Що ми маємо зробити після перемоги?: погляд громадського діяча Володимира Березіна

Семаковська Тетяна 11:38, 12 Січня 2023

Screenshot 347 851ebВолодимир Березін — краєзнавець, громадський діяч та активіст виклав свої думки, щодо розбудови громади після перемоги. Яким досвідом може поділитись наш Бахмут — читайте в матеріалі.

Наші міста вже одного разу звільняли й у нас є унікальний досвід – що робити після деокупації, вважає пан Березін та наводить основні тези такого досвіду.

Без виборів, але з демократією

Виборів у прифронтових громадах не потрібно проводити, однак треба продовжувати призначати військові адміністрації. Необхідно створити в громадах регулярні наради учасників бойових дій.

Крім того, треба робити на постійній основі зустрічі керівництва громади зі всіма охочими, тобто віче у формі громадських слухань із заслухуванням, фіксацією та наданням відповідей на всі пропозиції, що поступають, вважає Березін.

Подібний досвід був у Дружківці у 2014-2015 роках. Головне – не просто звітувати владі, а слухати, надати можливість людям висловлювати свої думки. Щоб не робити для нас без нас, пише Володимир Березін.

Співпраця з правоохоронними органами

На думку, Володимира Березіна слід організувати обов’язкову щотижневу зустріч з керівництвом місцевої поліції всіх охочих. 

“В Костянтинівці це робили з 2015 по 2019 роки та довели їх (ред. зустрічей) ефективність”, — вважає Володимир Березін.

Під час таких зустрічей поліція системно звітує, що зробили за тиждень, відповідає на питання. Крім цього, це — унікальна можливість кожного охочого прийти та зробити заяву, яку поліція буде зобов’язана розслідувати.  

Правоохоронці, держслужбовці, працівники культури та освіти повинні бути головними державниками та показниками українськості та патріотизму. Громадськість повинна їх постійно контролювати та атестувати. 

Читайте також: «Ми тоді були голодні, злі і в нас мотивація була більша!», – Віктор Шендрік про розвиток демократичного руху у 90-ті

Screenshot 346 41542

З матеріалу про здобуття Бахмутом історичної назви

Громада на першому місці

В громадах повинні працювати Ради підприємців, Громадські ради для ГО, ради профспілок, ради релігійних організацій, екологічні ради тощо. Це також важливе при пропорціональних партійних виборах, вважає ексдепутат. 

Громадські слухання, сходи громадян за місцем проживання, сільські, вуличні сходи повинні бути постійною практикою. Це, а не гарні дороги та фасади є головним показником роботи влади.

“Кожна цеглина, кожний цвях в місті повинні кричати, яка наша громада українська. Це навіки наша головна культурна та екскурсійна привабливість. Треба робити календарі, щоб всі 365 днів в році були заповнені видатними людьми та подіями. Екскурсії повинні робити діти та молодь для дітей та молоді. Бо, як говорив Олекса Тихий, якщо діти виховують дітей – вони краще виховуються самі”, — пише краєзнавець.   

Сталий розвиток екосвідомості

В Стратегії розвитку громади обов’язково повинна бути — дружність до природи. Це й виховання на свіжому повітрі (тим паче, якщо школи зруйновані), пошук та використання альтернативних джерел енергії, озеленення, визнання головної річки громади – пам’ятником природи, який офіційно береться під охорону, розмірковує Березін.

Крім того, влада повинна всіляко підтримувати та створювати, якщо їх ще немає органи самоорганізації населення — територіальні, квартальні чи вуличні комітети. Необхідність розвитку ОСББ вже всім зрозуміла. 

“Ми зараз воюємо (в тому числі інформаційно) за правду, тому давайте забезпечимо правду в тилу. І для цього не обов’язково чекати Перемоги” — підсумовує Володимир Березін.

Головне фото: з архіву Володимира Березіна

Читайте також: Перейменування вулиць, пов’язаних з російськими діячами в Бахмуті: чи на часі це питання? (Оновлено)

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Заробив на обороні: посадовець із Костянтинівки завищив ціни на “єгозу” для фронту

Семаковська Тетяна 12:00, 24 Червня 2026
Затримання посадовця / фото Донецька обласна прокуратура

У Донецькій області викрили посадову особу Костянтинівської міської ради. Дії уповноваженого з тендерних закупівель призвели до значної переплати бюджетних коштів під час придбання матеріалів для будівництва оборонних рубежів на фронті.

Про це повідомила Донецька обласна прокуратура.

Підозра посадовцю Костянтинівської міськради в корупції

У 2025 році посадовець одного з управлінь міської ради Костянтинівки займався організацією тендерів. Метою закупівель було забезпечення стратегічно важливого напрямку фронту колючим дротом типу “єгоза”, який використовується для створення ліній оборони.

Під час проведення процедури уповноважена особа не здійснила належної перевірки реальної вартості продукції на ринку. Це призвело до укладання договорів із постачальником за завищеними цінами.

Обставини проведення тендерів:

  • вартість дроту перевищувала ринкову у півтора раза;
  • загалом відбулося чотири закупівлі матеріалу;
  • фактична сума витрат склала 39,4 мільйона гривень;
  • реальна вартість товару оцінюється у 25,4 мільйона гривень.

Різниця між цими сумами склала майже 14 мільйонів гривень, які держава переплатила постачальнику.

Покарання

Донецька обласна прокуратура повідомила фігуранту про підозру. Йому інкримінують неналежне виконання службових обов’язків через несумлінне ставлення, що спричинило тяжкі наслідки. Ця стаття Кримінального кодексу України стосується службової недбалості.

Наразі правоохоронні органи вирішують питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу. Досудове розслідування проводять слідчі Головного управління Національної поліції в Донецькій області. Оперативний супровід забезпечує управління стратегічних розслідувань.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм

Російські авіабомби вдарили по Дружківці: які наслідки удару

Валентина Твердохліб 10:50, 24 Червня 2026
дружківці
Зруйнована багатоповерхівка / фото відділ комунікації поліції Донецької області

Рф продовжує завдавати ударів по населених пунктах Донеччини. Протягом минулої доби, 23 червня, обстріли фіксували у шести населених пунктах. Внаслідок ворожих атак є постраждалі серед цивільного населення Дружківки. Окупанти скинули на місто 10 авіабомб.

Про це повідомили у відділі комунікації поліції Донецької області.

Обстріли на Донеччині 23 червня

Протягом 23 червня війська рф провели 1261 обстріл вздовж лінії фронту та в населених пунктах Донеччини.

Обстріли фіксували у шести населених пунктах:

  • Дружківка;
  • Краматорськ;
  • Біленьке;
  • Малотаранівка;
  • Райгородок;
  • Юріївка.

Внаслідок атак пошкоджені або зруйновані 62 житлових будинків.

По Дружківці росіяни завдали 12 ударів, 10 з яких – авіабомбами. Внаслідок атак поранено шістьох мешканців. Пошкоджено 33 багатоквартирних і 19 приватних будинків, заклад освіти, автомобіль.

Наслідки атаки / фото відділ комунікації поліції Донецької області

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Заробив на обороні: посадовець із Костянтинівки завищив ціни на “єгозу” для фронту

У Донецькій області викрили посадову особу Костянтинівської міської ради. Дії уповноваженого з тендерних закупівель призвели до значної переплати бюджетних коштів під час придбання матеріалів для […]

дружківці

Російські авіабомби вдарили по Дружківці: які наслідки удару

Рф продовжує завдавати ударів по населених пунктах Донеччини. Протягом минулої доби, 23 червня, обстріли фіксували у шести населених пунктах. Внаслідок ворожих атак є постраждалі серед цивільного населення Дружківки. […]

донеччині

На Донеччині за добу зупинили майже 100 штурмів: де окупанти тиснуть найбільше

На Донеччині тривають активні бойові дії. Найактивніше противник атакує на Покровському напрямку, де протягом доби зупинили понад 40 штурмів. Загалом на Донеччині протягом минулої доби […]

Бої за Костянтинівку: яку тактику використовують військові рф в місті

Українські військові продовжують знищувати російських піхотинців на підступах до Костянтинівки та в межах міста. Збройні сили контролюють ситуацію, зачищають південну частину населеного пункту та завдають […]

У застосунку “Дія” з’явилася нова військова облігація: як її купити

У державному застосунку “Дія” стала доступною для купівлі нова військова облігація під назвою “Алупка”. Придбання цього цінного паперу дозволяє громадянам долучитися до фінансування потреб держави, […]