Вже завтра, 18 квітня, Бахмутська міська рада проведе “Пряму лінію” з мешканцями Бахмутської міської територіальної громади. Під час заходу бахмутяни зможуть зателефонувати заступнику міського голови Сергію Родіну та поставити питання, які їх турбують.
Спеціальна “Пряма лінія” для бахмутян відбудеться 18 квітня, з 11:00 по 12:00. На питання містян відповідатиме заступник міського голови Сергій Родін.
Аби поставити питання представнику міської влади, а також отримати відповідь на нього, потрібно зателефонувати за номером: +38 (066) 044 7593.
Бахмутська міська рада в Telegram
На початку квітня Бахмутська міська рада створила офіційний канал в Telegram для інформування жителів громади. Підписатися на нього можна за посиланням.
Опівночі 8 травня розпочалось так зване “триденне перемир’я”, оголошене президентом рф путіним. Воно має тривати до опівночі 11 травня. В ці дні рф обіцяла не обстрілювати територію України та не вести штурмові дії на фронті. Та чи так це насправді?
Чи відчувається на Донеччині оголошене рф перемир’я, редакції Бахмут IN.UA розповів речник 24 ОМБр імені короля Данила та волонтер Євген Ткачов.
Перемир’я до 9 травня: чи працює на Донеччині
Російський диктатор путін оголосив про триденне перемир’я, яке повинно тривати з 00:00 8 травня до 00:00 11 травня. Однак, своїх обіцянок рф не дотримується. На фронті продовжуються штурми та обстріли українських військових позицій і населених пунктів.
Речник 24 ОМБр імені короля Данила, яка тримає оборону на Часовоярському напрямку, розповів, що режиму тиші зі сторони ворога так і не було.
“Ми не відчуваємо ніякого перемир’я. Штурмові дії зі сторони противника були як вчора, так і сьогодні продовжуються із застосуванням дронів та піхотні штурми. Атаки не зменшились, цього не відчувається. За останню ніч було близько шести штурмів”, — заявив речник бригади.
Волонтер Євген Ткачов, який займається евакуацією населення, зазначає, що ситуацією на лінії фронту не володіє, оскільки останніми днями не бував там. Наразі евакуація продовжується, однак заяви про так зване “перемир’я” змушують залишатися в небезпеці.
“Вздовж лінії фронту ні вчора, ні сьогодні ми не були. Але бачили, що в Мирнограді був прильот КАБів. У Костянтинівці сьогодні зранку по місту тихо-спокійно, десь чутно вибухи з боку Торецька, там гучно. Наскільки я знаю, вчора було багато відмов від евакуації з Шахового. Це розповіли колеги, які їздили туди. Було зареєстровано 15 людей, а виїхала, начебто, тільки одна бабуся, тому що ж “перемир’я”. А так сьогодні вивозили людей з Костянтинівки, з Родинського, там тихо”, — розповідає волонтер.
Раніше аналітики заявляли, що в районі Костянтинівки є ділянки, де спостерігається тиша, але фіксувалася активність авіації. На стику Торецького і Покровського напрямків російська армія продовжує розвивати просування, тож там активно використовують дрони, проводять обстріли та штурми.
Законопроєкт №11161 був ухвалений Верховною Радою 19 грудня 2024 року, однак для його набуття чинності необхідний підпис Президента України. На момент ефіру, 8 травня, підпис ще не був поставлений, що затримує реалізацію механізму компенсацій.
Про актуальний стан законопроєкту в ефірі для Бахмут IN.UA розповів Аркадій Петросян, ініціатор законопроєкту.
Законопроєкт 11161: який стан зараз
Наразі законопроєкт 11161, ініціатором якого є команда “Асоціації молодих ВПО” та який підписала експертна група команди Асоціації, подали в парламент від політичної фракції “Європейська Солідарність”.
Законопроєкт підтримали всі фракції у двох читаннях. Аркадій Петросян пояснив, що наразі цей законопроєкт є єдиним механізмом компенсацій житла для людей, майно яких залишилося в окупації.
“Ми всі бачимо, що Бахмут, Лисичанськ, Маріуполь, інші міста, де-факто, зруйновані. Проте де-юре власники цього житла не можуть довести, що їх житло є зруйнованим або знищеним. Законопроєкт 11161 прирівнює все це житло до знищеного. Ми провели широку адвокаційну кампанію для того, щоб за нього проголосував Парламент”, — пояснює Аркадій Петросян.
Він додає, що переселенці виходили на мітинги у підтримку законопроєкту, а також підтримали петицію про підписання 11161, яка зібрала понад 25 тисяч голосів.
Законопроєкт ухвалили в другому читанні 19 грудня 2024 року, після чого передали на підпис президенту. Водночас вже 5 місяців, каже Аркадій Петросян, він лежить непідписаним.
“На превеликий жаль, у президента немає підстав на сьогодні його не підписувати. Це просто затягування часу. У нього було 15 робочих днів, аби ветувати цей законопроєкт, якщо він з ним не погоджувався, проте він цього не зробив. Тому він має його підписати, і наразі цього немає. Розв’язування цієї проблеми (ред. механізму виплати компенсації за зруйноване майно на ТОТ) чекають мільйони людей… Ми будемо далі боротися за те, щоб цей законопроєкт був підтриманий”, — каже Аркадій Петросян.
Спікер каже, що якщо президент так довго не підписує законопроєкт, то його має підписати голова Верховної Ради, і тоді закон має вступити в дію.
“Президент зобов’язаний відповісти на петицію. Якщо навіть ця ініціатива проігнорувалася, то потрібно з цим виступити публічно. Ми закликаємо Уряд, громадськість, глядачів закликати президента, народних депутатів до широкого обговорення цієї проблеми, бо ігнорувати 5 мільйонів людей, —це населення, наприклад, Словаччини чи половина населення Австрії, —ігнорувати таку кількість людей неможливо”, — говорить голова “Асоціації молодих ВПО”.
Примітка. Законопроєкт 11161 не підписаний, і, як пояснює Аркадій Петросян, наразі немає точного терміну, протягом якого голова держави повинен дати відповідь на нього: підписати чи повернути. Це юридична колізія, щодо цього питання команда консультується.
Чи є важелі впливу для підписання 11161?
За словами Аркадія Петросяна, команда вивчає можливості судового регулювання питання. Водночас він зауважує, що оскільки зараз в Україні воєнний стан, потрібно звертати на це увагу.
“Ми сподіваємось, що президент зайнятий, але скоро підпише законопроєкт. Ми розуміємо, що зараз відбуваються геополітичні процеси, спроби перемовин з нашими міжнародними партнерами. Але на адженді цих перемовин мають бути насамперед люди, які постраждали від війни, внутрішньо переміщені особи. У держави зараз мають бути два пріоритети: наші Збройні Сили та люди, які постраждали від війни”, — додає спікер.
Звідки будуть гроші на компенсацію?
Важливо розуміти, що законопроєкт 11161 вносить зміни до програми єВідновлення, додає Аркадій Петросян. Ця програма дозволяє мешканцям, майно яких пошкоджене чи зруйноване, але перебуває на території, яка підконтрольна Україні, отримати компенсацію. Фінансування цієї програми йде зі Світового Банку та від міжнародних партнерів.
“Коли кажуть, що в держави немає грошей на компенсацію, то потрібно оптимізувати. Ми про це зараз будемо говорити. До нас звертаються громадяни тої ж Київщини із інформацією про те, що деякі можновладці за допомогою програми єВідновлення заробляють гроші. Вони купують собі ділянку зі старим будинком, зносять його та отримують єВідновлення. Це було зафіксовано на супутникових знімках. Є й такі випадки”, — каже спікер.
Він зазначає, що оптимізація внутрішніх доходів держави може стати одним із джерел фінансування компенсацій мешканцям, чиє майно залишилось на ТОТ. Крім того, на думку спікера, додатковим ресурсом можуть стати перемовини з міжнародними партнерами, які потенційно готові підтримати механізм відшкодування, передбачений законопроєктом №11161.
Опівночі 8 травня розпочалось так зване “триденне перемир’я”, оголошене президентом рф путіним. Воно має тривати до опівночі 11 травня. В ці дні рф обіцяла не […]
Законопроєкт №11161 був ухвалений Верховною Радою 19 грудня 2024 року, однак для його набуття чинності необхідний підпис Президента України. На момент ефіру, 8 травня, підпис […]
На російських пропагандистських каналах публікують нові кадри з Бахмута. Окупанти показали який вигляд має місто 9 травня. Центр Бахмута стоїть у руїнах, але масово завішаний пропагандистськими банерами. […]
Сьогодні, 9 травня, в місті Костянтинівка закрили останнє відділення “Нової пошти”. Воно працювало і як відділення поштового зв’язку, і як пункт незламності. Через безпекову ситуацію […]
Російська армія продовжує штурми на фронті, попри заяви про перемир’я. Ворожі атаки фіксують і на Торецькому напрямку. Ворожа піхота штурмує українські позиції, прикриваючись весняним листям. […]