Синоптик розповів, якою буде погода в Україні в останні вихідні травня

Семаковська Тетяна 06:14, 28 Травня 2023

poppy 41484

Цього вікенду, 27-28 травня, в Україні очікується тепла погода, місцями з дощами та грозами. Незначне похолодання торкнеться північних та західних областей.

Про це повідомляє синоптик Ігор Кібальчич, пише «Meteoprog».

За його даними, у суботу очікується нестійка погода, особливо в денний час: пройдуть грозові дощі, у центральних, північних та південно-східних областях місцями сильні зливи з градом та шквалистим посиленням вітру до 15-20 м/с. У неділю на тлі поступового зростання атмосферного тиску та більш стійкої повітряної маси очікується зменшення інтенсивності опадів, але температура повітря знизиться на 2-5 °С, особливо у північних та західних областях. Вітер очікується переважно північно-західної чверті. 

Синоптик додав, що загалом погодні умови відповідатимуть кліматичній нормі для цих днів.

Прогноз погоди на суботу, 27 травня:

У західних областях вночі без істотних опадів, вдень у Прикарпатті, Закарпатті та на Поділлі пройдуть грозові дощі, на решті території регіону без опадів. Вітер північний, 5-10 м/с. Температура повітря вночі +8…+13 °С, вдень +18…+23 °С.

У північних регіонах вночі без опадів, вдень короткочасні дощі, грози; місцями град та шквали, 15-20 м/с. Вітер північний, 7-12 м/с. Температура повітря вночі становитиме +10…+15 °С, вдень +22…+27 °С.

У центральних областях вночі без істотних опадів, вдень грозові дощі, місцями град та шквали, 15-20 м/с. Температура повітря вночі +12…+17 °С, вдень +23…+28 °С.

У південних регіонах вночі місцями невеликий дощ, гроза; вдень по всій території регіону очікуються грозові дощі, в окремих пунктах град та шквали, 15-20 м/с. Вітер північно-східний, 3-8 м/с. Температура вночі +12…+17 °С, вдень +24…+29 °С.

У східній частині України вночі місцями невеликий дощ, вдень короткочасні дощі та грози, місцями град та шквали, 15-20 м/с. Вітер північно-східний, 3-8 м/с. Температура повітря вночі +11…+16 °С, вдень +22…+27 °С.

Погода27 de55aПогода в Україні на 27 травня. Фото: Знімок екрана з сайту meteoprog.com

Читайте також: Справа для людей: як волонтери допомагають жителям деокупованого Лимана?

Прогноз погоди на неділю, 28 травня:

У західній частині країни без опадів, лише на Закарпатті вдень невеликий дощ, місцями грози. Вітер північно-східний, 5-10 м/с. Температура повітря вночі +6…+11°С, вдень +18…+23 °С.

У північних регіонах опадів не передбачається. Вітер північно-східний, 7-12 м/с. Температура повітря вночі +7…+12 °С, вдень +18…+23 °С.

У центральних областях вночі без опадів, вдень місцями короткочасні дощі та грози. Вітер північно-східний, 7-12 м/с. Температура повітря вночі +11…+16 °С, вдень +22…+27 °С.

У південних регіонах вночі без опадів, вдень місцями короткочасні дощі та грози. Вітер північно-східний, 7-12 м/с. Температура повітря вночі +12…+17 °С, вдень +25…+30 °С.

У східних областях вночі без опадів, вдень дощі та грози, в окремих районах град. Вітер північно-східний, 7-12 м/с. Температура повітря вночі +11…+16 °С, вдень +21…+26 °С.

Погода28 aceaaПогода в Україні на 28 травня. Фото: Знімок екрана з сайту meteoprog.com

Фото: Pixabay

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Компенсація за оренду житла для ветеранів: хто може отримати і як подати заявку

Семаковська Тетяна 14:10, 3 Листопада 2025
Компенсація військовим / фото з відкритих джерел

Міністерство у справах ветеранів запустило програму компенсації за оренду житла. Вона передбачає щомісячну грошову виплату ветеранам і ветеранок, які втратили житло, проходять реабілітацію або є внутрішньо переміщеними особами.

Детальніше про те, як отримати компенсацію на оренду житла ветеранам і ветеранкам — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Компенсація за оренду житла для ветеранів 2025-2026

Міністерство у справах ветеранів України реалізує програму грошової компенсації за найм (оренду) житлових приміщень відповідно до постанови Кабінету Міністрів №252.

Хто може отримати компенсацію:

  • ветерани та ветеранки, які втратили або мають пошкоджене житло через бойові дії;
  • військові, які проходять реабілітацію далеко від задекларованого місця проживання (понад 15 кілометрів);
  • внутрішньо переміщені особи з-поміж військових, які не мають власного житла або проживають в орендованому помешканні.

Розмір компенсації залежить від місця, де орендується житло:

  • Київ, Дніпро, Львів, Одеса — 2 прожиткові мінімуми (6 056 гривень);
  • обласні центри — 1,5 прожиткового мінімуму (4 542 гривень);
  • інші населені пункти — 1 прожитковий мінімум (3 028 гривень).

Якщо вартість оренди перевищує суму компенсації, ветеран або ветеранка можуть самостійно доплатити різницю. У разі короткострокової оренди (менше місяця) компенсація нараховується пропорційно кількості днів проживання.

Кошти перераховуються на банківський рахунок (IBAN), зазначений у заяві.

Як подати заяву

Для того, щоб подати заявку, потрібно звернутися до:

  • структурного підрозділу з питань ветеранської політики за місцем орендованого житла;
  • ЦНАП (послуга №02606).

Документи подаються особисто або поштою (рекомендованим листом). Заяву можна оформити у паперовій або електронній формі (за наявності технічної можливості) відповідно до додатка до Порядку №252.

Заявка розглядатиметься протягом 10 робочих днів.

Які документи потрібно

До заяви потрібно додати наступні документи:

  • документ, що посвідчує особу;
  • картка платника податків;
  • військово-обліковий документ;
  • посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни;
  • результати обговорень мультидисциплінарної реабілітаційної команди або документи щодо проходження реабілітації в амбулаторних умовах — для тих, хто проходить реабілітацію;
  • довідка про відсутність судимості та інших обмежень, пов’язаних зі злочинами проти України;
  • інформаційна довідка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
  • акт обстеження об’єкта, пошкодженого внаслідок бойових дій, спричинених агресією рф;
  • договір найму (оренди) житла.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Пенсії 2025: що зміниться з 1 листопада і чи буде підвищення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:35, 28 Жовтня 2025
Отримувачі пенсії / фото ілюстративне, iStock

З листопада 2025 року масштабних змін у пенсійних виплатах не очікується, однак низці категорій українців потрібно пройти фізичну ідентифікацію, аби не втратити соціальні виплати. Також окремі пенсіонери продовжать отримувати надбавки залежно від віку, а для матерів тяжко хворих дітей передбачено можливість дострокового виходу на пенсію.

Детальніше про те, що варто очікувати отримувачам пенсії з 1 листопада 2025 року — в матеріалі Бахмут IN.UA

Що зміниться з 1 листопада для пенсіонерів

У листопаді 2025 року змін у розмірах пенсійних виплат не передбачається. Водночас деяким категоріям громадян потрібно пройти фізичну ідентифікацію для продовження отримання державних виплат.

Проходження фізичної ідентифікації

Пенсійний фонд України нагадав, що термін проходження фізичної ідентифікації для одержувачів окремих видів державних допомог продовжено до 1 листопада 2025 року.

Це стосується громадян, які на початок повномасштабної війни перебували на обліку в органах соцзахисту на тимчасово окупованих територіях або у районах активних бойових дій і після 24 лютого 2022 року не зверталися із заявами про продовження виплат на інших територіях.

Ідентифікацію можна пройти онлайн — через відеозв’язок. Для цього потрібно заповнити заяву у розділі “Ідентифікація за допомогою відеоконференцзв’язку” на порталі електронних послуг ПФУ. Після цього заявник отримає повідомлення про дату та час відеосеансу з фахівцем Пенсійного фонду.

Надбавки до пенсії після 70 років

Пенсіонери, старші за 70 років, можуть отримати доплати, якщо їхня основна пенсія не перевищує 10 340,35 гривень.

Розмір надбавок:

  • 70–74 роки — 300 гривень;
  • 75–79 років — 456 гривень;
  • 80+ років — 570 гривень.

Надбавки нараховуються автоматично, без додаткових звернень.

Крім того, самотні пенсіонери старше 80 років, які потребують постійного догляду, мають право на додаткову допомогу. Для її оформлення потрібно надати до Пенсійного фонду медичну довідку про потребу у сторонньому догляді та документи, що підтверджують відсутність працездатних родичів.

Пенсії для матерів тяжко хворих дітей

Матері, які виховували тяжко хворих дітей до шестирічного віку, можуть отримати дострокову пенсію після досягнення 50 років і за наявності не менше 15 років страхового стажу.

До таких дітей належать ті, хто має:

  • тяжкі вроджені вади розвитку;
  • онкологічні чи орфанні захворювання;
  • ДЦП;
  • цукровий діабет I типу;
  • психічні розлади чи хвороби нирок IV ступеня;
  • потребу у трансплантації або паліативній допомозі.

Підтвердженням є відповідна довідка медичного закладу або посвідчення, яке засвідчує стан здоров’я дитини до шести років.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Компенсація за оренду житла для ветеранів: хто може отримати і як подати заявку

Міністерство у справах ветеранів запустило програму компенсації за оренду житла. Вона передбачає щомісячну грошову виплату ветеранам і ветеранок, які втратили житло, проходять реабілітацію або є […]

Пенсії 2025: що зміниться з 1 листопада і чи буде підвищення

З листопада 2025 року масштабних змін у пенсійних виплатах не очікується, однак низці категорій українців потрібно пройти фізичну ідентифікацію, аби не втратити соціальні виплати. Також […]

17:35, 28.10.2025 Скопіч Дмитро

Як отримати статус безробітного і скільки становить виплата: роз’яснення Донецького центру зайнятості

У жовтні 2025 року українці, які втратили роботу, можуть отримати допомогу по безробіттю від 1 500 до 8 000 гривень. Розмір виплат залежить від страхового […]

18:00, 27.10.2025 Скопіч Дмитро

“Діти хвилюються всюди — і в Україні, і за кордоном”: як у бахмутських школах допомагають боротися зі стресом

У сьогоднішніх реаліях, коли в країні війна і щоденні тривоги, діти та підлітки зіштовхуються з різними тривожними станами. Коли діти мають зміни у поведінці, на […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

29 жовтня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]