Багато українців, яким довелося терміново евакуйовуватися із територій бойових дій, втратили свої паспорти. Втім, відновити цей документ важливо, для ВПО розробили зручний механізм.
Мінреінтеграції пояснює, як саме можна відновити паспорт та скільки часу це потребує
Як відновити паспорт переселенцям?
Для відновлення паспорта необхідно пройти процедуру ідентифікації. Зверніть увагу, що процес ідентифікації може ускладнитися, якщо особа не має змоги надати інший документ, в якому міститься її фотографія.
У такому випадку відбувається перевірка факту належності особи до громадянства України. Для цього особу перевірять у Єдиному державному демографічному реєстрі, наявних обліках ДМС тощо
У процесі перевірки береться до уваги вся інформація, яку повідомив заявник. Якщо людину не можуть ідентифікувати за отриманою інформацією, тоді застосовується процедура опитування свідків, які були зазначені заявником. Така процедура може бути проведена у режимі відеоконференцзв’язку.
Хто може бути свідком при проведенні процедури встановлення особи?
- Дієздатний член сім’ї особи; (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний і двоюрідний брати, рідна і двоюрідна сестри, рідний брат і сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, онук, онучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, колишня дружина/чоловік, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб’єкта).
- близька особа або сусід, які досягли 14-річного віку.
Зверніть увагу для того, щоб підтвердити, що особа є членом сім’ї або близькою людиною, надаються документи, які підтверджують особу та цей факт:
- свідоцтво про шлюб;
- свідоцтво про розірвання шлюбу;
- свідоцтво про народження;
- рішення суду й інші документи.
Також до процедури встановлення особи можуть залучатися іноземці й особи без громадянства. Така людина повинна мати при собі один із наведених документів:
- дійсний паспортний документ іноземця;
- документ, що посвідчує особу без громадянства (посвідка на тимчасове чи постійне проживання);
- посвідчення шукача притулку або посвідчення особи, якій надано додатковий захист.
Під час відеодзвінка свідок показує документи, що посвідчують його особу та підтверджують громадянство України або спеціальний статус члена сім’ї. Копії таких документів надсилаються на електронну пошту територіального органу/підрозділу ДМС, яким проводиться відеоконференцзв’язок.
В цей час працівник ДМС веде відеозапис, який долучається до заяви-анкети, яка подається для оформлення нового паспорта.
Вам буде корисно:
- Як оформити український паспорт дітям із ТОТ?
- Як жителям ТОТ потрапити на підконтрольну територію без українського паспорта?
- Як мешканцям Донеччини отримати закордонний паспорт
Фото: з відкритих джерел
Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!