Інформатака на Залужного? Що не так з забороною на виїзд чоловіків та чи заважатиме це евакуації

Семаковська Тетяна 21:06, 5 Липня 2022

287675986 1721543684880419 3574175166925358699 n d6bc1Редакція «Бахмут IN.UA» дослідила питання заборони виїзду чоловіків з міста реєстрації у Бахмутській громаді та на національному рівні. Що з цього приводу кажуть головнокомандуючий ЗСУ Валерій Залужний та у військкоматі Бахмута, – читайте у нашому матеріалі. 

Зранку 4 липня народний депутат від партії «Слуга народу» Олександр Федієнко опублікував скан-копію документа, який забороняє військовозобов’язаним чоловікам України покидати місце перебування чи прописки без дозволу Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (в колишньому – військкоматів). У постанові стоїть підпис головнокомандуючого Збройних сил України Валерія Залужного. 

291876719 447908553505423 688155298029321135 n 4fc69

Скрін з бахмтської вайбер групи.

Ввечері того ж дня про ідентичне нововведення на території Запорізької області заявила пресслужба Запорізької обласної державної адміністрації. Журналіст Руслан Сміщук припустив, що заява – фейк, створений в цілях інформаційної атаки на Залужного. Пізніше він відредагував власну публікацію.

На той момент низка підтверджень, спростувань та припущень від військових, політиків та активістів досягла апогею: через тему активно сварилися у соцмережах, своє невдоволення таким рішенням почали виказувати навіть противники «зрадофілів», а ключові слова «виїзд» та «Генеральний штаб ЗСУ» за день стали другою найпопулярнішою темою у пошуковиках серед українців.

290929071 1163357320901432 6501179252834059649 n e7c2f

Фото Черкаський обласний ТЦК.

Суперечки стали ще агресивнішими, коли Генштаб 5 липня підтвердив новину про заборону на виїзд всіх військовозобов’язаних. Але у штабі нагадали, що така постанова вписана у закон «Про воєнний стан» ще з 1992 року, просто на неї не зважали. 

«Норма Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», який діє з 1992 року, передбачає, що у воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки», – вказано у повідомленні.

Читайте також: 

Однак пресслужба Генштабу наголосила, що зміни все ж таки є: зараз розробляється порядок надання дозволу тим чоловікам, які планують виїхати за межі свого міста. Дозвіл надається на термін від 30 днів до року. Тобто без нього виїжджати не можна, а перевірити документи зможуть на кожному КПП. 

«Розглядається додаткове унормування питань переміщення осіб, які систематично перетинають адміністративні межі у звʼязку зі службовою чи особистою необхідністю», – додали у Генеральному штабі ЗСУ. 

Ситуацію прокоментував і ексдепутат України, член української делегації в ПАСЄ та колишній голова інформаційного департаменту «Правого сектора» Борислав Береза. Політик теж одразу нагадав, що така норма – не забаганка Залужного, а давно існуючий пункт у законі. 

3 8b4cf

Фото Facebook – Борислав Береза

«Це абсолютно безглузда норма, яка суперечить скасуванню прописки. І насправді Верховна Рада мала б навести лад у цьому питанні, але… У нас же шоу перевищує будь-яку раціональність і користь. А від цієї історії пахне не лише шоу, а й класичною інформатакою», – впевнений Береза. 

На його думку, влада навмисно спровокувала появу новини у ЗМІ. Зроблено це начебто, щоб одночасно відвернути увагу від відступу ЗСУ з Лисичанська та обернути наростаюче невдоволення тим, що відбувається на Сході, у бік головнокомандуючого. 

Читатйе також: 

«Депутат «Слуги народу» Олександр Федієнко опублікував лист головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного про те, чи можна військовозобов’язаним залишати місце проживання без дозволу військкоматів. І акцент робиться на тому, що «Сьогодні (саме) Залужний ПРОСИТЬ не випускати чоловіків із місць проживання без дозволу військкомату». Не норма закону, а забаганка Залужного виходить. Залишається з’явитись якомусь умовному Єрмаку на білому Арестовичі із заявою, що Офіс президента це не підтримує і треба цю норму скасувати, й швидким голосуванням скасують. А з’являтиметься він не одразу. Через деякий час. Народ має дозріти та зустріти оваціями цього дбайливця інтересів народних», – заявив Береза. 

Політик вважає, що таким чином члени партії «Слуга народу» та оточення президента Володимира Зеленського планують підвищити свій рейтинг та зменшити «стабільну» популярність головнокомандуючого, яка «дратує багатьох в Офісі президента та Верховній Раді». Також політик звертає увагу на те, хто за такого сценарію міг «змусити» Залужного видати положення у законі за власне побажання. 

Рівно за годину після публікації Берези Валерій Залужний спростував той факт, що розпорядження набуває чинності негайно. Але й не став заперечувати, що свободу переміщення всіх чоловіків віком від 18 до 60 років можуть обмежити навіть в межах країни. 

4 31cc9

Facebook – Валерій Залужний

«Всі, хто досі не стоїть чи не поновився на військовому обліку, мають це зробити. Ті з вас, хто планує виїзд за межі своїх районів та областей, мають взяти дозвіл у ТЦК (ред. – Територіальний центр комплектування). Жодних вказівок на перешкоджання переміщенню осіб упродовж найближчих днів з боку військового командування не надавалося», – заявив головнокомандуючий. 

Читайте також: 

Невдовзі слова Залужного розтлумачила координатор руху адвокатів ЗСУ Євгенія Рябека. За її словами, цю постанову закону просто неправильно зрозуміли. Насправді ж мова йде про переміщення військовозобов’язаних для зміни місця проживання або реєстрації. Тоді треба заново приписуватись до найближчого ТЦК. Ця постанова начебто існує виключно для впорядкування обліку осіб, котрі вирішили переїхати в межах країни. Тобто в разі евакуації з небезпечних районів перешкоджати переміщенню чоловіків ніхто не буде, але після прибуття на нове постійне місце проживання військовозобов’язані повинні якнайшвидше приписатись до місцевого ТЦК.

291149047 1466568970471163 6260676914369465032 n a5381

Facebook – Євгенія Рябека (в центрі)

Рябека запевнила, що заборона на переміщення чоловіків може зупинити економіку. Тому зараз відповідальні органи вимушені у терміновому порядку внести поправки в документ, щоб впорядкувати його з юридичної точки зору та виключити плутанину. 

«Військовозобов’язані чоловіки можуть пересуватися Україною без отримання відповідних дозволів», – сказала вона. 

Редакція «Бахмут IN.UA» звернулась за коментарями до посадових осіб Бахмутської міської ради, відповідальних за військовий призов та до представників Територіального центру комплектування міста Бахмут. Але ми отримали відмову, обґрунтовану тим, що працівники колишніх військкоматів ще не розібрались у питанні та не знають шляхів впровадження відповідного положення закону «Про воєнний стан». Додали також, що не хочуть розголошувати дані, аби не допомагати ворогу.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]