Як вступникам із Бахмута підтвердити вибір місця навчання: інструкція

Семаковська Тетяна 14:39, 26 Липня 2023

Абітурієнти ae10f

Абітурієнти, які отримали рекомендацію до зарахування в омріяний заклад освіти, мають підтвердити місце навчання. Міністерство освіти і науки України спільно з державним підприємством «Інфоресурс» розробили зручну інструкцію та зібрали важливу інформацію, щоб майбутні студенти розібралися з цим швидко і легко.

Як підтвердити місце навчання?

У закладі освіти під час виконання вимог до зарахування: 

 • підпишіть заяву онлайн за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП) або «Дія.Підпис»;
 • або власноруч підпишіть роздруковану заяву і завантажте її сканкопію в електронний кабінет.

В електронному кабінеті

 • для всіх вступників — підпишіть заяву за допомогою КЕП або «Дія.Підпис»;
 • лише для вступників, які перебувають на території, деокупованій після 1 вересня 2022 року або за кордоном, і не можуть отримати КЕП на ID-картку — завантажте сканкопію власноруч підписаної заяви.

Накласти КЕП

 1. У модулі «Подані заяви на вступ» виділіть позначкою потрібну заяву зі статусом «Рекомендовано (бюджет)» або «Рекомендовано (контракт)» та натисніть «Підтвердити вибір місця здобуття освіти».  
 2. Підтвердіть, що ви попереджені про обов’язковість подання військовозобов’язаними громадянами України військово-облікового документа (позначка встановлюється усіма вступниками, незалежно від статі). 
 3. Оберіть пункт «Накласти кваліфікований електронний підпис» та натисніть кнопку «Накласти КЕП». 
 4. Виберіть центр сертифікації, який видав вам ключ, завантажте файл ключа, зазначте пароль до нього та натисніть кнопку «Підписати». 
 5. Оновіть сторінку, щоб переконатися, що заява успішно підписана. Навпроти неї мають з’явитися дата і час підписання. 

Важливо: накласти КЕП в електронному кабінеті можуть ті вступники, у даних яких зазначено реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП). 

Для вступників, які реєструвалися на НМТ 2023 року, ці дані будуть внесені автоматично. Іншим вступникам треба звернутися до приймальної комісії закладу вищої освіти (ЗВО) для внесення інформації до бази.

Завантажити сканкопії заяви 

 1. У модулі «Подані заяви на вступ» виділіть позначкою потрібну заяву зі статусом «Рекомендовано (бюджет)» або «Рекомендовано (контракт)», натисніть «Друк електронної заяви», заповніть додаткові дані й натисніть «Так».
 2. Роздрукуйте заяву та власноруч підпишіть. Якщо немає можливості роздрукувати, напишіть таку ж заяву власноруч і підпишіть.  
 3. Повторно виділіть позначкою потрібну заяву і натисніть «Підтвердити вибір місця здобуття освіти». 
 4. Підтвердіть, що ви попереджені про обов’язковість подання військовозобов’язаними громадянами України військово-облікового документа (позначка встановлюється усіма вступниками, незалежно від статі). 
 5. Оберіть пункт «Завантажити сканкопію власноруч підписаної заяви» та завантажте файл у форматі .JPG, .JPEG чи .PDF розміром не більш як 2 МБ.
 6. Оновіть сторінку, щоб переконатися, що заява успішно підписана. Навпроти неї мають з’явитися дата і час підписання. 

Скасувати вибір 

 1. Виділіть позначкою потрібну заяву та натисніть «Скасувати підтвердження вибору місця здобуття освіти (анулювати КЕП/видалити файл)». 
 2. Ознайомтеся з текстом попередження та натисніть «Підтвердити». 

Важливо: скасувати вибір місця навчання вступник може тільки до моменту підтвердження закладом освіти виконання вимог до зарахування.

Ознайомитися з детальною відеоінструкцією можна за посиланням.

Дедлайни підтвердження місця навчання на бюджет

 • 29 липня (12:00) — фаховий молодший бакалавр на основі базової середньої освіти (БСО) (9-ти класів);
 • 18 серпня (12:00) — фаховий молодший бакалавр на основі повної загальної середньої освіти (ПЗСО) (11-ти класів), кваліфікаційного рівня (КР);
 • 8 серпня (18:00) — молодший бакалавр, бакалавр, магістр на основі ПЗСО або НРК5 (з дипломом молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра, фахового молодшого бакалавра);
 • 29 серпня (18:00) — магістр на основі бакалавра (спеціаліста, магістра).

Читайте також: Як абітурієнтам правильно подати заяву на вступ до коледжу?  

Як писати і куди надсилати мотиваційний лист вступника — читайте тут.

Нагадаємо, з 1 липня в Україні розпочався ключовий етап вступної кампанії — реєстрація електронних кабінетів для більшості вступників. Міністерство освіти і науки з державним підприємством «Інфоресурс» розробили алгоритм онлайн-вступу до закладів вищої освіти (ЗВО).

Раніше ми писали, як вступникам із ТОТ подати документи до закладів вищої освіти.

Фото: zn.ua

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Українці закордоном

Без пільг в Чехії й офіційної роботи в Польщі: які зміни чекають біженців з України

За даними Мінекономіки, від початку війни з України виїхало 6,2 млн українців, які наразі перебувають за кордоном. Українські біженці живуть у Європі, США, Азії. За […]

Гранола, салат з макаронами й тости: що приготувати дитині до школи

Одним з важливих аспектів підготовки до школи є забезпечення вашої дитини поживним та ситним обідом, а також корисними закусками, щоб підтримувати її енергію протягом дня. […]

Як користуватися газовою горілкою: Станіслав Балдін з ДСНС розповів основні правила безпеки

Минулого року українцям довелося вчитися жити та адаптуватися до блекаутів. Такі речі, як газові горілки стали звичними та допомагали людям пережити відключення електроенергії. З настанням […]

Лікарня Святого Пантелеймона Першого територіального медоб’єднання Львова

Які медичні послуги можна безоплатно отримати у Львові

Кожен пацієнт може безоплатно пройти діагностичні та лабораторні обстеження у місті Лева. Таке право мають громадяни, які підписали декларацію з сімейним лікарем.  Про це повідомляє […]

14:28, 24.09.2023 Микола Ситник
фото осінню

Парасоля та продуктовий ринок: цікаві ідеї для осінньої фотосесії

Фотосесія осінню завжди хороша ідея. У цю пору року сонце ще тішить нас теплом та сухою погодою, атмосфера відчувається по-особливому, а локацій для осінньої фотосесії […]