Особливості догляду за шкірою влітку: поради косметологині

Семаковська Тетяна 14:30, 27 Червня 2023

Гарна та чиста шкіра, це не тільки про красу, першочергово це про здоров’я. Спека, вологість, задуха та сонце впливають на її стан. Тому, догляд за шкірою влітку відрізняється від зимового періоду та потребує додаткової уваги. Валерія Дергаус, косметологиня з Бахмута, розповіла нашій редакції про те, як правильно доглядати за шкірою обличчя та тіла протягом літнього періоду.

Як доглядати за шкірою обличчя та тіла влітку — читайте в матеріалі «Бахмут.IN.UA»

Подразнена та нездорова шкіра спричиняє дискомфорт людині, а неправильний підхід до догляду за нею тільки погіршує ситуацію. Інколи складно знайти час та гроші, щоб звернутися до спеціалістів. В такому випадку важливо зрозуміти, як доглядати за шкірою влітку з урахуванням всіх особливостей та рекомендацій від професіоналів.

Валерія 1 7a385

Валерія. Джерело: Надане героїнею

Догляд за обличчям влітку

Догляд за шкірою обличчя це щоденний процес, який має містити в собі три основних етапи. Валерія розповіла, що базовий догляд за шкірою є необхідною складовою для здорової шкіри. Цей процес охоплює три етапи: очищення, зволоження та SPF захист. 

  • Демакіяж

Якщо ви наносите на шкіру макіяж, то до основного переліку дій по догляду додається ще один етап – демакіяж. 

Базовий догляд за обличчям складається з трьох основних етапів. Джерело: Birdcosmetics

«Спочатку, якщо ми маємо в щоденній рутині  SPF  захист чи макіяж, ми використовуємо гідрофільну олію, шербет тощо (якщо це не викликає у вас чорні цятки). Або оберіть інші засоби для демакіяжу вашої шкіри. Це обов’язково», – розповіла Валерія

Валерія радить використовувати для демакіяжу наступну послідовність дій:

  • Нанесіть засіб чистими сухими руками на сухе обличчя
  • Масажувати 10-20 секунд
  • Додати води
  • Емульгувати 30-40 секунд
  • Змити водою
  • Очищення   

Наступний важливий етап догляду за шкірою обличчя це очищення. Для ефективного його виконання, важливо дивитися на склад косметичних продуктів, які ви використовуєте щодня.

«Бажано на літній період мати декілька засобів для очищення шкіри: очищення має бути без жорстких ПАР і жирних кислот, бо вони вимивають до скрипу і пошкоджують захисний бар’єр. Обирайте засоби з лояльним pH для шкіри – 5.5», – радить Валерія.

  • Зволоження  

За словами Валерії, існують різні типи зволоження шкіри. Проте, в літній період косметологиня радить звернути увагу на зволоження за методом відновлення епідермального бар’єра.

 

Догляд за шкірою влітку та взимку відрізняється. Джерело: відкриті джерела

«Таке зволоження відбувається завдяки відновленню, зміцненню захисного бар’єра шкіри, що суттєво знижує трансепідермальну втрату вологи (TWL) та відновлює рівень вологи у прямому сенсі зсередини. Щоб побачити ефект, потрібно більше часу, але результати довгострокові й дійсно корисні для здоровʼя шкіри. Такий метод зволоження можливий лише за допомогою MLE (ламелярних) емульсій. Завдяки спорідненій до шкіри людини структурі, емульсія ефективно відновлює поломки захисного бар’єра і доставляє активні, зволожувальні компоненти до глибинних шарів», – радить Валерія.

  • SPF захист 

В літній період, коли сонце найбільш пекуче, цей етап є найголовнішим для догляду за шкірою. Він захищає та підтримує здорове функціонування шкіри. Крім того, допомагає уникнути сухості, опіків та подразнення шкірі через надмірну засмагу. 

Влітку обов’язково треба використовувати сонцезахисні засоби. Джерело: відкриті джерела

«Сонцезахисний крем має бути широкого спектра дії. Існує два типи ультрафіолетового випромінювання, від яких потрібно захиститися – UVA та UVB. Широкий спектр забезпечує захист від обох», – розповідає Валерія

Поради Валерії щодо використання SPF захисту

  • Нанести за 15 хвилин до виходу.
  • Обирати SPF не менше і не більше 50, бо все що вище це, швидше за все, маркетинговий хід.
  • SPF – це останній етап догляду
  • Макіяж зверху можна наносити, але через 15 хвилин і тільки похлопуючими рухами.
  • Після купання одразу зробить поновлення (навіть водостійкого крему)
  • Спрей – не є замінник крему
  • Пудра і тональний з SPF – не є замінник крему 
  • SPF в тональному і SPF в кремі не сумується 
  • SPF змивати етапом демакіяжу
  • Австралійський центр з дослідження раку рекомендує використовувати від пів до повної ложки для обличчя, шиї та зони декольте. Не забувайте за вуха!

Така послідовність дій допоможе вам вберегти свою шкіру від засмаги, як є шкідливою для вашого здоров’я. 

Вам буде цікаво:

Догляд за шкірою тіла

Валерія каже, що догляд за шкірою тіла має складатися так саме повноцінно, як і за шкірою обличчя. Тобто, схема базового догляду за обличчям дійсна щодо догляду за всім тілом. 

«Обирайте засоби для очищення шкіри з нейтральним природним показником ph 5,0-5,5. Річ у тім, що наша шкіра має власний pH і від його рівня залежить загальний стан, еластичність та пружність. Природний pH шкіри коливається в межах від 4,5 до 5,5, тобто наша шкіра – це слабо кислотне середовище», – радить Валерія

Як самостійно обрати для себе засоби для догляду за шкірою влітку?

Крім базових порад, описаних вище, потрібно визначити які основні запити саме вашої шкіри (акне, нестача зволоження, гіперпігментація, чутливість шкіри) і завдяки цьому можна обрати 1-3 активних інгредієнти, що будуть працювати над тою чи іншою проблемою.

Крім базових етапів догляду за шкірою, можна обрати додаткові з урахуванням проблем шкіри. Джерело: відкриті джерела

«За бажанням можна додати опціональний догляд (додаткові процедури: використання масок, пілінгуючих засобів тощо) 1-2 рази  на тиждень. Я завжди радила й раджу орієнтуватися на саме склад, а не популярність чи вартість», – говорить Валерія

Існує велика кількість літніх засобів для догляду за шкірою. Валерія радить перевірити їх склад. Там немає бути таких інгредієнтів, як: Sodium Lauryl Sulfate Sodium Laureth Sulfate Stearic Acid, Palmitic Acid, Myristic Acid. Адже ці компоненти дуже агресивні до мікробіому нашої шкіри. Зараз є багато доступних, доволі цікавих варіантів для щоденного вмивання. 

Крім того, Валерія розповіла про активні компоненти, які вирішують ті чи інші потреби нашої шкіри. Саме активні компоненти допомагають нам відновити мікробіом шкіри, який дуже потерпає в літню спеку.

  • Саліцилова кислота має протизапальну та антибактеріальну дію, її можна використовувати в вигляді компонента очищувального засобу в концентрації не більше 2%. 
  • Азелаїнова кислота допоможе при корекції постакне і пігментації, має протизапальну та антибактеріальну дію. Гарно підходить для догляду за чутливою шкірою влітку
  • Мигдальна кислота має антибактеріальну дію, працює з пігментацією, вона підходить чутливій шкірі, якщо та не сприймає саліцилову кислоту.
  • Молочна кислота входить до натурального зволожувального фактора шкіри, делікатно відлущує ластовиння, й працює з тоном шкіри, підходить для догляду за сухою, нормальною та чутливою шкірою влітку.
  • PHA кислоти, вони мають велику молекулу, працюють на поверхні, зволожують, покращують тон і текстуру шкіри. 

Валерія не рекомендує використовувати мультикислотні засоби. З ними доволі складно працювати та швидше за все вони не принесуть той результат, на який ви очікуєте.

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Семаковська Тетяна 13:00, 30 Квітня 2024
Бахмутський ЦНАП
ЦНАП для бахмутян / фото Бахмутська міськрада

Завтра, 1 травня, фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на консультацію можна за номером телефону.

Про це повідомляє Центр Підтримки бахмутян в Києві.

Бахмутський ЦНАП: послуги

Прийом запланований на 1 травня (середа) з 10:00 до 14:00.

В установі мешканці Бахмутської громади можуть:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого / зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Як отримати консультацію

Консультації за зазначеними послугами можна отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00, за номерами:

  • +38 (098) 850 0561 або +38 (099) 667 9206 (представники ЦНАПу); 
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Також можна звернутися на електронні скриньки: 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як влаштувати дитину ВПО до нового закладу освіти: пояснення експертів

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:35, 29 Квітня 2024
Школа / фото ілюстративне

Через початок війни, чимало українських сімей були змушені покинути власний дім та стати внутрішніми переселенцями. Це дозволило їм бути у безпеці. Однак, вже на місці потрібно розв’язувати нагальні питання, зокрема ті, що стосується освіти дитини.

Про те, як влаштувати дитину, що зазнала вимушеного переміщення, до державного або комунального закладу освіти, розповіли експерти Юридичного порадника для ВПО у Facebook.

Як влаштувати дитину ВПО у місцеву школу

За словами експертів, держава гарантує кожній дитині, у тому числі й ВПО, доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти в державних і комунальних закладах освіти. Це прописано у частині 2 статті 19 Закону України “Про охорону дитинства”.

Як ВПО здобути дошкільну освіту

Діти з-поміж ВПО чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, мають першочергове право на зарахування до державних або комунальних закладів дошкільної освіти.

Для того, щоб дитина здобула дошкільну освіту, потрібно надати заявку про зарахування до того чи іншого навчального закладу. Це повинен зробити особисто одним із батьків або іншим законним представником дитини. До заяви також потрібно додати наступні документи:

  • копія свідоцтва про народження дитини;
  • медична довідка, встановленої законом форми разом з висновком про те, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти;
  • копія документа про право на пільгове зарахування (довідка ВПО або документ, що підтверджує статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів).

Прийом заяв про зарахування дітей може організовуватися, зокрема, з використанням системи електронної реєстрації чи через ЦНАП.

Як ВПО отримати загальну середню освіту

Для того, щоб дитину ВПО зарахували до закладу середньої освіти, одному з батьків, опікуну чи іншому законному представнику потрібно звернутися до адміністрації закладу з відповідною заявою. До неї потрібно додати наступні документи:

  • копія свідоцтва про народження дитини;
  • медична довідка, встановленої законом форми;
  • копія довідки ВПО або документа, що підтверджує статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів.

Як ВПО отримати професійну, фахову та вищу освіту

Діти ВПО мають право на здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти на загальних підставах. 

Одночасно з цим, діти ВПО, які проживали на нині тимчасово окупованій  території (ТОТ), мають право на здобуття або продовження здобуття освіти певного рівня освіти в інших регіонах України коштом держави або місцевого бюджету. Їм також надається місце в гуртожитку на час навчання.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Завтра, 1 травня, фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись […]

Як влаштувати дитину ВПО до нового закладу освіти: пояснення експертів

Через початок війни, чимало українських сімей були змушені покинути власний дім та стати внутрішніми переселенцями. Це дозволило їм бути у безпеці. Однак, вже на місці […]

15:35, 29.04.2024 Скопіч Дмитро

“Можна купити нову тумбу, але зробити цікавіше”: майстриня з Бахмута про переробку меблів

Майже в кожного вдома, в тому числі у тимчасовому житлі, можна знайти старий стільчик, стіл чи шафу. Зазвичай на вигляд ці речі через свій вік […]

children g589d22510 1920 19355

Як батькам жити в постійній тривозі за своїх дітей: поради психологині Ганни Сердюкової

Майже рік Україна страждає від повномасштабної війни, через що багато українців постійно перебувають у стані гострого стресу. Багато хто відчуває втому, апатію, ступор. І це […]

Допомога на дитину 2024

Як переселенцям оформити допомогу на дитину: детальна інструкція

Переселенці, які мають довідку ВПО та хочуть оформити допомогу на дитину можуть зробити це двома способами: офлайн та онлайн. Детально пояснюють у Мінреінтеграції. Оформити допомогу […]