“Децентралізація в деталях”: на питання мешканців Сіверської ОТГ відповідає місцевий експерт

Семаковська Тетяна 14:23, 2 Серпня 2017

Мешканці Сіверської територіальної громади  вже живуть в новій формації три місяці. Про що вони турбуються, чого очікують, на що сподіваються, у чому розчарувались? На всі їх запитання відповідає політолог, економіко-правовий експерт Петро Тутов.

З коментаріями Петра Тутова на запитання Опитненьскої,ІванівськіоїПокровської,Зайцівської,Клинівської сільрад ми знайомили читачів у минулих матеріалах. Зараз експерт коментує побоювання мешканців Сіверської ОТГ.

Як будуть розподілятись фінансові кошти в залежності від категорії населення громади: перевага сільського або місцевого населення?

Бюджет об’єднаної громади формується з декілька джерел. Власні надходження – у вигляді податків та зборів, медична та освітня субвенція, яка розраховується в залежності від кількості загального населення, і третє – субвенція на розвиток громади. Як раз остання і розраховується в залежності саме сільського населення та площі громади. Але використання та розподіл цієї субвенції  буде залежить від рішення депутатського корпусу.

 

Чи з’являться робочі місця та нові можливості для розвитку громади?

Ситуація з робочими місцями у Сіверську дійсно дуже складна. Раніше люди працювали на нефтепереробчому комбінаті, ПРаТ “Ізосев”, який зараз банкрут, на сільських підприємствах. Але завжди існує можливість залучати інвестиції для всієї громади. Наприклад, за І квартал 2017 року, інвестиції у сільське господарство склали 403 мільйона доларів США, майже 11 мільярдів гривень. Дані кошти можна направляти на оновлення основних засобів, а це допомагає ефективніше працювати та заробляти додаткові кошти для бюджету громади, і вже потім розвивати виробництво та інші сфери громади.

Чи покращиться становище інфраструктури громади в цілому: дороги, освітлення, сквери та інше?   

“Всі питання, пов’язані з інфраструктурою громади будуть вирішувати депутати на місцевому рівні. Якщо розглядати, наприклад, стан дороги до села Серебрянка, то там дуже часто ходить технологічний транспорт і вона знаходиться дуже в поганому стані. Проблему можна вирішити, на мій погляд, двома способами. Власники кар’єру повинні розглянути питання пайової участі у  роботах по ремонту та відбудови цієї дороги. Або керівники місцевого самоврядування можуть за допомогою суду стягнути збиток з власників за пошкоджену дорогу.

Чи налагодиться водопостачання для мешканців Сіверська?

Бюджет Сіверської ОТГ дотаційний та говорити, що на всі напрямки вистачить фінансових коштів – не вірно та передчасно. З’являться додаткові кошти, сформується інвестиційний клімат і тоді можна буде розподіляти кошти і в сферу ЖКГ, і на ремонт доріг і на соціальні об’єкти.

Нові резерви поповнення бюджету для Сіверської ОТГ

Нове керівництво громади поводить себе активно та публічно, що може стати гарним прикладом для інших громад. Новий голова розглядає резерви поповнення бюджету, наприклад, проводить інвентаризацію земель приватних підприємців щодо розташування їх торгівельних майданчиків. Але я вважаю, що найголовніше – це інвентаризація сільськогосподарських земель. В тому році був випадок використання сільськогосподарської землі, площею 42 га без оформлення. По сьогоднішній час проблема не вирішена. А такі заходи допоможуть залучити додаткові кошти в загальний бюджет громади.

Чи буде поповнюватися бібліотечний фонд Сіверської ОТГ від району?

На жаль роль бібліотек сьогодні знижується. Треба шукати інші способи залучення читачів. Сіверська бібліотека, наприклад, впроваджують Інтернет. Я думаю, що питання поповнення бібліотечного фонду буде вирішуватись тільки на рівні громади.

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]