“Децентралізація в деталях” – питання мешканців Зайцівської громади коментує місцевий експерт (Відеоопитування)

Семаковська Тетяна 09:09, 13 Липня 2017

У мешканців сільських територій в очікуванні об’єднання з містом виникають прості життєві запитання – чи з’являться нові робочі місця, чи налагодиться транспортне сполучення, чи збережеться медичне обслуговування на селі. Однак, навіть, на такі зрозумілі запитання, люди хочуть почути заспокійливі відповіді. Що буде відбуватись у Зайцівській сільраді, після злиття з Бахмутом коментує місцевий експерт в рамках проекту “Децентралізація в деталях”.

Політолог, економіко-правовий експерт Петро Тутов, відповідає на запитання мешканців Зайцівської громади, як в минулих матеріалах коментував побоювання Опитненської, Іванівської, Покровської сільрад.

 

Чи збільшиться кількість робочих місць після об’єднання з Бахмутом?

“Сільгосптехніка”, що розташоване у селі Зайцеве, в минулі часи, було одним з провідних підприємств та забезпечувало робочими місцями мешканців села. У зв’язку з реформуванням земельно-правових відносин, дане підприємство не змогло працювати в нових ринкових відносинах – фермери почали купувати власну техніку та ремонтувати її своїми силами. На жаль, відновити його неможливо. Однак, децентралізація надає нові можливості для створення робочих місць. Наприклад, можна утворювати переробні підприємства. Я вважаю, що новому керівництву громади – це буде під силу”.

Чи з’явиться на селі власна амбулаторія?  

“Говорити про відкриття амбулаторії в Зайцівській громаді – некоректно. Кількість населення не дозволяє відкривати та утримувати амбулаторію. Скоріш за все, мешканці села будуть обслуговуватись в амбулаторії селища Опитного”.

Чи налагодиться транспортне сполучення?

“Всі пропозиції та зауваження від сільських громад враховані в Бахмуті. Але, на сьогоднішній час, мешканці сіл стали заручниками ситуації – район дане питання майже не вирішує, а керівництво міста не може, бо немає повноважень. У подальшому, після проведення виборів у нову громаду, дане питання буде вирішено позитивно – і мешканці сіл отримують транспортне сполучення обов’язково”. 

 150 2c28f be3cb 6b537

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]