Що ми маємо зробити після перемоги?: погляд громадського діяча Володимира Березіна

Семаковська Тетяна 11:38, 12 Січня 2023

Screenshot 347 851ebВолодимир Березін — краєзнавець, громадський діяч та активіст виклав свої думки, щодо розбудови громади після перемоги. Яким досвідом може поділитись наш Бахмут — читайте в матеріалі.

Наші міста вже одного разу звільняли й у нас є унікальний досвід – що робити після деокупації, вважає пан Березін та наводить основні тези такого досвіду.

Без виборів, але з демократією

Виборів у прифронтових громадах не потрібно проводити, однак треба продовжувати призначати військові адміністрації. Необхідно створити в громадах регулярні наради учасників бойових дій.

Крім того, треба робити на постійній основі зустрічі керівництва громади зі всіма охочими, тобто віче у формі громадських слухань із заслухуванням, фіксацією та наданням відповідей на всі пропозиції, що поступають, вважає Березін.

Подібний досвід був у Дружківці у 2014-2015 роках. Головне – не просто звітувати владі, а слухати, надати можливість людям висловлювати свої думки. Щоб не робити для нас без нас, пише Володимир Березін.

Співпраця з правоохоронними органами

На думку, Володимира Березіна слід організувати обов’язкову щотижневу зустріч з керівництвом місцевої поліції всіх охочих. 

“В Костянтинівці це робили з 2015 по 2019 роки та довели їх (ред. зустрічей) ефективність”, — вважає Володимир Березін.

Під час таких зустрічей поліція системно звітує, що зробили за тиждень, відповідає на питання. Крім цього, це — унікальна можливість кожного охочого прийти та зробити заяву, яку поліція буде зобов’язана розслідувати.  

Правоохоронці, держслужбовці, працівники культури та освіти повинні бути головними державниками та показниками українськості та патріотизму. Громадськість повинна їх постійно контролювати та атестувати. 

Читайте також: «Ми тоді були голодні, злі і в нас мотивація була більша!», – Віктор Шендрік про розвиток демократичного руху у 90-ті

Screenshot 346 41542

З матеріалу про здобуття Бахмутом історичної назви

Громада на першому місці

В громадах повинні працювати Ради підприємців, Громадські ради для ГО, ради профспілок, ради релігійних організацій, екологічні ради тощо. Це також важливе при пропорціональних партійних виборах, вважає ексдепутат. 

Громадські слухання, сходи громадян за місцем проживання, сільські, вуличні сходи повинні бути постійною практикою. Це, а не гарні дороги та фасади є головним показником роботи влади.

“Кожна цеглина, кожний цвях в місті повинні кричати, яка наша громада українська. Це навіки наша головна культурна та екскурсійна привабливість. Треба робити календарі, щоб всі 365 днів в році були заповнені видатними людьми та подіями. Екскурсії повинні робити діти та молодь для дітей та молоді. Бо, як говорив Олекса Тихий, якщо діти виховують дітей – вони краще виховуються самі”, — пише краєзнавець.   

Сталий розвиток екосвідомості

В Стратегії розвитку громади обов’язково повинна бути — дружність до природи. Це й виховання на свіжому повітрі (тим паче, якщо школи зруйновані), пошук та використання альтернативних джерел енергії, озеленення, визнання головної річки громади – пам’ятником природи, який офіційно береться під охорону, розмірковує Березін.

Крім того, влада повинна всіляко підтримувати та створювати, якщо їх ще немає органи самоорганізації населення — територіальні, квартальні чи вуличні комітети. Необхідність розвитку ОСББ вже всім зрозуміла. 

“Ми зараз воюємо (в тому числі інформаційно) за правду, тому давайте забезпечимо правду в тилу. І для цього не обов’язково чекати Перемоги” — підсумовує Володимир Березін.

Головне фото: з архіву Володимира Березіна

Читайте також: Перейменування вулиць, пов’язаних з російськими діячами в Бахмуті: чи на часі це питання? (Оновлено)

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як дітям отримати подарунки до свят від благодійників

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:25, 22 Листопада 2024
Подарунок для дітей / фото ілюстративне, pexels

Благодійний фонд GPR Help відкрив реєстрацію на участь в щорічній акції, в межах якої діти з різних куточків України зможуть отримати новорічні подарунки. Голова умова — написання листа до Санти зі своїми бажаннями й мріями.

Про це повідомили представники БФ GPR Help в Instagram.

Новорічні подарунки для дітей в Україні

Акція від БФ GPR Help проводиться щороку. В її межах, діти з різних куточків України пишуть листи до Санти зі своїми найзаповітнішими бажаннями. Згодом ці листи переглядатимуть благодійники та допоможуть Санті передати малечі новорічні подарунки.

Участь в акції можуть брати діти до 18 років включно, які належать до таких категорій:

  • сироти або напівсироти;
  • внутрішньо переміщені особи (ВПО);
  • діти з малозабезпечених родин;
  • діти з проблемами зі здоров’ям.

Зазначається, що максимальна вартість одного подарунку — 1 500 гривень.

Як отримати новорічні подарунки

Для того, щоб брати участь в новорічній акції та отримати подарунок, потрібно заповнити спеціальну форму за посиланням.

Голова умова — це листи до Санти. Їх потрібно зробити у вигляді фотографії дитини з листом у руках. Обличчя дитини та текст листа мають бути чітко видимими.

Зазначається, що заповнення анкети не гарантує отримання подарунка. Утім, представники фонду намагатимуться здійснити якомога більше дитячих бажань.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни окупували село у Покровському районі: як виглядає карта бойових дій сьогодні

Семаковська Тетяна 09:34, 22 Листопада 2024
Російська армія окупувала селище Дальнє / мапа Deep State

Російська армія окупувала село Дальнє Покровського району, неподалік міста Курахове. Крім того, росіяни мають просування у ще кількох населених пунктах.

Про те, як виглядає оновлена карта бойових дій на Донеччині — дивіться в матеріалі.

Покровський район, карта бойових дій

У Покровському районі є зміни на карті, ворог окупував Дальнє, поблизу Курахового. Також росіяни просунулися у Торецьку та у самому Кураховому. Рух армії рф вперед зафіксували й біля Золотої Ниви.

Щодо Торецька, тут ситуація складна повідомляє військовий Станіслав Бунятов. За його словами зараз росіяни кидають всі сили, щоб забрати під контроль висотки в центрі міста.

“Це забезпечить їм вогневий контроль, домінуючу позицію по аеророзвідці та ударним БПЛа, нажаль мають результати”, пише військовий “Айдару”.

Золота Нива / мапа Deep State

В окупованому Селидовому також є просування росіян. Зазначимо, що з Селидового продовжують вивозити людей на територію псевдореспубліки “днр”.

Росіяни просунулися в Пустинці та Селидовому / мапа Deep State

Росіяни намагаються обійти Курахове з декількох сторін, за минулу добу їм вдалося просунутися в Трудовому та Антонівці.

Росіяни просунулися в Трудовому / мапа Deep State

За даними Генштабу, у Покровському районі за минулу добу відбили 48 атак. Ворог атакував неподалік населених пунктів Миролюбівка, Промінь, Лисівка, Петрівка, Чумацьке та Пустинка.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як дітям отримати подарунки до свят від благодійників

Благодійний фонд GPR Help відкрив реєстрацію на участь в щорічній акції, в межах якої діти з різних куточків України зможуть отримати новорічні подарунки. Голова умова […]

10:25, 22.11.2024 Скопіч Дмитро

Росіяни окупували село у Покровському районі: як виглядає карта бойових дій сьогодні

Російська армія окупувала село Дальнє Покровського району, неподалік міста Курахове. Крім того, росіяни мають просування у ще кількох населених пунктах. Про те, як виглядає оновлена […]

програма

Встигніть до 1 грудня: в Україні запустили освітню програму для жінок, які хочуть відкрити бізнес

В Україні запустили освітню програму “Мрій та досягай”, спрямовану на підтримку жінок, які постраждали внаслідок війни. Взявши участь у програмі, українки можуть отримати нові навички […]

шахтарськ

Інфополе окупованого Шахтарська: про що писали пропагандисти у жовтні

Редакція “Бахмут IN.UA” проаналізувала інформаційне поле міста Шахтарськ, куди звозили бахмутян, які залишилися в місті після окупації. Наприкінці жовтня 2024 року в Шахтарськ ще продовжують […]

“Бахмут-Гоща”: на якому етапі ухвалення проєкту будівництва житла для бахмутян у Гощі

У селищі Гоща Рівненської області планують побудувати житловий квартал для бахмутян. Проєкт будівництва житла для переселенців розробили в “Метінвесті”. Бахмутська делегація представила проєкт на виставці-конференції […]