Як заощаджувати гроші з мінімальним доходом або навіщо потрібна фінансова грамотність

Семаковська Тетяна 18:07, 11 Липня 2023

Через війну багато українців втратили житло та роботу, внаслідок цього забезпечення себе базовими потребами, такими як їжа, оренда квартири й ліки — стало важкою ношею. Втім, зараз вже чимало бахмутян знайшли роботу та почали заробляти, тож саме час подумати про заощадження, бо навіть з мінімальним доходом можна й потрібно відкладати кошти. Бахмутяни, які зараз перебувають у Дніпрі можуть пройти навчання з фінансової грамотності.

Павло Казидуб, менеджер проєкту “Розвиток практичних навичок та підвищення економічної включеності молоді ВПО Дніпропетровської області” розповів редакції «Бахмут.IN.UA» про те, як фінансова грамотність покращить життя ВПО.

Про курс

Благодійний фонд “Право на захист” за підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit GmbH запрошує на навчальний курс “Нові можливості на новому місці: важливі навички для працевлаштування та фінансової стабільності ВПО”.

Ця освітня програма триватиме з другої половини липня до кінця листопада 2023 року. Навчання буде офлайн, у місті Дніпро 1 раз на тиждень. Учасники курсу від 18 до 35 років зможуть:

vidbulas zustrich konsultacziya dlya vpo shhodo realizacziï prava na zhytlo scaled 44f4b

Потрапити на курс зможуть 120 осіб, віком від 18 до 35 років. Фото: з відкритих джерел

  • отримати знання, що  допоможуть у працевлаштуванні.
  • напрацювати практичні навички для кар’єрного росту
  • скласти ефективне резюме та впевнено почуватися на співбесідах
  • дізнатися, як розпочати власну справу
  • оволодіти сучасними цифровими інструментами;
  • навчитися ефективно управляти власними фінансами
  • познайомитися з однодумцями і долучитися до спільноти активної молоді

Як записатися на курс?

Щоб стати учасником курсу потрібно заповнити заявку на участь за посиланням до 23 липня: https://forms.gle/LEh9GMoKsAMx5QF76

Зверніть увагу, що БФ “Право на захист” залишає за собою право закрити реєстрацію на курс раніше, адже кількість місць обмежена. Тож, якщо ви плануєте взяти участь у курсі – радимо заповнити заявку якомога швидше.

До кінця липня БФ “Право на захист” опрацює всі заявки та обере 120 учасників, яких запросить на навчання.

Лист-підтвердження про участь у конкурсі прийде з поштової скриньки [email protected] .

Вам буде цікаво:

Навіщо переселенцям фінансова грамотність?

IMG 1355 d0cc7

Павло Казидуб, менеджер проєкту “Розвиток практичних навичок та підвищення економічної включеності молоді ВПО Дніпропетровської області”. Фото: надане героєм

Предмет “Фінансова грамотність” не викладають в школі, хоча з веденням бюджету стикаються всі. Редакція запитала у експерта навіщо людям потрібна фінансова грамотність.

“Вона допомагає краще зрозуміти свої доходи, витрати, збереження та інвестиції. Дозволяє робити ефективніші фінансові рішення і планувати майбутнє. Це особливо важливо для внутрішньо переміщених осіб, адже вони перебувають у стані невизначеності, вимушені витрачати кошти на оренду житла та переїзди, а також знаходити роботу на новому місці та інтегруватись у нові громади. Навички фінансової грамотності дають можливість переселенцям бути більш незалежними та впевненими у своїх фінансових рішеннях”, – каже Павло Казидуб.

За словами експерта, учасники, які вирішать взяти учать у курсі зможуть покращити фінансове становище людини, адже людина навчиться правильно розпоряджатися грошима. Окрім цього, слухачі курсу отримають практичні поради щодо заощадження, ефективного управління боргами, пошуку роботи та планування майбутніх фінансових цілей. 

Три поради, які допоможуть заощадити

news 1641812494 61dc120e0ecd6 a1324

Заощадження допомагають почуватися впевненіше. Фото: фотосток

Павло Казидуб поділився з читачами «Бахмут.IN.UA». трьома порадами, які покращать фінансове становище.

1) Створіть бюджет це можна робити в записнику або в спеціальних додатках на телефоні: складіть план, як розподілити свої доходи на різні категорії витрат. Приділіть увагу основним потребам, розподіліть кошти за основними витратами;

2) Визначте пріоритети:  визначте, які витрати є головними, а які другорядними. Зосередьте свої зусилля на досягненні цілей, які допоможуть вам зберегти гроші, 

3) Заощаджуйте автоматично: встановіть автоматичне перерахування частини свого доходу на відкладений рахунок або заощаджувальний рахунок. Це можна зробити у мобільному додатку вашого банку.

“Якщо заощаджувати щомісяця 500 гривень за рік ви будете мати на своєму рахунку 6000 гривень. Це можуть бути гроші, які допоможуть вам забезпечити непередбачені витрати, що спіткають всіх, і вимушено переміщених зокрема.  Незалежно від того, чи ви заощаджуєте 10, 50 або 100 гривень на місяць, ви створюєте фінансову подушку, яка може послужити вам в майбутньому. Заощадження працюють для всіх, незалежно від суми, і можуть відкрити двері до більш впевненого та стабільного фінансового майбутнього”, — пояснює експерт.

Фото: «Бахмут.IN.UA»

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як зв’язатися з оператором ПриватБанк: усі способи

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:00, 4 Квітня 2025
Як зв’язатися з оператором ПриватБанк / фото ілюстративне, iStock

Зв’язок з оператором ПриватБанку може стати необхідним у різних ситуаціях — від блокування картки до уточнення банківських послуг. Українці та українки щодня стикаються з потребою швидко розв’язувати фінансові питання, а підтримка банку дозволяє зробити це оперативно та чітко.

Детальніше про те, як можна зв’язатися з оператором ПриватБанк у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як зв’язатися з оператором ПриватБанк

У 2025 році зв’язатися з оператором ПриватБанку можна кількома зручними способами. Всі вони дозволяють громадянам та громадянкам оперативно розв’язати проблемні питання, отримати консультацію чи залишити власну скаргу або пропозицію.

Наразі існує чотири варіанти, які дозволяють зв’язатися з представником ПриватБанку:

  • прямого дзвінку на гарячу лінію підтримки клієнтів та клієнток — 3700 для дзвінків у межах України та +380 (73) 716 1131 для дзвінків з-за кордону або зі стаціонарних телефонів.
  • чат-бот “Допомога Онлайн”, який доступний у застосунку Приват24 або на сайті банку;
  • звернувшись до безпосередньо до працівника відділення;
  • за допомогою офіційного сайту та меню “Скарги та пропозиції” у ньому.

Як додати картку в гаманець Приват24

ПриватБанк – один із найпопулярніших банків України, який пропонує зручний мобільний додаток Приват24 для керування фінансами онлайн. Будь-яка операція в ньому проходить у декілька кліків.

Редакція Бахмут IN.UA у своєму матеріалі за посиланням, розповідає про те, як додати картку до гаманця через Приват24 та використовувати NFC на Android чи IOS.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:35, 3 Квітня 2025
Купити скільки коштує / фото ілюстративне, iStock

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці.

Детальніше про те, як купити пенсійний стаж у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як купити пенсійний стаж у 2025 році

Для виходу на пенсію у 60 років необхідно мати 32 роки страхового стажу. Якщо його недостатньо — відсутні роки можна придбати. Цей механізм стає доступним для наступних категорій:

  • тих, хто працює за кордоном, але хоче отримувати пенсію в Україні;
  • тих, хто збирається вийти на пенсію, але їм не вистачає стажу для її отримання;
  • тих, у кого низький рівень офіційного доходу і вони хочуть збільшити розмір пенсії.

Зробити це можуть українці віком від 16 років, незалежно від наявності страхування. Також можна купити стаж як для себе, так і для іншої людини, якщо вона не пенсіонер.

Скільки коштує пенсійний стаж

Вартість стажу розраховується за мінімальним страховим внеском у розмірі 22% від мінімальної зарплати. За поточної мінімальної зарплати у 8 000 гривень один місяць коштує 1 760 гривень, а рік — 21 120 гривень.

Як оформити

Оформити покупку страхового стажу можна за допомогою вебпорталу Пенсійного фонду України. Для цього треба:

  • зайти на сайт та авторизуватися в особистому кабінеті через електронний підпис, Дія.Підпис або GOV.ID;
  • знайти розділ “Комунікація з ПФУ” та вибрати “Договір на добровільну участь”;
  • вказати особисті дані за себе або іншу особу;
  • обрати спосіб оплати;
  • підтвердити згоду на обробку персональних даних, підписати договір електронним підписом і здійснити оплату.

Розмір та періодичність внесків можна обрати самостійно.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм

Як зв’язатися з оператором ПриватБанк: усі способи

Зв’язок з оператором ПриватБанку може стати необхідним у різних ситуаціях — від блокування картки до уточнення банківських послуг. Українці та українки щодня стикаються з потребою […]

15:00, 04.04.2025 Скопіч Дмитро

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці. Детальніше про те, як купити […]

18:35, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Як поповнити інтернет через телефон: пояснення

Поповнення інтернету через телефон — зручний спосіб залишатися на зв’язку в будь-який момент. Це можна зробити через банківський додаток або спеціальні сервіси операторів. Детальніше про […]

16:00, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Як додати картку в гаманець Приват24: пояснення

ПриватБанк – один із найпопулярніших банків України, який пропонує зручний мобільний додаток Приват24 для керування фінансами онлайн. Будь-яка операція в ньому проходить у декілька кліків. […]

15:20, 02.04.2025 Скопіч Дмитро

Як внести КВЕДи в дані про ФОП: пояснення

Щоб розширити або змінити види діяльності, ФОП потрібно внести нові КВЕДи до реєстраційних даних. Це можна зробити або онлайн, або офлайн”. Детальніше про те, як […]

18:00, 01.04.2025 Скопіч Дмитро