Росіяни можуть продовжувати наступ на Бахмут, навіть із великими втратами

Семаковська Тетяна 11:44, 29 Грудня 2022

IMG 20221229 113539 362 96adeРосійський наступ на Бахмут, ймовірно, наближається до кульмінації, як і прогнозував ISW 27 грудня. Якщо російські сили в Бахмуті дійсно досягли кульмінації, вони, однак, можуть продовжувати агресивні наступальні дії, зокрема здійснювати неефективні штурми Бахмута невеликими групами, хоча ці штурми навряд чи призведуть до значних успіхів в оперативному плані.

Про це повідомляє  Інститут вивчення війни

Декілька індикаторів підтверджують оцінку, що російські сили навколо Бахмута досягли кульмінації.

ISW повідомляє, що українські високопосадовці безперешкодно відвідують передові позиції в Бахмуті. Відтак, вчора 28 грудня, начальник ГУР України Кирило Буданов відвідав Бахмут. Буданов був в межах щонайменше 600 метрів від раніше зафіксованої передової лінії російських військ.

Візит Буданова підтверджує попередні повідомлення в українських соціальних мережах про те, що українські війська провели тактичну контратаку, яка відкинула російські війська з околиць Бахмута 21 грудня. 

Нещодавні бойові кадри підтверджують попередню оцінку ISW, що російські війська діють штурмовими групами через бойові втрати. Бойові кадри, опубліковані 26 грудня, показують, як український вогонь розгромив штурмові групи з 5-10 російських піхотинців без підтримки, які намагалися безладно штурмувати Новоселівське в Луганській області.

Ці кадри, хоча і не з Бахмута, узгоджуються з повідомленням українського високопосадовця про те, що російські сили в районі Бахмута більше не діють як ротні та батальйонні тактичні групи, а натомість діють меншими групами по 10-15 військовослужбовців.

За повідомленнями, російські повітряно-десантні війська посилюють операції групи Вагнера навколо Бахмута. Російське джерело повідомило, що 27 грудня підрозділи “Вагнера” та ВДВ провели спільні операції в Бахмуті. 

Це повідомлення, якщо воно відповідає дійсності, знаменує собою перелом, враховуючи, що “група Вагнера” проводила інформаційні операції, стверджуючи, що в Бахмуті діють виключно сили “групи Вагнера”.

Звичайні російські військові, які підтримують підрозділи “групи Вагнера” в Бахмуті – після того, як “Вагнер” доклав зусиль, щоб наголосити на тому, що він несе виняткову відповідальність за бахмутський напрямок, – відповідали б індикаторам, що вказують на досягнення “групою Вагнера” свого піку своєї діяльності. 

ISW вже оцінювала, що сили групи Вагнера виконують переважно виснажливу роль навколо Бахмута і тому, ймовірно, деградували до майже виснажливого рівня і потребують підкріплення.

Високий рівень виснаження серед сил, відповідальних за наступ на Бахмут, може прискорити кульмінацію. Цього можна уникнути, якщо тільки значна кількість регулярних російських військових підрозділів не буде направлена для підтримки наступу і затримки або запобігання його кульмінації.

Фото: Володимир Зеленський, Фейсбук

Читайте також: Битва за Бахмут (хроніка подій): оновлюється щодня

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Карітас у Краматорську: як отримати грошову допомогу

Семаковська Тетяна 18:00, 22 Липня 2024
Містяни, які отримали допомогу / фото Карітас Краматорськ

Мешканці міста Краматорськ можуть отримати грошову допомогу в межах проєкту “Підтримка та забезпечення базових потреб осіб, що постраждали від війни, у зоні 0-50 км від лінії зіткнення на Півдні та Сході України”. Наразі краматорці вже отримали 21,9 мільйона гривень, зокрема 1 401 особа отримала медичну допомогу на суму понад 9 мільйонів гривень.

Краматорськ допомога

Якщо вам необхідна допомога, детальні умови отримання фінансової підтримки можна дізнатися за телефоном гарячої лінії Карітас Україна 0 800 33 6734 з 9:30 до 16:30 в робочі дні.

Команда проєкту консультує, дистанційно реєструє і надає фінансову допомогу найбільш потребуючим мешканцям населених пунктів чисельністю до 5 000 осіб Краматорського та Бахмутського районів Донецької області.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Скільки витратило за червень КП “Бахмут-Вода”

Семаковська Тетяна 17:01, 22 Липня 2024
Номінали купюри у розмірі 1000 гривень / фото НБУ

Комунальне підприємство “Бахмут-Вода” за червень 2024 року витратило понад 162 тисячі гривень.

Про це свідчать дані Прозорро.

Бахмут-Вода

У червні 2024 року “Бахмут-Вода” оголосило кілька тендерів на порталі Прозорро, загальна сума понад 162 тисячі гривень. Зокрема, це:

  • запасні частини до вантажних транспортних засобів, фургонів та легкових автомобілів на 21 тисячу гривень;
  • електричні акумулятори 2 одиниці на близько 15 тисяч гривень;
  • запасні частини до вантажних транспортних засобів, фургонів та легкових автомобілів на близько 15 тисяч гривень;
  • газове паливо (740 літрів) на близько 19 тисяч гривень;
  • нафта і дистиляти на близько 75 тисяч гривень;
  • автомобільні шини на близько 15 тисяч гривень.

Усі вище перелічені товари мають доставити у місто Дніпро. Нагадаємо, що у межах Програми комунальники “Бахмут — вода”  планують придбати техніку для резервного водопостачання та живлення. Також влада розглядає можливість  забезпечення безперебійного функціонування підприємства та заробітної плати працівникам у сумі 7 мільйонів гривень.

Додамо, що станом на листопад 2023 року керівником КП “Бахмут-Вода” був Роман Спічкін, він вже кілька років працює на цій посаді. За 2022 рік директор отримав понад 947 тисяч гривень заробітної плати, а за 2023 рік близько 932 тисяч гривень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Карітас у Краматорську: як отримати грошову допомогу

Мешканці міста Краматорськ можуть отримати грошову допомогу в межах проєкту “Підтримка та забезпечення базових потреб осіб, що постраждали від війни, у зоні 0-50 км від […]

Скільки витратило за червень КП “Бахмут-Вода”

Комунальне підприємство “Бахмут-Вода” за червень 2024 року витратило понад 162 тисячі гривень. Про це свідчать дані Прозорро. Бахмут-Вода У червні 2024 року “Бахмут-Вода” оголосило кілька […]

Куди звертатися, якщо рідний був викрадений на ТОТ чи у рф: пояснення омбудсмана

Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець розповів про алгоритм дій, якщо член вашої родини був затриманий на ТОТ чи у рф. Про це омбудсман […]

Часів Яр відзначив день міста: фотозгадка мирного святкування

20 липня Часів Яр вшанував День Міста, цьогоріч не було ні гучних концертів, ні зустрічей з друзями. Прямо зараз тривають бої за місто, росіяни наступають […]

Андріївські вечорниці та спільні тренування: історія вчительки з Донеччини, яка мотивує учнів

Вчителька Ірина Ситковська народилася на Донеччині, у Волноваському районі, який наразі окупований військами рф. Зараз наша героїня працює у Донецькому обласному спеціалізованому фаховому коледжі спортивного […]