Войти
Main menu

За проектом Цільової програми сприяння розвитку громадянського суспільства фінансування заходів на наступні чотири роки складає 7,5 мільйонів гривень. Більше половини суми – підтримка органів самоорганізації. Публічне обговорення проекту відбудеться на найближчій Громадській раді, 6 червня. Які саме заходи передбачає проект читайте далі.

Метою Програми є створення умов для розвитку громадянського суспільства, підвищення ефективності комунікації місцевої влади з громадою, забезпечення участі громадян у формуванні та реалізації державної і регіональної політики, стимулювання громадської активності.

В рамках цієї програми планують проводити щорічний міський форум громадських ініціатив та молодіжні форуми, навчальні тренінги для ініціативних груп громадян, для чого планують виділити від 2-х до 20-ти тисяч гривень кожного року.

Відповідно до бюджету Програми забезпечується фінансова підтримка  діяльності органів самоорганізації населення Бахмуту, кожен рік буде виділятись більше одного мільйону. В додатках не вказано, як будуть використовуватися ці кошти, але це скоріше за все зарплата квартальним і утримання їх офісів. Фінансова підтримка громадських організацій на порядок нижче близько 120 тисяч на рік. На що саме підуть ці гроші не зазначено.

569 d63ad

Згідно  Програми у 2018 році, нарешті, запрацює бюджету участі. Тобто, представники місцевого самоврядування планують залучити мешканців міста до прийняття рішень по вирішення проблем, які їх найбільше хвилюють. На це планують направити по півмільйона гривень щорічно. За проектом Відкритий бюджет замінить Конкурс проектів місцевого розвитку, на який в цьому році також виділялося 500 тисяч гривень. Нажаль конкурс в якому в цьому році прийняли участь майже півсотні учасників міняють на Бюджет, а не добавляють ще один інструмент участі громадян, забезпечивши фінансування з бюджету розвитку.

458 6088c

Серед заходів Програми є новий та актуальний проект "Школа молодого громадянина", направлений на впровадження знань та навичок громадської активності серед молоді. На жаль, на проект планують витрати лише 18,5 тисяч гривень, протягом чотирьох років. А ось на видавництво іміджевого видання «Бахмутський вісник» з міського бюджету виділяють в 14-ть раз більше - 260 тисяч гривень. Зрозуміло, що такі вади як особиста відповідальність та активна громадянська позиція формується з дитинства. Тому переоцінити важливість просвітницької діяльності у цьому напрямку не можливо. Ще 184 тисячі гривень на період 2017-2020 рік планують виділити на розповсюдження  тематичної соціальної реклами до державних свят і подій, що на думку розробників програми має підвищити довіру до інститутів громадянського суспільства. За допомогою соціальної реклами також планують доносити до мешканців інформацію про інструменти учать громадян у роботі місцевого самоврядування. Чому саме такі пріоритети виставляють у Програмі ми запитаємо на її обговоренні 6 червня.

Яке враження склалося від програми іт щоб вони хотіли додати ми запитали у представників інститутів Громадянського суспільства Людмили Скиби і Сергія Фісуна.

Людмила Скиба, член Громадської ради, розказала нам, що після ознайомлення з проектом Програми надала свої пропозиції та зауваження. Зокрема щодо проведення навчання з молоддю, бо в роки своєї діяльності щільно розвивала цей напрямок.

"У програмі, на жаль, не зрозуміло, який буде від неї результат. Я багато читаю, спілкуюсь та трохи розумію, чого вимагає громадськість. Тому програму треба допрацьовувати, не хочеться щоб знов це було зроблено для "галочки". Я внесла свої пропозиції та сподіваюсь, що вони будуть враховані" - прокоментувала Людмила Скиба.

А ось Сегій Фісун вважає, що які б пропозиції не надавалися вони не беруться до відома:

"У мене є своє бачення і про роботу соціальних програм і про роботу виконкому. Однак діючі члени Громадської ради не спримають їх. Тому я вважаю, що треба змінювати якісний склад Ради і лише потім працювати з нею. Тим не менше я буду на наступному засіданні і прийму участь у обговоренні".

Більш детальніше з Програмою можна ознайомитись на сайті Бахмутської міської ради. Якщо ви маєте свої пропозиції або зауваження до майбутньої Програми, їх можна надати у письмовому вигляді на громадське обговорення Програми, яке відбудеться 6 червня, в клубі Ветеранів, о 15.00, запрошуються всі бажаючі.

Безумовно, ініціатива органів міського самоврядування для обговорення і прийняття програми як курсу розвитку Громадянського суспільства свідчить, це крок вперед, і роль громадськості полягає саме в тому, щоб ця програма не була номінальною, а стала планом дій, який мав би ресурси і забезпечував певні результати. 

Добавить комментарий

Комментируя, просто соблюдайте общественную мораль