Розігруємо 5 подарунків за донат: редакція Бахмут IN.UA відкрила збір для ЗСУ

Валентина Твердохліб 18:00, 10 Грудня 2024

Редакція “Бахмут IN.UA” спільно з ГО “Бахмут Український” відкрили різдвяний збір на допомогу ЗСУ. Разом ми збираємо кошти на придбання термобілизни, грілок і теплих шкарпеток військовим на фронт. Зробивши донат, ви можете виграти унікальні подарунки.

Як долучитися до допомоги військовим, розповідає редакція “Бахмут IN.UA”.

Збір на допомогу військовим

Редакція “Бахмут IN.UA” спільно з ГО “Бахмут Український” збираємо військовим на термобілизну, грілки та шкарпетки. Ваш донат принесе трохи тепла українським захисникам.

Наша мета — зібрати 20 тисяч гривень. Не шкодуйте донатів, адже між учасниками збору ми розіграємо п’ять теплих подарунків з душею.

Щоб взяти участь у розіграші, треба зробити донат у розмірі кратному 50 гривень. Мінімальний донат для участі в конкурсі — 50 гривень.

Зробити донат можна:

Подарунки для розіграшу за донат

Серед людей, які пожертвують від 50 гривень, будуть розіграні вироби з душею. Їх можна подарувати рідним на свята. Про кожен з подарунків розповідаємо нижче.

Шопер від онлайн-крамниці Urban Wind, створеної бахмутянином / фото “Бахмут IN.UA”

Вадим Глущенко – бахмутянин. Сьогодні він проживає на Хмельниччині, де створив швейний цех і почав створювати сумки, рюкзаки та шопери для власної онлайн-крамнички Urban Wind. Наразі виробництво чоловіка розвивається.

“Зараз у нас великі плани. Є думка продовжувати бізнес. Щоб це все переросло в серйозне виробництво на хоча б сто машинок. Щоб ми могли виробляти продукцію, яку могли б постачати в Європу і в Україну. Є бажання, щоб ми стали №1 у сфері розкладних сумок та шоперів”, — ділиться Вадим Глущенко.

Чоловік мріє повернутися до рідного Бахмута. Ще до 2022 року були думки розвинути виробництво та повернутись у місто, але війна все змінила. Вадим Глущенко не втрачає віру в найкраще і продовжує любити місто, якому присвятив нову колекцію, зокрема, шопери. Два шопери він радо подарує тим, хто долучиться до нашого спільного розіграшу.

Відвідати крамничку Urban Wind можна за посиланням.

Штолен з домашної кондитерської “Тихий куточок” / фото “Бахмут IN.UA”

“Тихий куточок” — домашня кондитерська, яку створила дружина загиблого військово Михайла Реуцького на позивний “Тихий” у пам’ять про чоловіка. 

“Незадовго до його загибелі я мала звільнятися з роботи і починати свою маленьку домашню справу, але доля вирішила інакше”, — каже власниця кондитерської Наталія Реуцька.

Згодом жінка захотіла створити затишне місце, де люди, яким так само болить через війну, могли б бути разом та підтримувати один одного. Так і з’явилась ідея створити кондитерську “Тихий куточок” у пам’ять про чоловіка.

Для одного переможця нашого збору-розіграшу Наталія відправить різдвяний штолен з цукатами, родзинками, фундуком, мигдалем та волоським горіхом.

Хочете замовити випічку у Тихому куточку та підтримати Наталію? Переходьте за посиланням.

Чашка ручної роботи / фото “Бахмут IN.UA”

Анна Полосухіна— бахмутянка, яка створює власноруч посуд з глини та розмальовує його. Ідея створення посуду у жінки з’явилась давно. Ще до війни вона хотіла відкрити власну кав’ярню. Тоді Анні було важко знайти посуд, який би подобався, тож вона вирішила його зробили власноруч спершу для себе. Так вона потрапила на майстер-клас, побачила процес, взяла в руки глину і розчинилась у процесі. 

“Все інше відійшло на другий план… А навчання на курсах з гончарства та кераміки стало способом втекти емоційно від війни. Створюючи щось, я поринаю у роздуми, це мене поглинає. Бути керамістом — це розвиває стресостійкість, бо виготовлення горнятка чи тарілочки займає від двох тижнів. Спочатку ліплення, потім виріб сохне від 10 до 14 днів, проходить утильний випал при температурі 1000°C майже добу, на фінальному етапі черепок глазурується, покривається склом і ще раз випалюється при 1200°C. Малюнок я наношу на сирий виріб ангобами — це глина з пігментами — тому він впікається в посуд”, — ділиться жінка. 

Анна малює те, що близько до душі. На горнятку, яке передасть переможцю, вона зобразила будиночок в тихому лісі. Заклала у нього спокій, рівновагу, тепло та спогади про дім.

Більше унікальних робіт Анни можна знайти на сторінці.

Прикраса із зображенням бахмутської солі / фото “Бахмут IN.UA”

Вікторія Демчук — майже 2 роки розвиває наш україномовний та англомовний Twitter, де пише про залюблений український Донбас для своїх та іноземців. У вільний від роботи час вона займається творчістю, зокрема створює етнічні прикраси з українською душею. 

Для нашого розіграшу вона підготувала особливий котильйон із зображенням бахмутської солі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутян у Харкові прийматиме юрист: дата та адреса

Семаковська Тетяна 19:00, 13 Січня 2025
Консультація / фото з фотостоку, GettyImages

У вівторок, 14 січня, у місті Харків відбудеться консультація для бахмутян з представником Міжнародного комітету порятунку (IRC). Усі охочі зможуть поставити питання, які стосуватимуться різноманітної допомоги, включно з грошовою.

Про це повідомили представники центру підтримки “З Бахмутом в серці. Харків”.

Консультація для бахмутян у Харкові

У вівторок, 14 січня, в гуманітарному штабі “З Бахмутом у серці” в місті Харків відбудеться консультація для бахмутян з представником Міжнародного комітету порятунку (IRC). Громадяни під час зустрічі зможуть отримати інформацію, яка стосується діяльності міжнародної організації IRC в Україні та допомоги, яку надають її представники. Зокрема, мова піде про:

  • актуальну фінансову допомогу;
  • соціальну підтримку;
  • видачу гуманітарних наборів.

Зустріч відбудеться о 12:00 за адресою: місто Харків, вулиця Лермонтовська, 9.

Нагадаємо, що у Харкові працює осередок підтримки бахмутян. В осередку зареєстровано понад 1 400 отримувачів допомоги з Бахмутської громади. Це 738 родин. Їм намагаються регулярно надавати гуманітарну допомогу.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

УВКБ ООН розпочинає нову реєстрацію на грошову допомогу для переселенців та переселенок

Валентина Твердохліб 18:00, 13 Січня 2025
грошову допомогу
Реєстрація на допомогу від УВКБ ООН / фото БФ “Право на захист”

Відсьогодні, 13 січня розпочали, свою роботу пункти збору УВКБ ООН. Отримати грошову допомогу зможуть переселенці та переселенки, а також ті, хто повернувся до свого постійного місця проживання (зокрема, і з-за кордону).

Детально про програму грошової допомоги, пояснює БФ “Право на захист”.

Грошова допомога від УВКБ ООН: хто може отримати

Сума допомоги становить 3 600 грн на місяць на кожного члена родини протягом трьох місяців.

Претендувати на виплати можуть:

  • ВПО, які перемістилися впродовж останніх шести місяців в межах України;
  • люди, які повернулися до своїх місць постійного проживання після вимушеного переміщення до іншої області/країни після 24 лютого 2022 року;
  • родини, які мають лише одного з батьків, з одним або більше дітьми або з особами похилого віку (55 років і старше);
  • родини, які очолює одна самотня або кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше);
  • людина похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми;
  • родина з однією або кількома людьми з особливими потребами.

Ті, хто входить в якусь із категорій, також повинні мати місячний дохід менше 5 400 гривень на одного члена родини.

Люди, які отримували грошову допомогу від міжнародних організацій як ВПО (з моменту отримання пройшло понад три місяці) і після вимушеного переміщення повернулись до свого постійного місця проживання, можуть подати заявку, якщо мають вразливість.

Які документи потрібні для виплат від УКВБ ООН

Для оформлення виплат потрібно надати:

  • документ, що посвідчує особу;
  • податковий номер;
  • свідоцтво про народження дітей;
  • номер банківської картки для виплати допомоги;
  • документи, що підтверджують належність до категорії вразливості;
  • особистий номер телефону.

Для збору даних мають бути присутні всі члени родини. Якщо в сім’ї є маломобільні люди, які не можуть прибути до пункту, можлива реєстрація за оригіналами документів. Це можливо за умови надання медичної довідки, що підтверджує стан здоров’я людини.

Пункти УВКБ ООН: адреси по областях

Пункти реєстрації від УВКБ ООН працюють за адресами:

  • Сумська область: місто Суми, вулиця Революції Гідності, 15. Графік роботи: понеділок-п’ятниця з 09:00 до 16:00;
  • Чернігівська область: місто Чернігів, вулиця Гетьмана Полуботка, 17. Графік роботи: понеділок-вівторок з 09:00 до 16:00;
  • Кіровоградська область: місто Кропивницький, вулиця Пашутинська, 31-а. Графік роботи: понеділок-п’ятниця з 09:00 до 15:00;
  • Дніпропетровська область: місто Дніпро, площа Соборна, 7-Б. Графік роботи: понеділок-вівторок з 09:00 до 15:00;
  • Дніпропетровська область: місто Кривий Ріг, вулиця Володимира Бизова, 5. Графік роботи: понеділок з 09:00 до 17:00;
  • Запорізька область: місто Запоріжжя, вулиця Незалежної України, 72 (кабінет №154, вхід із площі Маяковського). Графік роботи: понеділок-п’ятниця з 09:00 до 15:00;
  • Харківська область: місто Харків, вулиця Серпова, 4Б. Графік роботи: понеділок-п’ятниця з 09:00 до 16:00;
  • Одеська область: місто Одеса, вулиця Грецька, 1. Графік роботи: понеділок-п’ятниця з 09:00 до 16:00;
  • Полтавська область: місто Полтава, вулиця Володимира Козака, 14. Графік роботи: понеділок-середа з 09:00 до 15:00;
  • Миколаївська область: місто Миколаїв, проспект Миру, 54В. Графік роботи: понеділок-п’ятниця з 09:00 до 16:00;
  • місто Київ, вулиця Мала Шияновська (Немировича-Данченка), 14/13. Графік роботи: понеділок, вівторок, п’ятниця з 09:00 до 16:00;
  • Донецька область: збір даних проводять мобільні групи. Приїзд мобільної групи оголошується лише на місцях органами місцевого самоврядування;
  • Херсонська область: реєстрація здійснюється лише мобільними групами.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутян у Харкові прийматиме юрист: дата та адреса

У вівторок, 14 січня, у місті Харків відбудеться консультація для бахмутян з представником Міжнародного комітету порятунку (IRC). Усі охочі зможуть поставити питання, які стосуватимуться різноманітної […]

грошову допомогу

УВКБ ООН розпочинає нову реєстрацію на грошову допомогу для переселенців та переселенок

Відсьогодні, 13 січня розпочали, свою роботу пункти збору УВКБ ООН. Отримати грошову допомогу зможуть переселенці та переселенки, а також ті, хто повернувся до свого постійного […]

часового яру

Росіяни вивезли жінку з окупованого мікрорайону в Часовому Яру

Російські військові опублікували ролик зі свідченнями жінки, яку, нібито, вивезли з Часового Яру. “Евакуйована” стверджує, що чекала, поки її вивезуть до росії. Про це йдеться у ролику, […]

Історія турботи: як перукар із Бахмута підтримує жінок у складні часи

У Києві працює перукар-стиліст з Бахмута Олександр Мелкумян. Свою роботу він продовжив у мережі столичних салонів краси. На новому місці чоловік започаткував благодійну ініціативу для […]

Де взяти витяг про фактичне місце проживання з дитиною: інструкція

Для отримання допомоги на дитину батьків можуть попросити надати документи, зокрема й витяг про фактичне місце проживання з дитиною. Наприклад, якщо донор надає перевагу допомозі […]