В Одесі відбулася зустріч для бахмутян на тему компенсації: деталі

Валентина Твердохліб 12:00, 12 Вересня 2024
Консультація з отримання компенсації для переселенців із Бахмута в Одесі / фото Бахмут IN.UA

Переселенців із Бахмута консультують та надають юридичний супровід з питань отримання компенсації за пошкоджене житло. Цим займаються фахівці громадської організації “Десяте квітня”. Днями для бахмутян, які живуть в Одесі, провели зустріч із юристом організації.

Про це редакції повідомила консультантка із суспільно-політичних питань громадської організації “Десяте квітня” Віра Шевченко. Наш кореспондент побував на заході.

Консультації з отримання компенсації за житло

Громадська організація “Десяте квітня” провела в Одесі зустріч з юристом для переселенців з Бахмута і Херсона. На цьому заході людям розповіли про юридичні питання у процедурі відшкодування збитків та отримання компенсації за пошкоджене і зруйноване майно внаслідок бойових дій. Юрист детально роз’яснив, які документи потрібно оформити для компенсації, а також надав індивідуальну консультацію кожному охочому.

Консультація юриста / фото Бахмут IN.UA

“Окрім юридичних питань подачі заявки на відшкодування пошкодженого майна, наша організація також допомагає з відновленням документів на житло. Тобто ми беремо кожну окрему ситуацію в роботу і працюємо над нею до досягнення результату. Ми ведемо людину від процесу збору всіх необхідних документів до подачі їх у відповідні установи. Та наголошуємо, що ми не займаємося відшкодованням пошкодженого майна, це робить держава. Наші ж фахівці лише допомагають юридично з оформленням документів”, — зазначила консультантка із суспільно-політичних питань громадської організації “Десяте квітня” Віра Шевченко.

За словами фахівчині, ця послуга користується великим попитом у бахмутян.

“Бахмутяни дуже часто звертаються за допомогою. Адже багато хто втратив документи, а в когось документи застарілі — оформлені до 2010 року. Там є різні юридичні нюанси, які ми допомагаємо вирішити”, — каже Віра Шевченко.

Якщо ви теж бажаєте отримати допомогу від фахівців ГО “Десяте квітня”, звертайтеся за контактами, які вказані в посиланні.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Де наступають росіяни: як виглядає карта бойових дій на Донеччині у вересні

Семаковська Тетяна 15:09, 18 Вересня 2024
Донецька область / карта бойових дій на сьогодні / фото Deep State

Росіяни продовжують наступати на Донеччині, ворог практично щодня має просування, кількість атак росіян зростає. Особливо, це помітно на Покровському напрямку, де за день ЗСУ відбивають близько пів сотні штурмів. Попри те, що наші війська не мають переваги у людському ресурсі та озброєнні, вони стримують ворога на підступах. Підтримати військо можна за посиланням.

Як сьогодні виглядає карта бойових дій на Донеччині?

Покровськ, Донецька область карта бойових дій

Покровський напрямок щодня фігурує у звітах Генштабу, тут кількість атак за добу часом перевищує 50. Росіяни намагаються підійти до Покровська вздовж лінії Новогродівка-Гродівка на схід від Покровська, щоб захопити Мирноград і просунутися до околиць Покровська. Водночас росіяни планомірно наступають вздовж лінії Селидове-Українськ-Гірник, це на південний схід від Покровська.

Так вигладала карта бойових дій у напрямку Покровська у кінці серпня 2024 / фото Deep Stete

Станом на середину вересня 2024 року, росіяни мають просування у бік Покровська, вони частково мають контроль у Новогродівці. Є просування у самій Гродівці.

Покровськ, карта бойових дій станом на 17 вересня / фото Deep State

Російська армія формує виступ у бік Покровська, й намагається просунутися вперед на Вугледарському напрямку, фіксують механізовані атаки на Катеринівку. Якщо раніше Покровськ вважався тиловим містом, то зараз на питання, скільки кілометрів від Покровська до лінії фронту, можна відповісти, що замість колишніх 30 кілометрів — залишилося 8.

З міста триває евакуація. Офіцер 59 бригади повідомив, що наразі головна мета окупантів — знищити інфраструктуру міста. У Покровську вже розбиті шляхопроводи та перебиті міські комунікації, через що в місцевих жителів немає світла, води та газу.

Костянтинівка, Донецька область карта бойових дій

Місто Костянтинівка регулярно під російськими обстрілами. Карта Deep State свідчить, що росіяни намагаються сформувати виступ у бік міста. Ще у кінці березня 2024 року пресофіцер 26 артилерійської бригади повідомляв, що місто у небезпеці.

На той час, головною ціллю росіян був Часів Яр, щоб рухатись далі, до Костянтинівки, зараз коли частина Часів Яру вже під контролем росіян обстріли Костянтинівки почастішали. У місті закрили пенсійний фонд, деякі приватні бізнеси теж припинили роботу через безпекову ситуацію.

Костянтинівка, карта бойових дій станом на 9 серпня / фото Deep State
Костянтинівка, карта бойових дій станом на 17 вересня / фото Deep State

За останні тижні росіяни мають просування на Курахівському напрямку, вони покращили свої позиції на північ від Костянтинівки.

Часів Яр, карта бойових дій

Місто Часів Яр, Донецької області частково перебуває під контролем рф, лінія зіткнення проходить по каналу Сіверський-Донець-Донбас.

Часів Яр, карта бойових дій на 9 серпня / фото Deep State

Тут тримають оборону, зокрема, бійці 24 ОМБр. Днями росіяни просунулися на північ від Часів Яру між Григорівкою та Калинівкою.

Ситуація в місті складна, лінія фронту проходить по каналу Сіверський Донець — Донбас, це в адміністративних межах населеного пункту. Саме через це місто постійно обстрілюється ворогом. Така ситуація спостерігається з моменту окупації ворогом мікрорайону в східній частині міста два місяці тому. На даний момент ситуація не покращується, але і не погіршується. Ворог щодня проводить штурми наших позицій, в основному малими піхотними групами. Таких штурмів може відбуватится декілька разів на добу. Канал — хороша оборонна споруда, і вона дає нам значну перевагу в обороні”, — повідомляє представник 24 ОМБр імені короля Данила.

Часів Яр, карта бойових дій станом на 17 вересня / фото Deep State

Торецьк на карті бойових дій

Місто Торецьк перебуває під російськими атаками, вихід до Торецька росіяни намагаються здійснити зі сторони Північного, Південного, Залізного та Дружби.

Торецьк на карті бойових дій станом на 9 серпня / фото Deep State

Аналітики повідомляють, що підтверджених змін на лінії фронту Торецька не зафіксовано. Однак на росджерелах можна побачити повідомлення про нібито просування углиб міста.

Нью-Йорк Донецька область карта

Нью-Йорк на карті бойових дій росіяни поступово перетворюють у руїни, Сили Оборони утримують населений пункт, тут тривають важкі бої. Частина міста окупована.

Нью-Йорк, окупована частина станом на 17 вересня / фото Deep State

На початку серпня росіяни заявили про те, що вивісили у центрі населеного пункту російський прапор, проте 7 вересня бійці 2 механізованого батальйону 53 ОМБр підняли синьо-жовтий прапор на елеваторі в центрі Нью-Йорку.

Іванівське, Донецька область карта бойових дій

Іванівське, карта бойових дій станом на 17 вересня/ фото Deep State

10 червня 2024 року росіяни захопили Іванівське. Активні штурми тут почалися з лютого, ворог намагався витіснити Сили Оборони з Бахмутського напрямку. Згодом село захопили, зараз Іванівське в окупації, звідси йдуть атаки на Часів Яр.

Григорівка, Донецька область карта бойових дій

Григорівка, карта бойових дій станом на 17 вересня / фото Deep State

Село Григорівка, неподалік від окупованої Калинівки також регулярно фігурує у зведеннях. Тут росіяни ведуть наступальні дії, й станом на середину вересня мають успіхи.

Дружківка, Донецька область карта бойових дій

Місто Дружківка, Краматорського району знаходиться у близько 40 кілометрах від Часового Яру, міста, де проходить лінія фронту по каналу Сіверський-Донецьк-Донбас. Тут працюють більшість магазинів.

Дружківка, карта бойових дій станом на 17 вересня / фото Deep State

У місті облаштували 12 Пунктів Незламності, які обладнані генераторами та буржуйками. Росіяни обстрілюють громаду, втім місто живе: працюють лікарні, їздить громадський транспорт, сюди привозять гуманітарну допомогу.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як перевірити статус заявки на отримання грошової допомоги від Норвезької ради

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:00, 18 Вересня 2024
Грошова допомога від NRC / фото ілюстративне

Норвезька рада у справах біженців продовжує надавати грошову допомогу громадянам України, які постраждали від бойових дій. Нагадаємо, що її представники надають 10 800 гривень на одну людину в домогосподарстві.

Детальніше про те, як перевірити статус заявки на отримання грошової допомоги від Норвезької ради, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як перевірити статус заявки на грошову допомогу від NRC

Подача заявок на актуальну допомогу від Норвезької ради у справах біженців розпочався 9 вересня та закінчиться вже 18 вересня, о 17:00.

Якщо ви подали заявку в цей період, то після завершення процесу подання та перегляду заявок (вже після 18 вересня), вам прийде спеціальне текстове повідомлення від представників Норвезької ради з результатами розгляду заявки. Перша спроба надсилання повідомлення відбуватиметься за допомогою месенджеру WhatsApp, а друга — через SMS.

Якщо заявку схвалили, то громадянин може перевірити її статус. Для цього потрібно виконати наступні кроки:

  • перейти за посиланням;
  • ввести спеціальний код заявки;
  • ввести власне прізвище;
  • перевірити статус.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Де наступають росіяни: як виглядає карта бойових дій на Донеччині у вересні

Росіяни продовжують наступати на Донеччині, ворог практично щодня має просування, кількість атак росіян зростає. Особливо, це помітно на Покровському напрямку, де за день ЗСУ відбивають […]

Як перевірити статус заявки на отримання грошової допомоги від Норвезької ради

Норвезька рада у справах біженців продовжує надавати грошову допомогу громадянам України, які постраждали від бойових дій. Нагадаємо, що її представники надають 10 800 гривень на […]

14:00, 18.09.2024 Скопіч Дмитро
дорога

Який вигляд має дорога між Бахмутом і Хромовим: нові фото

На пропагандистських пабліках Бахмута опублікували нові кадри з міста. В обʼєктив потрапила дорога між Бахмутом і селищем Хромове. Редакція публікує вибрані кадри. Дорога до Бахмута: […]

сбу

На Донеччині СБУ затримала українського військового, який працював на фсб

СБУ затримала російського агента в Донецькій області. Він збирав координати ЗСУ та готував серію ударів по місцях дислокації українських військових на Покровському напрямку. Про це […]

шахтар

ФК “Шахтар” подарував квартиру родині, яка постраждала під час удару по вокзалу Краматорська

Футбольний клуб “Шахтар” купив квартиру для родини Степаненків, яка постраждала внаслідок ракетного удару по вокзалу Краматорська у квітні 2022 року. Історія родини вразила футболістів, тому […]