Борчиня з Бахмута стала чемпіонкою Європи

Семаковська Тетяна 11:09, 2 Липня 2023

Борчині1 a4e0a

Напередодні в іспанському Сантьяго де Компостела відбувся Чемпіонат Європи з боротьби серед юніорок віком до 20 років. Донеччину на турнірі представили дві спортсменки з Бахмута.

Про це повідомляє Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА.

На турнірі в Іспанії за звання кращих змагалися представниці 25 європейських країн. На континентальному форумі Україну гідно представили 17-річні Марія Єфремова і Єлизавета Виноград.

Як виступили борчині з Бахмута?

Марія Єфремова блискуче виступила у ваговій категорії до 53 кг. Вона не віддала суперницям жодного балу. 

Так, на шляху до фіналу бахмутська борчиня достроково перемогла трьох суперниць — Вів’єн Матій (Угорщина), Анну Тєлєгіну (Литва) та Аморі Андріч (Німеччина).

У «золотій» сутичці наша землячка домінувала над Гультакін Ширіновою (Азербайджан).

Борчині 60c53Марія Єфремова на п’єдесталі пошани. Фото: Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА

У ваговій категорії до 65 кг Єлизавета Виноград зупинилась за крок від нагороди, посівши п’яте місце. 

Єлизавета поклала на лопатки Реку Ван Ос (Нідерланди), у чвертьфіналі виборола перемогу над Герганою Стояновою (Болгарія), а у півфіналі не впоралась з Еніко Елекес (Угорщина). У драматичному «бронзовому» фіналі фортуна посміхнулась Масі Перович (Сербія).

Марія Єфремова і Єлизавета Виноград — спортсменки змінного складу відділення вільної боротьби Школи вищої спортивної майстерності. Обидві борчині навчаються в Донецькому обласному спеціалізованому фаховому коледжі спортивного профілю імені С. Бубки. Вони є підопічними заслужених тренерів України Андрія і Максима Єфремових.

Борчині2 ed066Єлизавета Виноград і Марія Єфремова зі своїми тренерами. Фото: Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА

Зазначимо, що на єврочемпіонаті збірна України продемонструвала високу чудові результати. Українські борці виступили в кожній з десяти вагових категорій і вибороли шість «золотих» та дві «бронзові» нагороди, а також кубок за перше місце в командному заліку. Набравши 190 балів, наша збірна значно випередила найближчих конкуренток — Угорщину (128) та Туреччину (126).

Читайте також: Дзюдоїст із Бахмута виборов «срібло» на Чемпіонаті Європи

Нагадаємо, Орина Іванько з Лимана виборола звання чемпіонки світу з радіоспорту. Змагання пройшли в угорському Варослоді.

Також нещодавно у німецькому Мангеймі спортсмен із Дружківки Михайло Брудін став чемпіоном світу з метання диска.

Фото: Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

Семаковська Тетяна 14:12, 26 Серпня 2024
Послуги в ЦНАП
Адміністративні послуги для населення / фото ombudsman.gov.ua

28 серпня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі можуть записатись на консультацію.

Про це повідомляє Центр підтримки”З Бахмутом у серці м. Дніпро”.

Бахмутський ЦНАП: послуги в Дніпрі

Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАПу надаватиме допомогу щодо довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 1 січня 2013 року.

Як потрапити на прийом

Прийом громадян відбудеться 28 серпня, в Центрі підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці. Дніпро”. Осередок розташований за адресою: вулиця Макарова, 1-Б. Бахмутян чекатимуть з 09:00 до 16:00.

Консультації за зазначеними послугами можливо отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 за номерами:

  • +38 (099) 667 9206;
  • +38 (098) 850 0561;
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Запис на отримання адміністративних послуг та довідок БТІ єдиний. Також можна звернутися на електронні скриньки:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи повинні батьки школярів здавати кошти на школу: відповідь Омбудсмена

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:40, 26 Серпня 2024
Освітній процес / фото ілюстративне

В українських школах досить давно існує практика, коли батьків змушують “здати кошти” на школу та її внутрішні закупівлі. Однак разом із тим багато батьків виступають проти такої системи, називаючи її незаконною.

Редакція Бахмут IN.UA, посилаючись на допис Офісу Омбудсмена України в Facebook, розповідає, чи взагалі законні такі дії зі сторони адміністрації школи та як правильно на них реагувати.

Чи законно збирати гроші з батьків у школі

Практика збору коштів з батьків на закупівлі школи існує не перший рік. Як результат, у батьків регулярно просять по 50, 100, 200 гривень, а то й більше.

Омбудсмен прокоментував ситуацію, посилаючись на Закони України, зокрема на “Про освіти” та “Про повну загальну середню освіту”. Вони забороняють будь-які збори коштів учасниками освітнього процесу. Аналогічна норма частково регламентується статтею 53 Конституції України.

Стаття 58 ЗУ “Про повну загальну середню освіту” також говорить про те, що фінансування державних і комунальних закладів освіти здійснюється коштом держави, місцевого самоврядування та інших джерел фінансування, не заборонених законодавством. Батьки ж можуть допомагати школі, але лише на добровільній основі у вигляді благодійних внесків. 

Порушення вимог законодавства у сфері забезпечення освіти передбачає кримінальну, адміністративну, цивільно-правову або дисциплінарну відповідальності. Будь-яке вимагання коштів, а також надання неправомірної вигоди — це незаконні дії, які містять ознаки корупції.

Що робити, якщо вимагають кошти в школі

В Офісі Омбудсмена рекомендують наступний алгоритм дій:

  • варто написати заяву на ім’я директора школи у двох примірниках про примусове збирання коштів, один з яких буде залишатися в канцелярії освітнього закладу;
  • потрібно проконтролювати те, щоб на примірнику заяви стояла відмітка із вхідним номером. Письмова відповідь повинна надійти протягом 30 днів з моменту подачі заяви;
  • якщо адміністрація школи не надала відповіді та не здійснила жодних дій, то потрібно звернутися в управління чи департамент освіти;
  • якщо управління чи департамент освіти не надали відповіді, то потрібно звертатися до правоохоронців із заявою про вимагання коштів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

28 серпня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Чи повинні батьки школярів здавати кошти на школу: відповідь Омбудсмена

В українських школах досить давно існує практика, коли батьків змушують “здати кошти” на школу та її внутрішні закупівлі. Однак разом із тим багато батьків виступають […]

11:40, 26.08.2024 Скопіч Дмитро
image 21 f2c1d

7 правил, як не треба реагувати на людей з протезами

Через повномасштабну війну тисячі українців втратили кінцівки, ще хтось залишився без ока, або з половиною обличчя. Після поранення ветеранам війни доводить стикатися не тільки із […]

Єдине вікно послуг: 459 програм підтримки для ВПО, ветеранів та людей з інвалідністю

Державна служба зайнятості об’єднала 459 програм соціальної підтримки для внутрішньо переміщених осіб, ветеранів та людей з інвалідністю в рамках нового сервісу «Єдине вікно послуг». Це […]

Міжнародні акції до Дня Незалежності України: де проведуть та як долучитися

Незабаром країна відзначатиме 33-тю річницю своєї Незалежності. З цієї нагоди Світовий конгрес українців закликає співгромадян в різних куточках планети згуртуватися та вийти на вулиці, аби […]