В постійній рубриці “Маєш право” координатори руху “Сильні громади” підготували огляд важливіших рішень 102-ї липневої сесії Бахмутської міськради. Підміна понять і видимість реакції влади на критику громадськості по якості робіт на бульварі Металургів, ось що першим кидається в очі.
На розгляд депутатів виносять рішення Громадських слухань з питання реконструкції та озеленення екологічного скверу бульвару Металургів і проектів розвитку території мікрорайону «Цветмет». Затверджується календарний план з 14-ти пунктів, 13 з яких навіть не були озвучені на громадських слуханнях. Тільки один захід, який був озвучений на слуханнях, а саме «створення при Бахмутській міській раді дорадчого органу з питань здійснення ремонтних робіт на об’єктах соціальної інфраструктури міста Бахмут», планують виконати до жовтня 2017 року. Деякі з заходів, які не відомо звідки взялися, були виконані – спил аварійних дерев, завезення грунту на бульвар Металургів. Слід зазначити, що ті недоліки, які були зазначені під час громадських слухань – лави встановлені під кутом к горизонту та невідповідні до проекту пандуси навіть не внесені в перелік.
Дивлячись на те, що «п.2 завезення піску на дитячий майданчик перед Народним домом і п.8 заміна піску на дитячому майданчику біля КЗК «Бахмутський міський народний Дім» одне й теж саме мабуть цей проект рішення навіть не вичитали перед тим, як розміщати. Що ще раз підтверджує намагання влади зробити видимість реакції на критику громадськості.
На липневій сесії вперше буде затверджена Програма сприяння розвитку громадянського суспільства. Дана програма гаряче обговорювалась членами Громадської ради, було надано багато пропозицій та зауважень. Слід відзначити, що деякі з них було враховані представниками місцевого самоврядування. Так, у Бахмуті в найближчий час буде створений молодіжний центр “Перспектива”, де планують допомагати розвитку молодіжного руху та формування в них активної громадянської позиції. З Програми виключили фінансування іміджевого видання “Бахмутський вісник”. На жаль, Бюджет участі повністю замінить конкурс грантів міської ради. Тобто, для участі громадськості в розподілі бюджету не з’явиться новий інструмент, той самий конкурс змінить умови проведення. Те що громадськість зі свого боку називає підмінюють поняття, в міськраді вважають ефективним використанням коштів.
Депутатський склад Бахмутської міської ради зменшиться на одну особу. Микола Ятченко, по особистій заяві, у зв’язку зі станом здоров’я припиняє свої повноваження. Тепер, виборцям, які голосували за Миколу Ятченко, доведеться звертатись до Валерія Слесарєва.
Затверджене нове рішення про місцеві податки та збори. Треба відмітити, що дане рішення виглядає детальною інструкцією для розуміння щодо об’єкту оподаткування, ставок, строків сплати податків та зборів. По єдиному податку, навіть, надана розшифровка за видами діяльності – тобто, хто скільки буде сплачувати, в залежності чим займається. Ставки по податку на нерухоме майно залишились без змін, у порівнянні з тими, які були затверджені ще у лютому.
«На сьогодні ми вирішили, що краще зберігаються результати тих проектів, в яких мешканці приймають участь. Це не обов’язково мають бути гроші, власний внесок може бути у вигляді виконання робіт», – прокоментувала секретар міськради Світлана Кіщенко.
На сесії у липні буде затверджена Програма розвитку міськелектротранспорту. Проблемами функціонування електротранспорту називають високий відсоток застарілого обладнання, незадовільний стан технічної бази, недостатнє компенсування перевезень пільгової категорії, недостатню фінансову підтримку.
Керівництво КП “Бахмутелектротранс” у 2018-2020 роках планує впровадити такі заходи.
Затверджується зміни до Програми з реалізації Конвенції про права інвалідів, а саме збільшується фінансування різних заходів: фінансування реабілітаційних послуг для дітей-інвалідів, фінансування культурних заходів, проведення майстер-класів. У Програмі обумовлене санітарне-курортне оздоровлення інвалідів, але фінансування з різних бюджетів, чомусь, відсутнє.
Нажаль вивчити і проаналізувати Програму розвитку культури на території міста Бахмута на 2017-2020 роки нам не вдалося, бо в додатку замість цієї програми прикріплена цільова програма розвитку громадянського суспільства. З програмою на Громадскій раді виступала в.о. начальника Управління культури Бахмутської міської ради Лариса Андрєєва, але і почитати програму членам ради також не дали.
Звіт по виконанню Програми ефективної системи організації роботи з гуманного регулювання чисельності бродячих і безпритульних тварин на території Бахмутської міської ради за 2016 рік також виносили на розгляд членів Громадської Ради, тепер про виконання заходів з відлову і стерилізації розкажуть депутатам. Згідно пояснювальній записці в 2016-му році простерилізували 54 тварини на 15 тисяч гривень, відловили за рахунок коштів місцевого бюджету 109 тварин та підібрано 422 мертві тварини на суму 120 тисяч гривень.
Наступним рішенням до програми ефективної системи організації роботи з гуманного регулювання чисельності бродячих і безпритульних тварин на 2016-2020 роки пропонують внести зміни. В новій редакції викладається паспорт програми. Збільшується фінансування відлову і при тому, що сума коштів на фінансування стерилізації залишається незмінною. Будівництво притулку для тварин переносять, в попередній програмі проект планували оплатити в 2017 році, в цій редакції в 2018-му, саме будівництво залишається на 2019-2020 за рахунок обласного бюджету.
Депутатам доведеться також голосувати за нову програму розвитку освіти. Програма декларує заходи у різних сферах дошкільної, позашкільної, шкільної освіти та виховання дітей. Включені проекти взаємодії регіонів та інтеграції у Європейську спільноту. Як пояснила начальник відділу освіти на презентації програми перед членами Громадської ради мета програми зазначити напрямок роботи. Як саме буде досягнуто мети, планують розписати в річних планах.
Міськрада також планує передати в безоплатне користування на період з 01.07.2017 по 30.06.2018 року) приміщення комунальної власності п’яти громадським організаціям і двом квартальним комітетам.