Бальні танці: бахмутянка запрошує дітей на тренування в Одесі

Семаковська Тетяна 11:08, 25 Жовтня 2023
Ілюстрація Бахмут IN.UA 

Бахмутянка Аліна Бідова з 12 років почала займатися бальною хореографією. Дівчина зауважує, що цей вік вважають вже пізнім для танців, але героїні вдалося домогтися гарних результатів. Зараз Аліна викладає танці для діток в Одесі.

Редакція Бахмут IN.UA поспілкувалася з дівчиною, розпитали про те, як проходять тренування і скільки коштують.

Тренування у Бахмуті

Аліна Бідова народилася та виросла у Бахмуті. У 12 років дівчинка прийшла з подругою на танці, а згодом так захопилася ними, що вирішила присвятити цьому життя. У 17 років вона вже допомагала тренеру працювати з меншими вихованцями.

Побачивши, що Аліна добре лагодить з дітками, наставник запропонував їй працювати разом. Так почався шлях бахмутянки до професійного тренерства. За два місяці до повномасштабного вторгнення дівчина влаштувалась працювати у бахмутську школу, сформувала групу для навчання. Втім, плани довелося змінити.

Евакуація. Дніпро-Одеса

Я недовго працювала. Війна не дала мені цього зробити. У кінці квітня 2022 року я вже евакуювалася до Дніпра, але танцями там не займалася. Не було ні сил, ні фінансової можливості.

Аліна Дубова // тренерка з бальних танців

У Дніпрі героїня швидко опанувала нову сферу — почала займатися нарощуванням вій, послуги надавала близько 5 місяців. Однак місто Дніпро не стало для героїні тимчасовим домом, вона вирішила шукати його далі. Дівчина переїхала в Одесу з коханим, тут вона відчула себе на своєму місці й вирішила відновити заняття танцями.

Спершу Аліна шукала можливість працювати у студії, але такий досвід виявився гірким, тож тренерка знайшла приміщення для оренди у Малиновському районі Одеси, зараз його перейменовано в Хаджибейський.

Як відбуваються заняття й скільки коштують?

Аліна Бідова займається з дітками від 5 до 12 років, як у груповому форматі, так й індивідуально. Заняття двічі на тиждень, тривають годину. Місяць уроків з професійною тренеркою коштує 900 гривень, але якщо з дитиною потрібно працювати персонально, то вартість одного заняття складе 300 гривень.

Бальна хореографія підходить для всіх діток, запевняє тренерка, незалежно від гендеру. Батьки часто хвилюються, що такий вид спорту не рекомендований малюкам з викривленням стопи, або клишоногістю.

Однак це не так, каже тренерка. Вона пояснює, що саме завдяки танцям можна виправити подібний дефект. Крім того, саме хореографія чудово підходить для сором’язливих хлопчиків чи дівчаток, вона допомагає дитині впевненіше себе почувати й менше звертати увагу на думку оточення.

Я особливу увагу приділяю діткам, у яких помічаю клишоногість. Ми з підопічними робимо акцент на стопи, розминаємо їх, тримаємо у тонусі. Батьки можуть не хвилюватися за це,

каже тренерка з бальної хореографії // про роботу з клишоногістю

Розклад занять та телефон для запису

Тренерка має вільні години для занять у середу з 16:00 до 17:00, а також у суботу з 14:00 до 15:00.

Щоб записати дитину на бальну хореографію дзвоніть за телефоном: +380 663 850 388, або пишіть у дірект Аліні Бідовій.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“З цієї сукні все почалося знову”: як бахмутянка повернула справу життя

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:20, 22 Листопада 2024

Софія Голець — культурологиня, модель та власниця вінтажної костюмерної, яка спеціалізується на сукнях. Бахмутянка була змушена евакуюватися в Житомир, де зараз продовжує збирати колекцію. А ще дає можливість людям зробити фотосесію в унікальних образах минулого століття.

Про те, як склалося життя евакуйованої  власниці вінтажної костюмерної, та як розвивається її хобі під час війни, дізнавайтесь на нашому каналі “Донеччина в евакуації”.

Бахмут-Житомир

Софія Голець – власниця вінтажної костюмерної. Раніше вона працювала у бахмутському міському центрі дітей та юнацтва з 2015 по 2020 роки, де регулярно допомагала підліткам у саморозвитку та самопізнанні.

Паралельно з роботою, вона займалася збором колекції з незвичайних речей — вінтажних суконь з усього світу. Втім, війна змінила все і бахмутянка евакуювалась в безпечніші регіони країни.

За словами Софії Голець, робота колекціонера суконь та вінтажної моделі розпочалася ще десять років тому, але війна змусила залишити усі дорогі речі в рідному місті.

Найцінніше, що зараз є в колекції — це сукня з Бахмута, яка опинилася у жінки вже після початку повномасштабного вторгнення та штурмів міста. Це стало справжнім дивом:

Я віддавала людині, а вона змогла її передати мені сюди. Саме з цієї сукні все почалося знову. Коли я її побачила, коли я її потримала в руках, то мені захотілося все відновити“, — каже Софія Голець.

Наразі бахмутянка робить усе, щоб її колекція поповнювалася. Деякі сукні надсилають їй друзі та колеги з усього світу, а інші вона отримує напряму від виробників унікального вінтажного одягу.

Більше про життя власниці вінтажної колекції суконь, її діяльність та плани, дивіться у нашому репортажі за посиланням на каналі “Донеччина в евакуації”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Тут дуже сумно”: фотограф зі Швеції про війну, місто Лиман та Україну

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:15, 15 Листопада 2024

Йєнс Олоф Лестеін — фотограф зі Швеції, який приїхав до України для роботи над новим проєктом, що присвячений війні та життю в прифронтових містах.

Детальніше про те, як сприймає війну громадянин Швеції, які враження у нього склалися під час роботи в прифронтових зонах та про перспективи України на міжнародній арені, дивіться у відеорепортажі Бахмут IN.UA.

Громадянин Швеції про війну в Україні

Йєнс Олоф Лестеін Він в Україну приїжджає не вперше, однак вперше працює в прифронтовому місті. Це дозволило йому зіставити нинішню ситуацію в Україні та те, що він бачив раніше — війну на території Югославії.

За словами чоловіка, йому досить складно порівнювати ці війни.

Вони мають схожі характеристики. Це війни сусідніх народів. У одних більше зброї, ніж у інших. Утім, ця війна набагато масштабніша. росія — це ядерна держава. Сербія була сильною, але не мала ядерної зброї“, — каже фотограф.

Він також додав, що в Югославії працював протягом 5-6 років, а в Україні в умовах війни — лише декілька десятків днів.

Фотограф також розповів про власний проєкт. За його словами, це буде розповідь про життя в умовах конфлікту на крайньому сході Європи (в Україні) та на крайньому заході (у Північній Ірналдії).

Між цими конфліктами є певна схожість. Як приклад, в обох них беруть участь великі імперські держави: росія тут та Англія на заході. Вони пригнічують сусідні народи: українців тут й ірландців або ірландців-католиків там. Тут у вас гаряча війна, а там все поступово налагоджується“, — каже Йєнс Олоф Лестеін 

Більше про життя фотографа зі Швеції, його думки про війну й Україну гостей, дивіться у нашому репортажі за посиланням на платформі YouTube.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“З цієї сукні все почалося знову”: як бахмутянка повернула справу життя

Софія Голець — культурологиня, модель та власниця вінтажної костюмерної, яка спеціалізується на сукнях. Бахмутянка була змушена евакуюватися в Житомир, де зараз продовжує збирати колекцію. А […]

18:20, 22.11.2024 Скопіч Дмитро

“Тут дуже сумно”: фотограф зі Швеції про війну, місто Лиман та Україну

Йєнс Олоф Лестеін — фотограф зі Швеції, який приїхав до України для роботи над новим проєктом, що присвячений війні та життю в прифронтових містах. Детальніше […]

18:15, 15.11.2024 Скопіч Дмитро

Місто “Щедрика”: як живе прифронтовий історичний музей в Покровську

Покровськ — місто на Донеччині, де композитор Микола Леонтович провів 4 роки та де написав українську колядку “Щедрик” (адаптована англійською як Carol of the Bells), […]

“Так воскресне і Бахмут”: відеорепортаж з виставки бахмутського майстра з писанкарства Дмитра Денисенка

Дмитро Денисенко — відомий бахмутянин та майстер народної творчості з писанкарства. Він започаткував Музей писанкарства та розвитку народних ремесел, експонати з якого нещодавно представили у […]

18:20, 25.10.2024 Скопіч Дмитро

“Все, що відбувається — це нормальна реакція на ненормальну війну”: психолог з Костянтинівки про життя та власну діяльність

Андрій Кузнєцов — спеціалізований психолог з Костянтинівки, який наразі проживає у Львові. Чоловік є частиною спільноти місцевого театру імпровізації, де люди можуть передавати власні емоції […]

18:15, 18.10.2024 Скопіч Дмитро