Аеророзвідник з Бахмута збирає кошти для бійців, які боронять Торецький напрямок

Валентина Твердохліб 11:20, 7 Січня 2025
бахмута

Аеророзвідник із Бахмута на позивний “Герос” оголосив збір на підтримку бійців екіпажу БПЛА, які боронять Торецький напрямок. Загалом планують зібрати 200 тисяч гривень на придбання військового обладнання і ремонту авто.

Про це редакції “Бахмут IN.UA” розповів аеророзвідник на позивний “Герос”.

Військовий з Бахмута збирає гроші для побратимів

Аеророзвідник “Герос” — бахмутянин, який став на захист України. З початку повномасштабного вторгнення він допомагав з безпекою в Бахмуті, а згодом долучився до лав ЗСУ.

Окрім військової служби, “Герос” ще й активно допомагає побратимам з інших підрозділів. Для них він відкриває збори, а на зібрані кошти купує необхідне обладнання і техніку.

Першим збором, який відкрив “Герос”, був збір для військових на Курському напрямку.

“Я спілкувався з хлопцями, які поїхали туди, і вони сказали, що багато всього, чого їм не вистачало, доводилося купувати за свої гроші. І тут я подумав: “А чому б не відкрити збір?”. Я вважаю, що військові не повинні закривати свої потреби своїми ж грошима. На мою думку, з цим їм мають допомагати цивільні. Я не кажу, що вони зобов’язані це робити, але все ж бажано допомагати по можливості. Якщо ти не несеш військову службу з тих чи інших причин, то твій обов’язок у тилу — наближати нашу перемогу хоча б донатами”, — каже аеророзвідник.

Після цього боєць став відкривати збори на допомогу військовим, які боронять Торецький напрямок. Першочергово для бійців потрібне обладнання для дронів і кошти на ремонт автівок.

“Наразі найбільша необхідність — це ремонт мавіків (ред. дрони Mavic). Буває, що ці дрони на зворотньому напрямку падають неподалік позицій через вітер чи інші обставини. Так вони виходять з ладу, а їхній ремонт коштує немалих грошей. Також потрібні батареї більшої ємності для дронів, які літають на великі відстані, й системи скидів для знищення ворога. Також є машини, які треба ремонтувати. На всі ці потреби йдуть гроші зі зборів. Відкриваю їх не лише я, а й мої побратими. Разом ми допомагаємо одне одному закривати найважливіші потреби”, — розповідає аеророзвідник “Герос”.

Як допомогти військовим у Торецьку

Зараз аеророзвідник “Герос” відкрив постійну банку для допомоги екіпажу БпЛА на Торецькому напрямку. Мета збору — 200 тисяч гривень. Кошти планують витратити на закупівлю батареї для дронів Mavic, ремонт машини та обладнання.

Банка для збору коштів екіпажу БпЛА / скриншот

Станом на момент публікації зібрано 188,8 тисяч гривень. Долучитися до збору аеророзвідника з Бахмута можете і ви. Донати приймаються на банку за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Європейський грант на бізнес у трьох областях: як ВПО його отримати

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:00, 18 Квітня 2025
Грант / фото ілюстративне, iStock

Чеська гуманітарна організація “Людина в біді” анонсувала надання допомоги на розвиток бізнесу у Харківській, Дніпропетровській та Миколаївській областях. Отримати грант можуть як місцеві мешканці, так і внутрішньо переміщені особи.

Про це повідомили представники благодійної організації у Facebook.

Грант для українців у 2025 році

Чеська гуманітарна організація “Людина в біді” за підтримки Швейцарської агенції розвитку анонсувала конкурс для українців, які бажають відкрити власну справу або вже ведуть бізнес. Грант надаватиметься особам, які проживають у таких громадах:

  • Дніпропетровська область: Павлоградська, Зеленодольська, Покровська (Нікопольський район), П’ятихатська (Кам’янський район), Царичанська, Магдалинівська громади, а також міста Кривий Ріг і Дніпро;
  • Харківська область: Харківська, Чугуївська, Роганська, Златопільська (Первомайська), Берестинська (Красноградський район) громади;
  • Миколаївська область: Баштанська, Шевченківська, Снігурівська, Березнегуватська, Первомайська громади.

Хто може отримати грант

Подати заявку на участь у грантовій програмі можуть:

  • місцеві жителі або внутрішньо переміщені особи, які проживають у цільових громадах;
  • фізичні особи, які втратили бізнес або роботу через війну;
  • особи, які бажають змінити професію (перекваліфікуватися);
  • особи, які досягли повноліття (18 років).

Пріоритет під час відбору матимуть такі категорії:

  • особи з інвалідністю;
  • внутрішньо переміщені особи;
  • одинокі матері/батьки/опікуни;
  • особи передпенсійного віку (50+) або старші (60+);
  • представники етнічних меншин;
  • ветерани.

У межах програми передбачене навчання з основ ведення бізнесу. Після проходження навчання відбуватиметься конкурсний відбір, за результатами якого переможці зможуть отримати один із трьох видів грантів:

  • до 2000 доларів — для фізичних осіб з обмеженими економічними можливостями, які бажають пройти навчання або перекваліфікацію;
  • до 4000 доларів — для фізичних осіб, які планують започаткувати власну справу в цільових громадах;
  • до 5000 доларів — для підприємств, які працевлаштовують представників вразливих категорій населення.

Як подати заявку

Щоб стати учасником грантової програми та отримати фінансову підтримку, необхідно заповнити спеціальну анкету за посиланням. Подати заявку можна до 30 квітня 2025 року.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У росії дали понад 20 років ув’язнення трьом бійцям “Азову”: деталі справи

Валентина Твердохліб 13:00, 18 Квітня 2025
азову
Полонені бійці за ґратами / фото росджерела

У росії судили українських військових з “Азову”, яких у 2022 році взяли в полон у Маріуполі. Їх звинуватили в обстрілах цивільної інфраструктури. Військових визнали винними у сфабрикованій справі і засудили до 23 і 24 років ув’язнення.

Про це повідомляє слідчий комітет рф.

Полонені бійці “Азову”, суд

У росії судили полонених старших солдатів “Азову” — Владислава Ручку, Андрія Ярошинського і Дмитра Ігнатенка. Їх звинуватили у “жорстокому поводженні з цивільним населенням” та вбивстві мирного жителя.

Полонених військових звинуватили у тому, що вони, нібито, зробили не менше 200 вистрілів з міномета по зерносховищу, де перебували місцеві жителі. Внаслідок цього, нібито, загинув чоловік.

У 2022 році азовців взяли в полон і відкрили на них кримінальну справу. Російський суд визнав українців винними у “злочинах”. Всім трьом військовим призначили тривале ув’язнення:

  • Владиславу Ручці і Андрію Ярошинському — 24 роки ув’язнення;
  • Дмитру Ігнатенку — 23 роки і 9 місяців ув’язнення.

Строки вони відбуватимуть у колонії суворого режиму.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Європейський грант на бізнес у трьох областях: як ВПО його отримати

Чеська гуманітарна організація “Людина в біді” анонсувала надання допомоги на розвиток бізнесу у Харківській, Дніпропетровській та Миколаївській областях. Отримати грант можуть як місцеві мешканці, так […]

14:00, 18.04.2025 Скопіч Дмитро
азову

У росії дали понад 20 років ув’язнення трьом бійцям “Азову”: деталі справи

У росії судили українських військових з “Азову”, яких у 2022 році взяли в полон у Маріуполі. Їх звинуватили в обстрілах цивільної інфраструктури. Військових визнали винними […]

пам'ятник

У Бахмуті росіяни влаштували показове “відновлення” пам’ятника танкістам: який вигляд має монумент

На російських пропагандистських каналах публікують нові кадри з Бахмута. Окупанти показали знімки з району Забахмутки, а саме — пам’ятник воїнам-танкістам. Росіяни звітують про те, що […]

продуктові набори

У Києві роздаватимуть продуктові набори для родин ВПО з дітьми: хто і як може отримати

У Києві видаватимуть гуманітарну допомогу домогу родинам ВПО. Продуктові набори передбачені для родин з двома і більше дітьми. Про це повідомляє благодійна організація P.F.C.U. Продуктові […]

Росіяни намагаються прорвати оборону на Новопавлівському напрямку: карта

Російські окупанти просунулись на Новопавлівському напрямку фронту. Переважно ворог проводить атаки на мотоциклах. Українські захисники тримають оборону, попри переважаючі сили противника. Про ситуацію на Новопавлівському […]