Бізнесмен, регіонал та філософ: хто очолив військові адмінстрації на Донеччині та для чого вони потрібні

Семаковська Тетяна 14:37, 5 Липня 2022

1 672f9Офіс президента України 4 липня оприлюднив указ про створення 14 нових військових адміністрацій на Донеччині. Відомо, що документ набирає чинності з дня його оприлюднення. На території Бахмутського району з’явиться одразу чотири міські військові адміністрації: Бахмутська, Сіверська, Соледарська, Часовоярська, й одна сільська – у Званівці. 

Кого призначив Зеленський?

Відповідно до указу Володимира Зеленського №469/2022, головою Бахмутської військової адміністрації стане діючий мер міста Олексій Рева. Варто зазначити, що у Сіверську та Соледарську військові адміністрації очолили колишній заступник голови Маріупольскої райдержадміністрації Олексій Воробйов та професійний військовий Сергій Гошко відповідно. Натомість очільники Часов Яру та Бахмутської громади Сергій Чаус та Олексій Рева залишились на своїх місцях. Ситуація змінилась тільки для колишнього голови Званівської ОТГ Олександра Білицького: з 2020 року він був відсторонений від виконання обов’язків на користь нової очільниці селищної ради Софії Максименко. Наразі він призначений головою місцевої військової адміністрації. 

2 a012d

Фото Facebook Олексій Рева

Отож, на посаду голови Комарської військової адміністрації Волноваського району призначили Олександра Куропятника – голову Ольгинської військово-цивільної адміністрації. Новостворену Великоновосілківську селищну військову адміністрацію того ж району очолюватиме Сергій Ященко. На відміну від попередніх населених пунктів, де на таку відповідальну у воєнний час роль поставили професіоналів або просто місцевих чиновників, котрі надійно закріпились на місцях, у Великоновосілківську призначили бізнесмена. Згідно з податковими деклараціями, Ященко – власник будівельної компанії «Донінтерпласт». Заставний капітал підприємства – тисяча гривень, а за юридичною адресою у Харкові стоїть житловий будинок. Цю інформацію можна біло б проігнорувати, якби не два цікавих факти: з 2016 року бізнесмен виграв одразу декілька тендерів на ремонт виключно у Донецькій області. При цьому його дружина Ганна Ященко – голова Великоновосілківської районної державної адміністрації. Відповідно компетенція нового голови військової адміністрації залишається під питанням. 

У Покровському районі створили дві нові військові адміністрації: в місті Курахове та у селищі Шахове. Головами стали відповідно Роман Падун та Сергій Сажко. Раніше обидва політики працювали у міськраді Курахового, тому добре розбираються у потребах громади, але їх військовий досвід, як і у попередньому випадку, досить сумнівний. 

Найбільше нових військових відомств створили у Краматорському районі: власне, Краматорську міську військову адміністрацію очолив Олександр Гончаренко (мер міста і колишній член «Партії регіонів»); у Лимані на цю посаду призначили Олександра Журавльова (мер); Миколаївську міську військову адміністрацію того ж району очолюватиме Юрій Підлісний – завідувач кафедри політичних наук, доктор філософії та ідейний католик, що з недавнього часу почав все частіше з’являтись у політичних ток-шоу.

3 f0b97

Фото Facebook Юрій Підлісний

У Святогірську начальником військової адміністрації став Володимир Рибалкін. Його послужний список, хоч і не ідеально підходить для командування у воєнний час, але не викликає явного обурення: член ТРО, активіст, журналіст та голова Святогірського відокремленого підрозділу громадської організації «Стоп корупції». Головою Черкаської селищної військової адміністрації Краматорського району призначено Олексія Кривоконя – голову Привільської сільської ради Слов’янського району Донеччини, котрий у 2020 році безрезультатно намагався очолити Черкаську селищну раду від партії «Слуга народу». 

Для чого потрібна військова адміністрація?

Згідно з положеннями закону України про правовий режим воєнного стану та військово-цивільні адміністрації, після указу про створення такого органу у населеному пункті повністю або тимчасово розпускають депутатський корпус. 

Віднині всі рішення у громаді приймає особисто голова військової адміністрації до закінчення воєнного стану або відповідного розпорядження президента. Відповідно, на життя цивільних «зміна влади» вплине опосередковано. Проблеми можуть початися на етапі звернення через приймальню. В такому разі розв’язання труднощів жителів міста чи селища залишиться на розсуд голови адміністрації. 

Навіщо Зеленському взагалі роздавати одноосібну владу політикам, бізнесменам та колишнім членам «Партії регіонів», розповів юрист та громадський активіст Андрій Грудкін з Торецька, де військова адміністрація з’явилась ще першого квітня 2021 року. 

4 2a9b8

Фото пресслужба торецької міської військово-цивільної адміністрації.

«З точки зору президента і центральної влади це убезпечення себе від ризиків дій певних обраних лідерів, мерів, депутатів. Йдеться про дії, які можуть бути на руку колаборантам. І це такий превентивний крок. Приклад Луганської області демонструє скільки там депутатів і вищих виборних осіб перейшли на бік окупанта (прим.ред – йдеться про території контрольовані українською владою до початку повномасштабного вторгнення)», – розповів сайту «Бахмут IN.UA» юрист та громадський діяч Андрій Грудкін.

За його словами, таким чином Зеленський відсікає сумнівних мерів та депутатів від прийняття рішень, і в «ручному режимі» контролює ситуацію. Грудкін наполягає: навіть, якщо призначені голови військової адміністрації недостатньо компетентні для виконання задач на місцях, раніше були звинувачені у корупції або тісно співпрацювали з проросійськими політиками, зараз президент їм довіряє. А це у нинішній ситуації в пріоритеті.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]