Росіяни стверджують, що у Бахмуті живе цивільна: деталі

Валентина Славінська Славінська Валентина 11:00, 22 Липня 2024
Штурмовики рф
Штурмовики рф у Бахмуті / скриншот

Російські окупанти поширюють дезінформацію про життя цивільних у захопленому Бахмуті та Покровському, намагаючись приховати реальний стан справ. Насправді ж, місто залишається небезпечним для проживання через постійні обстріли росіян та відсутність базової інфраструктури.

Бахмут: чи є цивільні у місті

Російські окупанти стверджують, що в Бахмуті досі проживають цивільні особи. Також за повідомленнями російських джерел, місцеві жителі Бахмута, які виїхали до рф, активно скаржаться на неможливість повернутися до міста. 

Пост російського військового / скриншот

Щодо цивільної, яка мешкає у Бахмуті, то за словами росіян — це жінка похилого віку, якій окупанти нібито надають допомогу.

Почну з кінця, бабуся Олександра Іванівна – літня, самотня і досить уперта людина. Жити у пунктах тимчасового розміщення – не може. Якщо її хату можна (через силу) назвати скромним житлом, той «ПВР» – варіант ще гірший. Рідні забрати її відмовилися (хоча на зв’язок виходили), теж бояться, що не приживеться вона на новому місці (хоча тут я внучку не зрозумію… адже ймовірність, що вона загине – вище). Уявіть, військові замість того, щоб займатися своїми прямими обов’язками, постійно доглядають бабусю, часто дуже ризикуючи

скаржиться у зверненні // російський військовий

Нагадаємо, що з весни минулого року Бахмут є окупованим російськими військами. Ворожа армія використовує літню жінку у цілях пропаганди, не забезпечуючи її безпеку. Місто під постійними російськими обстрілами, повернення цивільних неможливе. Окупанти не евакуювали жінку, фактично залишивши її напризволяще в зоні бойових дій.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Гріємося вдома: рецепти чаїв, які легко приготувати

Макарович Марія 13:00, 8 Вересня 2024
Чай зранку надає гарний настрій на увесь день / фото ілюстративне

Осінь та зима часто можуть стати викликом для людини, адже далеко не кожен здатний комфортно себе почувати в холодну пору. В такий період не треба забувати про зігріваючі напої, серед яких чашка смачного чаю. Саме вона здатна забезпечити тепло й комфорт що вдома, що на роботі, що навіть на вулиці.

Редакція Бахмут IN.UA підготувала для вас колекцію незвичайних рецептів чаю, які легко приготувати.

Чай під час холодів

Рецепти чаїв мають широкий вибір смаків і переваг для здоров’я. Незалежно від того, віддаєте ви перевагу заспокійливим властивостям трав’яного чаю чи сміливим спеціям індійського чаю масала, для кожного знайдеться ідеальний варіант. Редакція Бахмут IN.UA рекомендує експериментувати з рецептами натурального чаю, адже саме так можна знайти свій улюблений, яким можна смакувати кожного дня.

Імбирний чай

Серед рецептів чаїв, що зігрівають, імбирний чай, мабуть, є найбільш відомим та ефективним варіантом. Цей смачний та гарячий напій дуже легко можна приготувати вдома. Він не тільки здатний зігріти вас під час холодів, але й має позитивний ефект на ваше здоров’я. Для його приготування потрібні:

  • свіжий корінь імбиру;
  • вода;
  • мед (за бажанням);
  • свіжа м’ята (за бажанням).

Щоб заварити смачний чай з імбиром, очистіть і наріжте свіжий імбир тонкими шматочками. Потім закип’ятіть воду і додайте скибочки імбиру. Дайте воді чаю закипіти протягом 10-15 хвилин. Процідіть чай у чашку. За бажанням підсолодити медом та додати м’яту.

Імбирний чай найбільш популярний та ефективний спосіб зігрітися в холодну пору / фото ілюстративне

Трав’яний чай

Трав’яні чаї бувають різних смаків, але всі вони відомі своїми заспокійливими властивостями. Для приготування простого чаю достатньо взяти улюблені трави (ромашка, лаванда тощо) та за бажанням додати трохи меду:

Як всі інгредієнти будуть готові, закип’ятіть воду і залийте нею суміш трав’яного чаю в чашці. Потім дайте настоятися 5-7 хвилин. Процідіть і насолоджуйтеся трав’яним чаєм та його прекрасним ароматом. Якщо ви хочете підсолодити ваш чай медом, то краще його не розмішувати в окропі, бо він втратить свої корисні властивості. Найкращий спосіб це їсти його разом із чаєм ложкою. 

Чай з шипшини

Рецепт приготування чаю з шипшини знайомий нам всім з дитинства. Цей чай не тільки смачний, але й насичений вітаміном С, що робить його чудовим вибором для зимового сезону. Для його приготування потрібні:

  • сушені плоди шипшини;
  • вода;
  • мед (за бажанням).

Закип’ятіть воду і додайте сушені плоди шипшини. Плоди краще попередньо розім’яти. Дайте чаю настоятися. Якщо ви бажаєте скуштувати напій одразу, то можна почекати 10-15 хвилин. Втім, спробуйте дати чаю настоятися у термосі кілька годин або ніч. Процідіть і за бажанням підсолодіть медом.

Бажано не розмішувати мед в окропі, так він втрачає корисні властивості / фото ілюстративне

Обліпиховий чай

Обліпиховий чай – це не тільки смачний напій, але й багатий на вітаміни та антиоксиданти. Читайте кілька порад щодо того, як заварювати цей чай вдома. Інгредієнти:

  • сушені ягоди обліпихи;
  • вода;
  • лимонний сік (за бажанням);
  • мед (за бажанням).

Для приготування хорошого обліпихового чаю слід закип’ятити воду і додати сушені ягоди обліпихи. Дайте настоятися 10-15 хвилин. Процідіть чай і додайте трохи лимонного соку або меду для додаткового смаку.

Пряний індійський чай масала

Насолоджуйтеся екзотичними смаками індійського чаю масала, також відомого своїм терпким та незвичайним смаком. Для його приготування візьміть:

  • листя чорного чаю;
  • воду;
  • молоко;
  • спеції (корицю, кардамон, гвоздику, імбир);
  • цукор (за бажанням).

Закип’ятіть воду і додайте листя чорного чаю і спеції. Кип’ятіть 5-7 хвилин, після чого додайте молоко і готуйте ще 5 хвилин. За бажанням підсолодіть цукром.

Чай зі спеціями

Експериментуйте з різними спеціями, щоб створити власну чайну суміш. Редакція ж рекомендує почати саме з цього рецепту:

  • чорний, зелений або інший чай, який вам подобається
  • вода
  • спеції (кориця, гвоздика, бодян та ін.)

Заварюйте чай як зазвичай. Під час настоювання додайте щіпку улюблених спецій. Процідіть і насолоджуйтеся чаєм з унікальними прянощами. Спеції можете вибрати будь-які з ваших улюблених. Експериментуйте з комбінаціями та шукайте ваш улюблений смак. 

Експеременти – шлях до відкриття нових смаків / фото ілюстративне

Марокканський чай

Марокканський чай, також відомий як “марокканський м’ятний чай”, є освіжаючим і ароматним напоєм. Приготувати вдома його дуже просто. Вам знадобиться:

  • зелений чай;
  • цедра апельсина;
  • листя м’яти;
  • паличка кориці;
  • гвоздика.

Для приготування слід заварити зелений чай разом із цедрою апельсина та листям м’яти, а потім процідити та додати спеції. Підсолодіть цукром або медом на свій смак. Подавати слід гарячим.

Екзотичні чаї можна легко приготувати вдома / фото ілюстративне

Чай каркаде

Чай каркаде з пелюсток гібіскуса — справжня легенда, яка виділяється яскравим і пікантним смаком. Для його приготування варто мати:

  • сушені пелюстки гібіскуса;
  • воду;
  • цукор (за бажанням).

Закип’ятіть воду і додайте сушені пелюстки гібіскуса. Дайте чаю настоятися 5-7 хвилин. За бажанням підсолодіть цукром.

Чай з цитрусовими

Плоди цитрусових можна використовувати для чаю. Вони гарно доповнять напій та нададуть йому приємної екзотичності. Для його приготування потрібні:

  • чай на ваш вибір;
  • вода;
  • скибочки або цедра лимона, апельсина або грейпфрута.

Заварюйте чай як зазвичай. Додайте до окропу скибочки цитрусових для освіжаючого смаку. Дайте настоятися 3-5 хвилин, а після насолоджуйтесь смаком чаю.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Інвестиція в Перемогу: навіщо купувати військові облігації

Семаковська Тетяна 12:00, 8 Вересня 2024
money g1c2412616 1920 f9b22
Гроші та облігації / фото ілюстративне

Військові облігації не нова ініціатива, їх застосували для підтримки економіки ще в часи Першої Світової війни. Американський фінансист Джей Кук був першим, хто почав продавати облігації громадськості, а та радо його підтримувала, бо відчувала свій вклад в Перемогу. З 1862 до 1864 року через посередників Кук продав воєнні облігації на суму 500 доларів США. Сьогодні купити облігації в Україні може кожен охочий.

Навіщо їх купляти й на що варто звернути увагу — розбиралася редакція Бахмут IN. UA.

Що таке військові облігації

322017779 935880500686915 4516926714752326615 n ac3ef
Військовий / фото Генштаб

За словами експерта та засновника просвітницької ініціативи “Останній капіталіст” Валентина Красноперова, військові облігації — це інструмент демократичних країн у військовий час, задача якого не вилучати капітал у людей, а давати їм інструмент, який допоможе використовувати власний капітал для захисту держави. 

Мова йде не про збагачення й збільшення своїх капіталів, каже експерт. Це добровільна інвестиція в захист країни, яку з часом віддадуть з надбавкою.

Українське суспільство активне і всіма можливими способами намагається наблизити перемогу. Хтось шиє дитячі розпашонки, хтось робить окопні свічки, а дехто ризикуючи власним життям вивозить людей з-під обстрілів. Придбання військових облігацій неабияк допомагає підтримати економіку під час війни.

Якими бувають військові облігації

Screenshot 361 a85b8
Військові облігації / фото Монобанк

Купуючи військові облігації, не слід вважати, що це спосіб заробити кошти. Так, є певні проценти, але вони мізерні, адже насамперед облігації — спосіб допомогти державі. Тож обирати слід відштовхуючись від власної купівельної спроможності. Є два види військових облігацій: короткострокові й довгострокові. Короткострокові тривають близько шести місяців, а довгострокові близько року. Придбати їх можна у мобільному банку Monobank. Одна облігація вартує приблизно 1000 гривень.

Хто купує військові облігації в Україні

Купують облігації всі ті, хто хоче підтримати країну. Експерт Валентин Красноперов каже, що, на його думку, придбати облігації наважуються люди до 45 років, які заробляють у валюті. 

Хто має дохід зараз в Україні нормальний, це ті хто був залучений до глобальної економіки. Це в основному IT-спеціалісти, потім заробітчани, частково фермери, хоча по них був удар — вони все одно намагаються експортувати й допомагати. Частково — це працівники сфери послуг,

Валентин Красноперов // засновник просвітницької ініціативи “Останній капіталіст”

Гроші, які людина вкладає в облігацію йдуть на підтримку макрофінансового стану України. Зараз вагома частина бюджету країни йде на оборону, зокрема на провізію, дрони, логістику, виплати військовим і медикам.

Ми цими облігаціями підтримуємо економіку у воєнному стані. Це не означає, що на ваші гроші куплять танк — ви підтримуєте каркас, базис економіки, яка намагається максимально працювати,

Валентин Красноперов // засновник просвітницької ініціативи “Останній капіталіст”

Як купити військові облігації

Screenshot 362 f2ec9
Короткострокова та довгострокова облігація / фото Монобанк

Насправді все дуже просто. Ми розповімо на прикладі нашої журналістки Тетяни. 

Тетяна придбала в травні 2022 року короткострокову облігацію через мобільний банк Monobank, вартувала одна облігація тоді 954 гривні, в листопаді 2022 журналістці повернулися кошти на картку — 1000 гривень. 

Щоб придбати облігації завантажте застосунок Monobank, якщо ви ще його не маєте. Далі перейдіть у сам додаток, оберіть кнопку — Накопичення — Купити облігації, а далі оберіть зручний для вас формат, 6 чи 12 місяців. Натисніть кнопку — Купити.

Screenshot 363 71542
Одна облігація / фото Монобанк

Після цього з вашого рахунку спишуться кошти залежно від кількості обраних облігацій. Мінімальна покупка — одна облігація, зараз вона коштує 1008 гривень на пів року, чи 1026 гривень на рік.

Купити облігації також можна в застосунку “Дія”. Наприклад, на початку року на платформі з’явилися нові військові облігації в честь українських міст, які зараз перебувають під окупацією рф:

  • Залізний Порт. Ставка від 16,25%. Дата виплати — 05.06.2024;
  • Асканія-Нова. Ставка від 16,50%. Дата виплати — 20.11.2024;
  • Джанкой. Ставка від 17,96%. Дата виплати — 23.07.2025;
  • Керч. Ставка від 18,00%. Дата виплати — 15.10.2025.

Своєю чергою, нещодавно цей список поповнився ще декількома містами:

  • Лазурне. Ставка від 15,10%. Дата виплати – 10.09.2025;
  • Джарилгач. Ставка від 15,75%. Дата виплати – 10.06.2026;
  • Гурзуф. Ставка від 14,90%. Дата виплати – 04.06.2025;
  • Судак. Ставка від 14,85%. Дата виплати – 30.04.2025.

Детальна інструкція у відео:

Зазначимо, що ви, купуючи облігації, не сплачуєте жодних комісій чи додаткових платежів, а надаєте гроші державі з відсотком, який вам повертається.

Читайте також

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Гріємося вдома: рецепти чаїв, які легко приготувати

Осінь та зима часто можуть стати викликом для людини, адже далеко не кожен здатний комфортно себе почувати в холодну пору. В такий період не треба […]

money g1c2412616 1920 f9b22

Інвестиція в Перемогу: навіщо купувати військові облігації

Військові облігації не нова ініціатива, їх застосували для підтримки економіки ще в часи Першої Світової війни. Американський фінансист Джей Кук був першим, хто почав продавати […]

В іспанській Майорці збудували унікальне соціальне житло

У місті Інка, що знаходиться на іспанському острові Майорка, збудували соціальне житло, в якому для охолодження будівлі використали унікальні технології регіону. Про це повідомляє видання […]

11:00, 08.09.2024 Скопіч Дмитро

Культурна перлина України: топ музеїв Львова для обов’язкового відвідування

Львів — одне з найбагатших на музеї міст України. Тут зібрано унікальні експозиції, які розкривають історію, мистецтво та традиції старовинного міста. 

Джентльмени, Корона та Емілі в Парижі: підбірка популярних серіалів, які варто подивитися у 2024 році

Нові серіали 2024 року — це ідеальний спосіб провести вечір та відпочити після важкого робочого дня. Вони допомагають глядачеві поринути у нові світи та прожити […]

13:00, 07.09.2024 Скопіч Дмитро