Гарна та чиста шкіра, це не тільки про красу, першочергово це про здоров’я. Спека, вологість, задуха та сонце впливають на її стан. Тому, догляд за шкірою влітку відрізняється від зимового періоду та потребує додаткової уваги.
Редакція Бахмут IN.UA поспілкувалася з косметологинею з Бахмута Валерією Дергаус та дізналася, як правильно доглядати за шкірою обличчя та тіла протягом літнього періоду.
Як доглядати за шкірою обличчя та тіла влітку
Подразнена та нездорова шкіра спричиняє дискомфорт людині, а неправильний підхід до догляду за нею тільки погіршує ситуацію. Інколи складно знайти час та гроші, щоб звернутися до спеціалістів. В такому випадку важливо зрозуміти, як доглядати за шкірою влітку з урахуванням всіх особливостей та рекомендацій від професіоналів.
Косметологинею з Бахмута Валерія Дергаус / фото з архіву героїні
Догляд за обличчям влітку
Догляд за шкірою обличчя це щоденний процес, який має містити в собі три основних етапи. Валерія розповіла, що базовий догляд за шкірою є необхідною складовою для здорової шкіри. Цей процес охоплює три етапи: очищення, зволоження та SPF захист.
Якщо ви наносите на шкіру макіяж, то до основного переліку дій по догляду додається ще один етап – демакіяж.
Валерія радить використовувати для демакіяжу наступну послідовність дій:
- нанесіть засіб чистими сухими руками на сухе обличчя;
- масажувати 10-20 секунд;
- додати води;
- емульгувати 30-40 секунд;
- змити водою;
- очищення.
Наступний важливий етап догляду за шкірою обличчя це очищення. Для ефективного його виконання, важливо дивитися на склад косметичних продуктів, які ви використовуєте щодня.
За словами Валерії, існують різні типи зволоження шкіри. Проте, в літній період косметологиня радить звернути увагу на зволоження за методом відновлення епідермального бар’єра.
SPF захист
В літній період, коли сонце найбільш пекуче, цей етап є найголовнішим для догляду за шкірою. Він захищає та підтримує здорове функціонування шкіри. Крім того, допомагає уникнути сухості, опіків та подразнення шкірі через надмірну засмагу.
Поради фахівчині щодо використання SPF захисту
Косметологиня з Бахмута рекомендує пам’ятати наступні правила використання SPF захисту:
- нанести за 15 хвилин до виходу;
- обирати SPF не менше і не більше 50, бо все що вище це, швидше за все, маркетинговий хід;
- SPF — це останній етап догляду;
- макіяж зверху можна наносити, але через 15 хвилин і тільки похлопуючими рухами;
- після купання одразу зробить поновлення (навіть водостійкого крему);
- спрей — не є замінник крему;
- пудра і тональний з SPF – не є замінник крему;
- SPF в тональному і SPF в кремі не сумується;
- SPF змивати етапом демакіяжу;
- Австралійський центр з дослідження раку рекомендує використовувати від пів до повної ложки для обличчя, шиї та зони декольте.
Така послідовність дій допоможе вам вберегти свою шкіру від засмаги, як є шкідливою для вашого здоров’я.
Догляд за шкірою тіла
Валерія каже, що догляд за шкірою тіла має складатися так саме повноцінно, як і за шкірою обличчя. Тобто, схема базового догляду за обличчям дійсна щодо догляду за всім тілом.
Як самостійно обрати для себе засоби для догляду за шкірою влітку
Крім базових порад, описаних вище, потрібно визначити які основні запити саме вашої шкіри (акне, нестача зволоження, гіперпігментація, чутливість шкіри) і завдяки цьому можна обрати 1-3 активних інгредієнти, що будуть працювати над тою чи іншою проблемою.
Існує велика кількість літніх засобів для догляду за шкірою. Валерія радить перевірити їх склад. Там немає бути таких інгредієнтів, як: Sodium Lauryl Sulfate Sodium Laureth Sulfate Stearic Acid, Palmitic Acid, Myristic Acid. Ці компоненти дуже агресивні до мікробіому нашої шкіри. Зараз є багато доступних, доволі цікавих варіантів для щоденного вмивання.
Крім того, Валерія розповіла про активні компоненти, які вирішують ті чи інші потреби нашої шкіри. Саме активні компоненти допомагають нам відновити мікробіом шкіри, який дуже потерпає в літню спеку.
- саліцилова кислота має протизапальну та антибактеріальну дію, її можна використовувати в вигляді компонента очищувального засобу в концентрації не більше 2%;
- азелаїнова кислота допоможе при корекції постакне і пігментації, має протизапальну та антибактеріальну дію. Гарно підходить для догляду за чутливою шкірою влітку;
- мигдальна кислота має антибактеріальну дію, працює з пігментацією, вона підходить чутливій шкірі, якщо та не сприймає саліцилову кислоту;
- молочна кислота входить до натурального зволожувального фактора шкіри, делікатно відлущує ластовиння, й працює з тоном шкіри, підходить для догляду за сухою, нормальною та чутливою шкірою влітку;
- PHA-кислоти, вони мають велику молекулу, працюють на поверхні, зволожують, покращують тон і текстуру шкіри.
Валерія не рекомендує використовувати мультикислотні засоби. З ними доволі складно працювати та швидше за все вони не принесуть той результат, на який ви очікуєте.
Читайте також:
- “Ти сама винна”: чому постраждалих звинувачують у сексуальному насильстві та які ризики збільшила війна для ВПО
- Як вберегти свій зір: поради від офтальмолога Олександри Яриги
- “Пора худнути”: як суспільство засуджує жінок через вагу та чому цей тренд підтримують самі жінки
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!