«Децентралізація в деталях» – побоювання мешканців Клинового коментує місцевий експерт (Відеоопитування)

Семаковська Тетяна 22:15, 7 Серпня 2017

Читачі вже познайомились з проблемами та очікуваннями жителів села Клинове. Більшість мешканців мають позитивні очікування від об’єднання з містом. Хтось сподівається, що відбудують спортивні та дитячі майданчики, хтось турбується, щоб не закрили сільську школу, а скептики вважають, що проблеми села в місті не почують. На запитання місцевих жителів відповідає політолог, економіко-правовий експерт Петро Тутов.

З висновками експерта на запитання Опитненьскої, Іванівської, Покровської та Зайцівської сільрадами можна ознайомитись в минулих матеріалах проекту «децентралізація в деталях».

Мешканці сподіваються, що після об’єднання громади в селі з’являться дитячі та спортивні майданчики, пляж, запрацює клуб.

«Кошти об’єднаної територіальної громади допоможуть вирішити проблеми благоустрою села – з’явиться більше фінансових можливостей. З іншого боку, наприклад, для створення пляжів на місцевих ставках, я і зараз не бачу якихсь перешкод. Треба існуючому голові села проявити ініціативу та створити пляж».

Видача довідок та затвердження різних станів громадянського стану залишиться в селі?

«Я впевнений, що після об’єднання в єдину громаду, у села не заберуть та не зменшать перелік адмінпослуг. Дані функції будуть покладені на старосту села. Так, що ці побоювання зайві».

Мешканці вважають, що після створення громади проблеми села можуть  загубитися серед проблем великого міста.

«Дійсно, такі побоювання сельчан не безпідставні. Досвід утворення Соледарської громади, в деяких моментах, це підтверджує. Для того, щоб сільські питання не загубились в загальному переліку питань, треба, по-перше, формувати гідний депутатський корпус. По-друге, обирати добропорядну людину на посаду старости села, щоб у нього були і бажання і можливості вирішувати проблеми села».

Мешканці Клинівської сільради скаржаться на труднощі, які вимушені терпіти для того, щоб дістатися лікарні?

«Після об’єднання з Бахмутом, сельчани будуть зняті з обліку Світлодарської лікарні. Жителі села зможуть отримувати медичні послуги другого рівня в Бахмуті».

Чи закриють сільську школу?

«Я вважаю, що в найближчі роки, школи в селах закриватись не будуть. Скоріш за все в подальшому, школи будуть переформатовані в філіали, але продовжать працювати».

Мешканці сподіваються на запуск додаткових і нових маршрутів, які б об’єднували села з  центром громади

«Створення додаткових сільських маршрутів абсолютно посильно для керівництва нової громади, це питання скоріш за все буде позитивно вирішено. Села Зайцеве і Клинове найвіддаленіші від Бахмута і мешканці не зможуть обходиться без транспорту».  

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]