Бахмутянка Катерина Акулова здобула гран-прі й виступатиме у Києві: де подивитися конкурс

Семаковська Тетяна 13:08, 3 Листопада 2023
Бахмутянка Катерина Акулова / Фейсбук

Катерина Акулова — юна бахмутянка, яка підкорює музичні сцени України. Днями дівчинки отримала гран-прі за участь у музичному фестивалі. Далі на Катерину чекає столична сцена.

Мама дівчинки, пані Альона розповіла редакції, як юна співачка готується до конкурсу, а також, де він проходитиме.

Конкурс у Дніпрі

Катерина Акулова стала володаркою Гран-прі міжнародного фестивалю – конкурсу “Diamond Fest”, який проходив офлайн в м.Дніпро. Наставниця дівчинки вчителька Ольга Богданова, нагадує мама Катерини.

Зараз дівчинка активно готується до нового конкурсу, який пройде вже у Києві 18-19 листопада, а в Дніпрі бахмутянка почала додатково ходити на заняття з фортепіано. Мама юної співачки каже, що Катерина вже обрала свій репертуар на конкурс, це буде пісня українського виконавця.

Конкурс, який проходитиме у Києві буде відкритим, каже мама Катерини, тож бахмутяни за бажанням можуть його відвідати та послухати землячку. Зверніть увагу, що вхід на захід може бути платним.

Де пройде конкурс, за участі Катерини Акулової

Всеукраїнський фестиваль-конкурс “Сонце ЗА music time” відбудеться 18-19 листопада у місті Київ за адресою: концертна зала театру “Особистості”, вулиця Самійла Кішки 7-Б. Катерина Акулова візьме участь у віковій категорії С 9-10 років. Година проведення конкурсу буде повідомлена згодом.

Анонс конкурсу / надане мамою Катерини Акулової

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Нова грантова допомога від Естонської ради: як українцям отримати до 210 000 гривень на власну справу

Семаковська Тетяна 18:05, 4 Грудня 2025

Естонська рада у справах біженців запускає новий етап проєкту RISE, у межах якого постраждалі від війни зможуть отримати грантову допомогу в розмірі до 210 000 гривень на розвиток власної справи. Скористатися можливістю долучитися до ініціативи можуть й ВПО.

Про це повідомили представники Естонської ради.

Грантова допомога постраждалим від війни українцям

Естонська рада у справах біженців запустила новий етап прийому заявок на програму “Стійкі ініціативи для самозайнятості” у межах проєкту RISE.

Програма призначена для українців, чиї родини постраждали від війни (втрата житла, роботи чи майна, поранення, полон, зникнення, статус ВПО чи ветерана), а також для місцевих підприємців, чий бізнес постраждав через воєнні дії.

Умови участі

Учасники можуть належати до двох груп:

  • люди з ідеями для запуску мікробізнесу (пріоритет);
  • власники невеликих чинних бізнесів до 10 працівників, яким потрібна підтримка.

Серед інших умов участі виділяють:

  • громадянство України та проживання в країні;
  • для чинного бізнесу — зареєстрований ФОП на момент подачі заявки;
  • бізнес має працювати у Дніпропетровській, Кіровоградській, Полтавській, Харківській або Черкаській області;
  • учасник є засновником або власником бізнесу;
  • відсутні податкові борги, судові чи корупційні провадження, а також процес ліквідації або банкрутства;
  • наймані працівники (якщо є) оформлені офіційно.

Також для участі потрібно мати стабільний інтернет та будь-який сучасний пристрій — ноутбук, комп’ютер або планшет.

Перевага надається тим, хто не отримував подібної підтримки впродовж останніх 12 місяців і не отримував грантів від ERC. Виключення — випадки, коли заявник або члени сім’ї постраждали внаслідок війни.

З чого складається програма

Програма складається з трьох компонентів:

  • серія онлайн-тренінгів від партнера — Академії інтернет-маркетингу WebPromoExperts;
  • авторський тренінг зі стійкості для підприємців протягом трьох тижнів;
  • менторський онлайн-супровід упродовж чотирьох місяців.

Крім того, учасники, які зможуть захистити власний бізнес-проєкт зможуть отримати гранти на закупівлю активів для найперспективніших бізнес-планів:

  • до 2 000 доларів США (84 000 гривень) для підтримки запуску нового бізнесу;
  • до 5 000 доларів США (210 000 гривень) для розширення або відновлення існуючого мікробізнесу.

Зазначається, що надається безкоштовно і безповоротно, за умови його цільового використання згідно з угодою.

Як подати заявку

Для того, щоб подати заявку, потрібно ознайомитися з повною інформацією про програму та заповнити форму за посиланням. Кінцевий термін подачі — 21 грудня 2025 року.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Куди звертатися бахмутянам за консультацією щодо житлового ваучера

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:50, 4 Грудня 2025
Бахмутський ЦНАП / фото Бахмут IN.UA

З 1 грудня дві категорії переселенців з окупованих територій, майно яких знищене, можуть подати заявку на житловий ваучер в “Дії”. Зокрема, й бахмутяни.

Куди звертатися мешканцям Бахмута за допомогою при подачі заяви — редакції повідомили у Бахмутській МВА.

У Бахмутській МВА розповіли, як мешканці громади можуть подати заяву на житловий ваучер

У МВА повідомили, що мешканці Бахмутської громади можуть отримати офлайн консультацію щодо оформлення житлового ваучера безпосередньо за місцем проживання — у Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП). Для тих, хто не має можливості звернутися особисто, працює гаряча лінія за номером: +380 (95) 498 7615.

Зазначимо, що оформити його можуть дві категорії ВПО з ТОТ:

  • ВПО, які мають статус учасника бойових дій;
  • особи з інвалідністю внаслідок війни.

Учасник не повинен отримувати іншу житлову допомогу або мати чинну заявку в єВідновленні. До заявника не можуть бути застосовані санкції та має бути відсутня судимість за злочини проти держави.

Примітка. Житловий ваучер — це нова програма, яка дозволяє ВПО, які мають статус учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, отримати грошову допомогу в розмірі 2 000 000 гривень на купівлю власного житла. Зараз ініціатива знаходиться на першому етапі, проте згодом Уряд планує розширити її на інші категорії внутрішньо переміщених осіб, чиї домівки залишились на ТОТ.

Також нам повідомили, що зараз готують і розміщують прості інструкції, як подати заяву через застосунок “Дія” на житловий ваучер. Ці інформаційні матеріали планують розмістити в осередках підтримки бахмутян у різних містах України.

Наразі подати заявку на отримання житлового ваучера можна лише за допомогою застосунку “Дія”. Для цього потрібно:

  • оновити застосунок до останньої версії;
  • перейти в розділ “Послуги для ВПО”, а далі обрати “Заява на житловий ваучер”;
  • підтвердити склад сім’ї: чоловік або дружина має надати згоду на обробку персональних даних через Дія.Підпис (у разі відсутності згоди протягом 36 годин заява анулюється);
  • підписати заяву за допомогою “Дія.Підпис” та надіслати її.

Усі дані підтягнуться автоматично, тобто користувачу не потрібно буде подавати додаткові документи. У МВА зазначають, що подання заяв через ЦНАПи або нотаріусів стане можливим протягом наступних чотирьох місяців.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмут до війни

“У 2021 був останній День міста, коли можна було радіти”: бахмутяни про 9 вересня

9 вересня Бахмут відзначатиме своє 452 День Народження. Місто — зруйноване росіянами продовжує жити в евакуації, бахмутяни тепер є по всюди, від Дніпра й до […]

Гурт «SPIV BRATIV»

Гурт «SPIV BRATIV» привітав бахмутян з Днем міста

Популярний український гурт «SPIV BRATIV» на прохання нашої редакції привітав бахмутян з Днем міста. Ексклюзивне звернення для містян мали презентували на онлайн-концерті з нагоди Дня […]

15:00, 09.09.2023 Микола Ситник
Тарас Тополя

Тарас Тополя звернувся до бахмутян: ексклюзивне відео

Лідер гурту “Антитіла” Тарас Тополя на прохання редакції передав бахмутянам привітання до Дня міста. Ексклюзивне включення для містян презентували на онлайн-концерті з нагоди Дня народження […]