одноразова допомога для ВПО від Червоного Хреста у Кам’янці-Подільському

Переселенці, які зареєстровані у Камянець-Подільській міській громаді, можуть отримати гуманітарну допомогу від Червоного Хреста. Але лише за умови, що раніше її не отримували. Про це […]

17:30, 01.07.2025 Скопіч Дмитро

Росіяни окупували Коптєве та просунулися в Торецьку: оновлення DeepState

Наступ на Донеччині триває. Станом на 1 липня 2025 року ворог окупував село Коптєве, а також просунувся в Торецьку та біля Новосергіївки, Диліївки, Мирного, Разіного, […]

Атака на Костянтинівку 1 липня: росіяни поранили 3 людей

1 липня 2025 року російські війська атакували Костянтинівку зі ствольної артилерії. Обстріл тривав протягом години, під ударом опинилися житлові квартали — як багатоквартирні будинки, так […]

Росіяни залучають підлітків до відновлення в’язниці в окупованій Жданівці

У тимчасово окупованій Жданівці що на Донеччині, російські окупанти відновлюють тюрму, яка понад десять років не функціонувала. Активісти руху “Жовта Стрічка” повідомляють, що до робіт […]