Школа – це не тільки навчання та друзі, інколи дитина зіштовхується й із неприємними та травмуючими ситуаціями, як от булінг. Але часто батьки не розуміють, що це таке та не розпізнають його, це може привести не негативних наслідків.
Що робити батькам у такому випадку, як розпізнати, що дитину цькують та найголовніше, як правильно вчинити — розповідає Юлія Макогон ексклюзивно для «Бахмут. IN.UA».
Булінг може перерости у групову злочинність
Психологиня пояснює, що раніше булінг називали цькуванням, йому характерна агресивність та регулярність.
«Що мається на увазі? Якщо мисливською мовою — це просто переслідування жертви. Воно має цілеспрямовану та систематичну агресивну поведінку. В такої поведінки є характерні риси, це цілеспрямованість, регулярність та нерівність сил. Вона може бути як фізичною (биття, плювки) так і мовною (насмішки, залякування, поширення чуток, відмова у спілкуванні, примус до небажаних дій). А ще має інтернетний прояв, назва якому кібербуллінг (залякування та цькування в соціальних мережах). У запущеній формі булінг може перерости у групову злочинність», – пояснює психологиня.
Психологиня пояснює, що опинитися під прицілом може кожен, але найчастіше тролять тих, хто молодший чи слабший, хто не може дати відсіч, не має друзів та підтримки.
Чому діти починають цькувати?
Юлія Макогон каже, пояснює, що “буллерна” поведінка напряму корелюється з патернами батьків. Діти копіюють агресивні звички та манеру поведінки, вони вибирають слабших однолітків, кривдять, принижують, виявляючи жорстокість.
Як розпізнати прояви цькування у своєї дитини?
Підлітки часто приховують свої проблеми. Найчастіше за все вони тримають все у собі, але все ж є основні ознаки, які допоможуть вам зрозуміти, що дитину булять:
- Дитина часто повертається зі школи пригнічена;
- часто плаче;
- усамітнюється;
- стає мовчазною;
у неї порушується апетит чи сон; - зі школи може приходити з синцями на тілі;
- порваний одяг;
- дитина починає негативно ставитися до школи та відмовляється під різними причинами туди ходити;
- можуть бути скарги на часті головні болі;
- проблеми зі сном; загострення хронічних захворювань;
- психосоматичних, депресивних розладів;
- тривожність, чи спроби суїциду;
- агресивні висловлювання про помсту.
«Якщо ви помітили такі прояви у своєї дитини не залишайте її наодинці з проблемою, не думайте, що вона сама розбереться. Знайдіть підхід, щоб дитина розповіла вам про свій стан. А ви, зі свого боку, станьте гарантом та захисником для нього», — говорить Юлія Макогон.
Нагадаємо, ми писали як підготувати дитину ВПО до навчального року?
Фото: НУШ
Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!