7 атак на Часів Яр: ситуація на фронті

Валентина Славінська Славінська Валентина 10:25, 30 Червня 2024
Танк Сил оборони України
Танк ЗСУ на фронті / фото Генштаб

Російські окупанти продовжують наступальні дії поблизу Часів Яру на Донеччині. Українські захисники стримують ворога, не допускаючи втрат позицій. Бої тривають на кількох напрямках.

Про це повідомляє Інститут з вивчення війни (ISW) та свідчать дані Генштабу ЗСУ.

Ситуація Часів Яр

29 червня російські війська здійснили спробу просування поблизу Часів Яру на Донеччині. За даними геолокації, окупанти незначно просунулися в мікрорайоні Каналу, що на сході Часового Яру. Бої тривають у кількох ключових точках.

Ключові напрямки російських атак:

  • Часів Яр;
  • Калинівка;
  • Кліщіївка;
  • Горлівка-Торецьк;
  • Нью-Йорк (Донецька область).

Дії російських військ

Російська 98-ма дивізія ВДВ продовжує операції поблизу Часів Яру, здійснюючи сім атак на позиції українських захисників біля Калинівки, Григорівки та Часового Яру. 

На напрямку Горлівка-Торецьк противник активно використовує авіаційну підтримку для посилення наземних атак.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У 4 областях України пропонують житло для ВПО з Донеччини: деталі

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:00, 25 Листопада 2024
Евакуація населення з прифронтових районів / фото Гуманітарна місія “Проліска”

Громадяни, які проживають на території Селидівської громади, можуть евакуюватися до безпечних регіонів України. Наразі чотири області пропонують безоплатне житло.

Про це повідомляють представники Селидівської МВА.

Евакуація з Селидівської громади

Люди, що проживають на території Селидівської громади, мають можливість евакуюватися до більш безпечних регіонів України з подальшим розселенням. Тимчасове безоплатне житло пропонують у комунальних закладах наступних областях:

  • Рівненська область. Зв’язок за телефоном: +380 (98) 505 8325. Наразі близько 20 вільних місць;
  • Закарпатська область, Рахівський район. Зв’язок за телефоном: +380 (96) 182 8589. Наразі 15 вільних місць;
  • Львівська область, селище міського типу Жвирка. Зв’язок за телефоном: +380 (50) 337 6023. Наразі близько 6 вільних місць (1 велика родина);
  • Тернопільська область, місто Чортків. Зв’язок за телефоном: +380 (98) 714 0619. Наразі 1 вільне місце (для жінки).

Нагадаємо, що Центри підтримки ВПО з Селидового працюють в трьох областях — Дніпропетровській, Київській і Волинській. Детальніше про те, яку допомогу надають там, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Евакуація з Донецької області

Звернення для участі в безплатній евакуації приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.

Для запису на вивіз тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Мешканці Часового Яру в очікуванні компенсацій: що стоїть на заваді

Валентина Твердохліб 13:00, 25 Листопада 2024
Зруйноване житло в місті Часів Яр / фото 24 ОМБр імені короля Данила

Українці, які втратили житло внаслідок війни, можуть звернутися за компенсацією від держави. Гроші передбачені як за пошкоджене, так і за повністю зруйноване житло. Проте на практиці отримати компенсацію вдається далеко не всім, навіть у регіонах, які залишаються під контролем України. Наприклад, у місті Часів Яр, яке хоч і не перебуває під окупацією, але зазнало значних руйнувань через російські атаки, досі немає жодного випадку виплати компенсації.

Чому часовоярці не можуть отримати виплати за втрачене житло, редакції “Бахмут IN.UA” розповів начальник Часовоярської міської військової адміністрації Сергій Чаус.

Часів Яр, компенсація

Люди, чиє житло в Часів Ярі було пошкоджене або зруйноване, можуть подати заяву на отримання компенсації. Таких заяв налічується вже кілька сотень, однак ще жодна людина в місті так і не змогла отримати кошти.

“У Часів Ярі подібних компенсацій ніхто не отримував. Велика кількість людей вже подали заявки на отримання коштів. Точної цифри я назвати не можу, адже вона постійно зростає, заявки додаються. Але можу сказати точно, що таких заявок вже не одна сотня”, — каже Сергій Чаус.

Причиною того, що часовоярці не можуть отримати компенсацію, є неможливість обстеження житла. Комісії просто не можуть заїхати в місто, де тривають бойові дії. Тому люди, не маючи акта обстеження своїх осель, не можуть отримати компенсаційні виплати.

“Питання компенсації болюче не лише для мешканців Часового Яру, а й для людей з Бахмута, Соледара, Торецька. Часів Яр ніяким чином не відрізняється від цих міст, ми в “одному човні” і ситуація в нас одна й та ж, вона складна. Комісії працюють, але, на жаль, основна робота — виїзд і фіксація руйнувань та пошкоджень — наразі неможлива. Через це неможливо оформити акт обстеження, який робить не одна особа, а ціла комісія”, — пояснює начальник Часовоярської МВА Сергій Чаус.

Змінити цю ситуацію наразі неможливо. Поки в місті тривають бойові дії, комісії не виїжджатимуть на місця обстежень.

“Є певні зміни в законодавстві, але поки що, на жаль, конкретних змін, які б дозволили працювати в цьому напрямку, немає”, — підсумував Сергій Чаус.

Попри те, що люди не можуть отримати кошти, вони можуть подавати заяви на отримання компенсації. З цим питанням треба звертатися до представників Часовоярської міської військової адміністрації.

Компенсація за житло на окупованих територіях

Нагадаємо, що Асоціація молодих ВПО України ініціювала законопроєкт №11161 “Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України”. Його основна мета — юридично прирівняти житло на тимчасово окупованих територіях до знищеного. Це дозволить людям, які залишили житло в окупації, отримати компенсацію від держави.

Якщо Верховна Рада прийме законопроєкт, компенсацію за втрачене житло зможуть отримати люди, які мають документи про право власності на житло, що знаходиться на тимчасово окупованій території або в зоні проведення активних бойових дій.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У 4 областях України пропонують житло для ВПО з Донеччини: деталі

Громадяни, які проживають на території Селидівської громади, можуть евакуюватися до безпечних регіонів України. Наразі чотири області пропонують безоплатне житло. Про це повідомляють представники Селидівської МВА. […]

14:00, 25.11.2024 Скопіч Дмитро
компенсацію

Мешканці Часового Яру в очікуванні компенсацій: що стоїть на заваді

Українці, які втратили житло внаслідок війни, можуть звернутися за компенсацією від держави. Гроші передбачені як за пошкоджене, так і за повністю зруйноване житло. Проте на […]

У Хмельницькому видаватимуть продуктові набори для ВПО з дітьми

У місті Хмельницький внутрішньо переміщені особи з дітьми віком від 8 до 18 років можуть отримати продуктові набори за умови, що вони ще не отримували […]

бахмут

Який вигляд має Бахмут у листопаді: окупанти показали кадри з вулиць Миру і Василя Першина

На російських пропагандистських пабліках публікують нові кадри з Бахмута. Росіяни показали, який вигляд мають будинки в центральній частині міста. Редакція публікує вибрані кадри. Бахмут, нові […]

Грошова допомога для дітей до Дня Святого Миколая у Вінниці: деталі нової ініціативи

Департамент соціальної політики міста Вінниця розпочав прийом заявок та документів на видачу грошової допомоги до Дня Святого Миколая. Отримати кошти можуть діти полеглих чи зниклих […]

10:25, 25.11.2024 Скопіч Дмитро