Бахмутянки можуть взяти участь у конкурсі «Жінка Донеччини»: як подати заявку?

Семаковська Тетяна 15:02, 8 Серпня 2023

Жінки 32018

Управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації нагадує, що триває прийом заявок на участь в обласному конкурсі «Жінка Донеччини». Він відбудеться у співпраці з благодійним фондом «Слов’янське серце» за підтримки «ООН Жінки в Україні». Заявки для участі конкурсантки можуть подати до середини серпня.

Про це повідомляє Донецька обласна військово-цивільна адміністрація.

Конкурс має на меті відзначити та підтримати найбільш активних жінок за вагомий внесок в соціальне та культурне життя суспільства. Також ініціатива покликана стимулювати позитивні зміни у сфері гендерної рівності та сприяти реалізації державної політики щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

Хто може долучитися?

Участь у конкурсі можуть взяти громадянки України віком від 18 років, які роблять вагомий особистий внесок своєю працею та професійними вміннями у розбудову Донецької області.

Номінації

Конкурс проводиться за такими номінаціями:

  • «Медикиня року»;
  • «Вчителька року»;
  • «Зоозахисниця року»;
  • «Правозахисниця року»;
  • «Жінка у владі»;
  • «Волонтерка року»;
  • «Військова року»;
  • «Журналістка року» (окрім журналісток до участі у номінації допускаються блогерки);
  • «Підприємниця року»;
  • «Охоронниця року» (участь у номінації беруть представниці правоохоронних органів та Державної служби України з надзвичайних ситуацій);
  • «Героїчний вчинок року»;
  • «Культурне досягнення року»;
  • «Психологиня року» (до участі у номінації допускаються виключно психологи за фахом, які мають свідоцтво про освіту державного зразка).

Корисно прочитати: Якщо жінка хоче реалізуватися в армії — зараз її час: прессофіцерка 93-ОМБР Ірина Рибакова про службу, побратимів та жінок в ЗСУ

Як взяти участь?

Для участі у конкурсі до управління необхідно подати наступні документи:

  • історію жінки у довільній формі, українською мовою, обсягом до двох сторінок формату «А4» (кожна історія проходить модерацію та узгодження);
  • анонс історії для розміщення у телеграм-каналі обсягом до 2000 знаків;
  • фотокартку формату 10*15;
  • копії документів, що підтверджують досягнення конкурсантки (статті, відзнаки, інформація про участь конкурсантки у фестивалях, форумах, конференціях, тощо);
  • згоду на оприлюднення та використання матеріалу (за формою, наведеною у додатку).

До вищезазначеного переліку можуть додаватися й інші матеріали, які допоможуть розкрити досягнення кандидатки та їхню соціальну вагомість.

Документи в електронному вигляді необхідно надіслати на e-mail: [email protected].

В паперовому вигляді документи можна надіслати за рахунок відправника на адресу:

  • «Нова пошта» — Львівська область, Стрийський район, м. Миколаїв, вулиця Болоня 42, відділення №1;
  • «Укрпошта» — 81600, Львівська область, Стрийський район, м. Миколаїв, вулиця Чайковського, 18, Дьоміна Ірина Олексіївна, телефон: 0954281700).

Дедлайн прийому

Конкурсантки мають надіслати документи до 16 серпня 2023 року.

Читайте також: Які категорії ВПО зможуть отримати виплати після нововведень?  

Бахмутянка, мати дитини з інвалідністю Дар’я Ковшарова, поділилася з редакцією «Бахмут. IN.UA», як зробити Бахмут інклюзивним містом.

Фото: Depositphotos

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Чи зараховується в стаж робота за кордоном у 2025 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:45, 26 Березня 2025
Страховий стаж / фото ілюстративне, iStock

Якщо громадянин чи громадянка працюють за кордоном, то продовжують здобувати страховий стаж. Утім, виникає питання: а чи визнається він в Україні?

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, чи зараховується в стаж робота за кордоном в Україні у 2025 році та як все працює.

Чи зараховується в стаж робота за кордоном в Україні

Страховий стаж – це період, протягом якого людина офіційно працювала та сплачувала внески до Пенсійного фонду України (ПФУ). Він враховується при призначенні пенсії та інших соціальних виплат.

До страхового стажу зараховується:

  • час офіційного працевлаштування у компанії;
  • періоди відпусток;
  • декретні відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами;
  • відпустки для догляду за дитиною тощо.

У ПФУ зазначають, що робота за кордоном визнається та зараховується до страхового стажу в Україні, якщо між з цими країнами укладено міжнародний договір у сфері пенсійного забезпечення. В кожному з таких договорів прописується порядок зарахування стажу. В більшості міжнародних договорів діє пропорційний принцип, тобто за напрацьовану кількість стажу платить пенсію та сторона, де цей стаж був набутий.

На сайті ПФУ також зазначається, що в червні 2024 року набув чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання питання обчислення страхового стажу та пенсійного забезпечення”, відповідно до якого періоди трудової діяльності за межами України зараховують до страхового стажу, у тому числі на пільгових умовах, особам, які проживають в Україні, якщо це передбачено цим Законом або міжнародними договорами України.

При цьому періоди трудової діяльності до 1 січня 1992 року за межами України у республіках колишнього радянського союзу зараховуються до страхового стажу за умови нездійснення іншою державою пенсійних виплат таким особам за зазначені періоди, а від 1 січня 1992 — якщо це передбачено міжнародними договорами.

Як підтвердити стаж роботи за кордоном у 2025 році

Для того, щоб українцям та українкам підтвердити факт роботи за кордоном та набутий стаж, потрібно звернутися до органів ПФУ та надати її представникам наступний перелік документів:

  • копію закордонного паспорта;
  • документи, що підтверджують факт роботи за кордоном;
  • підписану угоду з роботодавцем;
  • витяг із соціального реєстру;
  • реєстрацію в податкових органах;
  • свідоцтво про реєстрацію в соціальному реєстрі.

Зазначимо, що документи, які були складені будь-якою іноземною мовою, мають подаватися разом із копіями з перекладом українською мовою, засвідченими в установленому порядку.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В Україні спростили виплати пенсій для ВПО та українців за кордоном

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:00, 26 Березня 2025
Пенсіонери в України / фото ілюстративне, Depositphotos

Кабінет Міністрів ухвалив зміни, які уніфікують порядок виплати пенсій для всіх громадян України незалежно від місця проживання. Це дозволить ВПО, українцям за кордоном та жителям ТОТ отримувати виплати на рахунок будь-якого українського банку, а не лише Ощадбанку, як було раніше.

Про це повідомили представники Мінсоцполітики.

Нові правила пенсійних виплат 2025

У Кабінеті Міністрів України зазначили, що раніше деякі категорії пенсіонерів мали окремий алгоритм отримання пенсійних виплат. Це ускладнювало отримання ними коштів. Наразі відомо, що мова йде про:

  • ВПО, які отримали відповідний статус до 24 лютого 2022 року;
  • громадян та громадянок, які виїхали за кордон після цієї дати;
  • осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях (ТОТ).

Для врегулювання ситуації Уряд ухвалив зміни, які встановлюють єдині умови виплати пенсій для всіх громадян України, незалежно від їх місцеперебування в Україні, на ТОТ чи за кордоном. Це дозволить пенсіонерам отримувати виплати не тільки в Ощадбанку, але й на рахунки будь-якого банку України.

Також встановлено, що для отримання пенсійних виплат громадяни та громадянки, які тимчасово проживають за кордоном або проживають на ТОТ, мають хоча б раз рік проходити ідентифікацію. Вона має відбуватись щороку до 31 грудня.

Крім того, якщо пенсіонери проживають на ТОТ, вони мають здійснювати мінімум одну фінансову операцію на своєму рахунку кожні шість місяців за умови, якщо в ці пів року пенсіонери не проходили фізичну ідентифікацію.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи зараховується в стаж робота за кордоном у 2025 році

Якщо громадянин чи громадянка працюють за кордоном, то продовжують здобувати страховий стаж. Утім, виникає питання: а чи визнається він в Україні? Редакція Бахмут IN.UA розповідає, […]

18:45, 26.03.2025 Скопіч Дмитро

В Україні спростили виплати пенсій для ВПО та українців за кордоном

Кабінет Міністрів ухвалив зміни, які уніфікують порядок виплати пенсій для всіх громадян України незалежно від місця проживання. Це дозволить ВПО, українцям за кордоном та жителям […]

17:00, 26.03.2025 Скопіч Дмитро

Як постраждалим від війни отримати грошову допомогу від ООН: важливі аспекти

Громадяни та громадянки, які постраждали внаслідок бойових дій в Україні, можуть отримати грошову допомогу від ООН. Утім, важливо пам’ятати про те, як працює система виплат. […]

17:10, 25.03.2025 Скопіч Дмитро

Бахмутська лікарня в Броварах: графік роботи, телефон та послуги станом на 2025 рік

Які послуги надає лікарня, як працює та як записатися на прийом? Редакція Бахмут IN.UA отримала детальну інформацію від генеральної директорки КНП “Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування […]

Як повідомити про те, що родича взяли у полон: корисні контакти

Коли військові потрапляють в полон, потрібно знати чіткий алгоритм дій, аби передати дані про людину у відповідні органи. Зокрема, у такому випадку потрібно повідомити НІБ […]

18:20, 24.03.2025 Скопіч Дмитро