Яка ситуація у Часів Ярі з водою?

Семаковська Тетяна 13:23, 15 Червня 2023

Часів Яр для багатьох бахмутян став найближчим відносно безпечним пунктом, сюди їхали ті, хто не хотів бути далеко від дому. Втім, сьогодні в Часів Ярі ситуація також непроста, місто постійно обстрілюють окупанти, складна ситуація із питною водою. Однак, завдяки волонтерам та небайдужим донорам з-за кордону донеччани отримують воду регулярно.

Про те, як організовують підвіз води до Часів Яру, хто його фінансує та роботу під обстрілами редакції «Бахмут IN.UA» розповіли місцеві волонтери Руслан Макарович та Євген Ткачев.

Вода в Часів Ярі

За словами волонтера Руслана Макаровича, який займається організаційними питаннями, у Часів Яр підвозять воду різні гуманітарні організації, зокрема була допомога від благодійників з Іспанії та Німеччини від імені Благодійного фонду «GAIN», який від початку повномасштабного вторгнення допомагає цивільним мешканцям, які живуть на прифронтових територіях. Постійно допомагає з питною водою волонтер Євген Ткачев

«Стосовно регулярності підвозу води — тут все індивідуально, багато залежить від безпекової ситуації, це може бути як один раз, так і 3-4 рази. Працюємо по-максимуму як можемо. Наші благодійники питають, які потреби є, ми озвучуємо проблему й вони допомагають, в цьому випадку — це вода», — каже пан Руслан.

Роздача питної води, за словами волонтера, відбувається у різних місцях та у мікрорайонах громади, люди про це проінформовані, але з міркувань безпеки їх не розголошують.

Попри те, що у Часів Ярі практично щодня відбуваються прильоти — люди не поспішають евакуйовуватися й залишаються у місті, каже Руслан Макарович.

Волонтер Євген Ткачев запевняє, що міська влада активно допомагає мешканцям з підвозом води

Керівник організації гуманітарної місії «Проліска» в Часів Ярі Євген Ткачов наголошує, що зараз ситуація з водою краща, міська влада активно взялася за це питання, й співпрацює з гуманітарними організаціями. Також доєднуються комунальні служби, які попри небезпеку продовжують працювати, останнього разу під час ремонтних робіт людям довелося двічі тікати з місця роботи через російські обстріли, каже волонтер

Вам буде цікаво

«Щоб дати воду в громади ми докладаємо максим зусиль. Сьогодні проводили спільними зусиллями ремонтні роботи на водогонах. Дякую працівникам ВРЖП м. Часів Яр та КП “Вода Донбасу” за працю.  Поруч вибухи, поруч небезпека, а ми робимо свою роботу», — написав начальник Часовоярської міської військової адміністрації Сергій Чаус.

В Часів Ярі невідомі викрали насос із свердловини

Screenshot 797 0ca45

Максим Фесенко у Фейсбуці опублікував відео на якому видно, що на місці свердловини відсутній насос, у коментарях мешканці обурюються вчинком

Як повідомив редакції волонтер Євген Ткачев, на жаль, у Часів Ярі на одній із свердловин зробленій волонтерами, сталася прикра ситуація — невідомі викрили насос зі свердловини. Це вже не перший випадок на цій ділянці, ділиться у розмові волонтер, тому поки це місце не будуть оснащувати додатковим насосом. 

Стосовно евакуації, як каже співрозмовник, люди не активно виїздять. Євген Ткачев додає, що у місті немає дітей, однак були чутки, що раніше евакуюванні родини повернулися назад й переховують дітей від евакуації. Однак, підтвердження цим словам — немає, каже волонтер.

Фото: Фейсбук

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Працевлаштування без ризиків: як убезпечити себе від примусу

Валентина Славінська Славінська Валентина 13:00, 12 Травня 2024
Допомога / фото ілюстративне

Через війну українці втратили не тільки житло, але й роботу, у пошуках якої ВПО можуть зіштовхнутися з шахраями або ж отримають “можливість” працювати безплатно.

Про це повідомляє Міжнародна організація з міграції

Ознаки примусової праці 

Якщо роботодавець дивно поводиться під час найму, наприклад вимагає ваші документи чи чинить психологічний тиск, то перед вами недоброчесний підприємець чи компанія, також можуть бути такі ознаки:

  • роботодавець обманув щодо обіцяних умов роботи;
  • затримка або невиплата зарплати;
  • обмеження свободи пересування;
  • примус до понаднормової праці без оплати;
  • ізоляція та постійний нагляд;
  • небезпечні умови праці;
  • борги, які потрібно “відпрацьовувати”;
  • застосування фізичного або психологічного насильства.

Що не можна роботи влаштовуючись на роботу

  • нікому не віддавайте документи та мобільний телефон;
  • регулярно інформуйте близьких про ваше місцеперебування;
  • майте електронні копії документів, надішліть їх родичам;
  • шукайте роботу й житло через надійні джерела;
  • не пересувайтеся поодинці, тримайтеся групами;
  • погоджуйтеся лише на офіційну роботу за трудовим договором, написаним зрозумілою вам мовою;
  • не сідайте в транспорт до незнайомців; 
  • у крайньому разі, сфотографуйте номер авто й надішліть знайомим;
  • у підозрілих ситуаціях звертайтеся до поліції.

Корисні контакти: гарячі лінії 

Якщо ви опинилися у складній ситуації телефонуйте за номерами:

Україна — +380 (80) 050 5501; 527

Молдова — 0 800 777 77; + 373 22 23 29 40

Польща — +48 22 628 99 99;  +48 605 68 77 50

Румунія — +40 21 313 31 00;  0 800 800 678

Словаччина — +421 800 800 818

Угорщина — +36 80 20 55 20

Німеччина — +49 911 943-0

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Цивільні українці можуть пройти базову військову підготовку у 18 містах за донат

Семаковська Тетяна 12:00, 12 Травня 2024

333040466 528175832783304 4798898760996940334 n 3ac01

За ініціативи Благодійного фонду Сергія Притули у 18 містах України цивільні можуть отримати базову військові підготовку за донат. Сума донату є довільною, кожен учасник сплачує її на свій розсуд. Мінімальної суми внеску немає.

Сьогодні Центри готовності цивільних діють у Луцьку, Києві, Рівному, Житомирі, Полтаві, Чернігові, Тернополі, Харкові, Хмельницькому, Одесі, Кривому Розі, Умані, Чернівцях, Франківську, Львові, Дніпрі, Вінниці та у Черкасах.

Повний перелік посилань на центри знайдете тут

Учасники, які перекинуть донат БФ (ред. необхідно зробити скрін суми, або ж перекинути її на рахунок фонду перед початком тренінгу), можуть опанувати тренінги зі стрілецької справи, тактичної медицини, військового зв’язку, основи аеророзвідки, користування військовою оптикою й інші. 

Редакція дізнавалася, які тренінги можна пройти у Дніпрі, Києві та Полтаві.

Київ

У столиці можна пройти тренінги з домедичної допомоги, основи гранатометної справи або ж дізнатися про інструменти кібербезпеки. Важливо, для того, щоб пройти тренінг обовязковою є реєстрація на нього, тож слідкуйте за анонсами тренінгів у соцмережі Центру.

Дніпро

У Дніпрі проводять тренінги на тему управління стресом на лінії фронту, вчать азів стрілецької справи та тактмеду. Всі анонси можна дивитися тут.

Полтава

В Полтаві цивільні також матимуть змогу пройти тренінг “Домедична допомога. Алгоритм M.A.R.C.H. для цивільних”. Тривалість заняття 4 години, також проводять тренінги на тему “Інженерна справа. Основи фортифікації” або ж можна дізнатися основи поводження з гранатометами і ПТРК. За анонсами подій слідкувати можна тут.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Працевлаштування без ризиків: як убезпечити себе від примусу

Через війну українці втратили не тільки житло, але й роботу, у пошуках якої ВПО можуть зіштовхнутися з шахраями або ж отримають “можливість” працювати безплатно.

333040466 528175832783304 4798898760996940334 n 3ac01

Цивільні українці можуть пройти базову військову підготовку у 18 містах за донат

За ініціативи Благодійного фонду Сергія Притули у 18 містах України цивільні можуть отримати базову військові підготовку за донат. Сума донату є довільною, кожен учасник сплачує […]

Полуниця, огірки та гриби: що можна заморозити на зиму розповідає бахмутянка

Літо недаремно називають порою вітамінів, адже сезонні фрукти та овочі — ключові елементи збалансованого та здорового харчування, але літо проходить швидко, а бажання їсти свіжі […]

Сезон починається: як обрати якісну черешню

Літо неможливо уявити без солодкої та соковитої черешні. Однак часто, купуючи ці ягоди, ми розчаровуємося у їхньому смаку. Як же вибрати саме ту черешню, від […]

Куди звертатися переселенцям у Львові: повний перелік адрес та контактів

Редакція Бахмут IN.UA  зібрала інформацію про центри допомоги, гуманітарні штаби, та притулки у Львові, де переселенці можуть отримати харчування, тимчасове житло, одяг, медикаменти тощо.