Бойові комарі та гуси: що лякає росіян в Україні?

Семаковська Тетяна 14:07, 24 Червня 2023

Комар2 1d44a

За майже 10 років війни українці звикли чути велику кількість фейків від росіян щодо своєї країни. Пропагандисти рф та різні медійні особи щодня розповсюджують неправдиву інформацію. Існують фейки, які є небезпечними для України, є такі, що складно розпізнати й вони глибоко вкорінюються у свідомість людей. Їх кількість настільки велика, що іноді це впливає на якість. Можливо, саме тому росіяни почали обговорювати небезпеку українських бойових комарів та гусей. Наша редакція вирішила зібрати приклади найбільш абсурдних фейків росіян з початку повномасштабної війни. 

Нещодавно генерал-лейтенант, начальник військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту Ігор Кіріллов повідомив про те, що США в Україні буде використовувати БПЛА для розповсюдження інфікованих комарів серед місць дислокації російських військових. Це відбулося на офіційному брифінгу та цю промову проголошував офіційний представник державної «оборонної» інституції рф. 

брифінг 4935aГенерал-лейтенант Кіріллов з серйозним обличчям попереджає про біозброю у вигляді комарів. Фото: російські «новинні» канали

Це не перша подібна нісенітниця. Задовго до повномасштабної війни росіяни розпускали сотні повідомлень про американські біолабораторії в Україні, в яких роблять досліди над людьми та тваринами. Зазвичай, такі фейки не сприймають серйозно, а україномовний сегмент соціальних мереж робив з них величезну кількість мемів. 

Читайте також: Як росія робила з українців фашистів та нацистів?

Зоодесант

Саме від фейку про біолабораторії США почався розвиток бурхливої уяви росіян про тварин та комах, які Україна використовує у якості біозброї. Найбільше таких новин можна знайти весною минулого року. На той момент інформаційний вплив рф на свідомість людей по всьому світу суттєво зменшився. Тож, такі повідомлення виглядають, як відчайдушні кроки очорнити українців. 

Гуси3 ac13fросіяни бояться, що українські гуси впливають на їх народжуваність. Фото: з відкритих джерел

«Репродуктивна зброя. Як дикі гуси з України впливають на народжуваність у Росії». Статтю з такою назвою можна знайти у російських ЗМІ від березня 2022 року. Автор розмірковує, чи дійсно гуси з біолабораторій можуть впливати на зменшення рівня народжування в росії через зараження саме російського етносу. 

На думку росіян, українці також використовували гусей і як бойові одиниці. Адже, ця біозброя може бути багатозадачною. 

Проєкт Р-781 США. За офіційною заявою вже знайомого нам І. Кіріллова в рамках цього проєкту в лабораторіях України, вивчали кажанів як агентів біологічної зброї. На його думку, такі кажани мали переносити збудників чуми, лептоспірозу, бруцельозу, а також коронавірусів серед росіян.

Комарі в цьому списку виявилися найбільш ефективним методом введенням війни. Адже саме про цих комах можна знайти найбільше повідомлень у російському просторі. Про них росія навіть вирішила розповісти на засіданні Ради безпеки ООН. Хоча комарі є не найприємнішими створіннями у світі, але це дуже жорстоко змушувати їх летіти до росіян і кусати тих. 

Комар 4868cКомарі, на думку росіян, найчастіше досліджуються у так званих біолабораторіях. Фото: Mikhail Dunakovskiy Illustrator

Хоча активність подібних фейків у російському просторі зменшилась, їх досі інколи дістають з полички, щоб нагодувати ними росіян. Саме внутрішня аудиторія рф досі толерантно ставиться до подібних «новин». Такі повідомлення в черговий раз хочуть запевнити населення, що США руками українців хоче вести війну проти росії. В цьому залучені локальні журналісти та офіційні особи вищих рангів. Цікаво, що насправді британська розвідка підозрює, що саме рф використовує дельфінів для різних задач у морі. Втім, це ще один доказ того, що москва просто перекручує інформацію в надії виправдати будь-які свої дії. 

Читайте також: Що потрібно робити у разі радіаційної аварії?

росіяни 6367aЯк пропаганда діє на росіян? Фото: Mikhail Dunakovskiy Illustrator

Такі очевидні фейки не становлять великої небезпеки та сприймаються міжнародною аудиторією несерйозно. Проте, це не значить, що російська пропаганда скотилася до таких очевидних нісенітниць у 100% випадках. Нам досі потрібно уважно слідкувати за інформацією, яку ми споживаємо та перевіряти її на правдивість. 

Вам буде цікаво

Фото: Центр стратегічних комунікацій

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Телефони осередків бахмутян в Україні: актуальні контакти у 2026 році

Семаковська Тетяна 15:00, 2 Лютого 2026

Сьогодні в Україні працює 11 осередків підтримки мешканців Бахмутської міської територіальної громади “З Бахмутом у серці” у різних регіонах, де надають різну допомогу.

Редакція Бахмут IN.UA публікує адреси та контакти для зв’язку з ними.

Осередки бахмутян в Україні: де вони працюють

Мережа осередків підтримки мешканців Бахмутської міської територіальної громади “З Бахмутом у серці” — це проєкт, який дозволяє мешканцям громади в інших регіонах країни отримувати соціальну, юридичну та гуманітарну допомогу.

Київ

Осередок у столиці приймає відвідувачів на правому березі. Адреса: місто Київ, вул. Левка Лук’яненка, 14-Б. Контактний телефон: +380 (66) 618 5217. Телеграм-канал за покликанням.

Дніпропетровська область

У цьому регіоні працюють три філії осередків підтримки: в обласному центрі, Жовтих Водах та Кривому Розі.

  • місто Дніпро. Хаб розташований у Чечелівському районі. Адреса: вулиця Макарова, 1-Б. Контактний телефон: +380 (93) 813 8026. Телеграм-канал за покликанням;
  • місто Жовті Води. Адреса: вулиця Богдана Хмельницького, 23. Контактний телефон: +380 (95) 010 3309. Телеграм-канал за покликанням;
  • місто Кривий Ріг. Осередок функціонує у Саксаганському районі міста. Адреса: вулиця Космонавтів, 3. Контактний телефон: +380 (99) 428 9644. Телеграм-канал за покликанням.

Харків

Осередок забезпечує підтримку бахмутян, які проживають у Харкові та області. Адреса: м. Харків, вул. Майка Йогансена, буд. 9. Контактний телефон: +380 (66) 521 0717. Телеграм-канал за покликанням.

Полтава

Адреса: місто Полтава, вулиця В. Козака, 3-А. Контактний телефон: +380 (99) 707 4901. Телеграм-канал за покликанням.

Одеса

Адреса: місто Одеса, вулиця Водопровідна, 13. Контактний телефон: +380 (93) 971 8167. Телеграм-канал за покликанням.

Львів

Західний осередок підтримки розташований у зручній локації міста. Адреса: місто Львів, проспект В’ячеслава Чорновола, 45-А, корпус 6. Контактний телефон: +380 (95) 495 3064. Телеграм-канал за покликанням.

Чернігів

Адреса: м. Чернігів, вулиця Дмитра Самоквасова, 8. Контактний телефон: +380 (95) 397 1676. Телеграм-канал за покликанням.

Кропивницький

Адреса: м. Кропивницький, вул. Єльворті, буд. 5. Контактний телефон: +380 (97) 616 7832. Телеграм-канал за покликанням.

Хмельницька область

Осередок працює у місті Кам’янець-Подільський. Адреса: місто Кам’янець-Подільський, вулиця Шевченка, 41. Зв’язок: комунікація здійснюється через цифровий канал. Телеграм-канал за покликанням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Де у Києві працюють “Пункти незламності” у відділеннях “Нової Пошти”: перелік

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:00, 2 Лютого 2026
Одне із відділень “Нової Пошти”, яке виконує функцію “Пункту незламності” / фото з відкритих джерел

У зв’язку з енергетичною кризою деякі відділення “Нової Пошти” у Києві почали виконувати функцію “Пунктів незламності”. Загалом, їх наразі налічують 7 на Правому березі та 3 на Лівому.

Про це повідомили представники “Нової Пошти”.

Де у Києві працюють Пункти незламності у відділеннях “Нової Пошти”

Новий режим роботи відділень наразі доступний в 10 точках по всьому Києву. В них можна:

  • підзарядити телефони, павербанки та інші гаджети;
  • є доступ до мережі Wi-Fi для роботи чи зв’язку з рідними;
  • відпочити та зігрітися.

Паралельно з цим відділення продовжують надавати повний спектр традиційних поштових послуг у цілодобовому режимі.

Локації на правому березі Києва

Для мешканців правобережної частини столиці цілодобово відкриті сім відділень:

  • № 310, вул. Бакинська, 30;
  • № 308, вул. Нижній Вал, 7-9;
  • № 543, вул. Хрещатик, 16А;
  • № 58, вул. Олекси Тихого, 49;
  • № 243, просп. Повітряних Сил, 3А;
  • № 88, вул. Якуба Коласа, 15;
  • № 163, вул. Патріарха Мстислава Скрипника, 5.

Локації на лівому березі Києва

На лівобережжі функціонують три цілодобові пункти:

  • № 19, вул. Райдужна, 25Б;
  • № 52, просп. М. Бажана, 3;
  • № 184, бульв. Верховної Ради, 14Б.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Важливо

Телефони осередків бахмутян в Україні: актуальні контакти у 2026 році

Сьогодні в Україні працює 11 осередків підтримки мешканців Бахмутської міської територіальної громади “З Бахмутом у серці” у різних регіонах, де надають різну допомогу. Редакція Бахмут […]

Де у Києві працюють “Пункти незламності” у відділеннях “Нової Пошти”: перелік

У зв’язку з енергетичною кризою деякі відділення “Нової Пошти” у Києві почали виконувати функцію “Пунктів незламності”. Загалом, їх наразі налічують 7 на Правому березі та […]

14:00, 02.02.2026 Скопіч Дмитро
Важливо

ВПО з окупованих територій лишилися без пенсій у січні: що відомо

З січня 2026 року тисячі українських пенсіонерів, які є внутрішньо переміщеними особами (ВПО) або пенсіонерами з ТОТ, які наразі перебувають за кордоном, лишаться без пенсії. […]

Які пільги мають дружини учасників бойових дій в Україні 2026

В Україні статус учасника бойових дій (УБД) передбачає не лише персональні преференції для військовослужбовця, а й розширений пакет соціальних гарантій для членів його родини. У […]

прожитковий
Важливо

Матеріальна допомога для бахмутян: до якого часу можна звертатися

В Управлінні соціального захисту населення Бахмутської міської ради повідомили, що мешканці громади можуть звертатися за матеріальною допомогою до кінця 2026 року. Матеріальна допомога для бахмутян […]